20 mei 2025, 18:13:38

het lukt dit jaar niet

Gestart door jeroenl, 13 mei 2005, 20:28:25

« vorige - volgende »

jeroenl

Hallo

ik lees en hoor al van meerdere mensen en kweekers
dat het dit jaar niet echt lukt
met het broeden
weet iemand waar dit aan kan liggen
dit is het eerste jaar dat ik valkparkieten heb
dus mijn ervaring hier mee is niet groot
in de voorgaande jaren heb ik grasparkieten gehad en had ik
per jaar wel 40 jongen parkieten

mvgr en wachtend op tips of reacties Jeroen

Yvonne_R

Hoi Jeroen,

Ik zou niet weten waar het aan ligt. Bij ons lukte het vorig jaar dus echt niet met de jonge vogels. We hebben 12 jonge kakarikies gehad en 4 jonge valkjes en dat was ad. O,ja en veel jonge grasjes maar deze zijn op een of andere manier allemaal doodgemaakt door hun vaders >:(
Kennissen bij ons in de buurt hadden vorig jaar ook veel problemen met broeden, net alsof het besmettelijk is.
Dit jaar echter gaat het perfect, tot nu toe 7 jonge kakarikies, 8 jonge roodruggen en 15 jonge valkjes. En dan heb ik het nog niet over de eitjes die allemaal nog uit moeten komen (zo'n 20).

Ik denk dus dat het gewoon toeval is dat het niet lukt, alhoewel het wel opvallend is dat het dan bij meer mensen uit de buurt niet lukt. Maar laat je vooral niet afschrikken hierdoor hoor. Wie weet doen jouw valkjes het wel goed en zo niet dan probeer je het volgend jaar toch gewoon weer.
Succes ermee!

Groetjes Yvonne


Yvonne's valkenparadijs!