Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: cynthia op 16 september 2011, 16:30:33

Titel: Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 16 september 2011, 16:30:33
hooi,
ik heb net een nestje gehad en toen heb ik ze eruit gehaald om met de hand verder te voeren... nu zitten er ineens 3 eieren in het blok!! maar het blok stinkt nu helemaal van het vorige nest dus kan ik ze er voor 10 minuten uithalen om het blok schoon te maken? of is er dan een kans dat de ouders de eieren afstaan?

Groetjes Cynthia
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Valkparkieten-030 op 17 september 2011, 09:46:32
Jammer dat er niet wordt gereageerd,

als het tamme vogels zijn accepteren ze het sneller.
ik kweek al jaren met valken en nog nooit problemen gehad,
tien minuten kan. Ik denk dat ze gecharmeerd zullen zijn door het schone blok, en ze gaan er natuurlijk sws weer als een speer in terug. Is hier het zelfde, al leg ik een vreemd ei of een vreemde vogel ( valkparkiet ) dan nog wordt het gevoerd.
Ligt er maar net wat ze toelaten of niet,
maar over het algemeen moet dit wel lukken hoor.


Succes met je handopfok valkjes,
én de eitjes  ;)
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Tamireya op 17 september 2011, 10:06:27
Ik persoonlijk, en ik denk dat er nog meer leden zijn die het zelfde denken, vind het niet verantwoordelijk deze eitjes uitkomen te laten.


Het laatste nestje is nog niet eens uitgevlogen, zitten apart en worden met de hand groot gebracht omdat er een paar problemen met het voeden waren en de ouders toen ook nog begonnen met plukken.

Ik zelf moest mijn eerste nestje ook met de hand groot brengen omdat de ouders enorm geplukt hebben.
Maar heb, toen ik de donsjes eruit haalde, het blok ook meteen verwijdert zodat de ouders niet weer aan een nieuw nestje zouden beginnen.

Mijn tip, laat de eitjes niet uitkomen en gun je koppel een tijdje rust zo dat ze weer op kracht komen want dit kost hun veel energie.
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 18 september 2011, 12:24:05
Ik snap dat het veel energie kost, maar omdat het eerste eitje al ongeveer een week ligt, heb ik persoonlijk het gevoel dat ik ze dan gewoon dood laat gaan. Er zit leven in en ik vind dat ik ze de kans moet geven om ze uit te laten broeden. als het dan niet goed gaat, kan ik zelf nog altijd ingrijpen. Dus ik wil ze juist wel uit laten komen want anders heb ik echt het gevoel dat ik ze vermoord ...
Ik denk als ze allemaal uitgekomen zijn dat ik ze er dan voor even uithaal en dan het blok schoonmaak... dan is het lekker schoon en is er ook geen risico dat ze kapot vallen of dat ze de eieren afstaan.

Groetjes Cynthia
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Rianne op 18 september 2011, 13:22:21
Als het niet goed gaat kun je idd ingrijpen maar wat als er nu vanaf de eerste week al problemen zijn? Kun je een jong van een paar dagen oud ook al handopfok geven? Om de 2 uur?
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 18 september 2011, 17:19:54
zelf ga ik naar school (ben 15) dus kan dat niet, mijn moeder is altijd thuis die kan dat doen als ik er niet ben. Onderschat me aljeblieft niet door mijn leeftijd :D

Groetjes Cynthia
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Rianne op 18 september 2011, 18:13:43
Niet zozeer om de leeftijd, want daar kijk ik eigenlijk nooit naar. Maar iemand met een drukke baan, of die zoals jij naar school gaat, heeft veel minder tijd voor handopfok als iemand die regelmatig thuis is.
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Tamireya op 18 september 2011, 20:30:42
Als je toch weet dat de eitjes al ongeveer een week in het blok liggen, waarom heb je ze dan niet meteen vervangen of weg gehaald  ???

De eitjes zijn nog niet goed ontwikkeld....dan kies ik liever ervoor dat ze gewoon niet verder ontwikkelen als dat ik straks meerdere donsjes heb die een voor een dood gaan omdat de overlevingskans veel te klein is.

