Hallo allemaal,
Ik heb sinds korte tijd een man bij mijn 2 popjes gevoegd, en afgelopen zaterdag heeft de man zo'n 3 a 4 minuten op het popje 'gezeten' (hoe noem je dat)...
Bestaat nu de kans dat mijn popje eitjes krijgt? Als ik over haar buikje aai voel ik een bobbeltje zitten!!!
Ik heb geen broedblok in mijn voliere hangen ( Ze staan in de woonkamer). Is het verstandig om die er z.s.m. in te hangen? En moet ik die hoog in de kooi plaatsen of juist op de grond??
Kan iemand mij advies geven?
Groetjes Laura
als ze getreden hebben kan het nog een week of 2 duren voordat ze eitjes zou gaan leggen.
en een keer treden hoeft niks te zeggen hoor.
als je een broed blok wilt plaatsen kan je het het beste zo hoog mogelijk hangen.
Als je een nestje wil is het verstandig om een nestblok op te hangen, schrik niet als misschien wel de helft van de kleine valkjes dood gaat omdat ze nog geen ervaring hebben. Als voer moet je extra veel eivoer gebruiken dat is goed voor de jongen (dit krijgen ze via de ouders)
Zorg ook dat de luchtvochtigheid goed dat hebben de eitjes nodig.
Ik verwacht ook binnen deze weken mijn eerste nestje ;) mijn vogels paren ook veel en je ziet duidelijk een verdikking bij het vrouwtje ze zijn ook super veel bezig in het nestblok ;)
Ik ben echt super zenuwachtig omdat het vrouwtje 1 jaar is en kans heeft op legnood maar ik heb me ingelezen en weet precies hoe je het merk en voorkomt en eventueel kan helpen ;)
Groeten Sven
Bedankt voor jullie reacties, ik heb hier heel veel aan!
Ik heb inmiddels een broedblok gekocht, en heb deze op de grond gezet omdat als ik hem hoog hang ik er niet meer bij kan.
Mijn vogels tonen alleen geen enkele interesse in het blok?
Mijn vogels hebben maar 1x 'gevreeen' is dat te weinig voor bevruchting? Misschien verwacht ik er wel te veel van?
Alle reacties zijn van harte welkom.
Groetjes
1 x is wel weinig ja.
en het blok op de grond is niet zo handig.
je moet hem zo ophangen dat je er wel bij kan en het blok er even af kan halen om te controleren.
en dat ze zo snel interesse hebben in een blok,dan heb je inderdaad te hoge verwachtingen haha.
dat duurt ook wel even hoor.
het is ook allemaal nog vreemd en nieuw voor ze.
geef ze de tijd en wie weet.
Oke, dan zal ik het blok toch maar ophangen vanavond!
Bedankt voor je reactie milaja.
Ik heb ook iets gelezen over een bak met water die ik op de bodem van de kooi zou moeten zetten?
Kun je mij daar meer over vertellen?
groetjes
dat zou ik niet doen.
je moet ze gewoon lekker een paar keer per week met de planten spuit nat maken.
en af en toe een bakje water kan wel,maar die moet je niet te lang laten staan en niet s'avonds.
je moet even kijken wat ze zelf fijn vinden.
ze zullen daar ook allemaal aan moeten wennen.
wel is de lucht vochtigheid belangrijk.
bij mij staan ze in de woonkamer,heb alleen een water fonteintje staan en het gaat goed hier.
dus als de lucht niet te droog is hoef je je geen zorgen te maken daar over.
Ik geef ze altijd de hele dag een badje beschikbaar. Vooral als je ze binnen hebt kan dit best. Zou niet weten waarom dit niet kan hoor: de valkjes regelen dit zelf wel ;)
Groetjes: Caroline.
een badje kan wel,maar geen bak.
en zeker niet zo lang op de bodem laten staan want dan wordt het water vies,ze poepen er dan in.
heb een keer een vogel verdronken gehad in een schaal water.
Oh zo bedoelden ze dat dus!! Ik dacht dat het badje nodig was om de luchtvochtigheid of zoiets te regelen ivm uitdroging van de eitjes... Maar dat is dus gewoon om de vogels lekker te laten badderen! stom van mij ::)
Nee hoor, het is niet stom van jou, want dat klopt wel.
