Valkparkiet.com

Algemeen => Ziek / Gewond => Topic gestart door: Jolandaa op 16 april 2009, 23:03:49

Titel: zwarte ontlasting
Bericht door: Jolandaa op 16 april 2009, 23:03:49
Hallo allemaal,

Vandaag hebben wij opgemerkt dat een van onze valkjes zwarte ontlasting heeft. Wij hebben ze elke avond uit de kooi en bij ons op de bank dus de ontlasting valt dan ook zeker op. Ons andere valkje heeft nergens last van. Je merkt aan het valkje met de zwarte ontlasting helemaal niets. Hij is zelfs vrolijker dan anders (heeft er waarschijnlijk ook mee te maken dat hij nou het vliegen onder de knie krijgt, de gekortwiekte vleugels worden nu door de rui vervangen door zijn normale vleugels). Heeft iemand enig idee wat het kan zijn? en misschien zelfs wat we er mee moeten doen?

Alvast heel erg bedankt.

Groeten Jolanda
Titel: Re:zwarte ontlasting
Bericht door: jorgen.bodde op 17 april 2009, 10:36:27
Hoi Jolanda(a),

Ik weet dat het valkje van mijn ouders ook zo'n periode heeft gehad met zwarte klodders en veel ontlasting. Bij dat valkje was het volgens mij veelal te wijten aan de voeding. Als je hem veel lekkers geeft en niet alleen zijn eigen zaadjes kunnen er verstoppingen optreden.

Groetjes,
- Jorgen
Titel: Re:zwarte ontlasting
Bericht door: Kimm op 17 april 2009, 10:43:47
zwarte ontlasting is niet goed.
ik zou het zeker na laten kijken hoor.

groetjes kim
Titel: Re:zwarte ontlasting
Bericht door: Rianne op 17 april 2009, 11:08:05
Eet en drinkt je valkje wel voldoende? Op lange termijn zwarte ontlasting is niet gezond!
Titel: Re:zwarte ontlasting
Bericht door: Jolandaa op 17 april 2009, 11:17:47
Het valkje eet en drink wel gewoon, ik ben nu zijn ontlasting aan het opvangen en denk dat ik het maar naar de dierenarts ga brengen.
Titel: Re:zwarte ontlasting
Bericht door: Jolandaa op 18 april 2009, 21:44:09
Hallo allemaal,

Daar ben ik weer met een berichtje. Sinds vandaag heeft hij weer zijn normale ontlasting. Kan het zijn dat het even een verstopping is geweest of is het alsnog slim om het na te laten kijken?

Alvast weer bedankt voor jullie reactie.

groeten Jolanda