Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Theetje op 1 december 2003, 21:24:37

Titel: Oud jaar
Bericht door: Theetje op 1 december 2003, 21:24:37
Hallo allemaal,

Oudjaarsavond komt er weer aan met natuurlijk het nodige geknal. Treffen jullie nog bepaalde voorzorgsmaatregelen of zijn valkjes niet zo bang uitgevallen?
Dit is de eerste keer dat ik nieuwjaar vier met mijn valkjes en ik wil natuurlijk niet dat er een zich te pletter vliegt door de schrik.

Wat zijn jullie ervaringen hiermee?

Groetjes

Theetje
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Tara op 1 december 2003, 21:25:57
Hoi Theetje,

hier nemen ze het goed op, heel goed zelfs, ze zijn er niet bang van, van het vuurwerk enzo.

Maar bij sommige mensen zijn ze dus wel bang .... Maar daar heb ik geen ervaring mee ....

Groetjes, Tara
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Theetje op 1 december 2003, 21:29:13
Ha Tara,

Dank je voor de zeer snelle reactie. Tja ik weet ook niet of ze bang zullen zijn, maar soms is er vuurwerk dat zo'n heel hoog schril geluid maakt en ik weet uit ervaring dat onze Henkie niet dol op hoge geluiden is. Hij begint dan enorm te schudden met zijn koppie. Ik woon ook nog eens midden in een woonwijk waar je dus gewoon echt wordt weggeblazen door het vuurwerk. Veel en hard vuurwerk en tot diep in de nacht, dus ik zal ze goed in de gaten houden.

Groetjes

Theetje
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Tara op 1 december 2003, 21:31:03
Hoi Theetje,

wat je kan doen, als ze schrikt, is ze in een donkere kamer plaatsen, zodat ze zou slapen? Misschien dat dat helpt, tenzij het een lutino is, dat weet ik nu niet, dan zou ik het niet doen, want misschien wordt ze dan nog banger :-/
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Theetje op 1 december 2003, 21:35:31
Ha Tara,

heb ik weer even pech, mijn Henkie is een Lutino. Ik moet eens kijken voor een oplossing. De badkamer is al bezet, daar zitten de katten al, want de oudste is zo bang dat ie overal gaat plassen van angst, dus in de badkamer kan ie weinig schade aanrichten. En de rest van de kamers hebben allemaal ramen helaas. De kooi afdekken vind ik ook al niet alles, want Henkie is natuurlijk nachtblind, dus dat richt misshien meer schade aan dan dat het goed doet. Gaat ie dalijk in paniek fladderen.

Gelukkig ben ik met oudjaarsavond thuis, dan kan ik er in ieder geval goed op letten!

Groetjes,

Theetje
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Tara op 1 december 2003, 21:36:58
Hoi Theetje,

tja, dat lijkt het beste dan, dat je er een oogje in het zeil houdt. Nou, we zijn nog zo ver niet, misschien gaat het juist wel heel goed :).

Groetjes, Tara
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Lique op 1 december 2003, 22:07:58
Ik zorg er altijd voor, dat de muziek harder staat als normaal, en de lamellen dicht.

groetjes lique
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Inger m op 1 december 2003, 22:24:09
Hoi,
Ik doe met oudjaar de gordijnen dicht, het licht aan tegen de flitsen en evt de radio aan, maar het is mij opgevallen dat de vogels er niet echt heel angstig op reageren.

In de voliere sloot ik voorheen alles op in het nachthok en in de schuur. Afgelopen jaar heb ik dat niet gedaan, alleen een stuk landbouwplastic over het dak getrokken. Alleen vonden ze het landbouwplastic over de voliere trekken nog enger dan het vuurwerk zelf. Waarschijnlijk neem ik dit jaar geen bijzondere maatregelen meer. Ik ben in de buurt en kan ze goed in de gaten houden, maar ze waren vorig jaar erg rustig.

