Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: steff op 27 februari 2005, 20:49:21

Titel: zeg aub jullie mening
Bericht door: steff op 27 februari 2005, 20:49:21
de foto' van mijn valkje staan op pagina 41 er staat bij met dank aan stef ,ik zou jullie mening willen horen ,mijn valkje is 7 maanden oud ,en nu wou ik graag willen weten is het een man of een pop .
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Kolkkie op 28 februari 2005, 03:40:41
Hoi Stef,

Is je valkje al door de eerste rui geweest?

Als dat zo is heb je een popje in huis, want ik zie parels.

Anders moet je nog even afwachten en op het gedrag afgaan.

Groetjes,

Mariska
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Paul op 28 februari 2005, 07:12:37
Hoi Steff,

Zoals Mariska al zegt verdwijnen bij een man de pareld na de rui.
Merk je dat je valkje er anders uit gaat zien na de rui dus met minder parels?
Als de parels aan het verdwijnen zijn dan is het een mannetje en komen de parels net zo hard terug na de rui dan zal het een popje zijn.

Groetjes, Paul
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: alletta@wanadoo.nl op 28 februari 2005, 16:37:33
 Hallo allemaal
de foto,s van mijn valkje kiki staan ook op fotopagina 41,nu had ik dezelfde[vraag als steff of jullie bij deze foto,svan mijn valkje kiki kunnen zien of het een pop of een man is.


Groetjes sandra
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Kirsten op 28 februari 2005, 17:08:57
Hoi Sandra,

De meerendeel grijze kop duid op een pop, maar ik ben hier ook pas net een beetje aan het leren mbt mutaties dus mocht ik het fout hebben sorry! Ook weet ik niet hoe oud je valkjes is,. of ook een maand of zeven?

Groetjes
Kirsten
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: alletta@wanadoo.nl op 28 februari 2005, 17:20:46
hoi kirsten
mijn valkje is 5 maanden,hij heeft wel macho gedrag,en tikt overal op,maar toch twijfel ik nog of het een man of pop is,veder is hij/zij heel muzikaal fluit al verschillende duintjes.

Groetjes sandra
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Kirsten op 28 februari 2005, 18:20:27
tja bij 5 maanden kan je het volgens mij nog niet echt zien,. Je kan het inderdaad soms wel een beetje merken aan het fluiten bijvoorbeeld, maar is zeker niet betrouwbaar,. Ik heb poppen, die supermooi fluiten en waarvan je dus niet zou zeggen dat het een pop is.

Op de mutatiepagina kan je bij de foto's ook kijken hoe je valkje eruit kan komen te zien en of het dan een pop of een man is,.

Groetjes weer,..
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Paul op 28 februari 2005, 22:13:10
Hoi Sandra,

Als een wildkleur valkje jong is zie je geen verschil het ziet er dan allemaal uit als een popje.
En met een maand of 8 begint de kop bij de man pas langzaam geler te worden dus aan de foto is niks te zien nog.
Het gedrag wat je beschrijft lijkt me in elk geval duidelijk mannetjes gedrag dus ik denk dat je een mannetje hebt zeker dat tikken als een specht met de snavel dat doen alleen de mannetjes.

Groetjes, Paul
Titel: Re: zeg aub jullie mening
Bericht door: Kirsten op 1 maart 2005, 21:30:08
Hé dat tikken is voor mij ook weer nieuws,. en inderdaad mijn moppy doet het regelmatig en is ook een echte man  :)

Groetjes
Kirsten