Valkparkiet.com

Algemeen => Spoed => Topic gestart door: Laurasch op 13 december 2008, 15:00:08

Titel: Mijn valkje broedt op pinda in dop!! Wat nu?
Bericht door: Laurasch op 13 december 2008, 15:00:08
Mijn valkje waarvan ik altyd dacht dat het een mannetje was. Hy fluit heel mooi en is altyd heel lief. Merk wel dat hy in de pubertyd is! Heb em al vanaf dat hy 4 weekjes was dus met de hand groot gebracht. Hy/zy kan ook echt niet zonder me!
Grijs met wit en heeft wel beetje parels.

Maar nu blijkt waarschijnlijk dat het een vrouw is want hy/zy broedt op een pinda dop.. En is dus heel agressief als k daar in de buurt kom!

Wat moet ik doen?
Kan iemand me helpen?

Bedankt
Titel: Re:Mijn valkje broedt op pinda in dop!! Wat nu?
Bericht door: Karin op 13 december 2008, 15:21:08
Mannetjes broeden ook hoor, dus dat zegt niks over het geslacht  ;) De oplossing is heel simpel : pinda weghalen !  ;D ;D ;D Pak desnoods iets langs en plats ( lineaal ) om hem voorzichtig opzij te duwen als hij je aanvalt ( het valkje, niet de pinda  ;D ). Overigens zijn pinda's heel slecht voor vogels ! Ze kunnen een schimmel bevatten die ze ziek maakt of nog erger... zou het dus niet meer geven.
Titel: Re:Mijn valkje broedt op pinda in dop!! Wat nu?
Bericht door: Hermien op 13 december 2008, 16:45:53
haha, ja hoor, mannen broeden ook. Gabber van mij doet het op een klein plastic balletje. Dus krijgt Gabber geen plastic balletje meer! Simpeler kan het gewoon niet!
Titel: Re:Mijn valkje broedt op pinda in dop!! Wat nu?
Bericht door: Valkje op 20 december 2008, 22:46:36
ene kant vind ik het ontzettend grappig klinken.

een valkje die op een balletje broed  :P

maar ja inderdaad slim geweest die weg te halen.

Mvg valkje