Groot voordeel is dat wij naast een speeltuintje wonen, waar al ruim voor oud en nieuw vanalles wordt afgestoken, zodat de vogels alvast gewend zijn aan de knallen!
(het is belangrijk dat ze niet plotseling worden overvallen door lichtflitsen en knallen, want dan schrikken ze wel!)

gr Inger
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: demi op 1 december 2003, 22:29:06
hoi theetje


ik doe ook altijd met oudjaar ivm met mijn dieren de muziek harder aan dan normaal en zo hebben ze er geen last van!!


groetjes diana w ;D
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Stijn dc op 1 december 2003, 22:45:31
hello

mijn vogels zitten in de voliere, en ik heb nog neit gemerkt dat ze er last van hebben hoor. het hangt  wss van vogel tot vogel af.

SDC:D
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Speedy op 1 december 2003, 22:59:53
Hoi,

Ook ik heb altijd muziek aan, of van de tv of iets van een cd.
Dus de herrie van buiten valt dan al niet op.
Dan staan ze hier gelukkig aan de tuin kant en daar is het niet zo druk met vuurwerk.
De lamellen houden we dicht.
Ik denk dat het niet zo erg voor ze is, nu is het voor mij ook maar afwachten wat ze doen, want ze zitten nu met z'n 9 in de volière.

Groetjes,
    Trudie
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Sander op 1 december 2003, 23:00:53
Hello

M'n vogels zitten ook in de voliere en die hebben daar totaal geen last van.Die slapen gewoon door. Maar als je valkje het voor de eerste keer moet meemaken en het gaat echt luid zou ik er toch wel goed op letten.

groetjes
sander
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Lique op 1 december 2003, 23:04:22
CitaatHoi,

 want ze zitten nu met z'n 9 in de volière.

Groetjes,
    Trudie
hmm, heb ik nou iets gemist? 9??

groetjes Lique
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Speedy op 1 december 2003, 23:07:29
whoehahahahhaa nee sorrie...
7 valkparkieten en 3 kwartels...ben zelf ff de tel kwijt...lol))) 10 dus in totaal...

En ik heb nog geen eens champagne op! :D ;D

Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Paul op 1 december 2003, 23:14:42
Hoi,

Hier hadden we vorig jaar ook totaal geen last.
We blijven wel thuis maar van de knallen hadden ze totaal geen last en ze staan niet recht voor het raam dus van flitsen hebben ze ook geen last.
Van de week was er wel een harde knal en daar schrokken ze wel erg van maar dat deden wij ook.
Als je er zelf bij bent kan je ze ook gerust stellen als ze in paniek raken.
In elk geval wel zorgen dat er licht brand want mochten ze schrikken dan zien ze waar ze heen vliegen.

Groetjes, paul
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Hermes_Lucy_nest op 2 december 2003, 12:22:38
bij ons hebben ze ook nooit last gehad van vuurwerk :)
bij nieuwjaar vorig jaar toen had ik nog maar 3 valkjes en ze bleven bij mij lekker op m'n schouder voor het raam bij mij naar het vuurwerk kijken
lekker geintereseerd
maar bang niet hoor :-/
hmmm...heb wel veel valkjes bij sins toen :D
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Theetje op 2 december 2003, 22:18:04
Hoi allemaal,

Hardstikke bedankt voor de reacties. Zo te merken hebben de meeste valkjes dus geen last. Gelukkig beginnen ze heir ook langzaam met vuurwerk afsteken. Kunnen ze vast een beetje wennen.

Ik doe voor de zekerheid de gordijnen maar dicht om 12 uur en de muziek aan. Ze reageren hier altijd positief op muziek van star trek, dus dat wordt een star trek cd'tje in de speler.

Groetjes

Theetje
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Tara op 2 december 2003, 22:19:47
Hoi Theetje,

nou, Star Trek, veel plezier ;D, nou, positief dat ze dat graag horen :). Hmm, je doet er toch altijd goed aan de gordijnen dicht te doen, alles is beter om te voorkomen he ;).

