Hallo,
Maandag ben ik naar de VA geweest met Noa. Sinds dien eten ze niet meer en zitten ze de hele dag maar stil/bol. Ze hebben baytril gekregen. Maar heb het idee dat het niet echt aan slaat. Ik weet dat het even z`n tijd nodig heeft.
Ik heb vandaag gezien dat er bloed aan het einde van de veren zit. Ook zie ik veel veren op de bodem liggen. Ik moet nog 8 dagen baytril geven, en dan weer op bellen hoe het met ze gaat.
Ik heb zelf het idee dat het een of andere ziekte is.:S
Ook sinds dinsdag ben ik aan het bijvoeren ( harrisons Bird Food ).Omdat ze namelijk helemaal vermagerd zijn :(. Vandaar dat ik ze 3 keer per dag voer.
Als ze van de week nog niet beter zijn, dan ga ik naar de VA en dan ga ik vragen of hij bloed onderzoek kan doen. Om uit te sluiten dat ze geen ziekte hebben.:(
hoi nancy,
gaat het om meerdere valkjes?
heeft de da de ontlasting onderzocht? zo ja, wat is hier uitgekomen? zo niet, laat snel de ontlasting onderzoeken.
heeft het valkje ook bloed aan zijn lijfje? kan je dat zien?
je zegt dat je harrisons bijvoerd. geef je pellets of geef je van die bolletjes? als ze niet eten, dan eten ze toch ook geen harrisons?
als ze vanaf maandag al niet meer eten, helemaal niks meer, dan zou ik niet langer wachten met naar een gespecialiseerde vogelarts toe te gaan.
groetjes kim
Ik geef ze pap. En heb de poep naar laten kijken en daar is niks uitgekomen. Alleen dat ze benauwd zijn.
Ik ga al naar een vogel arts die daar verstand van heeft. (Vogel arts Nijmegen)
Dat zou ik niet kunnen zeggen. Ze hebben net ab gehad en laat ze nu even met rust. Ik heb ook de infra rood lamp op de kooi gezet voor warmte.
volgens mij speelt dit al langer bij de valkjes of niet?
ik las even het andere topic van jou.
ik vind dit veel te lang duren hoor :-\
zelf zou ik niet wachten tot het weekend om is. ik vertrouw dit voor geen meter, eerlijk gezegt.
ze kunnen natuurlijk ook wat aan de luchtwegen hebben of iets heel anders.
groetjes kim
ook vraag ik mij af of de spoelwormen geen schade hebben aangericht als deze al weg zijn.
hoe is de conditie verder van hun?
Slecht, Ze zitten alleen maar onder de infra rood lamp. af en toe verplaatsen ze zich.
jeetje, nou als ik jou was zou ik vanavond of morgen gelijk de va gaan bellen hoor.
dit is absoluut niet goed :-\
ik wens je sterkte en ik ga uiteraard hard duimen voor jou en de valkjes.
hou je ons nog even op de hoogte?
groetjes kim
hoi nancy,
hoe gaat het met de valkjes?
groetjes kim
Hoi allemaal,
Het gaat iets beter, ik heb toch nog even de vogelarts Nijmegen gebeld en heb gevraagd wat ik nog meer in de kooi kan zetten kwa voer... Ik heb nu dus zaadjes + eivoer erin. Ze beginnen al een beetje van het eivoer te pikken ( nog niet iedereen ) . Ze eten nu gelukkig uit het spuitje. En iedereen eet min 2 op.
Ze beginnen ook soms weer wat te fluiten. Maar het is afwachten dat ze niet weer terug afvallen ( dat ze weer zieker worden )
hoi nancy,
ik hoop werkelijk dat ze opknappen.
ik blijf duimen voor je.
groetjes kim
dankje
Hallo allemaal,
Ik wou even zeggen dat er 1tje overleden is vannacht :'(..
Met de andere gaat het iets beter.. Ze eten alweer een beetje zelfstandig. Ik hoop dat deze ook niet overleden. Dat zou ik erg jammer vinden!
och wat triest :'(
ik ben bang dat ze elkaar allemaal aangestoken hebben.
als ik jou was ging ik toch nog een keer naar de va toe.
ik vertrouw dit voor geen meter hoor :-\
sterkte met het verlies van je valkje.
groetjes kim
Ben er al naar toe geweest... maar ze konden niks vinden... Jah alleen benauwdheid.. Mja, Ik hou ze erg goed in de gaten.. En moet volgende week weer bellen VOGELARTS NIJMEGEN.
