;D hoi allemaal,
ik heb hier op het forum gestaan met foto's van mijn valken met een speeltuin, die is inmiddels weg want we zijn een voliere buiten aan het maken.
maar ik heb nieuws mijn dochter van 14 heeft een wit gepareld valkje van ong. 8 maanden dus kochten we een valk erbij, hij zou jong zijn volgens de verkoper. mijn dochter noemt hem koko.
hij zat nog geen uur in de kooi of hij dook al op kiki en dat ging maar door.
ze kregen 4 eitjes waarvan ik denk dat er 2 leeg zijn.
gisteravond laat is er een valkje geboren :P
we kunnen hem niet zien, want ze zitten er alletwee heel verdedigend op, maar we horen hem piepen.
mijn dochter heeft de valken 2x per dag nat gesproeid i.v.m. vochtigheidsgraad dat had ik hier ergens op het forum gelezen.
nu is mijn vraag moet mijn dochter nu nog de valken nat sproeien voor het andere eitje? en is dat niet erg voor het geboren valkje?
en wat voor voer moeten ze nu, want ik las ergens dat pasgeboren valkjes ander voer moeten is dat zo?
en wanneer kan ik een foto maken want ze blijven erop zitten en reageren heel fel als ik de deksel van het broedhok afhaal.
t'is toch wat he mijn valken krijgen geen eitjes :-/ en die zijn 1 1/2 jaar ondanks dat joop af en toe op truus duikt, en mijn dochter heeft een jong stel en hoppa 4 eitjes. hahaha
groetjes Wil.
:D het is gelukt om 2 foto's te maken moeders was ff eraf en paps bleef waken.
(http://www.stevoste.nl/jonkie.JPG)
(http://www.stevoste.nl/jonkie1.JPG)
maar nu zitten ze er allebei weer op en piept het jong vrij veel ik word gek van mijn dochter want die roept dat is niet goed hoor hij ligt met kopje niet onder ze en heeft het koud is dat zo?
mijn dochter gaat beschuit met muisjes halen lief he :P
Hallo Wil,
Van harte gefeliciteerd met de geboorte van jullie 1e jong!
Ik kweek zelf nog maar erg kort dus antwoord op al je vragen heb ik niet Dat de ouders fel reageren, is natuurlijk logisch! Ze vinden het nooit leuk als je in het nest zit, en zeker niet de eerste tijd. Als de jongen wat groter worden dan zullen ze niet konstant op het nest zitten. Maar als je er voor zorgt dat je niet gepikt wordt dan kun je best eenjong er even uithalen om een foto te maken. De ouders verlaten hierdoor het nest niet, of komen in iedergeval terug.
Jonge valkjes piepen al als ze nog in het ei zitten. Het gepiep kan dus ook van het jong in het ei zijn, die op uitkomen 'staat'.
Het zijn overigens nog wel jonge ouders. (in iedergeval de moeder) Vader, die jullie erbij kochten is minstens dezelfde leeftijd. want rond deze tijd zijn ze geslachtsrijp (ook is het al te zien aan de valk, zijn kop is geheel geel dus moet ie ouder zijn dan een half jaar)
Over dat natsproeien kan ik je niet een antwoord geven. Ik weet dat de luchtvochtigheid idd goed moet zijn. Volgens mij heb ik gelezen dat je ook het broekhokje zelf nat kunt maken. Maar de hoeveelheid en frquentie van eht natmaken weet ik niet.
Het eten: Ze hebben extra veel eivoer nodig, en verder het normale eten aanblijven bieden. Ook het water normaal verversen( 2x per dag doe ik zelf altijd maar sommigen doen het 1 x per dag het is wat je zelf wilt)
Feliciteer je dochter met haar prestatie (of die van haar valkjes in iedergeval) Leuk dat ze zo enthousiast en betrokken is!
