Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Bukkems op 24 augustus 2004, 00:56:35

Titel: vogels spelen met ketting
Bericht door: Bukkems op 24 augustus 2004, 00:56:35
geachte heer of mevrouw
 
Wij hebben sinds ander half jaar een valkparkiet (een mannetje) , het een heel lief schattig beest maar wij zitten met 2 vragen?

Vraag 1:
onze parkiet komt vaak bij je zitten maar dan  gaat het  spelen(trekken) aan je ketting die je dan om heb  is dat gevaarlijk voor de vogel of kan het niet kwaad

Vraag 2:
mijn vriend draagt een bril en nu valt hij steeds die bril aan hoe komt dat?, en kunnen wij het bijten afleren van een onze vogel

Titel: Re: vogels spelen met ketting
Bericht door: Cobie op 24 augustus 2004, 01:07:14
Hallo.

Mijn valkjes spelen ook altijd met mijn kettingen, armbanden of ringen. Het kan voor de valk geen kwaad. Hoogstens gaat je ketting kapot  :D.  ook ik ben brildragend en sommige valkjes vallen mijn bril ook aan. Of ze dan wat zien spiegelen in het glas of zo  8). en voor het pikken wat ze doen kun je proberen met weg te sturen en nee zeggen. Net als bij honden. Maar valkjes zijn erg eigenwijs of dit zal helpen  :-/.
Misschien komen er nog andere tips.

Groetjes van Cobie.
Titel: Re: vogels spelen met ketting
Bericht door: Kolkkie op 24 augustus 2004, 01:20:27
CitaatVraag 1:
onze parkiet komt vaak bij je zitten maar dan  gaat het  spelen(trekken) aan je ketting die je dan om heb  is dat gevaarlijk voor de vogel of kan het niet kwaad

Vraag 2:
mijn vriend draagt een bril en nu valt hij steeds die bril aan hoe komt dat?, en kunnen wij het bijten afleren van een onze vogel


Hoi Bukkems,

Dat valkjes aan kettingen ed knagen is heel normaal. Je dient wel rekening te houden dat er dus een ketting kan sneuvelen. Dat heb ik nl. ook gehad. Dus als het een waardevolle ketting is, kan je deze het bete afdoen.
Ook moet je oppassen, mochten ze je kettin/iets anders kapotmaken, dat ze het dus niet opeten.

Wat je bril betreft denk ik dat je valkje zichzelf in het glas ziet waardoor hij je bril gaat aanvallen.
Je zou je valkje daar weg kunnen halen of nee roepen, maar het zal denk ik weinig helpen want valkjes kunnen str*nteigenwijs zijn :D.

Groetjes,

Mariska
Titel: Re: vogels spelen met ketting
Bericht door: Riny op 27 augustus 2004, 21:52:34
Mijn valkjes spelen ook met alles wat blinkt.Mijn bril vinden ze prachtig!!.
Toch kun je het hun afleren maar dat duurt wel even,als je steeds dezelfde woorden gebruikt gaan ze het heus wel begrijpen.
Veel succes en geduld toegewenst.
Groetjes Riny