Hallo,,
Ik heb 2 lieve valkparkietjes die bloedverwant zijn, maar wel samen in een kooi zitten, nu lijken ze meestal op een getrouwd stel maar zijn echt onafscheidelijk van elkaar.
Nu heb ik een klein probleem, gimli (nu 7 maanden) legt sinds vorige week eieren, ik heb zojuist een 2e gevonden die ze echt net heeft gelegd (vergezeld met een vrolijk krijsje)
Ze broedt niet, eet en drinkt gewoon en alles, maar let wel op het ei(een beetje uit de verte en soms even dichtbij kijken) en ik heb geen flauw idee wat ik met de eieren moet doen, laten liggen of weghalen?
De 2 hebben soms wel een 'intiem moment', ook geef ik sinds een maandje vopamix omdat yukka moeilijk door zijn rui heen kwam.
Kunnen jullie me helpen?
alvast bedankt, Nina
Hallo Nina,
aangezien dit koppel verwant is moet je de eitjes vervangen voor nepeitjes.
Meestal gaan ze broeden na het tweede of derde ei (mijn persoonlijke ervaring).
Alleen weghalen zou ik niet doen aangezien ze dan nog meer eieren zou kunnen gaan leggen.
Bloed verwand hoe sterk is die bloedlijn van aan elkaar verwand?
Broer zus
Vader dochter
Neef nicht
Achter neef achter nicht
Neef met tante
Enz
Broer en zus nooit mee kweken DNA is het zelfde
Bij geen ervaring helemaal niet met bloed lijnen kweken
Nep eitjes kan je ervoor in de plaats leggen heb je een rooster op de bodem van de kooi na het leggen van haar eieren erin plaatsen remd broeden af Ik bedoel als haar broed behoefte niet meer heeft anders ontstaat er leg noot
Gr. Jeroen