Ik heb nog even voor jullie opgezocht welke mutaties de jonge valken hebben, (splitten van de ouders onbekend) het worden wildkleurtjes de mannetjes split voor witmasker gepareld, de popjes split voor witmasker.
Geniet van jullie nieuwe aanwinst(en) en eet smakelijk met de beschuitjes :D :D ;)
groet suus
Hoi Wil,
Wat leuk dat je dochter kleintjes heeft :-)
Dat "jonge" valkje is minimaal een jaar oud aan zijn kopje te zien zoals Suus al zei.
Met het natspuiten zou ik nu toch oppassen omdat de jongen dan verkouden kunnen worden misschien.
De eitjes hebben hun belangrijkste deel er al op zitten en ik zou de ouders in elk geval niet twee keer per dag meer sproeien.
Ik heb ook tamme valkjes en die bijten soms heel hard als ze jongen hebben dat is heel normaal omdat ze hun jongen verdedigen.
Ik geef altijd vochtig eivoer tijdens dat de ouders jongen hebben en de rest doen de ouders allemaal.
Als je snel op elkaar volgende piepjes hoort word er een jong gevoerd het is heel goed als je dat hoort.
Als je zachtere af en toe piepjes hoort vraagt een jong bij de ouders om eten.
Zo te zien gaat het allemaal prima verder :-)
Succes met de kleintjes.
Groetjes, Paul
bedankt voor jullie reactie suus en paul we zijn een stuk wijzer hierdoor geworden. ;)
we zijn benieuwd hoe het met de andere eitjes gaat en houden jullie zeker op de hoogte. ;)
groetjes Wil
ik keek vandaag in het broed hok en ik schrok een vogeltje bewoog nog maar die andere niet en die was als eerst geboren maar nu is hij dood 29juni :'(en dat is niet leuk kan het komen omdat de ouders nog te jong waren?het laatste jong leeft wel nog en hij was zondag geboren 27 juni en gata hij/zij nu ook dood ? kunnen jullie me wat vertellen ?bvd
Jeetje wat ontzettend jammer zeg dat er 1 jong dood is.
Het zou kunnen hoor, de ouders waren wel nog erg jong. Had het dode jong een volle krop? Want te jonge ouders voeren ook nog wel eens niet helemaal goed. Het jong wat nog wel leeft en net geboren is, wordt dat wel gevoed.
Wanneer je er genoeg eivoer en andere benodigd voedsel neerlegt kun je verder weinig meer doen. Het wil nu niet zeggen dat het andere jong ook dood gaat, maar als de doodsoorzaak idd de onervarenheid van de ouders is dan kan het wel. Houd het levende jong goed in de gaten, kijk goed of het gevoerd wordt!!!
succes
groet suus
bedankt.
ik heb hier gelukkig veel aan en ik heb net gezien dat de voeder het jong voede dus ik ::)hoop heel erg dat het blijft leven dank u wel voor het reageren
droetjes kelly
:)
:'( :'( :'( :'(me vogeltje heeft een kankerbuld op ze buik ze buik is helemaal dik en ziet er niet goed uit en bij ijn keel kan je het eten zien :'( :'( :'( :'(hier kan je toch niks tegen doen ???
Hoi,
Die dikke buik is heel normaal hoor.
Deze wordt pas minder zodra ze 4 á 5 weken oud zijn.
Dan pas begint hij meer op een valkje te lijken.
Dat je het eten kan zien zitten is ook heel normaal.
groetjes Lique
??? :'(dus hoord zijn buik net een balltje te zijn ?
maar je kan ook iets in de buik zien heel eng maar heel erg bedankt nu kan ik weer gerust zijn :
P
hallo
wat je in de buik kan zien is normaal bij de jonkies het is het voedsel dat ze gekregen hebben...
groetjes diana
Hoi Kelly.
