Valkparkiet.com

Algemeen => Ziek / Gewond => Topic gestart door: KiP op 8 mei 2010, 19:55:41

Titel: Oormijt?
Bericht door: KiP op 8 mei 2010, 19:55:41
Long time no see! Ik ben verhuisd en heb eindelijk weer internet!

Meteen een brandende vraag: ik vermoed dat Kiwi oormijt heeft, maar kan er op het forum weinig over vinden. Wie kan me hier meer over vertellen?

Al een hele tijd krabbelt Kiwi regelmatig in z'n oortje, waarbij hij veel niest. Ik hou het al een tijdje in de gaten, maar het wordt nu wel heel kaal op zijn wang; je ziet zijn hele oorgat! Ik meen ook een vies luchtje te ruiken, en helemaal lekker in z'n veertjes is hij na z'n rui niet gekomen, ondanks groente, fruit en andere nodige voeding.

Ik heb ondervonden dat dierenartsen nog geen vogelartsen zijn en dat ze er nogal naast kunnen zitten met hun voorschriften, dus vraag ik het liever aan ervaringsdeskundigen. Wat is het beste middel tegen oormijt (of kan het nog iets anders zijn?), kan ik het bij een dierenwinkel kopen en in welke dosering zou een valkparkietje het middel moeten krijgen?

Juci lijkt nergens last van te hebben.

(http://i54.photobucket.com/albums/g91/eijoo/IMG_4783b.jpg)

(Linksboven zijn oog zit ook een kaal plekje. Kan het dezelfde oorzaak hebben?)
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Caroline op 8 mei 2010, 20:41:38
Ik moet eerlijk bekennen dat ik oormijt wel ken van katten en honden maar bij vogels .... nooit van gehoord.  :-[

Dat wil natuurlijk niet zeggen dat het niet kan.  ;)

Daarom zou ik gewoon een vogelarts of een dierenarts gespecialiseerd in vogels bellen en vragen of dit mogelijk is en zo ja, wat je eraan moet doen.  :)

Alleen .... als ik de foto bekijk en met name het plekje bij het oog denk ik eerder dat Jucy en Kiwi lekker met elkaar kroelen en dat Juci per ongeluk wat veertje daarbij plukt bij Kiwi.  >:(

Tenminste, zo vind ik het eruit zien.  ::)

Sterkte ermee.

Laat je nog even weten wat het is, als je meer weer natuurlijk.  ;)

Groetjes van Caroline
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 8 mei 2010, 20:56:27
De hoop dat Juci en Kiwi ooit met elkaar zullen kroelen heb ik maar een beetje laten varen; Juci laat nog steeds helemaal niks toe van Kiwi :( Ze wil alleen maar door ons gekroeld worden en Kiwi is behoorlijk wanhopig.. Hij zingt de moooiste liedjes voor haar, doet elke dag zó zijn best, maar het mag allemaal niet baten. Juci bijt alleen maar (het plekje bij z'n neus zou daar inderdaad wel van kunnen komen) en ik ben al blij dat ze elkaar verdragen in de eetbak. Ik grap wel eens dat zich in Juci's hoofdje en soort soep bevindt; daar waar bij andere vogels de hersenen zitten. Denk echt dat ze meer beschadigd is door haar valse start dan ik in eerste instantie dacht.

Maar Kiwi jeukt echt héél veel in z'n oor; steeds in hetzelfde volgens mij. Hij niest dan ook minimaal 10x achter elkaar. Op internet lees ik, netals jij, het meest over oormijt bij honden en katten. Maar ik weet niet waar ik het anders moet zoeken..

