Valkparkiet.com

Algemeen => Ziek / Gewond => Topic gestart door: Suzanne op 27 maart 2004, 21:03:51

Titel: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 27 maart 2004, 21:03:51
Kom ik net weer bij de voliere, ligt er weer een behoorlijke hoeveelheid bloed op de grond  :o :o :o :o :o :o.
Ik heb meteen Frodo gevangen (zie mijn berichtje bloed in de voliere). Met zijn pootje was niks aan de hand. Ik bekijk de rest van de valkjes, zie ik dat Jacco z'n vleugel kapot is. Dat gebeurd bij hem wel vaker  :-/. Ik weet niet hoe hij het voor elkaar krijgt, maar telkens zijn ze kapot. En eigenlijk verdenk ik hem er van het zelf open te bijten. Ik weet niet wat ik er aan moet doen. Ik denk nu dat het bloed wat van de week in de voliere lag ook van Jacco z'n vleugel was, en het pootje van Frodo toeval was.

Heeft iemand ervaring met een vogel die z'n vleugel kapot bijt/vliegt?

Groetjes

Suzanne

(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Diversen11.JPG)

(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Diversen12.JPG)
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Karin op 27 maart 2004, 21:06:35
Ja, dat is een bloedpen. Daar heeft Kazoo ook veel last van gehad. Regelmatig ging zijn vleugel weer bloeden. Het geberude meestal ´s nachts en toen heb ik een nachtlampje opgehangen. Sindsdien is het bij hem over. Hij is dus nachtblind en vloog bij paniek ´s nachts tegen de tralies aan.

Groetjes, Karin.
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 27 maart 2004, 21:07:53
Hoi Karin,

Dit gebeurt iedere keer overdag. En ik heb voor 's-nachts een nachtlampje hangen. Dus ik weet nu ook niet meer wat ik het beste kan doen  :-/

Groetjes

Suzanne
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Karin op 27 maart 2004, 21:18:04
Misschien schikt hij steeds ergens van en vliegt daarom ergens tegen aan ? Een kat of zo ? Als de bloedpen blijft bloeden ( dus niet opnieuw bloed, maar blijft doorbloeden ) kan je hem er het beste laten uittrekken door een dierenarts.

Groetjes, Karin.
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Stijn dc op 28 maart 2004, 01:20:08
hoi

dat moet weer schrikken geweest zijn zeg. Tis een behoorlijke plas zo te zien. Mss is de oplossing van kazoo wel de beste, anders zou ik het ook niet weten.

SDC:D
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 28 maart 2004, 12:42:07
Het kan idd zijn dat hij ergens van schrikt, maar wat mij ook al opvalt is dat Jacco niet zo'n geweldige vlieger is. Hij is nogal sukkelig zeg maar. Dus dat zou het ook kunnen zijn, dat hij een brokkenpiloot is  :-/.

Groetjes

Suzanne
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Inger m op 28 maart 2004, 23:04:21
Hoi,
Ws gaat het wondje aan vleugel steeds open, omdat hij ergens tegenaan komt. (niet bijten) Je schreef dat hij vrij onhandig vloog.

Je kunt de wond even bekijken door hem uit te vangen. Als er idd alleen een slagpen beschadigd is (vaak nieuwe), dan beter uit trekken.
Een slagpen kun je prima zelf uittrekken, indien nodig. Het is niet zo prettig, maar dat is het ook niet als je naar een DA gaat. Dit bespaart weer stress (en kosten).

Als het om een wondje gaat kun je het behandelen met verbandspray (bij de drogist te koop). Dit zorgt voor een laagje op de wond. Het is ook geschikt voor vogels. Ik gebruikte het bij het leewieken (stukje vleugel afknippen om vliegen te voorkomen) van jonge eendjes tegen het bloeden.

gr Inger
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 28 maart 2004, 23:05:51
Ja, ik denk dat hij het telkens open vliegt, maar vandaag zag ik hem er ook aan pulken.

Maar hoe kan ik een slagpen er uit trekken dan? Gewoon de veer beetpakken en trekken? Lijkt me zo pijnlijk voor hem  :o

Groetjes

Suzanne
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Inger m op 28 maart 2004, 23:10:59
Hoi Suzanne,
Een slagpen uittrekken is idd pijnlijk, maar als je denkt dat dit idd de oorzaak is (dus een bloedpen), is het beter (zoals Karin beschrijft).

Een slagpen uittrekken gaat over het algemeen niet heel makkelijk, dus je moet de vogel goed vasthouden bij begin van de slagpen en vervolgens de slagpen er zsm uittrekken.
Dit zal ws ook wel bloeden.
Als het een wondje is die niet met de slagpen te maken heeft, dan niet doen. Je kunt het het beste even beetje schoonmaken, dan heb je beter zicht.



gr Inger
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 28 maart 2004, 23:13:28
Nou, moet ik maar eens kijken of ik dat aandurf. Vind het zo vervelend hem pijn te doen.
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Nes op 28 maart 2004, 23:14:35
Hoi Suzanne,

jeetje, dat is schrikken  :o! Ik hoop dat je snel een goede oplossing vindt. Veel beterschap.

Groetjes Nes.
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Inger m op 28 maart 2004, 23:45:40
Hoi Suzanne,
Anders eerst effe afwachten of het steeds blijft bloeden of dat het weer dicht gaat. Eventueel behandelen met wondspray oid.

Natuurlijk is het vervelend een vogel pijn te doen, maar als het idd nodig blijkt... Is het idd een slagpen of niet?

Succes

gr Inger

Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Suzanne op 28 maart 2004, 23:47:50
Hoi Inger,

Ik zie hem regelmatig met een kapotte vleugel zitten. Maar het lijkt wel steeds heftiger te gaan bloeden. Naar mijn idee is het een slagpen die kapot is.

Groetjes

Suzanne
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Inger m op 28 maart 2004, 23:56:33
Hoi suzanne,
Dan zul je idd gauw maatregelen moeten nemen en bv de slagpen moeten uittrekken of de wond behandelen.

gr Inger
Titel: Re: Weer bloed in de voliere
Bericht door: Stijn dc op 29 maart 2004, 01:20:44
hoi

das inderdaad nooit leuk om een vogel pijn te doen, maar denk er aan, als ie er beter van word, en als het bloeden daardoor stopt, dan is de keuze snel gemaakt, voor mij toch :-/

SDC:D