Dat wat jij bedoelt is de krop. Het is zoals anderen al zeiden te zien bij jonge valkjes. Dit komt omdat zij nog een veren hebben daar en omdat de verhouding nog niet goed is. Wanneer het jong groter wordt, worden de verhoudingen anders en zie je de krop niet meer. Het eten komt als het jong gegeten heeft eerst in de krop en vanuit de krop gaat het langzaam het verdere spijsverteringskanaal in.
Succes met je jong
suus
Hoi Kelly,
Ik heb nu ook een nestje en het eerste jong is ook doodgegaan :-(
De tweede en derde gaan juist weer heel erg goed en vaak is dat gewoon doordat het jong iets mankeerde en daarom gaat het dan dood.
Als je jongen gevoerd worden zullen ze verder wel goed gaan hoor.
Ze zien er eigenlijk niet uit inderdaad en ook heel eng als je dat buikje en die krop bekijkt.
Het zijn eigenlijk twee ballen met een kopje erop en dat het er eng uitziet is normaal hoor maak je geen zorgen daar over als ze ouder worden en veren krijgen zijn ze eigenlijk pas mooi.
Hier zie je een foto van een van mijn laatste jongen je ziet onder zijn kopje die bal dat is zijn krop.
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/binkie300404.jpg)
Dus als het er ongeveer zo uitziet is dat heel normaal hoor.
Groetjes, Paul
heel erch bedankt nu weet ik zeker dat het goed zal komen en inderdaad het lijkt heel erg op jou foto paul bedankt voor al jullie reacties ik heb er heel veel aan gehad
maar kunnen jullie ook vertellen hoe jullie foto's op het scherm krijgen ik krijg het er namelijk niet op b.v.d
::) mijn dochter was nogal bang en net als mij onwetend vandaar alle vragen maar ik ben nu ook gerust, want ik vind het er maar eng uit zien.
Ik leg haar wel uit over foto's plaatsen.
Er zal best nog wel een foto verschijnen van ons jong, als die het wel red want de moeder is erg jong.
bedankt voor zover allemaal. ;D
Wil.
Hoi Wil,
Als je iets wil weten gewoon vragen hoor dat mag altijd je kan beter voor niks vragen als te laat bijvoorbeeld.
En als je het nooit gezien hebt zien de jongen er echt als kleine monstertjes uit maar ze hebben ook wel wat liefs ook :-)
Maar de krop ziet er gewoon raar uit als je dat nooit gezien hebt.
Als je niet weet hoe je de foto's moet uploaden heb ik er hier een stukje over geschreven hoe dat moet :-)
http://www.valkparkiet.com/cgi-bin/forum/yabb/YaBB.pl?board=updaat;action=display;num=1087554279;start=0
Dat de ouders jong zijn zegt niks hoor ik had pas een nestje met hele jonge ouders en die deden het beter dan de oudere koppels hier :-)
Groetjes, Paul
:D bedankt paul van dat uploaden wist ik ook niet ik deed het via een website zo zie je maar weer door de vragen van mijn dochter kom ik weer een hoop te weten en zij ook. :P
groetjes Wil
Hoi Wil,
Het werkt prima zo alleen even in de gaten houden dat de foto's niet groter zijn dan 60 Kb anders kan je ze niet uploaden.
Je kan ze dan verkleinen dan werkt het wel weer.
Mocht het niet lukken geef dan even een seintje dan vertel ik ook hoe je dat kan doen.
Ik ben wel benieuwd naar de foto's :-)
Groetjes, Paul
Nou hier komen ze dan de foto's.
Met het jong gaat het prima, alleen die moeder heeft de spuitpoep.
Komt dat misschien door het voer? of dat ze het jong moet voeren? We geven ze gemengd voer voor grote parkieten en veel eivoer en soms een blaadje sla.