Ik zal op zoek gaan naar een nieuwe dierenarts, of inderdaad telefonisch contact zoeken met een vogelarts. Ze zitten hier allemaal te verweg.
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Peggel op 9 mei 2010, 01:01:40
ik raad je Peter Bastiaansen aan bij dierenkliniek de Baronie, zitten in Prinsenbeek en er stopt ook een trein in de buurt.

succes ermee.
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 9 mei 2010, 21:13:47
Ik kom er niet onderuit vrees ik. Kiwi's wang is nu helemaal kaal van het krabben; zelfs Juci hapt nieuwsgierig naar zijn oorgat. Mijn vader schrok zich rot; dacht echt dat er een gat in Kiwi's hoofd zat ;) Als ik geluk heb is het met ov een uur reizen, anders al gauw 1,5 uur, met veel lopen. Ook niet echt goed voor m'n manneke. Met de auto is het ongeveer een half uur, maar ik heb geen rijbewijs, dus ga ik m'n broer vragen of hij chauffeur wil spelen. Thanks allebei!!
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 10 mei 2010, 14:34:24
Morgenochtend heb ik een afspraak bij meneer Bastiaansen! Mijn broer wil chauffeur spelen :) De arts vermoedt dat het om een oorontsteking gaat, en daar kan hij niet zomaar medicatie voor uitschrijven. Op internet lees ik steeds dat oormijt zorgt voor en zwarte afscheiding, en die zie ik niet bij Kiwi.

Juci gaat ook mee. Ze redt zich prima met haar kromme pootjes, maar ik heb soms toch het idee dat ze last heeft van haar kromste teen en wil graag weten of er nog wat aan te doen is. Na morgen hoop ik duidelijkheid te hebben en niet steeds meer te hoeven twijfelen.
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Caroline op 10 mei 2010, 15:04:01
Succes morgen!!!!

Vraag je meteen of oormijt voorkomt bj vogels??  ;)
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Hermien op 10 mei 2010, 21:22:53
Dat wordt dus ff een spannend daggie, morgen. Heel veel sterkte!

                                       :-*   :-*   :-*   :-*
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 11:53:55
Hai! Ben weer terug van de vogelarts. Redelijk ontdaan; heb niet echt een tevreden gevoel :(

Meneer Bastiaansen heeft geen mijtjes in Kiwi's oor gevonden. Hij heeft er wel naar gekeken. Het zou dan niet persé oormijt hoeven zijn, maar mijtjes in het algemeen. Uiteindelijk bleek het om een bacteriële infectie te gaan..

Hij vond het huidje van Kiwi erg droog. Dat kon ik beamen. Ik vertelde meteen dat ik zijn verenkleedje ook niet mooi vond. Dat gold ook voor Juci, maar het meest voor Kiwi. En dat terwijl hij net in de rui is geweest.. Ik zeg hier thuis wel eens dat ze eruit zien alsof ze uit de wasdroger zijn gekomen.. Niet leuk, maar ik let steeds op hun eten en drinken en zorg dat ze verse groenten krijgen, dus ik snap het niet zo goed. Allebei zijn ze ook klein en licht, maar hebben altijd voer tot hun beschikking. Ze krijgen extra vitaminedruppels vanwege hun veertjes. Wat kun je dan nog meer doen? Als ik de situatie met die van mijn moeder vergelijk, ben ik helemaal ten einde raad. Haar vogels zien er veel gezonder uit, terwijl ze alleen maar valkparkietenzaad en eikrachtvoer krijgen.

Meneer Bastiaansen dacht dat het toch aan het voer ligt. Ik geef valkparkietenzaad, onkruidzaad, eikrachtvoer, universeelvoer, sepia, mineraalblokken, grit, vers water, groente en/of fruit (meestal mandarijn, appel, peen, aubergine, courgette of komkommer en gister voor het eerst paprika). In het verleden kocht ik ook regelmatig zo'n basillicumplantje, maar dat verlept zo snel.. Toen meneer Bastiaansen over het voer begon, begon ik me echt wanhopig te voelen. Wat kon ik nog méér geven?

Op de site van De Baronie had ik iets zien staan over een speciaal soort vogelvoer, waar ik wel meer over wilde weten. Maar meneer Bastiaansen begon er zelf over en ik heb meteen een zak meegenomen. Hopelijk is dàt de oplossing..

