Valkparkiet.com

Algemeen => Mutaties => Topic gestart door: charel op 12 augustus 2009, 10:55:00

Titel: gepareld altijd pop?
Bericht door: charel op 12 augustus 2009, 10:55:00
hoi allemaal,

ik heb gister een nieuw valkje erbij gekocht ik heb er nu 2 in een voilere. de man waarbij ik mijn geparelde piet heb gekocht beweerde dat alle geparelde valkparkieten popjes zijn!!? is dat waar? en heb ik straks een probleem als het tog een man blijkt te zijn? mijn andere valk is ook een man.. alvast bedankt
hieronder de link van een foto
http://me-and-jayvano.hyves.nl/album/43092742/me_diertjes/I56ywZEc/fotos/685391003/0/0KgL/#media=1.685391003.0KgL&__state__=2
Titel: Re:gepareld altijd pop?
Bericht door: Saar op 12 augustus 2009, 11:00:14
Hoi,
Dit is dus absoluut niet waar ::)
Het ligt er onder andere aan wat voor mutatie de ouders zijn en wat voor splitten die meedragen. Daarnaast kan er door een 'foutje' een pop achteraf een man blijken en visa versa. Mocht je echt perse het geslacht willen weten dan raadt ik je een dna test aan.

En 2 mannen kunnen ook goed samen. Alleen als je besluit toch popjes erbij te willen hebben, zorg dan wel dat je er 2 neemt om ruzies te voorkomen.
Groetjes Saar :)
Titel: Re:gepareld altijd pop?
Bericht door: Sanna op 12 augustus 2009, 11:04:22
Hallo Charel,

Hoe oud is je valkje? Zolang de vogel nog jonger dan 9 maanden is, is het met geen mogelijkheid te zeggen of een gepareld valkje een man of pop is. Pas wanneer hij door de jeugdrui heen is (> 9 maanden) en het valke is nog steeds gepareld, dan is het een pop. Mannen verliezen de parels na de jeugdrui. Dan is er nog een kleine uitzondering: wanneer je valkje ook bont is duurt het langer voordat een man alle parels kwijt is.

Jouw valkje is zo te zien gewoon gepareld, zonder bont. Na 9 maanden moet je dus kunnen weten of het een man of pop is. Wanneer je het eerder zou willen weten, moet je dna-test op de veren laten doen.

Groetjes, Sanna
Titel: Re:gepareld altijd pop?
Bericht door: charel op 12 augustus 2009, 11:23:27
Oke ik hoop dat het goed blijft gaan dan. hoe komt een geparelde man die zijn parels verliest er dan uit te zien?
Titel: Re:gepareld altijd pop?
Bericht door: Saar op 12 augustus 2009, 11:26:27
Als een wildkleur valkparkietje :)