Ook al ben je regelmatig thuis....het kost jezelf dan enorm veel energie....alles moet je aanpassen aan de voedingstijden...even boodschappen doen of gezellig naar de buurvrouw kletsen is niet spontaan te doen of alleen al in de file staan mag je in die tijd niet overkomen.....ik heb de tijd over maar zou dit niet doen in dit geval.

Ik hoop dat je er nog eens goed over na gaat denken en vooral hoop ik dat je moeder weet wat haar voor een zware taak dan te wachten staat mocht het ergste geval gaan gebeuren.
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 19 september 2011, 17:43:18
misschien is dat jou keuze, maar in iedergeval niet de mijne. Ik heb echt een schuldgevoel als ik ze dan weghaal. Dan weet ik gewoon dat ze mooie valkje konden worden maar dat ik ze dat heb afgenomen. Dan heb ik eerlijk gezegd liever dat ze sterven als ze al uit het ei zijn gekomen zodat ik niet het gevoel het dat ik ze de kans niet heb gegeven om te leven buiten hun ei. Misschien klinkt dit hard en denk ik blijkbaar raar maar dit heb ik liever dan de eieren weg te halen.

Ik weet dat het veel tijd en energie kost, dat weet ik van mijn vorige nestje. ik kon niet spontaan zomaar naar de bios met mijn vriendinnen of ff naar de stad omdat we daar zin in hadden. Maar dat wil ik gewoon allemaal opgeven voor deze beestjes.
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: animallovertje op 19 september 2011, 18:09:36
hopelijk begrijp je ook dat ook je moeder parkiet hieraan kan overlijden.. ik hoop dat je bij een volgend nestje wel gaat ingrijpen hoor!!! als je valkjes binnen houdt betekend dat dat de valkjes eigenlijk altijd in een zomer periode leven en dus kunnen blijven broeden.. maar dit is dus echt niet natuurlijk en zal uiteindelijk de dood van je pop worden..

Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 19 september 2011, 22:52:07
ze zitten niet binnen.... :(
daarom dacht ik ook dat er niet nog een nestje zou komen maar blijkbaar toch wel.
Dus als het te koud wordt ga ik ze of naar binnen halen en mijn tamme valkje verhuizen en hun in de papegaaienkooi of ik ga ze verder met de hand opvoeden. Ik hoop dat jullie nu niet een slechte indruk van mij krijgen omdat ik de eieren niet wil weg halen...


we hebben trouwens een nieuwe bewoner in de voliere, een nieuwe grasparkiet, hij zat vanmorgen in de appelboom en was helemaal verhongerd dus heeft mijn moeder hem gevangen en in de voliere gedaan samen met de bourkes, andere grasjes en valkjes :D
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: Larissa op 20 september 2011, 11:33:28
Hey hey

Rond deze tijd nog eitjes in de buiten voliere is eigenlijk niet verstandig.
Maar goed ze zijn er en nu is het afwachten wat er gebeurt.
Een slechte indruk zullen we niet zo gauw hebben, maar helemaal verstandig is het niet.
Snachts wordt het al gauw onder de 10 graden en als de ouders er dan afzijn kan het voor de jongen al gauw te koud zijn.
Normaal hadden ze nu in de rui moeten zijn of gaan zodat ze de ouders een vetlaagje opkunnen bouwen voor de winter

Maar even over dat grasje wat je nieuw hebt, dit is eigenlijk niet verstandig deze had eerst in carantane (of het ook schijft) gemoeten zo kun je namelijk ziektes in je voliere binnen halen.
En de jongen mochten ze uit komen zullen dan als eerste sterven omdat ze niet voldoende afweer stoffen hebben.

heel veel s6 met de eitjes en het nieuwe grasje

Groetjes Larissa
Titel: Re:Kan ik de eieren er voor 10 minuten uithalen?
Bericht door: cynthia op 20 september 2011, 13:49:53
bedankt voor de tip ! ik zal het grasje even apart zetten.. als het tenminste nog niet te laat is...