Hij vroeg of ik de vogels wel eens douchte. Juci baddert zelf in haar drinkbak; Kiwi moet er niet zoveel van hebben. Maar omdat ik bang ben dat ze kou vatten (ze zijn al zo kwetsbaar) gebruik ik de spray eigenlijk alleen in de zomer. Meneer Bastiaansen heeft me een speciale vogelspray meegegeven.

Aan Juci's teentje hoefde niet zonodig wat gedaan te worden. Meneer Bastiaansen vond dat ze zich prima wist te redden met haar kromme voetjes; dat ene teennageltje moest ik alleen regelmatig knippen, maar dat deed ik al. Ik vroeg of het nou echt gebroken was. Hij dacht van wel (om het zeker te weten zou hij een röntgenfoto moeten maken).. Maar dat is dan dus al gebeurd bij de kweker. Raar dat die dat niet gemerkt heeft en er ook niets aan gedaan heeft!

Ik voelde me redelijk beschaamd; kwam daar met een gehandicapte vogel met gebroken teen waar nooit iets aan gedaan was en een vogel met een oorontsteking door een bacteriële infectie, met een verenkleed dat helemaal niet goed aansloot (ik heb door de microscoop gekeken naar een veer en meneer Bastiaansen legde me uit dat het er zo níet uit moest zien).. Wat zou hij hebben gedacht?! Ik probeerde wel uit te leggen hoe en wat; dat ik Juci al gehandicapt van de kweker heb gekocht en dat ik, voor zover ik kon weten, alles had gedaan wat ik nodig achtte om mijn vogels zo gezond mogelijk te laten zijn.. Maar kennelijk doe ik toch echt iets verkeerd :(

Kiwi heeft een zalfje meegekregen voor zijn oren. Hij was helemaal in shock; is nooit eerder zo 'ruw' vastgepakt en de arts heeft wat veertjes uit zijn wang getrokken voor onderzoek. Hij zit al sinds thuiskomst te slapen. Arme schat..
Het is echt jammer dat een goeie vogelarts als Peter Bastiaansen zo verweg zit en ik altijd afhankelijk ben van anderen. Ik heb geen rijbewijs; ben al eeuwen bezig met rijlessen, maar 't vlot niet zo. Als er duidelijk iets mis is, zoals nu met Kiwi's oor, laat ik me echt niet tegenhouden door afstand. Maar als ik alleen maar vage vermoedens heb en de vogels verder nog prima 'functioneren', ligt de drempel om 'even' naar de vogelarts te gaan toch wat hoger. 't Is geen excuus, maar wel een verklaring :(

Zijn er hier vogelliefhebbers met herkenbare problemen?
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Rianne op 11 mei 2010, 12:00:02
Een vogelarts kijkt heel anders naar je valkje, zakelijk en zonder emotie. Laat je hierdoor niet wijs maken dat je niet goed voor je valkjes zorgt. En natuurlijk ga je niet voor elk wissewasje naar de vogelarts, zelf zitten we toch ook niet elke dag bij de huisarts? :)
Je hebt zeker pellets meegekregen? Dit is zeker goed voor voor je valkjes maar geef het als bijvoeding. Ten eerste is alleen pellets geven te eenzijdig, het gaat vervelen want ze hoeven er niks voor te doen, en ten tweede is het vrij prijzig ;)
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Peggel op 11 mei 2010, 12:11:28
deze arts is zelf ook kweker, dus dat scheelt wel;)
als ik zo lees zou je bijna zeggen dat je juist veel te veel je best doet ;D
ik denk dat je zo'n blauw flesje mee heb gekregen met aloé vera?
dat is om de huid een beetje zachter te maken, en die mijt dat verwacht jezelf natuurlijk niet, en zeker niet als het maar bij 1 vogel is.

er zijn verschillende soorten pellets, mijn Australische parkieten moeten het niet, en bij de zuid amerikanen doe ik het ook alleen omdat ze het lekker vinden.
als je pellets mee heb gekregen kan je het ook een beetje weken, misschien dat ze het dan eten?

ik heb nu sinds 2,5 jaar weer vogels (ondertussen alweer 12 :o ) en ben er met 11 naar Bastiaansen geweest om te testen dus er liggen inderdaad heel wat euries van mij daar;)

ik heb even gekeken voor je, je kan er met de trein komen, 1 keer overstappen en kost € 6,10,=
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: carco op 11 mei 2010, 12:16:57
Hoi

De laatste keer dat ik in aanraking kwam met Bastiaanse was ivm ontlastingonderzoek en een dood donsje.
Hier was ook niets in gevonden, maar ook ik kreeg te horen dat de voeding wel niet goed zou zijn.