Groetjes, Tara
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Hermes_Lucy_nest op 2 december 2003, 22:27:41
hmm star trek :D
moet ik ook eens proberen :D
bij mij reageren ze goed bij eagle eye cherry :D
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Theetje op 2 december 2003, 22:33:13
Tja het star trek syndroom zal wel komen door alle zachte piepjes die er in veborgen zitten. Ricky vindt het helemaal geweldig. Gaat gelijk uit zijn dak! En aangezien wij toch redelik graag naar star trek kijken en nu de dvd serie van Deep Space 9 aan het afwerken zijn (7 series van 24 afleveringen) kan Ricky zijn geluk niet op natuurlijk!

Alle instrumentale muziek doet het wel goed. De begintune van Baantjer is ook al zo'n susses nummertje!

Grappig he!

Groetjes

Theetje
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Dana op 3 december 2003, 00:40:14
Hallo,

Wij zijn altijd weg met oud en nieuw maar vorig jaar hadden we alleen nog Rico en toen heb ik de tv heel hard aangezet en alle lampen aan in de woonkamer. De tv voor het geluid en de beeldflitsen. Zodat ze van pijlen dan kon denken van het is de tv en dat is ze gewend.En ze zijn hier nu af en toe al met melkbussen aan het schieten dus kunnen ze nu al weer een beetje wennen.En die dingen knallen.
Ben vorig jaar ook af en toe naar huis gegaan om bij haar te kijken en alles was steeds goed met haar. Dat doe ik dit jaar ook weer.
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Dark_Fox op 3 december 2003, 01:25:33
Mijn vogeltje heeft niet echt een voorkeur naar muziek, maar (net zoals zijn baasje) heeft hij een hekel aan al die nieuwe soorten muziek, rap, hardcore gothic house etc. klassieke muziek houdt hij volgens mij het meest van, en liedjes met een gitaar of fluiten erin.

Wat het vuurwerk betreft, ik ga mijn vogel op dezelfde manier klaarstomen als ik met mijn hond de eerste keer heb gedaan: af en toe onverwacht met een klappertjespistool een schot afvuren. Hij reageert er nauwelijks op (i.e.g. niet bang), dus dat komt wel goed hier.
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Speedy op 3 december 2003, 10:40:16
Nou Dark,

dan help ik je hopen, dat je vogel niet een keer dood ligt.
Want dat kleine hartje kan het een keer begeven hoor...een vogel kan zich echt dood schrikken.
Tenzij je het klappertjes pistool een beetje uit de buurt uit probeerd? maar toch niet echt in dezelfde kamer waar je vogel zit?
Ik zou zelf zoiets nooit doen hoor...wat een risico neem je dan zeg.

Groetjes,
   Trudie
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Lique op 3 december 2003, 10:47:57
Hier in de buurt zijn ze nu al bezig met vuurwerk.
Regelmatig horen we harde knallen of zien we siervuurwerk.
Maar het scheelt wel, want zo wennen ze er wel een klein beetje aan.

groetjes lique
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Dark_Fox op 5 december 2003, 01:17:57
Nee Trudie, ik ben eerst in een andere kamer begonnen, en toen telkens iets dichterbij, Ik begin natuurlijk niet meteen direct ernaast, zoiets met je net als verandering van voer opbouwen. Het is helemaal goed gegaan, ik heb van oud en nieuw niks te vrezen.
Titel: Re: Oud jaar
Bericht door: Kolkkie op 6 december 2003, 00:16:54
Hoi,

Hier hebben ze er ook weinig last van.
Coco en Einstein zijn altijd erg rustig als het oud en nieuw is.
Ik ben nu alleen erg benieuwd hoe Pukkie en Minggu er op reageren want het is hun eerste oud en nieuw.
Helaas ben ik er dit jaar niet bij, ik vier oud en nieuw ergens anders.

Ik laat altijd een lampje branden en de luxaflex doe ik dicht.
Ze kunnen er gelukkig wel aan wennen, want hier wordt toch redelijk wat afgestoken voordat het eigenlijk mag.
Het gaat denk ik wel goed.

Groetjes,

Mariska