Hier kijken de ouders toe hoe Kelly de kooi verschoont
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/ouders.kijken.verschonen.JPG)
Kelly toont trots haar 1e jong
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/kelly.jong.JPG)
Het jong heet kiko, moeder kiki en vader koko vandaar kiko
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/jong.kelly.JPG)
bij meerdere foto's uploaden is het wel oppassen geblazen dat je de linken kopieert en ff opslaat want anders ben je je bericht kwijt het is mij 2x gebeurt hahaha maar ik weet nu hoe het moet nog bedankt Paul.
Hoi Wil en Kelly,
Hele mooie foto's van de kleine.
Het jong ziet er heel goed uit hoor daar is niks mis mee :-)
Het jong heeft trouwens rode oogjes dat betekend dat het een lutino gaat worden dus wit/geel met oranje wangetjes dan weet je vast de kleur die deze gaat krijgen :-)
Ik zie dat het kropje ook goed gevuld is dat is heel belangrijk dat betekend dat de ouder goed voeren.
Dat de ouders waterige ontlasting hebben dat kan nu normaal zijn want ze drinken extra veel om de pap aan te maken voor de jongen.
Sla moet je niet te veel geven daar kunnen ze ook extra waterige ontlasting van krijgen 1 of 2 keer per week is voldoende meestal.
Als je foto's upload kan je voor het uploaden een tweede internet explorer erbij opstarten.
Dan schrijf je je bericht in de eerste en in de tweede kan je de foto's uploaden en copieren naar de eerste internet explorer en dan raak je ook niks kwijt door het heen en weer klikken.
Groetjes, Paul
hoi
mijn eerste jong is naar 4 dagen dood gegaan de andere is nu 4weken oud het is dus al een tijd dat de andere dood is maar nu heb ik een vraag mijn 4 weken oude jong word steeds kaal gepikt hij zit nu apart van zijn ouders ik geef hem om het uur eten(eivoer met zaaitjes en water gemengt tot een pap)maar is dat goed hij eet het wel heel goed
b.v.d groetjes kelly
Hoi,
jammer dat die eerste dood gegaan is, maar was ie erg geplukt? Want plukken is niet echt een reden om weghalen, maar ok...
Je kan beter naar de winkel gaan om pap van bijvoorbeeld nutribird of orlux te kopen. CéDé vind ik persoonlijk niet goed.
En je moet zeker minder geven dan om het uur, want bij 4 weken kan je best 4 voedigen per dag geven, om kropverzuring te voorkomen.
Groetjes, Tara
Hoii Kelly,
Wat goed zeg dat je jong al 4 weken is en toch nog leeft, je was er zo bang voor he? Maar zo zie je, de natuur gaat zijn gang.
Het allerbelangrijkst is dat je het jong pas weer voert als het een lege krop heeft, en met vierweken oud kom je dan inderdaad wat Tara al zegt ongeveer op 4 keer uit.
Gewone zaadjes geven heeft geen zin, deze krijgt hij toch nog niet open. Dus je zult handopfokvoer moeten kopen. De gebruiksaanwijzing volgen die op het pak staat en dit kun je het best met een gebogen theelepelte(tot een gooitje) geven. Verder kun je trosgierst neerleggen zodat hij al wat kan knabbelen. De ene jong begint daar eerder mee dan de andere.....
succes!
groet
suus
hoi
het vogeltje word erch geplukt bij zijn wangen en achter zijn hoofdje het lijkt net een gier alle twee zijn ouders doen het dus daarom heb ik hem apart gezet :(
s'avonds zet ik hem terug dan wordt hij bijgevoerd als hij nog niet genoeg heb gehad en hij wordt dan niet gebeten ze doen het alleen s'ochtens en smidags
maar ik zal voor het voer zorgen
bedankt voor jullie reacties
groetjes kelly
Hoi Kelly,
Wat goed dat je het allemaal weet zeg, wanneer ze geplukt wordt, en ook dat je haar dan s'avonds terugzet!! Mijn complimenten. En zo te horen wordt het jong heel erg geplukt en dan moet je inderdaad ingrijpen. Een beetje plukken kan geen kwaad anders dan dat het jong er niet uitziet. Maar als ik het zo lees is het wel erg!!
