heb je een grijze en is de staart onder vlekjes? dan is het een man.zoniet:pop
gele:hebben de vleugels(binnenkant) witte vlekjes dan is het een man.zoniet pop
hopelijk help ik sommige mensen :-/
Het is toch anders bij de grijze, een man heeft toch niks onder zijn staart en een vrouw van die streepjes of zit ik nu helemaal verkeerd?
Tim
Ja Tim, je hebt gelijk. ;)
Ik denk alleen dat Niels bedoelde Zonder ipv onder vlekjes.
Dat is inderdaad alleen bij de grijze (wildkleur) valken.
Dat van die lutino's is echter niet altijd waar! :-/
halloa,
Ik heb een grijze valk en die heeft een gele onder staart met strepen dus jaaaaaaaa het verschil is verdomd moeilijk te zien. En is echt een mannetje hoor. Meestal zie je het aan zijn of haar gedrag.
Mannetjes zijn meestal de Macho's lopen stoer in de rondte en fluiten meestal heel mooi maar daar tegen kunnen vrouwtjes ook mooi fluiten dus daar kan je ook niet van uit gaan. Het is en blijft onwijs moeilijk
Groetjes jody :-*
Hoi Jody, :)
Heb je een jonge valk dan?
Want bij de grijze (wildkleur) valken is het toch echt zo dat de mannen GEEN gele strepen meer onderop hun staart hebben, die verdwijnen na de rui, bij de poppen blijven die wel zitten.
En de man krijgt dan een fel geel masker (zie plaatje boven chatbox) terwijl bij de pop maar een paar zacht-gele veertjes op de kop blijven zitten (zie plaatje boven forum).
Hoi mandy :)
Tico is nu 5 maanden en is echt een man hij probeert te dekken , fluit hele concerten, Macho gedrag lopen met vleugeltjes wijd je ziet echt dat het een man is hij is van cisca geweest en die zegt ook dat het man is dus ja weet niet de wonderen zijn mischien de wereld nog niet uit hihihihi.
en ik weet ook niet of tie al gerui't heeft dat mot ik ff na trekken bij cisca.
Groetjes Jodyyyyyyyyy
Hallo Jody, :)
Ja ,uit je verhaal blijkt zeker dat het een man is en als cisca dat zegt geloof ik het zeker, maar dan kan je dus wel verwachten als tie straks, in het voorjaar, gaat ruien deze staartpennen met gele strepen gaat wisselen voor donkere staartpennen zonder strepen. ;)
Hoi Yody,
Ik heb ook een wildkleur valkje en een man van een maand of 8 en die heeft ook nog steeds die gele staartveren zoals jij bedoeld.
Maar die verdwijnen in elk geval als het een wildkleur man is alleen kan de ene vogel soms iets sneller zijn dan de andere.
Maar zeker als ze ouder zijn hebben ze alleen nog maar een grijze staart en totaal geen geel meer.
Het kan natuurlijk ook zo zijn dat Cisca die veren geel verft voor ze de valkjes verkoopt want die van mij komt ook bij Cisca vandaan :D
Groetjes, Paul
halloa paul ;),
Thanks voor je reageren hihihihi.
Ja denk dat Cisca heb zitten schilderen hoor ze is zo actieffff.
En keesie komt ook bij haar vandaan en die is gepareld dus daar heb ze helemaal der best op gedaan hahahahaha. :D
Paul hoe oud zijn ze dan als ze gaan ruien?
Ben nou wel benieuwd geworden...........
Nou Groetjes Sylvia :-*
Hallo Paul Jody en Mandy.
Zitten jullie ff de draak te steken over mijn schilderwerk.
Zal het jullie ff uitleggen.
Door de vele mutaties is het niet meer noodzakelijk dat een wildkleur man grijze staartveren krijgt ,Tico die nu bij Jody is komt uit een koppel waarvan de man lutino bont en de pop een lutino is daaruit komen dus geen zuivere wildkleurtjes meer.Dus eind konclusie de mogelijkheid dat Tico zijn gele staartveren houd is heel erg groot.
Wil je echt een puur wildkleurman dan zul je naar een kweker moeten die puur alleen op wildkleur kweekt.
Enne Mandy Tico is dus echt een man hoor zonder twijfel,en als je het er niet mee eens bent ben ik vanavond op de chat te vinden ik houd wel van een discussie.
Hoi Cisca,
Dat het valkje van jody een man is zit er dik in en zeker als ie fluitconcerten geeft en macho gedrag vertoont.
Nou zegt het gedrag ook niet altijd alles want ik heb met zekerheid een wildkleur man die zich puur gedraagt als een pop.
Hij is altijd rustig, fluit amper en hij kan heel goed met de andere mannen opschieten.
Wat die mutaties betreft kan het inderdaad verschillen wat de kleur betreft maar ik dacht dat het om een wildkleur valkje ging.