Ik vind dit ergens een gemakkelijk advies: bij jou lees ik ook dat ze alles krijgen, maar helaas is ook dr. Bastiaanse een aanhanger van pellets geworden  :(
Hij heeft je de scenic bird meegegeven. Heb ik ook eens gehad, bij mij eten ze het niet. Ik geeft ze wel pellets erbij, maar niemand eet het en ik heb geen zin ze uit te hongeren totdat ze het wel accepteren.

Voel jezelf dus niet schuldig dat je iets niet goed zou doen!
Want dan was Juci er met haar gehandicapte pootje al lang niet meer geweest na al die tijd bij jou!

Groetjes: Caroline.

Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 12:33:36
Dankjewel voor jullie bemoedigingen! Erg lief en fijn. Ik durfde me al bijna niet meer op het forum te vertonen  ;)

Hier is het linkje van het voer: http://www.dierenkliniekdebaronie.nl/index.php?scenic_bird_food

Ik moet ze eerst niets anders geven dan dit, omdat ze er anders nooit aan zullen wennen. Misschien dat ik het later wel weer aanvul met zaad, maar ik wil ook graag weten hoe ze op dit spul reageren. Als ik op de verpakking lees wat er allemaal aan bouwstoffen inzit, kan ik me niet voorstellen dat vogelzaad daartegenop kan. Ze zijn sowieso allebei te licht, dus kunnen wel wat extra's gebruiken. Quid, het mannetje dat ik had vóór Kiwi, kwam ook nooit lekker in z'n veren. Die had al een verenprobleem sinds z'n geboorte, dus kan dat een reden zijn geweest.. Maar dat nu ook Kiwi zo'n vaal verenkleedje heeft, liet wel een alarmbelletje rinkelen.

Ik ga het dus wel even proberen. Juci is echt een vreetmonster; die eet alles wat los en vast zit. Hoe diep ze ook aan 't slapen is, als ze iets hoort kraken is ze binnen een minuut bij je. En dat met kromme pootjes!

Wat dat 'teveel je best doen' betreft: bij de kippen heb ik wel eens gedacht dat dat het probleem was.. Ik heb ook onder m'n zijdehoenders véél ziektes gehad. Ik raakte de lol kwijt; het waren echt m'n knuffels; schatten van beesten, maar 't was elke keer drama. Mijn laatste 'serie' heb ik maar een beetje laten gaan. Ik verzorgde ze natuurlijk wel, maar had geen zin meer om er heel veel tijd en aandacht in te investeren. En die hennen bleken het sterkst van allemaal!

Dat sommigen van jullie ook al vaak bij hem zijn langsgeweest met zieke vogels troost mij wel een beetje. En ja, het blijft een wonder dat Juci, met al haar handicaps, alweer 3,5 jaar is  ;D
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Hermien op 11 mei 2010, 12:54:42
Vervelend voor je dat je je nu zo rot voelt. Maar volgens mij is dat echt niet nodig, hoor. Jij geeft je valkjes al het mogelijke wat er aan voer bestaat. De opmerking dat de vogels van je moeder er veel gezonder uitzien treft mij wel. Je schrijft dat die alleen maar zaad en water krijgen. Een oom van mij (zelf kweker en vogelhandelaar geweest), die mij de liefde voor kieten heeft bijgebracht, heeft mij ook altijd op het hart gedrukt om voorzichtig te zijn met groente en fruit, omdat hier veel vocht in zit. Zelfs een blaadje sla moet een uitzondering blijven en dan ook nog eerst goed wassen en droogvegen. Mijn 'Vliegtuig' krijgt dan ook zelden groente. Alles wat zij aan groente krijgen is de gedroogde variatie in sommige zaadmengsels. Maar nogmaals, jij zorgt echt heel goed voor je vogies en ik hoop nu maar dat ze toch snel weer in een mooi verenpakje gaan stralen.

