Wij hebben ook een Barnardparkiet,
er is iets vreemds aan de hand, als sinds het begint valt ie continu van zijn stokje af. het maakt niet uit wat voor stok erin hangt, heb van alles geprobeerd. het lijkt wel dat hij zijn evenwicht verliest.
maar sinds vandaag heeft ie last van zijn ene pootje en loopt dus ook mank, en trekt zijn pootje vaak in, en leund er niet goed op.
weet iemand wat er is dat hij iedere keer van zijn stokje valt en wat ik er aan kan doen. ik vind het zo zielig.
alvast bedankt
Hoi Reina,
Klinkt idd als een evenwichtsstoornis. Op welke manier valt hij van zijn stok? gewoon ineens of moet hij ook steeds moeite doen om te blijven zitten en zit hij dus ook wankel? Kan hij wel goed vliegen? (of is hij gekortwiekt, daardoor kunnenn ze ook een wat minder evenwicht hebben). Is hij verder wel gezond?
Maar je schrijft dat hij ook nog last heeft van zijn poot, in principe vallen ze daardoor niet steeds van hun stok, maar wie weet heeft het er wel mee te maken.
Ik zou iig contact opnemen met een goede (vogel) dierenarts en om advies vragen of langsgaan (zie onder het kopje dierenartsen).
Succes!
gr Inger
heeft ie een ringetje?
Daar kan ook de oorzaak liggen.
groetjes Bianca
hij is verder gezond,
hij kan niet vliegen, ik weet niet waarom.
dat van zijn stok vallen deed hij alvoor dat hij last van zijn pootje had.
het is vaak als hij slaapt, dat hij zo in 1 keer van af valt.
maar verder weet ik het niet
groetjes reina
ja hij heeft wel een ringentje om, maar die zit niet strak ofzo
Ik zou 's een bezoekje brengen aan de dierenarts.
Weet je tenminste wat.
succes!
Bianca
Hoi Reina,
Het kan misschien een tekort aan kalk of iets anders zijn dat ie door zijn pootjes zakt misschien.
Het blijft natuurlijk gissen en je kan het beste even Contact opnemen met een goeie vogelsrts.
Als je in de buurt van Amersfoort woont zou ik zeker dr Feld aanraden die is erg goed met vogels.
Groetjes, Paul
Hoi Reina,
Het is sowieso vreemd dat hij ook niet kan vliegen...heeft hij wel alle slagpennen aan beide vleugels?
ik heb een agapornis gehad, die vermoedelijk een spierziekte had, hij kon ook niet vliegen en werd in de loop der tijd steeds slapper (kon op een gegeven moment ook niet echt zijn kop meer overeind houden) en was heel snel moe. Hij viel ook nog weleens ergens af.
Jouw vogel kan best iets heel anders hebben. Vreemd dat hij juist in z'n slaap van zijn stok valt in een keer, dan klinkt het juist weer niet als een evenwichtsstoornis in het algemeen.
maar zoals Paul al zegt kunnen het zo ontzettend veel oorzaken zijn. Zolang hij geen last heeft van het vallen van zijn stok (soort toeval?) is het mss iets om wel even na te vragen aan een DA. In iedergeval zou ik wel naar het pootje laten kijken. Mss wel bezeerd tijdens één van zn onverwachte valpartijen?
gr Inger
gr Inger
hij is verder wel ok, hij maakt geen zieke indruk
missschien is hij te zwaar en dat ie daarom niet kan vliegen en iedere keer van zijn stokje valt.
hij heeft wel een klakblokje in de kooi hangen.
hier onder zie je een foto van h'm
Hoi Reina,
Leuke vogel! Is hij tam?
Een vogel die te zwaar is zal moeilijker vliegen, maar kan het in principe wel. Of een vogel te vet is kun je voelen bij het borstbeen. Deze moet voelbaar zijn. Is het borstbeen niet cq moeilijk voelbaar dan is de vogel te vet.