Ze nemen niet alleen een badje omdat ze het lekker vinden, maar om zelf het luchtvochtigheid van de eitjes op peil te houden ;)
Ze gaan dus regelmatig vrij nat op de eitjes zitten.
Groetjes: Caroline.
ik heb ook een vraag, mijn valkparkiet is denk ik zwanger maar het mannetje is echt super agressief niet normaal! als je langs loopt is die al helemaal groot en tikt die tegen de tralies, blijft dit of waneer gaat dit weg??
ze zitten wel super veel in het nestblok en het vrouwtje is gewoon lief enzo maar ik kan er niet bij omdat het mannetje zo agressief is dus ik kan ook nie voorzichtig voelen ofzo...
groetjes sven
zwanger zijn zou ik dat nou niet echt noemen ... dit is (zoals ik geleerd heb) alleen bij zoogdieren en mensen het geval omdat ze levend gebarend zijn ;)
Als valkjes broeds zijn kan het best zijn dat ze een stuk feller en agressiever worden, het gedrag van je man is dus heel normaal en gaat pas weg als alles voorbij is.
Wat je wilt voelen begrijp ik niet helemaal ... ik zou hun lekker hun gangetje laten gaan en zo min mogelijk storen, vooral bij het eerste nestje omdat daar enorm veel verkeerd kan gaan.
Als je koppel uit het blok is kan je even kijken of er al een eitje ligt.
Het mannetje verdedigt het nest, het popje kan dit ook doen. Niks aan de hand dus :)
hee,
vanacht is het eerste eitje gekomen, ik kon heel even kijken toen ze eruit waren, zit nu te wachten dat ze eruit gaan dat ik het beter kan bekijken. En natuurlijk hopen dat het bevrucht is helaas geen sterk lampje ofzo ;(
nu hopen dat alles goed gaat ;)
ik heb er wel goede vertrouwen in ze doen heel goed hun best ;)
Jeetjemina wat is het hier spannend op het moment....
Mijn pop is sinds vorige week broeds, en ik verwacht dat ze ergens volgende week of de week erna gaat leggen, maar ze toont totaal geen interesse in haar broedblokken (heb er 2 hangen) OF in haar man... Ik ben bang dat ze haar eieren gewoon laat vallen als het zover is....
Weet iemand wat ik hiermee moet doen??
Groetjes
Tja als ze het eitje op de grond laat vallen zal het miss kapot gaan. Gewoon weggooien.
Als het nog heel is kun je het in een blok leggen en afwachten of ze er bj gaat zitten. Sowieso gaan ze er pas op zitten bij het tweede ei.
Maar.... je zegt dat ze broeds is, waaraan zie je dat?
Ze toont geen interesse in haar man en ook niet in een blok. Dat klinkt niet erg broeds.
Dan kun je ook het blok weghalen, je kunt ze niet dwingen.
gr Esther
Hoi Esther,
Ik kan duidelijk een bolletje (eitje) voelen groeien in haar buik..
Ik ging er eigenlijk vanuit dat dit het eitje(s) was..
Klopt dit? Of kan dit ook iets anders zijn?
Al die vragen en antwoorden voor niets geweest.... Mijn lieve Milo is gisterochtend ontsnapt.... :'(
Alle instanties al ingelicht... niemand heeft haar tot nu toe gevonden...
owhh :'( dat is echt heel vervelend, ik hoop dat je hem terug vind.
Sterkte ik weet hoe het voelt, mijn vogel is ook een keer weggevlogen.. :'(
Het is werkelijk ongelovelijk, maar Milo is terug!!! ;D
Alle advertenties en hulpmiddelen om haar te vinden hebben zijn vruchten afgeworpen! Door dhr Frank en zijn vrouw uit Westzaan hebben wij onze kleine meid weer veilig thuis! Ze is erg geschrokken maar mankeert zo op het eerste oog helemaal niets
WAT ZIJN WIJ BLIJ!!!! ;D
Bedankt iedereen voor alle steun!
