Hoi,
Ik heb zo eens staan kijken bij de broedblokken die er te koop zijn voor de valkparkiet, maar welke is nu het beste?
De vertikaal of de horizontaal model?
Groetjes,
Trudie
OOOO Trudie, ga je ook kweken? ;D
Het valkenvirus is duidelijk toegeslagen! :D
Ik gebruik zelf berken broedblokken, die zijn dus hoog, horizontaal. Dit simuleert de meest natuurlijke situatie, in Australiƫ broeden ze immers ook in bomen (in holtes).
Vertikale, brede, blokken hebben het voordeel dat de staart mooi blijft en als er veel jongen zouden komen dat die meer ruimte/bewegingsvrijheid hebben.
Hoi,
Ik heb de blokken liggend zodat de bodem 25x35 cm is.
Je moet er toch niet aan denken dat die arme valkjes met een stuk of 6 (4 jongen en de ouders) op een oppervlakte van 25x25 moeten zitten :-(
Aan de hoogte hebben ze volgens mij niks en de grootte van de bodem is wel belangrijk.
Misschien is een hoog blok wat meer natuurlijker maar de valkjes in Nederland zijn zo doorgekweekt dat ze dat denk ik niks meer uit maakt :-)
Hier broeden ze in elk geval prima in een liggend broedhok :-)
Groetjes, Paul