Valkparkiet.com

Algemeen => Aanschaf => Topic gestart door: Marije op 18 september 2004, 21:32:25

Titel: Op zoek...
Bericht door: Marije op 18 september 2004, 21:32:25
Hallo iedereen,
Ik ben al een tijdje op zoek naar een jonge, handtamme, witmasker cinnamon geparelde pop.
Ze zou dan een vriendinnetje worden voor mijn cinnamon geparelde vrouwtje Pureltje.
Veeleisend hè.... :D
Groetjes en ik ben benieuwd.... :)
Marije en Purreltje
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Joyce28 op 18 september 2004, 21:47:12
mooi zijn ze he,ik hoop dat je er snel 1 zult vinden :)
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Marije op 19 september 2004, 16:35:21
Ja, ik ben d'r helemaal weg van.....
Helaas is het nu niet echt meer kweekseizoen, maar ik hoop er och nog eentje te vinden.... :)
Groetjes,
Marije en Purrel
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: corry op 20 september 2004, 20:58:21
voor honderd euro heb je er een ik weet iemand die die verkoopt voor 100 euro zelf vind ik het teveel laat maar iets weten.
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Joyce28 op 20 september 2004, 21:32:15
100 euro?heeft ie gouden pootjes?
Ik heb een bonte cin gep witm,maar die kost echt de helft minder hoor
Ik zou hem ook nooit kopen voor 100 euro
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Marije op 20 september 2004, 21:36:59
Ja, ik vind 100 euro ook wel belachelijk duur....goude pootjes.... :D....
Wie verkoopt die dan? Op marktplaats ofzo??
Groetjes,
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: carco op 21 september 2004, 01:54:56
Is wel erg duur ja, ik heb Hedwig bij Mandy gekocht, maar was daar echt niet zo duur hoor!
Wil je er dan persé dit jaar één hebben, anders kan je jezelf misschien bij iemand op de wachtlijst laten zetten?
Groetjes: Caroline.
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Mandy op 21 september 2004, 04:19:11
Ja dat is belachelijk duur, ik vraag er 35 euro voor en voor handtam komt er 10 euro bij en sssstt ben je lid hier krijg je 5 euro korting. ;)
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: corry op 21 september 2004, 15:12:41
tja kijk ik vind het ook duur. zou er zelf ook nooit een gaaan halen bij hem maar het was gewoon maar dat je het wist he
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Marije op 21 september 2004, 20:58:07
Hahaha, Mandy.... :D
Wanneer hang jij je broedblokken er dan weer in? ;D ;) :D
Ben nog een beetje aan 't rondkijken, ook op marktplaats, maar ik vind het toch moeilijk om daar vertrouwde adressen voor een valkje te vinden, soms zie je dan bijv. foto's van een ontzettend vies broedblok ofzo....... ::) :-X
Nouja, ik zie verder wel hoe het gaat.....
 :-*
Marije
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Inger m op 21 september 2004, 21:59:17
CitaatHahaha, Mandy.... :D
ik vind het toch moeilijk om daar vertrouwde adressen voor een valkje te vinden, soms zie je dan bijv. foto's van een ontzettend vies broedblok ofzo....... ::) :-X

Hmm ik vind niet dat je daar op af moet gaan...ik maak namelijk mijn blokken ook maar heel beperkt schoon, nl soms halverwege en pas na het uitvliegen. Ik ben nl van mening dat de ontlasting dermate 'schoon' (is droog) is, dat dat geen kwaad kan. Er vliegen na de broedperiode ook prima jongen uit. In de natuur gaat dat ook zo en opbouw van immuunsysteem is erg belangrijk en gebeurt niet afdoende in 'te schone' omgeving. Er zijn hier al vaker discussies over geweest, maar ik heb de negatieve kanten bemerkt bij het te schoon opfokken van jonge kuikens.  

gr Inger
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Marije op 21 september 2004, 23:00:08
Ja, daar heb je gelijk in....
Ik heb eigenlijk gewoon maar een voorbeeld opgeschreven, want sommige groen uitgesagen broedblokken zien er op het eerste gezicht niet lekker uit....
Ik snap wel wat je bedoelt..... :)
Groetjes,
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Inger m op 21 september 2004, 23:47:14
Hoi,
Klopt ook wel dat er op marktplaats foto's staan, waar je direct op afknapt, maar ik heb ff je vb toegelicht.
Margoed blijft een momentopname en iets wat er goed uitziet, kan ook best behoorlijk tegenvallen.

gr inger
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Paul op 22 september 2004, 08:12:52
Hoi Inger,

Ik heb hier het broedblok binnen en na een dag stinkt het soms al behoorlijk.
Ik maak het ook niet elke dag schoon maar na 2 dagen liggen de jongen soms echt in hun eigen ontlasting en dan maak ik het wel schoon dat is niet echt fijn voor ze lijkt me.
Als ze wat ouder zijn heb je er vaak minder last van dan word de ontlasting snel hard en het lijken dan wel korrels van bodembedekking en daar heb je geen last van.
Maar zeker als ze jong zijn maken ze er echt een smeerboel van :-(
Op de foto ziet het er dan inderdaad heel goor uit terwijl je er niks aan kan doen en het is volkomen normaal.

Groetjes, Paul
Titel: Re: Op zoek...
Bericht door: Inger m op 22 september 2004, 13:12:44
Hoi Paul,
Ik kan me goed voorstellen dat het binnen veel sneller begint te stinken, want buiten ruik je het niet zo snel...
Maargoed in de natuur worden de nestblokken ook niet schoongemaakt en het is dus prima geregeld dat ook uit 'vieze' nestblokken nog goede vogels uitvliegen. Er zijn wel vogelssoorten die heel zindelijk zijn en waarvan de oudervogel keurig de (in vlies verpakte) ontlasting van de jongen ver buiten het nest deponeert. Maar valkparkieten zijn nu eenmaal 'viespeuken' en ik denk niet dat ik daarin hoef in te grijpen. Wij mensen vinden het dan mss smerig, maar het is voor de vogel normaal en ws ook geeneens onprettig.

gr Inger