hoihoi,
Bij deze ons eerste topic om te openen.
sinds gisteren hebben we hier een mooi Valkje in huis, genaamd... we zoeken nog naar een passende naam (er komt hier vanalles langs;) kuifje, vogel, koekie, snappie en nog veel meer )
Nu zijn we in valkjes echt beginners en informeer, lees en kijk ik her en der naar goede informatie. Zodoende dat ons de volgende vragen naar boven borrelen:
Bij de aankoop werd gezegt dat deze knappert niet de jongste van de aangeboden vogels zou zijn : 1 was zeker van december, de anderen 2 anderen en deze zouden dan ' iets' ouder zijn. maar niet ouder dan een jaar... Ze waren er niet al te duidelijk over helaas. Nu heeft hij maar 2 lange veren aan zijn staartje en hij was de vrolijkste en minst schrikkerig van de 4.
Dat is dus ook gelijk onze eerste vraag: zouden jullie een mening willen geven betreft de mogelijke leeftijd. Ik vermoed zelf zo ongeveer 10 maanden.
Dan het geslacht, heb ik het juist dat dit een man zou moeten zijn als het gaat om zijn kleuren. geel koppie, geel in de rode wangvlek, geen witte vlekjes onder zijn vleugels (zover dat te beoordelen was, want hij is nog niet zo handtam om goed te kijken. we willen geen stress) Maar ook zijn gedrag: hij is redelijk aan het geluid maken, maar ook schreeuwen kan hij goed! toonjes heeft hij blijkbaar ook wel iets geleerd en probeert soms daarmee op ons te reageren. Af en toe is hij wat macho en houd hij zijn schoudertjes op, vleugels iets van zich af en laat hij even zien hoe groot hij al kan zijn. Dan ga ik er vanuit dat deze bink een echte man moet/kan zijn.
Dan als laatste: zijn kleur.
Hij is natuurlijk jong, maar ik ging uit van een wildkleur. Na wat lezen en informatieverwerking kom ik meer dingen tegen. mogelijkheden :) Nou kan het natuurlijk zo zijn dat zijn kleur nog gaat veranderen en dat hij wellicht juist voor de eerste echte rui en kleursveranderingen zit? Op zijn rug en vleugels lijkt de kleur wat licht wittige vlekken te vertonen. onder de buik grijs met (zo lijkt) gelige gloed erdoor. Staartveren zijn grijs maar ook verschillende tinten wat ook op een aantal veertjes naar lichtgrijs neigt. De vleugels zijn mooi donkergrijs (in verhouding met zijn lichaam) met de witte rand. Zover we konden zien onder de vleugels egale kleur.
Ik hoop dat jullie ons kunnen helpen met een aantal vragen en jullie ervaring :) Alvast bedankt!!
(http://i66.tinypic.com/2hrix46.jpg)
(http://i65.tinypic.com/2pt5jsm.jpg)
(http://i65.tinypic.com/213pt1h.jpg)
(http://i64.tinypic.com/2n9c7rn.jpg)
Hoi, welkom hier. Hij is zeker 10 maanden oud. Ik kan niet goed de vlekjes zien op de rug. Maar in dat geval zal het een opaline zijn. Maar het is zeker een wildkleur man. Heeft hij een ring om? Dan kunnen we het zeker weten.
hoihoi!
dank voor zo snelle reactie! dat zijn kleur op zijn lijfje lichter grijs is dan de vleugels, en zijn staart nog niet zo lang, is dat omdat hij nog door de rui komt? of kan dat te maken hebben met eventueel opaline?
helaas geen ring. Er zat 1 valkje apart waarvan ze wel wist dat deze jonger is, van november of december. We willen vanmiddag nog even langs om eens verder te vragen, gister hadden we onze kinderen mee dus kwam het er niet helemaal van terecht.
nogmaals dank voor de snelle reactie en antwoord:)
Ik zie er geen opaline in eigenlijk?
Lijkt me toch zeker al wel een jaar geweest?
Heb je de vogel uit een dierenwinkel vandaan?
De mutatie is inderdaad een wildkleur en man.
Groetjes: Caroline
Ik zie ook geen vlekjes. Houd het maar op wildkleur dan. Ik heb eventueel nog een pop te koop in Breezand maar die is niet tam. :laugh:
Hoihoi, oei al meer dan een jaar? Pff slechte schatting vanuit de verkoop dan dus!!
Inderdaad uit de dierenwinkel. We hebben nog een, ze zaten daar dus apart(3-1). Hun motivatie was het zijn verschillende nesten.
Nu twijfel ik toch wel of de ander dan ool niet ouder is dan wat ze vertelden... Deze zou van nov/dec zijn en daarom nog niet handig vliegen en kleir niet vol...