Dan zul je de voeding moeten aanpassen: geen of heel weinig zonnepitten en andere vette zaden. Verder een ruime kooi en veel bewegingsvrijheid is erg belangrijk voor een vogel.
gr inger
nee, hij is niet Tam.
we hebben het idee dat zijn vorige baasje h'm heeft mishandeld. hij moet echt niks van handen hebben.
en soms vliegt hij je aan , en kan echt doorbijten.
maar verder is hij erg lief, kan gewoon de heledag de kooi open laten staan, hij gaat er van zelf in en uit.
we gaven hem eerst altijd papagaaienvoer, maar nu geven we h'm grote parkietenvoer.
wat ik mijn valkje ook geef.
hallo reina,
o nu begreep ik het .
even vraagje.
wat voor die RAS die vogel ??
want deze voeren is 2 verschillende
mijn papegaai ( dwerg ara nobili's) geeft premium .
en valkparkieten geef ik groot parkietvoer.
dus het is niet vergelijk voeren
ben ECHT benieuwd naar je Ras. want ik heb jou vogel nooit gezien ??????????????
is soms bonte boertje ?
ik hoop van hartelijk dat je vogel gaat stap voor uit verbeteren .
Sorry sorry , ik las nu pas o die Barnardparkiet, !!
ojee dat is heel mooi vogel .
missschien valkparkietvoer iets verholpen .
ik duim voor jullie !!!!
ik zit nog denken aan je vogel.
ik zou alvast naar dokter .
want zo,n vallen dat zou ik niet fijn vinden .
jammer dat vogel niet kan praten . pffffffffffffff
veel succes met je vogel ....
hoi,
ik heb een vraagje ik weet niet zeker of
mijn lutino een pop of een mannetje is
ik heb op de site alles al gelezen maar
ik ben er nog niet uit ken jij me er mischien iets
overe vertellen dat ik t ckr te weten kom
ps ze is ongeveer 1 jaar oud
Hoi Bob,
heb je geen foto van je Lutino?
Vaak kan je het zien aan de rug die is bij popjes met geel overgoten en bij mannen voornamelijk wit.
Ook hebben popjes een visgraatmotief in de staart maar dat kan een man van een jaar oud soms ook nog hebben.
Het beste zie je het aan het gedrag.
Loopt ie rond te paraderen met de velugels wijd, tikken met de snavel tegen de tralies of fluit ie melodietjes na is de kans op een man heel groot.
Groetjes, Paul
hoi,
ik heb wel een foto maar moet ik wel op msn doen
ken je me ff toevoegen dan
zinarsahin838@hotmail.com
Hoi Bob,
Je kan hem ook even naar mijn email sturen dan plaats ik hem hier wel voor je dan kunnen anderen ook even zeggen wat ze er van denken of het een man of een popje is.
Mijn email is paul@valkparkiet.com
ik heb je mail ontvangen.
Hier is je foto:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Mar26_02.JPG)
Groetjes, Paul
Het lijkt me op deze foto nogal moeilijk te zeggen of het een man of een pop is. Mischien dat iemand anders het er wel kan op zien. Ik denk ook, zoals Paul zegt, dat je eens op zijn/haar gedrag kan letten, een pop lijkt minder interesse te tonen als je ertegen praat, ze luistert wel maar reageert niet echt, een man zal eerder terug brabbelen en na fluiten als je een deuntje fluit. (Dat is toch wat ik ervaren heb met mijn valkjes)
Groetjes Carla
Mijn popje reageert altijd terug,dus als ik fluit,fluit ze kort terug ;)
kunnen jullie dit onderwerp ergens anders voeren, want ik was dit onderwerp begonnen en nu gaat het totaal ergens anders over, het ging over mijn Barnardparkiet en heb nog geen konkreet antwoord gehad.
als je vragen hebt over je valkje doe dat dan in een nieuwe kopje
excuseer
Hallo Reina,
Hoewel je helemaal gelijk hebt dat het onderwerp over de lutino ergens anders moet, ben ik het niet helemaal met je eens over het konkrete antwoord. Volgens mij is het konkrete antwoord wat je wilt, niet te halen hier. De meest gegeven tip is dat je toch echt een dierenarts (bij voorkeur een vogelarts --> Feld in Amersfoort) moet raadplegen, alleen hij / zij kan je konkrete antwoorden hierover geven.
