Valkparkiet.com

Algemeen => Spoed => Topic gestart door: nita_forever op 20 juni 2009, 19:54:03

Titel: bloedpen wat nu?
Bericht door: nita_forever op 20 juni 2009, 19:54:03
Hallo Allemaal,

Mijn Chico heeft "droog zitten vliegen"in zijn kooi, dus op de stok blijven zitten en heel hart fladderen. Hierbij is hij vermoed ik met de buitenste veren van zijn vleugel ergens tegenaan gekomen (is een velige kooi verder, en geen scherpe voorwerpen ofzo).  Nu heeft hij aan zijn vleugel en de 2 buitenste pennen bij de schacht allemaal bloed.
Wat moet ik nu doen? Ik hoop niet ze er uit trekken... dat durf ik niet...:(

Groetjes Annita
Titel: Re:bloedpen wat nu?
Bericht door: Karin op 20 juni 2009, 20:58:02
Bloed het nog ? Zo niet dan kun je het laten zitten. Bloed het nog wel dan kun je het stelpen door er bloem op te doen.
Titel: Re:bloedpen wat nu?
Bericht door: nita_forever op 21 juni 2009, 12:51:35
Ik heb het laten zitten, want het bloeden was gestopt. Hij heeft net weer gefladders en 1 van de veren steekt heel raar uit nu. en het begint ook weer te bloeden. hij schreeuwt ook moord en brand, maar dat doet hij al snel hoor;-)
Maar haalt hij hem er van zelf uit?

Groetjes Annita
Titel: Re:bloedpen wat nu?
Bericht door: Dafrinja op 21 juni 2009, 16:16:49
Hoi Annita!

He, vervelend dat hij zo heeft gefladderd en daardoor een paar bloedpennen heeft. Helaas heb ik ervaring op dat gebied. Ik zou toch proberen deze bloedpennen eruit te krijgen als hij dat al niet zelf gedaan heeft. Deze pennen zitten eigenlijk altijd heel los en je hoeft m meestal alleen maar vast te pakken als je valkje wegloopt ofzo, dan gaat ie er vaak al uit. Als het dan nog gaat bloeden aan de vleugel zou ik er (net zoals Karin zei) er bloem op doen. Ik heb hier al een vaste bak met bloem voor de valkjes.

Kijk maar of je t durft.
Succes!

Dafrinja
Titel: Re:bloedpen wat nu?
Bericht door: Landiej op 23 juni 2009, 10:42:40
Onze Oy had gisteren ook een bebloede vleugel door een kapotte bloedpen. We hebben niet gezien waardoor dit is gekomen, maar na wat onderzoek ontdekten we allemaal bloedspetters op de muur naast de kooi  :-[ Hij heeft zich dus blijkbaar toch ergens lelijk gestoten ofzo.

Oy wilde niet graag vliegen, en als hij het deed gaf hij een schreeuw omdat het zeer deed. We hebben goed in de gaten gehouden of het niet weer ging bloeden, en dat was niet het geval.

Vandaag is hij weer gewoon aan het fladderen en vliegen, en hebben we geen bloed meer gezien. :) Af en toe doet hij nog wat boos naar zijn vleugel omdat het hem toch nog niet helemaal lekker zit, maar het weerhoudt hem niet van het vliegen.
Misschien bij jouw valkje ook even afwachten hoe het vandaag gaat?