Hallo,
ons koppeltje valkjes, poekie(3jr) en luna(mei 2009), was al een tijdje bezig met om elkaar heen te draaien. Na het plaatsen van een broedblok zijn ze ook daadwerkelijk aan het paren geweest en liggen er nu 4 eieren en 5e op komst denk ik. Wanneer gaan ze broeden, hoe lang per dag etc.? Wat wel opvalt is dat ze niet echt continu op de eieren zitten. Kalk, vitaminen, eivoer en schoon water is ruimschoots aanwezig. Wie kan mij helpen?
Hoi hoi,
Meestal gaan ze na het 2e of 3e eitje beginnen met serieus broeden, het popje een etmaal en de man een etmaal.
groetjes, Nel :)
Bij ons gaat het mannetje er wel wat langer op zitten, maar er wordt nier round-the-clock gebroed. Dat terwijl we al 4 eieren hebben. Maarja, onze pop luna is pas van mei 2009. Kan ik iets doen om dt te verbeteren, meer afschermen oid?
Het is hun eerste nest, dan kan er vaak iets fout gaan. Je kunt evt het deksel op een klein kiertje zetten, zodat er wat licht naar binnen komt, en zorgen dat er rust rond de kooi is. Meer kun je er niet aan doen.
Het broedblok in en uit is geen probleem. Alle eitjes liggen ook in het blok. Maar dat het bij het eerste nest fout zou kunnen gaan hadden wij ook al een beetje rekening mee gehouden.
dit popje is nog veel te jong om te broeden, een pop moet minimaal 1 jaar zijn, beter is zelfs pas na 1 1/2 jaar.