Succes
groet
suus
hoi suus ;D
bedankt voor je compliment. ;)
ik kijk heel veel naar mijn vogels en zie dan waneer ze hem kaal plukken. :'(
ik wil het liefst de hele dag met kiko op mijn schouder rond lopen maar dat kan niet hij moet veel rusten maar als hij groter is ga ik heel veel met hem rond lopen zodat hij heel tam word
ik kan nu met hem buiten zitten zonder dat hij weg vliegt dat is wel leuk .
maar nogmaals bedankt voor je reactie en je compliment groetjes kelly :D
Hoii, leuk dat je er zo happy mee bent, maar ik wil je ook wel waarschuwen dat er echt een dag komt dat je valk wel vliegt hoor en dan ook wegvliegt, hoe tam dan ook !!!
heel veel plezier met je valk verder
groet
suus
:DHOI
me moeder zij het ook dat hij weg zou vliegen als hij kan vliegen .
maar dan ben ik nog blij als hij binnen op mijn schouder kan zitten en ik ga zaterdag een pop der bij kopen voor kiko
bedankt voor je reactie
;D :Pgroetjes kelly
hallo
mijn vogel kiki eet chip's en ze vind het heel lekker is het giftig en kan het gevaarlijk zijn ik doe het niet vaak hoor alleen als ze ziet dat ik chip's eet krijgt ze een klein stukje
ik hoop dat jullie hioer antwoord op hebben b.v.d
groetjes kelly
Hoi Kelly,
Je zegt dat ze alleen een stukje krijgt als ze ziet dat jij chips hebt... Maar dan is natuurlijk de vraag, hoevaak eet jij dan chips.. ( ;))
Nee, mijn mening is, dat chips absoluut niet gezond is voor de valk. Ze gaan er niet dood aan, het is niet giftig, maar het kwalijke aan de zaak is dat het te vet is. Dit geld ook voor dingen als koekjes, broodbeleg en andere lekkere zoete dingen.
Zolang je het echt bij heel af en toe houd (1x per week bv een klein stukje) en een klein stukje kan het niet kwaad maar bij mij krijgen ze absoluut niet vaker! Meestal leg ik wat trosgierst op een bordje, onder het mom van dat is jullie "chips". Maar je krijgt dan wel bij het opvliegen veel troep dus houd de stofzuiger paraat.
Hoe is het verder met je valkje???
ben benieuwd!
groet
suus
Hoi Kelly,
Af en toe een stukje chips kan geen kwaad hoor maar inderdaad niet te vaak.
Voor mensen is chips eigenlijk ook helemaal niet goed en die eten het ook.
Sommige van mijn valkjes eten af en toe ook patat, frikandellen en kip en als je dat heel af en toe geeft kan het niet echt kwaad.
Vet word namelijk in hun lijfje heel slecht afgebroken dus ze mogen dat niet te veel krijgen en de kruiden en het zout op de chips zijn ook niet zo goed als ze het te vaak krijgen.
Maar maak je dus geen zorgen als ze af en toe aan de chips knabbelen.
Groetjes, Paul
hoi, paul en suus :)
bedankt voor jullie reactie. ;)
met kiko gaat het heel goed ze is al heel groot en ik heb voor haar en man der bij gekocht koki ;) alleen koki is gisteren rond gaan vliegen en toen zagen we dat hij voor het raam zat het lijkt of hij der tegen aan gevlogen is maar de lamele zaten dicht hij heeft iets aan zijn pootje hij kan der niet op staan hij hinkelt dan als hij gaat lopen maar wat kan je dan het beste doen ?
het is heel zielig :'(
b.v.d groetjes kelly
:'( :-[ ???
Hoi Kelly,
Als hij er wel op kan steunen en erop probeerd te lopen zal het denk ik niet gebroken zijn.