Wij dachten dat te kunnen geloven want idd, 'ze' is wat lomp. Nu heb ik vanmiddag eens zitten kijken bij de 2. De man (van de eerste fotos, vanaf nu kuifje:) ) zit soms behoorlijk achter de ander aan. Probeert te rijden, fluit mooi e.d. de ander doet dat juist niet.
Het niet vliegen, ik begin bijna te twijfelen: kunnen de slagpennen ongelijk groeien? Links is haar vleugel kort, recht heeft wat meer langere veren. Ze lijkt voornamelijk een pop maar bont, met in het licht rode. Gloed in de oogjes.
Wat denken jullie?
(zal fotos uploaden)
Overigens op de fotos zoe je meer geel dan werkelijk jan zien:)
(http://i65.tinypic.com/2j3o3g7.jpg)
(http://i64.tinypic.com/117bsyw.jpg)
(http://i68.tinypic.com/14nic2c.jpg)
Samen
(http://i65.tinypic.com/s1i3rt.jpg)
De witte vlekken bij kuifje
(http://i65.tinypic.com/l9o4n.jpg)
Oh Jeeh die vleugel is helemaal beschadigd. Dat kan nog wel een tijd duren voordat die weer aangegroeid is. Van de bonte is leeftijd moeilijk te zeggen. Ik zie de vlekjes bij de ander. Zijn er meer van op de rug? Ik zou nooit een valk uit de dierenwinkel halen. Ik zie er totaal geen voordeel van
En ik maar denken dat onze dierenwinkel niet minder zou worden met hun nieuwe eigenaar... Zucht :(
Het is allemaal niet heel goed te zien voor ons aangezien we de 2 nog niet uit de kooi kunnen krijgen zonder stress dus we kijken veel vanuit buiten de kooi. (tam maak programma)
Kuifje (grijs man) heeft op zijn vleugels wel de witte vlekken, op zijn rug niet zo te zien. Borst is in ieder geval egaal lichtgrijs. Wel een beste macho, hij probeerde gisteravond op zijn vriendje/dinnetje te hupsen. De arme kleine viel er van de stok. Wel zorgzaam als hij is vloog er gauw achteraan.
De bonte, de vleugel is inderdaad kapot. Ze spreidde en rekte haar vleugels af en toe daar zag ik vluchtig geen gezonde vleugel :( misschien gevochten in de winkel? Getrokken/geknipt of toch uit stress zelf getrokken...
Morgen willen we proberen haar alsnog zo rustig mogelijk uit de kooi krijgen. Goed nakijken en wat fotos maken. De snavel van deze is overigens wat lichter dan de ander, in licht wat doorlatend. Zegt dat wat over haar leeftijd?
Tot zover bedankt!!
Een valkparkiet trekt van de stress geen veren uit de vleugel. Het zal vast wel beschadigd zijn uit paniek. Vaak zijn de stokken ook niet al te best en vallen ze ook vaker daardoor. De snavel zegt niet wat over de leeftijd.
Best zielig
Eigenlijk zouden ze ze niet meer in de dierenwinkel moeten verkopen.
Zo te zien is het bontje aan 1 kant gekortwiekt, daarom kan ie ook niet vliegen.
Groetjes: Caroline.
Precies zo dachten wij ook.. :( begin zo mijn twijfels te krrijgen of het 'vrouwtje' ook wel zo jong is als ze zeiden (niv-dec, 2 a 3 mnd)
Zou een mannetje zich macho gaan gedragen naar een ander jong mannetje of is dat een goede indicatie voor het geslacht van de bonte?
Ik heb eindelijk een betere foto kunnen maken waar je kan zien dat de slagpennen echt eruit zijn, niet geknipt. :( ik ga morgen eens een goed gesprek bij de dierenwinkel aan... Er zitten er nog 2 die verdienen beter dan dit!
(http://i64.tinypic.com/10p0nk1.jpg)
(http://i68.tinypic.com/29o07xf.jpg)
En om het af te leren een mooie foto van onze vriendjes
(http://i65.tinypic.com/35n60w5.jpg)
op deze foto kan ik de slagpennen niet zien hoor?
Zie alleen de voorkant maar.
Zijn wel mooie vogels.
Groetjes: Caroline.
Het zijn zeker mooie valkjes ;)
hoihoi, dank jullie :)
Sorry ik had de verkeerde foto erbij staan. We hebben ze uit de kooi gekregen :) en op de hand/arm. schrikkerig maar het komt beter.
Zodoende de kans genomen haar vleugels goed te bekijken, waar Koko niet zo blij mee was. Resultaat van de foto's: een jong mannetje of volwassen vrouwtje moet ze zijn. der linkervleugel is behoorlijk beschadigd, waar dus inderdaad slagpennen missen. der andere vleugel is beter maar ook beschadigd. Kunnen wij hier nog iets in helpen voor het herstel of alleen in de gaten houden?
