Beste mensen,
Ik ben even op zoek naar wat tips!
Wij hebben sinds 1 week een prachtig valkje, die bij een kweker vandaan komt.
Hij /zij is erg nieuwsgierig en stapt al zonder problemen op de hand, en laat zich nu ook lekker over het kopje aaien.
Dus volgens mij zijn we wel op de goede weg! :D :
Hij gaat nu de kamer een beetje verkennen (hij is gewiekt) maar vliegt tegen van alles aan of mist zijn landings doel. Is dit normaal? ???
HIj is pas 8 weken oud, dus is dit ook te wijten aan het nog leren vliegen?
Soms als je je hand/ vinger naar hem uitsteekt maakt hij schijnbewegingen dat hij je zou willen happen. Maar hij doet je geen zeer! Hij doet maar alsof? Wat moet ik hiervan denken?
Ik ben blij met alle tips!
Gr Nathalie
Dit valkje heeft niet echt leren vliegen, omdat het gekortwiekt is. Daarom kan het ook niet gewoon vliegen, dus probeer ervoor te zorgen dat hij dat niet veel hoeft te doen. Crashlandingen zorgen voor gebroken staartveren en in het ergste geval voor een hersenschudding.
Niet laten zien dat je bang bent van z'n snavel, dan leert hij gauw genoeg dat dreigen geen zin heeft. Hij wil laten zien dat hij de baas is. Of het is een handopfok valkje? Die willen ook wel naar vingers gaan happen omdat ze eten willen.
Hoi Rianne,
Hij is inderdaad handopfok, maar volgens mij is het meer om te laten zien dat hij de baas is.
Hij gaat nu ook naar ons fluiten, en als je iets afpakt wat hij heel erg mooi vind, bijv mijn oorringen, maakt hij protesterende geluiden!
Ook is hij gisteren uit zichzelf op mijn schouder gevlogen ;D
En komt nu zelf uit zijn kooi als we die open zetten!
Kan je een valk afleren om in je ringen te bijten?
Soms doet hij je ongewild pijn, en ik weet niet of hij met dat knabbelen iets kapot kan maken ???
Alvast bedankt voor je antwoorden!
Gr nathalie
Een valkje kan je dingen afleren door hem of haar elke keer weg te pakken (evt. Nee zeggen) op het moment dat ie dat gene doet wat jij niet wil hebben.
maak nooit slaande bewegingen en schreeuw niet tegen de valk dat is niet goed voor de band die je aan het opbouwen bent met je valkje.
gr. Sanne
Valkjes zijn echt gek op glimmende dingetjes, dus om geen ringen enzo te pakken wordt wel lastig. :)
Inderdaad erg lastig om af te leren. Op zich heb ik bij de ringen om mijn vingers nog niet zo veel last als ze daaraan knabbelen. Ik heb wel een gouden kettinkje waar ze héél graag op knagen. Op zich niet erg, maar soms knagen ze mis en hebben ze mijn nek te pakken :P
Gewoon even afdoen als je het hem niet af kan leren.
naar glimmende dingen pakken vind ik nooit zo erg. maar ik heb een paar moedervlekken zitten en dan denken ze dat het een pitje is ofzo maar dat doet echt heeel erg veel pijn.
succes,
Mieke