Het zal dan gekneusd zijn en dat moet met rust vanzelf goed komen.
Met een paar dagen zal hij er weer gewoon op kunnen lopen.
Ik heb het gehad met een valkje waar ik met een stoel overheen gereden was en dat pootje lag helemaal open en hij kon er ook niet meer op staan.
In overleg met de dierenarts moest ik het een dag aankijken en de volgende dag ging het al beter.
Dus je kan het in elk geval even een dag aankijken en de vogel niet laten vliegen tot zijn pootje beter is.
In de kooi zit hij rustiger en hoeft zijn pootje niet zo veel te belasten.
Groetjes, Paul
:) ;D :P ;)bedankt paul
het was gisteren gebeurt en hij kan er nu wel op lopen dus gaat al beter dank je groetjes kelly
:D
Hoiii Kelly,
Ja , zulke kleine ongelukjes gebeuren. Heel sneu. Maar het komt vanzelf goed hoor zo te lezen, gaat het al weer wat beter gelukkig.
Blossom hier had laatst haar pootje tussen de deur gekregen... Hij heeft ook een paar dagen mank gelopen en toen was het weer over!! Hopelijk blijft het bij deze kleine dingen!!!
Leuk om te lezen dat je er zoveel plezier mee hebt met je valkjes!!!
groet
suus
hoi suus,
bedankt voor je reactie en jah ik ben wel veel met mijn valkjes bezig :P
groetjes kelly
;)
hallo allemaal
iik had 2 vraagjes
1.kiko is nu 7 of 8 weken maar ze schreeuwt nog steeeds om eten ik geef haar een pap wat ik in de dieren winkel heb gekocht maar ze horen toch bij 7 of8 weken zelfstandig te eten ze eet wel grofvalkparkieten voer maar daar na moet ik haar weer voeren de andere valk die is ook 7 of 8 weken en die doet dat niet en die eet gewoon grofvalkparkieten voer
mijn 2 vraag
kiki de moeder van kiko heeft eerst een eitje in het broed hok gelegd allen ik moest uit die kamer en hun moesten mee en ze heb er een hele dag niet op gezeten en was steen koud en ze ging er ook niet meer op nu heeft ze een eitje naaast het broed hok gelegd en die was ook steen koud ze legt ze wel maar ze moet nog wennen en de nieuwe kamer dus ik het eitje in het broed hok gelegt maar kan daar nog wat uit komen ?
b.v.d groetjes kelly
Hoi Kelly,
Als de jongen bij de ouders zitten en door de ouders gevoerd zijn eten ze vaak al met 5,5 week zelf.
Maar ook al eten ze zelf dan blijven ze soms nog tot ze een maand of 3 zijn regelmatig bedelen om voer bij de ouders.
Als je een valkje met de hand grootbrengt zal hij op latere leeftijd pas zelf gaan eten.
Soms eten ze pas zelfstandig als ze 9 weken oud zijn.
Ook al zijn ze zelfstandig dat bedelgedrag blijft gewoon en dat is wel normaal hoor.
Als een popje eitjes legt gaat ze vaak pas echt broeden als er 2 of 3 liggen.
Dan komen de eerste jongen op de zelfde dag uit anders zou er om de twee dagen een geboren worden en dan word het verschil te groot tussen de eerste en de laatste.
Als een eitje nog niet bebroed is en net gelegd kan het tot een week of 2 koud blijven liggen en als ze er dan op gaan broeden kan het nog steeds uitkomen.
Dus als het eitje pas gelegd is maakt het niet uit of het koud aanvoeld hoor.
Maar hebben ze er al 2 dagen op gebroed dan is het proces begonnen in het ei en dan mogen ze niet meer koud worden anders sterft het ei af van binnen en er komt niks meer uit.
Dus in jouw geval is er niks aan de hand en als ze er een paar eitjes bijlegt en ze gaat broeden kunnen ze gewoon allemaal uitkomen.
Groetjes, Paul