Valkparkiet.com

Algemeen => Gedrag => Topic gestart door: sepke op 25 juli 2011, 17:03:48

Titel: Man voert pop?
Bericht door: sepke op 25 juli 2011, 17:03:48
Hoi,

We hebben gisteren een koppeltje gekocht, beide van 2009.

Volgens de vorige eigenaar hebben ze dit seizoen al twee nestjes met elk 6 jonge groot gebracht. Hij zei dat de man de pop weer aan het voeren was. Nu is mijn vraag:

Het frequent snel draaiende bewegingen maken met het hoofd van de man als deze langs de pop zit hoort dit bij het ritueel van het voeren van de pop? Wat ik op internet heb kunnen vinden is het ophalen van voedsel.

Herkent iemand dit gedrag?

(http://i248.photobucket.com/albums/gg164/sepke2008/diversen/HetnieuwekoppelHansenGrietje4DesktopResolutie.jpg)

Hier een link naar het filmpje http://www.youtube.com/watch?v=SOLke3S5RfU (http://www.youtube.com/watch?v=SOLke3S5RfU)



M.v.g. Sepke
Titel: Re:Man voert pop?
Bericht door: Rianne op 25 juli 2011, 19:59:19
Mooi koppel hoor! :D
Het komt niet veel voor dat valkparkieten elkaar voeren. Maar inderdaad, de man maakt wat vreemde bewegingen met de kop om het voer omhoog te krijgen.
Titel: Re:Man voert pop?
Bericht door: sepke op 26 juli 2011, 22:41:36
Ze zijn vandaag de voliere in gegaan en heb toch maar de broedblokken terug geplaatst.

Wie weet maken ze nog een ronde.

Bedankt voor de info.

M.v.g. Sepke