Citaat van: LPK op 4 maart 2012, 22:01:36
Hoi Esther,
Ik kan duidelijk een bolletje (eitje) voelen groeien in haar buik..
Ik ging er eigenlijk vanuit dat dit het eitje(s) was..
Klopt dit? Of kan dit ook iets anders zijn?
Ik denk dat het iets anders is geweest?
jeetje laura,wat heb je een geluk,en zo snel gevonden,geweldig.
maak je nu maar verder even niet druk.
geniet van je vogels en wat ze verder doen is even niet belangrijk na zo'n gebeurtenis.
iedereen moet er even van bijkomen lijkt me zo.
Dat is zeker waar milaja.
We zijn zo opgelucht dat ze weer thuis is!
Op het moment is ze nog erg rustig en slaapt veel. Ik heb haar even apart gezet van de andere valkjes.
Ik kan wel zien dat ze gewond is geraakt in haar avontuur! Ze mist de helft van haar kuif, en heeft een klein plekje naast haar oog.
Het ziet er niet irriterend uit, en zoals ik haar nu zie heeft ze er geen last van.
Kun jij mij iets aanraden? Eerst even afwachten en kijken hoe het hersteld of moet ik toch maar even naar de vogelarts?
Ook zou ik graag wat extra vitamines aan haar geven maar wat kan ik daar het beste voor gebruiken? groente en fruit laat ze altijd al liggen.
groetjes laura
ze is natuurlijk uitgeput van haar avontuur.
zou het even aankijken of ze in de aankomende dagen weer een beetje zich zelf wordt en hoe ze reageert.
kijk of ze een snoep stok wil ofzo,even lekker verwennen.
en als ze weer een beetje opgeknapt is weer fijn op haar vertrouwde plekje bij haar vriendjes.
dan kan je ook goed zien of ze weer in orde is.
als je echt aan haar twijfelt kan je haar wel na laten kijken,denk alleen niet dat ze veel kunnen doen omdat je ook niet weet wat er gebeurt is.
wondjes genezen meestal vanzelf en haar kuifje komt waarschijnlijk ook gewoon terug hoor.
Dankje Milaja,
Ze knapt alweer behoorlijk op! Heb haar lekker extra eivoer gegeven en wat trosgierst extra. Nu heb ik alleen een hele rare vraag;
Milo heeft 3 weken geleden gewipt met mijn man, en ik voel echt duidelijk een eitje zitten in haar onderbuik, maar het is morgen inmiddels al 3 weken geleden en de eitjes laten nog steeds op zich wachten.
Wat moet ik doen????
meestal na de eerste keer treden vormt zich niet meteen een ei.
je merkt aan haar gedrag als ze moet gaan leggen.
heel veel in het blok of op de grond zitten,dus echt nest gedrag.
als ze dat gaat doen komt het ei wel snel.
als het dan te lang duurt hoef je je pas zorgen te maken.
je kan dan de cloaca een beetje in smeren met wat olie als dat nodig mocht zijn.
twijfel je echt heel erg dat het niet goed zou zitten moet je er wel even naar laten kijken.
maar let op haar gedrag.
Snap nog steeds niet waarom mensen zeggen dat je de cloaca moet insmeren met olie of iets dergelijks. Legnood problemen zitten veel dieper van binnen en niet aan de buitenkant. Ga nu ook niet direct met een wattenstaafje naar binnen om daar de boel vet te maken met olie (of je moet weten wat je doet maar een onervaren iemand raad ik dit zeer af om te doen en vooral als er een ei aan zit te komen, de eischaal is zeer week als het nog in de vogel zit).
Vogels met legnood kan je enkel warm plaatsen (ziekenkooi en wat extra vocht gehalte in de ruimte aan brengen).
Vogels die gevoelig zijn voor legnood zou ik zelf op een mengsel zetten van zaden en levertraan olie. Kijk wel donders goed uit als je hieraan begint met de dosering!!!!
Paar druppels per kilo voer is al voldoende!
Naast de vitaminen A en D zit er ook natuurlijke olie in wat als smeermiddel kan dienen van binnenuit.
Bij twijvel altijd een deskundige vogeldierarts bellen voor advies!
Gr,
Patrick