Succes!
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Landiej op 11 mei 2010, 12:55:27
Het zal vast geen kwaad kunnen, die pellets, maar ik denk dan altijd: die hebben ze in de natuur toch ook niet? Als het voeren van de pellets ervoor zorgt dat je vogels beter in hun veren zitten is dat natuurlijk mooi meegenomen, maar ik denk niet dat je je schuldig hoeft te voelen over het feit dat je ze nooit eerder pellets hebt gegeven. Misschien was het ook voldoende geweest als je gewoon op een ander merk valkparkietenvoer was overgestapt. De samenstelling van zaden die in zo'n mengsel zit verschilt ook nogal eens!

Ik kan me al helemaal niet voorstellen dat het jouw schuld zou zijn als er iets mis is met de vogels. Ze komen toch niets tekort? Je doet niets minder dan de andere mensen hier op het forum, dus denk alsjeblieft niet dat het aan jou ligt.
Hier worden ze een stuk minder verwend (of laten ze zich minder verwennen; groenvoer eten ze niet) en gaat alles gewoon prima met beide vogels.

Wat dat douchen betreft: zolang je het overdag doet hoef je voor kou vatten niet zo bang te zijn. Het is toch altijd ongeveer even warm in de huiskamer? Als je zorgt dat je het overdag doet kan er weinig misgaan. Hier vinden ze het allebei heerlijk. 's Winters pak ik nog weleens mijn föhn erbij om ze te drogen, maar dat is meer omdat ze dit ook leuk vinden. Vooral Lola vindt dat heerlijk ;D
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: carco op 11 mei 2010, 12:56:55
Weet je : ik was pas met mijn konijnen bij de da voor de jaarlijkse entingen en daar kreeg ik een proefverpakking science selective mee.
Ik weet dat dit heel goed voer is en heb dit gebruikt totdat de prijs drastisch omhoog ging. Nu gebruik ik hope farms, wat ook heel goed is.

In eerste instantie had ik ook een discussie over het voer, maar uiteindelijk zei hij: ja maar ik gebruik het ook niet hoor, heb gewoon een goedkoop merk van de boerenbond  ::)
Ik bedoel maar! Dr.Bastiaanse kweekt inderdaad zelf ook: geen idee met hoeveel vogels, maar het is ontzettend duur voer.

Maar ik ben er ook niet op tegen hoor: kijk alleen uit dat ze het wel eten en zichzelf niet uithongeren.

Groetjes: Caroline.
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 13:24:22
@Hermien:
Hè, wat verwarrend allemaal! Ze krijgen ook niet elke dag groenvoer, maar ik probeer er wel op te letten als ik verse groenten kook. Dan krijgen ze een (ongekookt) stukje. Vooral courgette vinden ze erg lekker. Ik geef het sinds ik een engels boek over valkparkieten heb gelezen; daar stond in dat ze erg veel behoefte hebben aan de vitaminen die bijvoorbeeld in peen en groene (blad)groenten zitten. En het leek me wel logisch, omdat een mens ook niet alleen op brood kan leven. Ik stelde me zo voor dat ze in Australië met z'n allen gevallen vruchten zitten te eten ofzo. Nooit bij stilgestaan dat teveel vocht voor vogels weer heel slecht kan zijn.

@carco Ik ga eens even neuzen op internet; misschien zit er wel een boerenbond in de buurt  ;D Weet je ook welk merk hij dan gebruikt?