We hebben Kuifje maar even niet aan de vleugels gezeten, die zien er goed uit en hij is er nog wat minder happig op om bij ons te komen. Hoewel hij niet echt fel is, maar wel sneller bijtend dan Koko.
op deze fotos is het beter te zien (en wellicht voor jullie duidelijker of koko een meisje of jongetje is :) )
Vleugel Rechts onder
(http://i328.photobucket.com/albums/l358/Tetske_De_Jager88/Koko/12626157_449288731930375_1300265369_n_zpsvnckgmx2.jpg)
(http://i328.photobucket.com/albums/l358/Tetske_De_Jager88/Koko/12576337_449288738597041_1880527795_n_zpsoctcgn0w.jpg) (http://s328.photobucket.com/user/Tetske_De_Jager88/media/Koko/12576337_449288738597041_1880527795_n_zpsoctcgn0w.jpg.html)
Rechts Bovenaf
(http://i328.photobucket.com/albums/l358/Tetske_De_Jager88/Koko/12570897_449288718597043_1745842257_n_zpsdryu1sfc.jpg) (http://s328.photobucket.com/user/Tetske_De_Jager88/media/Koko/12570897_449288718597043_1745842257_n_zpsdryu1sfc.jpg.html)
Links
(http://i328.photobucket.com/albums/l358/Tetske_De_Jager88/Koko/12606980_449288715263710_1470305501_n_zpszrzsehpw.jpg) (http://s328.photobucket.com/user/Tetske_De_Jager88/media/Koko/12606980_449288715263710_1470305501_n_zpszrzsehpw.jpg.html)
(http://i328.photobucket.com/albums/l358/Tetske_De_Jager88/Koko/12625863_449288711930377_1523305261_n_zpsjib54lvy.jpg) (http://s328.photobucket.com/user/Tetske_De_Jager88/media/Koko/12625863_449288711930377_1523305261_n_zpsjib54lvy.jpg.html)
Ik denk dat we eens een dagboekje gaan aanmaken :) interesant alle info hier! Dank daarvoor
Bij bont is het lastig. En kan je het beste aan gedrag zien. Merk je macho gedrag?
Idd daar was ik al bang voor, hoewel ze geen bont laat zien onder der vleugels, alleen stukje bij de aanzet ervan. Of maakt dat geen verschil?
Koko laat zelf nu nog damesgedrag zien, fluit naiwelijks, heen hartvormige vleugelstand, geen macho. Kuifje daarentegen naar koko toe wel. Die roept haar, fluit, staat groot te doen. En raakt ook nerveus als zij uit de kooi gaat( we krijgen kuifje nog niet zover:( Maar als koko toch jonger is zoals me in de winkel werd gezegt, is daar nu nog niet op af te leiden toch?
Dank!
Niet gaan kopen hoor die er nog zitten.
Daar wordt niks over gezegd Lin ;)
Het is lastig als je de precieze leeftijd niet weet. Willen jullie er mee kweken of niet?
De beschadigde vleugel zou ik even in de gaten houden. De veren zullen vanzelf weer terug groeien.
hoihoi!
Nee de anderen nemen we niet mee :) zowiezo eerst maar eens deze 2 goed laten wennen aan elkaar want ze willen nog wel eens bekvechten zo nu en dan... :( het ene moment wassen ze elkaar het andere moment wordt Kuifje (de man dus) volgens mij te enthousiast en trekt dan met wassen veertjes uit Koko der nek. Is dit normaal gedrag in deze combinatie van verschil in leeftijd of geslacht? we krijgen Kuifje ook niet echt uit de kooi. hij blijft schrikkerig en vliegt telkens al gauw weg voor we in de buurt kunnen komen. Wil ook dan graag van zich af bijten. Daarentegen Koko heeft geleerd op te stappen op de hand :) binnen en buiten de kooi dus dat gaat al heel goed! :D Ik hoop alleen dat deze 2 wel goed samen zullen gaan uiteindelijk. Zou jammer zijn als ze elkaar blijven afsnauwen.
we zijn niet van plan pers'e te kweken, maar als dit toch een man en pop blijken willen we wel graag voorbereid zijn op wat er kan komen.
We hebben gesproken bij de dierenwinkel en ik heb de foto's laten zien. Zoals de eigenaresse zei: dit heeft zij nog niet gezien, zaterdag komt de vorige eigenaar van de winkel. Hij heeft meer weet van vogels. Dan gaan we nog eens en even bekijken of we alsnog wat met de vleugels, wat betreft de wonden, kunnen/moeten doen.
Dank voor jullie reacties!!
Geen probleem! Stel gerust vragen.