Hallo Allemaal,
Vanochtend had me vogel het heel erg benauwd. Dus heb de kooi nat gemaakt... Net hoorde in een klap en ze is nu net overleden :'(:'(... 2 vogels in 1 weekend.
Hier heb ik heel veel verdriet van..:(...
hoi,
wat ontzettend triest :'( :'(
eerlijk gezegt snap ik die vogelarts niet. er is duidelijk iets ergs aan de hand.
ik weet niet hoeveel valkjes je nu nog hebt, maar ik zou een andere va gaan zoeken, want je kan erop wachten dat die het ook niet gaan halen. het klinkt erg hard wat ik nu zeg, ;maar ik ben er bang voor.
als het spoelwormen zijn dan heeft dat hun hele lijfje aangetast en ook hun longen. met deze verschrikkelijke dood tot gevolg :'(
sterkte,
groetjes kim
Ik snap het ook niet meer. VA kan niks vinden, maar vindt wel dat ze benauwd zijn......, dan ga je dáár toch verder onderzoek naar doen... >:(
Kimm heeft gelijk, ik zie het ook heel slecht in voor je overige valkparkieten. Van één dode valkparkiet heb je al veel verdriet, laat staan van twee in één weekend. En wie weet straks nog meer. Als ik jou was zou ik naar Verstappen gaan in Driebergen. Of je daar je valkjes nog mee kunt redden, durf ik niet te zeggen. Ze zijn nu al zó lang niet in orde.
Vanuit Krimpen wens ik je heel veel
(http://www.mijnalbum.nl/Foto-ABYGVQFM-G.jpg)
met het verlies van beide valkjes en de zorg voor de overigen.
Dankje,
Ik heb nu nog 2 vogels.. Maar die zijn nu al weer iets beter uit. Ze fluiten alweer, ze eten ook alweer. En Ze willen lekker knuffelen.. Dat vonden ze eerst helemaal niet fijn omdat ze ziek zijn. Maar nu ze alweer een stapje verder zijn willen ze alleen nog maar knuffelen.! Ook doen ze nu weer zo af en toe kunstjes.
Ik zie dat ze wel wat vooruit gang hebben :D en daar ben ik blij mee
oh gelukkig!
ik hoop werkelijk waar dat ze het redden hoor. ;)
groetjes kim
Jah dat hoop ik ook!
Ze zitten alleen nog af en toe bol... Maar heb eigenlijk eivoer zaadjes water en grit erin staan :)...
Heel veel sterkte met het verlies van je 2 valkjes :'(
Laat je sectie op ze verrichten?
Groetjes Saar :-*
Hallo Allemaal,
Hier weer even een update over me valkjes.
Ik zie vooruit gang bij de valkjes. Dus het gaat de goede kant op!..
Maar ze kunnen altijd nog een terug slag krijgen, en dat hoop ik niet!
Ik ben erg blij dat ik echt vooruit gang zie bij ze :d
fijn hoor!!! elke dag is er weer 1.
ik blijf voor je duimen dat ze helemaal de oude weer worden ;)
groetjes kim
Hallo allemaal,
Ik heb goed nieuws.. ;D
De vogels zijn gelukkig weer de oude geworden! Ze schreeuwen weer lekker samen! En de gewicht van de valkjes zijn ook weer redelijk goed.
Noa woog 90 toen ze ziek was en nu ( 10 sept ) 115
Skip woog 87 toen ze ziek was en nu ( 10 sept ) 97
De medicijnen hebben toch de werking gedaan! Ik ben nu extra alert op me 2 valkjes! Zodra ik het niet vertrouw naar de vogelarts!
Fluit Fluit van de valkjes
HOERA!
;D ;D ;D ;D
Hallo allemaal,
Ik heb slecht nieuws.. Me valkjes hebben een terugslag gekregen. Dus het hele verhaal begint weer van voren.. :( Ze eten niet meer en ze slapen alleen nog meer. 1 tje is helemaal uitgehongerd.. Toen ik het niet vertrouwde heb ik ze meteen bijvoeding gegeven. En ben daar nog steeds mee bezig. En de vogel die uitgehongerd is wil ook niet meer eten. Ook niet uit het spuitje. Maar ik spuit het iets achterin en dan moet ze het wel doorslikken. ( doe het wel voorzichtig)
Ik dacht gelukkig het gaat de goede kant op. 10 dagen gestopt met de medicijnen. En moet ik weer met de medicijnen. Ik denk zelf toch aan een aids. Maar ik moet nu 4 weken behandelen. En misschien redden ze het niet maar misschien redden ze het wel.! Ik hoop het wel dat ze het gaan redden. Anders ben ik in 1 maand 4 vogels kwijt :'(..