@Landiej Ja, jouw vogels zijn ook echt mooi. Bij gezonde vogels lijkt het net of ze een wetsuit aanhebben :D Zo'n pinguinvachtje. Ben benieuwd naar Lola! Die heb ik alleen gezien toen je haar net had. Je hebt ook wel elke keer van die maffe vogels  ;D
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Valk1969 op 11 mei 2010, 13:42:34
Hallo Kip,

Ik geef me vogels alleen een zaden mengsel en eivoer en heel af en toe een stukje appel of witlof. Wel krijgen ze door het voer aminovit en door het water entro202.
Bij voeding heb ik een stukje gezet over kiemzaden en dit bevalt ze prima. Zolang je zaden goed verpakt zitten en niet zuur ruiken is daar niks mee aan de hand. Wel is het met zaden als ze 6 weken open en bloot staan dat ze alle vitaminen kwijt raken.
Zelf ben ik geen voorstander van pellets en hier krijgen ze dat dus ook niet. Andere kwekers hebben er wel goede ervaring mee dus zal me er niet te veel over uitwijken.

Je zegt dat je vogels op je kamer staan. Krijgen ze daar wel genoeg ventilatie qua zuurstof en of staan er planten in de buurt die zelf zuurstof gebruiken? Bepaalde planten scheiden zelf zuurstof af (weet zo even niet welke) maar je zou die eens naast of in de buurt van de kooi kunnen zetten.

Succes,

Patrick
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Caroline op 11 mei 2010, 13:50:38
Zelf heb ik al 30 jaar vogels, eerst grasjes, later tropen, ik heb zelfs intecteneters gehad en na een periode gekweekt te hebben met kanaries heb ik nu 28 tamme valkjes in huis en 3 grasparkietjes en een kanariepietje buiten.

In al die jaren geef ik mijn vogels het zaadmengsel wat ze speciaal voor hun ras wordt verkocht, mijn voorkeur heeft wel gesloten zakken dus niet de zelfschepbakken in dierenspeciaalzaken waar alles in valt en iedereen boven loopt te hijgen.  :P

Naast dit mengsel krijgen ze 1 x per week eivoer van Orlux met insecten en honing e.d. 1 x onkruidzaad en zo'n 3 x per week een stukje brood, wat gekookte macacroni, spaghetti en meergranen - en notenrijst aangevuld met een stukje appel en andijvie. Heb ik toevallig een andere verse groente in huis krijgen ze deze ook wel eens. 1 x per 2 weken ongeveer, een beetje op gevoel verwend ik ze eens met een eigen gemaakt mengsel van gepelde zonnebloempitten, pijnboompitjes, gepelde haver en pompoenpitjes.

In elke kooi hangt altijd ter beschikking een bakje pellets (Nutribrid B14 voor grasjes) wat puur als snoep gegeten wordt en uiteraard een sepia, mineraalblok en een bakje met oestergrit van Thijssen en maagkiezel.

4 dagen in de week hebben ze kraanwater, 1 dag kraanwater met vitamines, 1 dag kraanwater met Calcilux en 1 dag kraanwater met Appelciderazijn.

Ik heb gelukkig al jaren mooie gezonde vogels met een superconditie en een prachtig verenkleed.

Ik ben net als jij van mening dat ze in de natuur ook geen pellets eten en daarbij hebben ze in Avifauna jarenlang onderzoek gedaan met vogels die pellets kregen en hun kweekresultaten. Vogels die op een goed zaadmengels jaren aan een stuk goeie gezonde nesten kregen, kregen nu ze op pellets stonden slechte nesten, veel onbevruchte eieren en zelfs helemaal geen jongen meer.  :-\ Eenmaal weer een flinke tijd terug op hun oude zaadmengels verbeterde de kweekresultatenmeteen weer.

In mijn ogen zegt dit ook genoeg over het voeren van pellets.  ;)

Persoonlijk denk ik dat het slechte verenpak van jouw lieverds dan ook niet echt door het voer komt, het voer wat je geeft is prima hoor.

Het kan aan hun gestel liggen, door stress komen maar ook aan het milieu in huis, denk aan vocht, onzichtbare schimmels of andere dingen in en om het huis. Niet dat ik je huis nu wil afkraken hoor maar zelf hebben we ook een oud huis en dan moet je ook opletten met dit soort "dingen".  ;)

Douchen kun je gewoon in de winter ook doen hoor. Of het nu in de zomer buiten 20 ° C is of je hebt in de winter de verwarming aan staan en het is in huis 20 ° C, dat maakt niet uit.  ;)

Zelf probeer ik 2-3 x per week te sproeien met een plantenspuit, 1 x daarvan gebruik ik badzout speciaal voor vogels.

