hai
wie van jullie weten of dit voer echt goed is voor valkjes,
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Image006.jpg)
Yep, erg goed spul, voer ik zelf ook ;D Alleen wel wat veel zonnebloempitten vind ik.
Groetjes, Karin.
hai karin
ja veel zonnepiten ja dat vondt ik dus ook ja,
maar als het voer goed is vindt ik het wel oke. ik haal er altijdt wat zonnepitten uit.
groetjes esther
Hoi,
ja, het is idd goed voer, maar dat geef ik alleen in de winter. Dan zijn zonnebloempitten wel geschikter voor hun, zeker in een volière, dan mogen ze altijd wel wat vetter staan :-).
Groetjes, Tara
hoi
is dat 2.93€ voor 1 kilo? Dat is wel veel vind ik, ik betaal altijd 0.93€/kilo. Maar goed. Ik ken het voer niet, maar het zal wel goed zijn.
SDC:D
hai
ja 2.93 voor een kilo.maar de pak zit dicht dus kunnen er geen motjes of iets anders in zitten,daar doe ik het voor.
hoi
ow, maar je kan toch ook los voer kopen, en kijken of er ongedierte inzit? Maar goed, voor de rest is het een kwestie van vertrouwen denk ik.
SDC:D
hai
ja dat denk ik ook ja.
ik heb het al een keer gehadt dat er motjes uit kwamen.
dus ik pak het niet meer.
hoi
ja, ik moet zeggen dat ik tot nu toe altijd hetzelfde voer heb gekocht, en ik heb nog nooit klachten gehad. het ligt eraan in welke winkel je het koopt. Maar goed, als je dit beter vind, dan is het je volste recht om dat te kopen, ik zeg ook niet dat je ander meot kopen, maar ik vond het gewoon wat prijzig over komen :P (die gierige belgen toch :))
SDC:D
hai
nee hoor niet gierrig.
ik vindt het ook wel duur.maar ach denk ik dan maar weer.
Ik vind het best meevallen hoor, het is duur door de kleine verpakking. 2 1/2 kg kost iets van 6,50 en ik betaal voor 20 kg 23 euro. Dan is het dus maar 1.15 per kg.
Groetjes, Karin
Hoi,
Ik koop zelf grootverpakkingen en heb diverse merken gebruikt, maar nog nooit last gehad van motjes ofzo. Het voer zal wel goed zijn, maar idd erg duur.
Ik betaal voor 20 kg Kasper Fauna Food 17.55 euro, dus dat is 0.88 cent per kilo. Ik vind dat een behoorlijk verschil.
gr Inger
yo Stijn
Je betaalt ook wel wat voor het merk hè
En das toch niet zó duur, je moet niet alles
vertrouwen omdat het gwn in een zakje zit.
En van dat zelf controleren op motjes ed is
wel wat laat vind ik, want ondertussen heb
je het wel al betaald ;)
grtjs
Hoi Giovanni,
Vgl mij betaal je juist grotendeels voor de mooie verpakking bij zulk voer! Met name kleinverpakkingen zijn erg duur!
Ik geef zelf Kasper Faunafood (zie stukje terug) en dat is een heel goed merk (zonder motjes) en is ruim 3 x zo goedkoop.
Motjes kunnen opzich helemaal geen kwaad (is alleen niet zo'n fris gezicht) en hebben ws meer van doen met de manier van bewaren, te lang bewaard voer zal eerder motjes gaan bevatten. Ik denk dat dit niet perse merk afhankelijk is, want ook duur voer kan motjes bevatten (weleens gehad met hamstervoer, maar dat gaf ik nog gewoon).
Als voer motjes bevat kun je gewoon teruggaan naar de leverancier vind ik en dat kun je idd helaas pas achteraf controleren.
gr Inger
Of mss bedoelt Stijn zo'n verpakking gie
doorzichtbaar is, kun je direct controleren dan
Hier in de boerenbond hebben ze die ook:)
grtjs
hoi
ik koop mijn voer niet in een verpakking; Ik Koop het in een goede dierenspeciaalzaak, die bewaren hun voer hoe het moet. In open houten bakken. Zaad moet ademen zegt mijn vader altijd. En hij heeft gelijk vind ik.
