Valkparkiet.com

Algemeen => Gedrag => Topic gestart door: bianca25 op 25 augustus 2004, 19:35:00

Titel: 1 stok!!
Bericht door: bianca25 op 25 augustus 2004, 19:35:00
Hallo,

Ik heb een vrij ruime binnenvoliere met 2 mannetjes erin. Maar ook al is de voliere groot ze willen allebei altijd op hetzelfde stokje zitten. Dit is overegens de enigste stok dat een tak is in de kooi. Maar op die stok beginnen ze naar elkaar te pikken, poten te bijten totdat de ander er weer af is. Typisch een geval van teretorium gedrag lijkt mij!!
Maar is er een oplossing te vinden door nog zo'n zelfde stok erneer te hangen of moet ik ze maar lekker der gang laten gaan?
De voliere is echt ruim , waarom dan allebei op 1 stok als er nog 6 andere zijn???

Groetjes Bianca ;)
Titel: Re: 1 stok!!
Bericht door: Marianne op 25 augustus 2004, 21:43:13
Hoi Bianca,

Het is vast de hoogste stok in de voliere?
Dat is hier ook zo, ze zitten graag hoog want dat doen ze in de natuur ook en zo voelen ze zich het veiligst.

Groetjes Marianne
Titel: Re: 1 stok!!
Bericht door: Kolkkie op 26 augustus 2004, 03:26:34
Hoi Bianca,

Als het de hoogste stok in de voliere is dan is het territoriumgedrag.
Je zou dan een een 2de tak op dezelfde hoogte kunnen hangen.

Hier 'vechten' ze ook om een goed en hoog slaapplekkie in de voliere.
Ze willen hier het liefst allemaal op dezelfde stok zitten, maar dat gaat natuurlijk niet.
Ik heb nu een hele lange stok en een kleinere stok op dezelfde hoogte hangen. Dat gaat een stuk beter als een klein stokje op dezelfde hoogte.
Coco verkiest er wel voor om wat lager te slapen, die lijkt niet zo dicht bij zijn soortgenootjes te willen zitten.

Groetjes,

Mariska
Titel: Re: 1 stok!!
Bericht door: bianca25 op 26 augustus 2004, 23:06:04
Hallo,

Maar het is niet de hoogste stok. Ze kunnen er nog 2 hoger gaan zitten , maar het is wel diegene die het dichtst bij het eten en drinken hangt!!! :)