Een van mijn valkparkieten viel eerder vandaag in zijn kooi naar beneden, klom weer naarboven op zijn stokje en hield vervolgens zijn vleugel in een rare positie terwijl hij af en toe een krijsend geluid maakte. Op eens hield hij er mee op en leek er niks meer aan de hand. Ik heb ze nog even in de gaten gehouden en vervolgens hun eten ververst. Nadat ik dit deed leek het also mijn valkparkiet naar het etensbakje wilde vliegen, maar fladderde vervolgens omlaag naar de bodem. Hij klom weer omhoog en maakte weer af en toe een krijsend geluid terwijl hij zijn vleugel in een rare positie hield. Ook hier hield hij echter na niet al te lang weer mee op en op het moment zit hij te eten alsof er niets aan de hand is.
Kan het zijn dat zijn vleugel gebroken is? Als dat het geval is, hoe kan ik een valkparkiet die niet handtam is bij de dierenarts krijgen?
Alvast bedankt voor alle mogelijke hulp!
Zit er geen veer verdraaid/uitstaand? Dat kan ook behoorlijk zeer doen.
Ik zou in ieder geval even een vogelarts ernaar laten kijken. Je kan hem met een theedoek vangen en in een vervoersbakje naar de vogelarts brengen. Juist omdat ie zijn vleugel zo laat hangen zou ik het even laten checken. Als het inderdaad gebroken is en het groeit verkeerd aan elkaar ben je verder van huis.
Ikzelf ga altijd liever een keer teveel naar de arts dan te weinig. Succes.
Gr, Nel
Hoi Nel,
Ik heb gisteren op aanraden van jouw contact op genomen met de spoedkliniek hier. De symptomen en de huidige situatie uitgelegd. Zij raadde mij aan om tot vandaag nog even te observeren en als het nodig is vandaag contact op te nemen met hun voor een afspraak. Al een aantal keer gekeken vandaag, maar er lijkt niks meer aan de hand te zijn. Ik heb hem zelfs vandaag een stukje (succesvol) zien vliegen. Ik zal nog even contact op nemen met de dierenarts voor de zekerheid.
Bedankt voor de hulp!
Mark
Toppie Mark 8) ben blij dat het goed gaat.
Bedankt voor het nog even vermelden.
Groetjes, Nel :)