Beppie is toch wel een wildkleur Cisca want die wil ook maar niet van zijn gele staartveren af :-)
Groetjes, Paul
Hoi Cisca, :)
Ik heb nooit beweerd dat het geen man kon zijn hoor, dus een discussie vind ik niet nodig. Ik heb zelfs gezegd dat het zeker een man zou zijn vanwege het gedrag. ;)
Ik heb alleen info gegeven zoals het bij de wildkleurvalken in z'n werk gaat en in dit geval heb ik ook weer iets bijgeleerd, want hier had ik nog nooit van gehoord.
Maar nu ik het een paar keer lees heeft de één het over gele veren en de ander over gele strepen, ik bedoel dus de regel van de gele strepen. Dwars op de onderkant van de staartveren, ook wel visgraatmotief genoemd of soms als stipjes waarneembaar; als die verdwijnen na de 1e rui zou een wildkleur valk een man moeten zijn, komt het terug is het een pop, een gele veer kunnen ze wel houden/terug krijgen.
En ze krijgen dan een fel geel masker, terwijl de pop dit niet/minder heeft. Zo heb ik, en hebben vele anderen, het altijd geleerd. :-/
Hoiiiiii mandy :)
Ik zal je dan nog een keer ff uitleggen hoe tico eruit ziet.
Hij heeft een gele kop met oranje wangen
De rest is hij grijs alleen de randen van zijn vleugels zijn wit.
zijn staart is van boven grijs en van ondere geel met grijze strepen de Visgraat zoals jij het noemde.
Tico heeft al zijn rui gehad.
Dus hij zal niet meer zo veel veranderen :-/.
Hoop dan nu dat het wat duidelijker is hoe hij er uit ziet :)
Groetjes jodyyyyyyyyyyyyy
Hoi Sylvia & Jody, :)
Jawel hoor, het is duidelijk.
Op jouw foto's op pagina 17 neem ik aan dat die grijze valk Tico is en die geparelde Keessie. ;) Leuke foto's hoor.
Als Tico op die foto's ook al door z'n rui is ziet HIJ er erg uit als een ZIJ, wat gek dan om dat zo te zien en te weten dat het eigenlijk een man is (vanwege het gedrag).
En is Keessie ook al door z'n rui heen, want als hij de parels houdt is het eigenlijk een pop, althans zover ik weet, of geldt het hier ook weer anders Cisca? :-/
Ik zou het stiekem wel grappig vinden als jouw valkjes over een tijdje ineens eitjes gaan leggen en je dus toch 2 popjes zou hebben... :D
Het maakt natuurlijk niets uit, als je maar plezier hebt van je valkjes, succes verder! ;)
hoiiiiiiiii mandy :)
Bedankt voor je berichtje terug.
Keesie is nog niet in de rui geweest dat is hij/zij dus nu.
Dus we wachten het nog wel ff af.
Het maakt mij ook niet uit wat het zijn popjes of mannetjes ik wacht het wel af hoor :D.
Het zijn mijn maatjes en dat vind ik het belangrijksteeeeeee.
Wat er ook in de toekomst mag gaan gebeuren is het een koppel dan zal er gezins uitbreiding komen en zo niet ook bestttttttttttt......
Je hoort het wel in de toekomst.
of het poppen zijn of mannetjes of een koppel...................
Groetjes sylvia ;)
Hallo.
Ik weet niet meer wat ik nu moet hoor,Ik zet een punt achter deze discussie.
Ik ben nu 53 ik heb al vanaf mijn 10 de jaar met valkparkieten te maken gehad.
Mijn moeder kweekte ze en is begonnen met pure wildkleur valkjes er waren in die tijd nog weinig mutaties.Dus ik weet echt wel een klein beetje waar ik het over heb.Maar ja wie ben ik gewoon een liefhebber die toevallig het een en ander weet.Ik heb mijn leven lang al valkjes en mijn vorige valkje toevallig ook Tico is 23 jaar geworden Daarna heb ik Pino gehad dat was een Bont Boertje die leeft ook nog maar zit bij mijn zoon.En nu sinds ik met Joop getrouwd ben hebben we weer valkjes nu weten jullie een klein beetje hoe ik aan de valkjeshobby ben gekomen meegekregen uit mijn jeugd.
Hoi,
Laten we het gezellig houden op het forum.
Het is hier de bedoeling om elkaar te helpen.
Ik heb zelf de foto's van Tico gezien. Het lijkt mij een mannetje, alleen die nog niet helemaal door zijn eerste jeugdrui heen is. Het valkje is ook nog niet zo oud.
Je jeugdrui kan tot zo'n 9 maanden zijn. Dus dat betekent dat hij tussen nu en dan, de veren nog kan verliezen. En dat heeft niks te maken met de uit verband getrokken mutatie, wat mij ook erg sterk lijkt.