SDC:D
Hoi Stijn koop je het voer bij Maas? :)
Ik koop het meestal in Dessel of een paar kleiner zakjes bij Maas
hoi
ja, bij maes inderdaad :)
Dessel is ook heel goed, maar ik rijd altijd met de fiets naar Maes.
SDC:D
Ik ken die Faunavoer niet. En ach, ik doe een maand of 4 met een zak, dus dan scheelt het maar een paar centen, daar ga ik me niet druk om maken hoor ;D Ik heb maar 10 valkjes, als je er 100 hebt is het een ander verhaal :D Ik ben tevreden met dit voer en "never change a winning team" ;D
Groetjes, Karin.
Hoi,
Ik gebruik ook Versele-laga premium en behalve zaadjes zitten er ook korrels in die vitamines. mineralen en aminozuren bevatten.
Dat zit in normaal voer niet en aangezien ze hier niet zo veel groenvoer eten neem ik dat toch liever dan krijgen ze in elk geval wat extra dingetjes binnen als ze tenminste die korrels pakken.
en of je nou 90 cent of 1,15 betaald maakt mij dat verschil ook niet uit zoals Karin al zegt en je weet dat je zeker goed voer hebt.
Ook zit er nog oestergrit doorheen ook geloof ik.
Dus zoveel extra dingen erin en dan voor iets meer vind ik dan niet zo gek.
Ik koop het ook per 20 kilo en ik heb nog geen motjes gezien dus het is met dat warme weer even afwachten.
Ik heb het zaad in de koelste kamer in huis staan.
Groetjes, Paul
Groetjes, Paul
Hoi Paul,
Wat betaal jij voor een zak van 20 kg? Ben toch benieuwd. Opzich maakt mij de prijs ook niet zoveel uit, want die hangt naast het merk ook af van de leverancier en die van mij is gewoon erg goedkoop ;), maar is een prima merk.
Voor mn cavia's geef ik hope farms, das een van de beste merken, maar kost wel ruim 1 euro per kg (19 euro/ 15 kg). Ik voer hardvoer sowieso beperkt. Maar ik geef toch al veel te veel uit aan mn beesten ;)...
gr Inger
Hallo,
Ik gebruik dat voer ook.
Ik merk ook dat mijn valkparkiet het lekkerder vind dan het voer wat ik daarvoor had. Ik heb er ook nog nooit geen motjes ingehad.
Ik had het voor het eerst gekocht op Vogel 2004, daar hadden ze een stand van Versele Laga en daar waren zakken van 5 kg voor 5 euro. In de winkel zijn diezelfde zakken 6,50.
het voer is bovendien goed gemengt.
Groetjes Andrea
hoi
vijf euro voor vijf kilo van versele laga vind ik wel meevallen hoor. Het gaat er ook om hoeveel valkjes je hebt. Heb je er 1 of twee kan je al duurder voer kopen, maar heb je er meer, dan kan het wel nuttig zijn om wat geld uit te sparen.
SDC:D
Hoi,
De zakken die Andrea bedoeld zijn 2,5 kilo en kosten inderdaad ongeveer 6,5 euro.
De zakken van 20 kilo kosten 23 euro dus iets meer dan een euro per kilo.
Hiervoor gebruikte ik altijd eurotop grove parkiet van Teurlings dat was ongeveer 25 euro per 25 kilo en dat is ook super goed voer en zonder zonnepitten want daar word je soms niet goed van hoeveel er in zitten.
Groetjes, Paul
Ik heb dat voer ook net gekocht,Prestige Premium van Versele-Laga
1kg kost € 1,93
2,5kg kost € 6,50
Het ziet er goed uit,en ruikt super sterk zeg,jeetje
Ik vind het wel fijn dat alles erin zit,zodat ik me geen zorgen hoef te maken of ze geen vitamine tekort krijgen
want sla en appel gaat hier niet echt,een paar hapjes meer niet,en broccoli moeten ze helemaal niks van weten
ik had trouwens een paar weken geleden een zakje van 250 gr Vitakraft Cocktail Frutti gekocht,maar dat slaat ook niet echt aan
dus koop ik voortaan dit voer,ze eten het ;) :)
Hoi Joyce,
Het ruikt inderdaad goed dat voer dat was me ook al meteen opgevallen.
Let er wel op dat ze die groene korreltjes eten daar zitten de vitamines en mineralen in dat is heel goed voor ze.
Groetjes, Paul