Ik denk dat we je hier op het forum alleen maar kunnen adviseren, en verder is het gokken en ideeen uitwisselen. Dus wacht niet te lang op het konkrete antwoord, want dat zou zonde zijn.
Hopelijk gaat het goed met je bernardparkiet, en is het iets onschuldigs
Sterkte!
groetjes suus
Hoi Reina,
Je hebt natuurlijk wel gelijk zo'n vraag hoort appart gesteld te worden en niet in een bestaand bericht.
Eigenlijk hoort een vraag over een Barnardparkiet ook bij andere dieren maar daar heb ik zelf niet echt een probleem mee hoor :-)
Om even op je Barnard parkiet te reageren het volgende.
Je schreef:
Citaatwe hebben het idee dat zijn vorige baasje h'm heeft mishandeld. hij moet echt niks van handen hebben.
Dit zegt ook niet alles over wat er met hem gebeurd is.
Ik heb zelf een rosella met 4 weken gekregen en die met de hand grootgebracht.
Je verwacht dan dat ie super tam zou worden maar hij is bang van de handen die hem gevoerd hebben dat is toch vreemd.
Hij komt wel op je schouder en pakt soms met moeite wat uit je hand maar hij is er echt bang voor en we hebben hem nooit iets aangedaan.
Dus je Barnard parkiet hoeft niet mishandeld te zijn om handen niet fijn te vinden.
Het voer wat je hem nu geeft is stukken beter dan het papagaaienvoer want een Barnardparkiet eet ook grote parkietenvoer en papagaaienvoer daar kan hij bepaalde grote dingen misschien niet goed van eten en het mengsel is anders samengesteld.
Valkparkietenvoer is eigenlijk ook grote parkietenvoer maar meer op valkparkieten afgestemd maar het komt wel in de buurt.
Ik heb een tijdje voer voor grote parkieten gebruikt van het merk Teurlings dat is heel erg goed ik had dat me mix met 23 soorten zaden en dat veviel echt heel goed omdat er ook geen zonnepitten in zaten want daar word je soms gek van.
Als je dat een keer ergens kan krijgen zou ik dat zeker proberen voor je Bernard parkiet want dat is beter dan gewoon valkparkieten zaad.
Ik kocht het zelf in Sliedrecht in een winkel ik weet niet of je daar in de buurt woont?
Hoe is het ondertussen met zijn pootje is dat al verbeterd?
Anders zou het toch een gebrek aan iets kunnen zijn.
Groetjes, Paul
met het pootje gaat het weer beterder.
maar hij valt nog steeds van zijn stokje :-/
wij wonen zelf in Terneuzen dat ligt onder in zeeland tegen belgische grens, dus dat is veel te ver weg.
Hoi Reina,
Dat is inderdaad een eind van je vandaan maar in Belgie zit ook een goeie vogelarts heb ik begrepen.
Dat is:
Dr. Ferdy Vandersanden
Strodorp 41
3620 Lanaken - Veldwezelt
Tel. 089 - 72 17 76
Die zou meer bij jou in de buurt moeten zitten denk ik.
Je kan dr Feld natuurlijk wel altijd even bellen om te vragen of ie er iets op weet dan hoef je er niet langs.
Maar als ie dat al lang heeft is er geen acuut gevaar en kan je proberen met verschillende voedingssupplementen om te kijken of dat verbeterd.
Dat het pootje verbeterd is dat is in elk geval een goed teken dan heeft dat waarschijnlijk niks met elkaar te maken hebben.
Groetjes, Paul.
hoi paul,
ik heb een andere foto ik weet niet
of deze duidelijker is maar ik
sturen wel naar je email :)
mischien is t nu duidelijker :P
owja en nog een vraagje :P
de achterhoofd van de lutino is kaal
t was al een beetje kaal maar het is een
beetje meer uitgevallen als eerst
groeit dat nog aan of niet ?
zo ja hoelang ong. ?
bedankt :)
hHAhaha BOB! :D
Heb je niet gelezen wat reina schreef?
Of ga het nog eens extra uitdagen?
Groetjes claudia