Ik hoop dat het kinderachtige welles nietes verhaal kan ophouden. Als er problemen zijn, nogmaals, stuur een mailtje, maar loop niet zo te discussieren op het forum.
Groetjes Angelique
hoi,
van onze pico dacht ik ook dat het een mannetje was en hij kon heel mooi fluiten , maar sinds onze caro erbij is gekomen fluit hij of zij niet meer .Nu begin ik aan mijn eigen te twijfelen hoor , hij heeft heel oranje wangetjes en floot als de beste.Maar als je nu onze caro bezig ziet dan lijkt het net of hij onze pico aan het verleiden is met zijn gefluit.Hij gaat dan ook heel dicht bij pico zitten en het lijkt echt of hij een heel verhaal zit te vertellen , kopje schuin en het maar uitleggen.Caro wil ook het liefst heel dicht bij pico zitten en toch pikken ze soms op elkaar .Is dit omdat ze jaloers zijn over de aandacht (ik probeer het echt te verdelen ) of is dit een normaal gedrag.Dit zijn mijn eerste valkjes dus alles weet ik er nog niet van hoor.onze pico is al door de jeugdrui en heeft nog al zijn parels.dus zou "hij " dan toch een " zij" zijn ?
wie kan mij hier uit helpen
groetjes linda
Vraagje aan Cisca
Ik heb een wildkleur valkparkiet dat volgens de fokker een mannetje is. Hij heeft over een gedeelte van z'n lijfje en z'n staart zacht gele stipjes die grillige lijntjes vormen. De buitenste staartveren hebben een gele streep aan de zijkant over de lengte met daarnaast over de breedte grijs en gele strepen afgewisseld. Op zijn vleugels heeft hij grote zacht gele stippen. Hij begint nu steeds meer geel te krijgen aan zijn kopje, dus ik denk dat het inderdaad een mannetje is. Weet jij misschien of er kans is dat hij de gele stippen blijft houden, want ik vind hem zo mooi zoals hij is. Zijn ouders waren volgens mij lutino en wildkleur en in zijn nest zaten 2 lutino's en 1 geparelde. Als ik jou goed begrijp, kan hij zo blijven als hij niet zuiver wildkleur is. Ik denk dus, gezien zijn ouders en zijn broertjes en zusje, dat hij geen zuivere wildkleur is, maar ik hoor het graag van iemand die er verstand van heeft.
Alvast bedankt voor je reactie!
Hallo Mirjam-Moniek :)
Als deze wildkleur grote zacht-gele stippen op de vleugels heeft is het een geparelde valk...
Een geparelde man verliest na de eerste ruien veel van z'n parels, maar zal er wel een paar blijven houden.
Zie ook bij mutaties/foto's, bij het geparelde koppel zie je links de man die nog een paar parels op z'n vleugels heeft en de pop die al haar parels nog heeft.
Het geler worden van het kopje wijst erop dat het een mannetje is. Dat kan je ook aan het gedrag waarnemen zoals hiervoor al is beschreven.
Wat die streepjes op de onderkant van de staart betreft is het een feit dat bij zuivere wildkleur mannetjes valken dit verdwijnt na de eerste ruien en de poppen dit blijven houden. Hoe het bij een "onzuivere" wildkleur valk zit zal ik nog wel ff navragen bij een keurmeester (gespecialiseerd in parkieten), dus die heeft er zeker verstand van. ;)
Hallo allemaal :)
Nu ga ik een officiële punt achter deze welles/nietes discussie zetten.
De meeste die hier op deze site komen hebben/kweken valkparkieten als hobby, de een met meer ervaring als de ander. Door die te delen met elkaar bv. in het forum/tijdens de chat, leren en helpen/adviseren we elkaar met alle goede bedoelingen en zonder iemand aan te vallen.
Vandaag heb ik die keurmeester, specialist in parkieten met al ruim 30 jaar ervaring, gesproken. Deze verzekerde mij dat het een FEIT is dat bij ALLE wildkleur/cinnamon en gewone witmasker valkparkieten de regel van het visgraatmotief WEL waar is.
Het heeft niets te maken met hoe de ouders er uit zien, wel/geen split, als deze strepen (waar ze allemaal mee geboren worden) na de eerste goede jeugdrui (zoals lique beschreef) vervangen worden door veren zonder strepen is het een MAN en blijven die strepen aanwezig is het een POP.
Dus lique, het heeft inderdaad niets te maken met een uit verband getrokken mutatie.
Verder is deze regel natuurlijk te combineren met kijken naar de felheid van het masker en het gedrag zoals al vaker beschreven is.
Hopelijk is er weer een misverstand uit de wereld geholpen, sorry Cisca, maar je had het dus mis. ;)