Ik geef de hoop niet op! Ik doe alles wat er te doen is.
jee wat een toestand :-\
zijn er verder nog onderzoeken gebeurd bij je valkjes?
groetjes kim
Nee.. Ze kunnen er verder niks meer aan doen :(... jah onderzoeken.. maar dat is een beetje duur ...
Heb ook altijd pech :(
mag ik vragen wat dat dan kost?
Ik begin steeds meer aan de papegaaien ziekte te denken :-\
Zijn ze hier op getest? En de onderzoeken zijn idd duur, maar dat is nou eenmaal zo. Zelf heb ik ook genoeg gedokterd aan de gezondheid van zieke valkjes, en dat zal me ongeveer 1000 euro in totaal hebben gekost. Mocht je het niet in 1 keer kunnen betalen dan valt er vast wel iets te regelen met de VA/DA. Als er geen uitgebreid onderzoek wordt gedaan, dan zullen ze zeker allebei dood gaan :'( :-\
De onderzoeken kosten ongeveer tussen 200 en 400 euro.. en dan heb je misschien ook de kans dat ze in die tijd dood gaan.. of er komt niks uit.
Ik ben al een heel jaar bezig met me zieke vogels... En vanaf oktober zou het eigenlijk moeten stoppen en dat is het geval niet. Meestal worden ze weer in mei ziek tot oktober.. Ik ben denk ik wel 1500 euro kwijt geweest voor de medicijnen etc. Ik heb het er wel voor over! Dus ik wacht nog heel even af , of de medicijnen aan slaan en anders ga ik opnieuw naar de vogelarts.
Citaat van: Saar op 8 oktober 2009, 10:50:38
Ik begin steeds meer aan de papegaaien ziekte te denken :-\
daar dacht ik ook meteen aan.
bij dr.Bastiaansen in Prinsenbeek hebben ze een sneltest, kost € 40,= +- en heb je meteen de uitslag.
als ik zo even snel lees wat jij al aan kosten kwijt ben, en dan nog steeds zieke vogels heb... klinkt mij niet vertrouwd.
als je een test laat doen op PBFD, Polyoma en Clamydia ben je +- € 100,= kwijt, maar als dat het niet is heb je daar tenminste uitsluitsel van.
ik zou zeker nu toch wel naar een andere va gaan hoor, 2e opinion kan nooit kwaad.
sterkte.
Hoi hoi,
Hoe is het nu met je valkjes? Het is maar een naar verhaal.
Groetjes Jacoba.
Jah ze zijn weer aan het opknappen! Ze wegen nu 125 en 96 dus.. Redelijk goed! Ze moeten nu nog 2 weken aan de bactril en dan moeten we weer afwachten...
Ik ben blij voor je dat ze opknappen..
Maar in mijn vorige post vroeg ik of ze getest zijn op de papegaaienziekte...Waarschijnlijk heb je hier overheen gelezen ;) Zijn ze hier op getest?
Groetjes Saar
Nee, hierop zijn ze niet getest... maar heb het wel aan de va gevraagd of ze had hebben en als ze dat hebben dan moeten we 48 dagen behandelen met baytril. zei de va... en ben nu al 2 weken bezig.. en moet nog 2 weken..
48 dagen?
dat klopt niet hoor.
als ze het hebben moeten ze 6 spuitjes krijgen om de 3 a 4 dagen gegeven worden.
en dan maximaal 2 weken Baytril. ::)
Hallo allemaal,
even een update over mij 2 valkjes!
Het gaat iets beter maar nog niet zoals ik echt gewend ben van ze!
Ik zie wel dat Skip zich van binnen helemaal aan het verteren is. Ik probeer iedere dag toch wel bij de voeren. Want ze heeft namelijk zwarte poep, en dat zegt dat ze zich zelf aan het verteren zijn. maar skip woog 88 gram toen ze ziek was. en nu weeg ze 90 gram. maar weet niet hoeveel ze nu weeg.
Met de andere gaat het goed. Ze zit niet meer zo bol als eerst. Zo af en toe zit ze nog wel wat bol. Maar deze vogel woog toen ze ziek was maar 100 en nu wordt ze toch weer onze vogel hoe we haar kennen ( weeg nu 135)
Dus met andere woorden gezegt met skip gaat het wat minder dan met Noa.