In ieder geval beterschap met het oortje van Kiki en je zelf niet schuldig voelen hoor .... je doet het in mijn ogen super!!!!

Alhoewel  :P .... misschien kun je ons vaker verwennen met je prachtige foto's.  ;) ;D

Groetjessssssssssssssssss
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 14:11:17
Hoi Patrick!

Ik moet zeggen dat ik voorzichtig ben geworden met openstaande ramen en deuren. Als het heel mooi weer is, durf ik ze ook nog niet mee naar buiten te nemen; dan ben ik bang dat ze ziek worden door de temperatuurverschillen. Liever wacht ik dan tot het stabiel warm weer is. Ik heb steeds kwetsbare valkjes gehad en mijn vorige mannetje is doodgegaan door een vervelende snotterziekte.

Kiemzaden heb ik in de winkel niet kunnen vinden; wel onkruidzaad. Is dat hetzelfde?

Er staan hier 3 kleine plantjes, waarvan 1 in de gang. De andere twee hebben nooit bij hen in de buurt gestaan. Pas nu staan ze in dezelfde ruimte, omdat we verhuisd zijn. Maar aan de andere kant van de kamer.

Vooral Kiwi heeft erg veel behoefte aan lichaamsbeweging; kan ook heel druk zijn en hard schreeuwen. 's Ochtends moet hij altijd even uitrazen; dan vliegt hij wat rondjes (Juci hooguit 2 en dan landt ze in een plant of achter de bank ofzo) en zit hij daarna bovenop de kooi te kletsen. Ze hebben een vrij grote kooi, maar die is natuurlijk nooit zo groot als de ruimte die ze nodig hebben om echt gelukkig te zijn en hard te kunnen vliegen. Mensen worden ook gek als ze hun héle leven lang opgesloten zitten in één klein kamertje. Daarom krijgen ze elke dag minimaal twee keer de kans om de volledige woonkamerruimte te benutten. Manlief heeft de verdwaalde poepjes en veertjes gelukkig geaccepteerd ;-)

Ik ben zelf vrij gevoelig voor vanalles en nogwat, dus merk het meestal direct als ergens weinig zuurstof is (een drukkend gevoel in m'n hoofd en duizeligheid). Heb hier nog nergens last van gehad. Maar 'k zal es op google neuzen naar zo'n plant!

@Caroline Wow! Wat een waslijst aan eten en vitaminen geef jij je vogels! Van sommige dingen heb ik zelfs nog nooit gehóórd :D
We zijn net verhuisd (sinds 3 weken) en wonen nu in een helemaal nieuw huis! Je zou best gelijk kunnen hebben; dat oude huis was 3x niks. We hadden het idee dat alle muren van binnen aan het rotten waren. In de woonkamer merkte je daar weinig van, maar we hadden soms op de vreemdste plaatsen lekkage. Wat dat betreft is er nu hoop!  :)

Ik heb Juci wel eens gekookte rijst en brood gegeven, wat ze héérlijk vond, maar ik durf het niet meer te geven zonder er zelf bij te zijn, want ze begon daar enorm van te kokhalzen. Maar jouw lijstje vind ik wel erg handig. Tips van  ervaringsdeskundigen zijn altijd fijn! Helaas is mijn man niet zo'n groenteneter (doe m'n best....). Veel variatie buiten de genoemde dingen zit er dus niet in. Is dat erg denk je? Manlief kan andijvie (en andere bladgroenten) niet verteren, en voor twee vogeltjes koop je toch niet zo gauw een hele zak. Om de prijs gaat het me niet zo, maar 't is zo jammer als je driekwart moet weggooien omdat het bederft. Denk je dat courgette en die andere groenten die ik noemde ook wel volstaan? Ben nu wel een beetje de kluts kwijt hoor; wel of geen verse groente :P

Appelciderazijn? Calcilux? Waar is dat goed voor en waar haal je dat? Ik heb laatst in de Plus naar lijnzaadolie gevraagd (is ook goed voor vogels, toch?), maar dat hadden ze niet.

