weet er iemand hoe dat zou komen ?? maak me nogal zorgen en heb haar nog maar 4 dagen ze slaapt en eet aleen maar ze speelt niet eens en ze fluit ook niet veel dan dat ze normaal wel moeten doen kan iemand mij helpen aub ben nogal bezorgd
grtjes inias :(
ik zou voor de zekerheid een dieren/vogelarts bellen, hoe oud is ze
dat weet ik niet zeker ik heb ze gekocht bij een vogelkweker
grtjes inias
ik zou het zekere voor het onzekere nemen en een dierenarts bellen, beter 1x te veel dan te weinig
oke toch bedankt
grtjs
Ik lees dat je haar nog maar 4 dagen hebt. Kans is groot dat ze gewoon nog erg moet wennen aan haar nieuwe omgeving. Na een week zal ze wel meer los komen en de omgeving gaan verkennen :) Hoe oud is ze?
Groetjes Neline
ik heb ze van een vogelkweker dus weet het niet echt maar kun je dat zien hoe oud ze is?? maar ze heeft haar parels op haar vleugels nog
Het kan een jonge vogel zijn, maar ook een oudere pop. Heeft ze misschien een ring om? Daar staat dan ook een geboortejaar op. Of als de ring een kleur heeft kun je het hieraan ook zien (elke kleur staat voor een ander jaar)
Maar maakt op zich niet uit hoe oud ze is. Elke nieuwe valk moet wennen aan een nieuwe omgeving. Maar als je haar nog tam wil maken is het natuurlijk wel handig om een jonge valk te hebben ;)
Groetjes Neline
oke bedankt!
en hoe zie je eigenlijk het geslacht het beste??
en men valkje zit samen met 8 grasparkietjes, kan het daar door ook komen en dat we misschien er nog een valkje bij moeten halen?
grtjs
Bij een geparelde (zonder bont) kun je het geslacht na een jaar bepalen. Een pop houd haar parels, bij een man gaat het weg.
Hoe groot is de kooi? Mijn ervaring met grasparkieten is dat deze wel samen kunnen met valkparkieten, mits ze heel veel ruimte hebben (in een voliere dus). Zit ze met grasparkieten in een kooi, dan zou ik ze toch uit elkaar halen. grasparkieten zijn namelijk erg druk, dus dat kan voor een valk nogal overweldigend zijn. Vooral als het er zoveel zijn. Het zou voor je valk inderdaad fijn zijn om er een soortgenootje bij te hebben.
Groetjes Neline
Als je hem haar bij een vogelkweker vandaan hebt zoals je zegt, weet diegene toch wel hoe oud de vogel is?
Heb je daar al contact mee opgenomen?
Een valkparkiet samen met 8 grasjes in een kooi zetten lijkt me niet echt bevorderlijk voor het beestje.Grote kans dat die het mikpunt van pesterijen wordt.
Groetjes: Caroline.
ze hebben een binnen voliƩre dus plaats te kort kan denk ik niet
en inderdaad de grasjes pesten men valkje soms wel hoor
maar dat komt omdat men valkje net nieuw is denk ik want de grasjes hebben we al langer. :-\
Dit gaat niet over, is grasjes eigen helaas.
wat is de betekenis ervan als zij haar kuifje op en neer doet ???
ben het met caroline eens. Een binnenvoliere kan niet groot genoeg zijn voor je valk om geen last te hebben van de grasparkietjes. En al zou je ze buiten in een hele grote voliere hebben, dan nog is het niet aan te raden meer grasjes dan valkjes samen te houden. grasparkieten zijn namelijk erg overheersend. Dus als je grasparkieten en valkparkieten samen wilt houden, zorg er dan voor dat je meer valken dan grasjes hebt.
Maar in jouw situatie zou ik de valkparkiet in een aparte kooi met een soortgenootje plaatsen.
Groetjes Neline
bedankt voor de info ik zal zeker nog een kameraadje bijhalen!
grtjs
oke dankje voor de tip
grtjs :)