Dankjewel voor je compliment!  :D

Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Landiej op 11 mei 2010, 14:22:01
Volgens mij kan je lijnzaadolie vooral bij de natuurwinkel o.i.d. halen.

Wat de complete uitrusting van Caroline betreft: Caronline heeft een hoop ervaring, een hoop valkjes en is erg actief in de kweek. Een hele andere situatie dan bij jou met 2 valkjes. Ik denk dus niet dat je gelijk alle aanvullende middelen nodig hebt (zoals calcilux) die Caroline gebruikt.

Wat de zuurstofplanten betreft: alle planten genereren zuurstof :) Dat is het mooie van planten! Door middel van fotosynthese maken ze de zuurstof die wij zo hard nodig hebben, en halen ze juist de CO2 uit de lucht. Ze vullen ons dus mooi aan: waar wij zuurstof in CO2 omzetten, zetten plannen CO2 om in zuurstof :)

Ik vind trouwens net als Caroline dat je dagboekje hier wel een foto-update kan gebruiken. ;) Ben benieuwd hoe Kiwi eruit ziet nu hij een volwassen man aan het worden is!

Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 14:26:59
"Ben benieuwd hoe Kiwi eruit ziet nu hij een volwassen man aan het worden is!" ---> Uhm, nou, met een kale wang en een vaal verenkleed :P  ;)

Haha! Maar ik ben zeker van plan om weer een actieve forumgebruiker te worden, dus ik zal gauw m'n dagboekje es updaten!
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Landiej op 11 mei 2010, 14:28:25
Dat is alleen zn kop! Toen hij hier was had hij nog pareltjes, die zal hij inmiddels wel kwijt zijn neem ik aan?
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 11 mei 2010, 15:31:06
Zie m'n dagboekje  ;D
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: Valk1969 op 11 mei 2010, 19:03:14
onkruidzaden zijn niet hetzelfde als kiemzaden  ;)

Probeer de komende tijd de vogels alleen te geven wat ze echt nodig hebben en niet wat je denkt dat ze lekker vinden.
Even voorzichtig zijn dus met alle groente en fruit te geven  ;)

Herstel van een zwakke valkparkiet kan lang duren dus neem er alle tijd voor. Een half jaar is niks als het hele verenkleed ook nog moet ruien om echt iets zichtsbaars te zien aan de bevedering.

Geloof wel dat alles goed komt met je valkparkieten en probeer regelmaat te vinden in de voeding en niet iedere week iets anders gaat proberen om snel herstel af te dwingen.

Gr,

Patrick
Titel: Re:Oormijt?
Bericht door: KiP op 12 mei 2010, 10:54:58
Neuh, dat laatste was ik ook niet van plan. Ik weet dat het tijd nodig zal hebben. Wat de (verse) groente betreft: dat geef ik juist sinds ik gelezen heb dat ze het nodig hebben. En ik geef het liefst courgette (bijv), omdat ik dan ook zeker weet dat ze het binnen krijgen. Ik heb op hun instinct vertrouwd, omdat ik niet kan aanvoelen waar hun lijfje om schreeuwt. Met (verschillende) groenten geven meende ik niets verkeerd te doen; in elke soort groente zit immers weer een andere soort vitamine.

Maar verwarrend vind ik het wel dat er verschillende dingen worden gezegd. De één heeft kerngezonde vogels die wèl verse groenten krijgen, de ander heeft kerngezonde vogels die het juist níet vers krijgen. Ik weet nu eigenlijk nog steeds niet wat ik met die groente moet doen. Gewoon zo laten? Ze krijgen het immers niet elke dag.

Verder krijgen ze een 'streng' dieet (= alleen voer dat voor hen is gemaakt of natuurlijke producten zoals rijst) en het zijn geen junkfoodparkieten die met alles mee-eten. Een stukje chips of kaas mag maar heel af en toe, en niet teveel.