Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Dwarreltje11223344 op 9 oktober 2008, 19:49:21

Titel: Rui
Bericht door: Dwarreltje11223344 op 9 oktober 2008, 19:49:21
Volgens mij is mijn valkparkiet in de rui maar ik weet het niet zeker hoe kan ik zeker weten of ze in de rui is?
en stel dat ze in de rui is moet ze dan nog speciaal voer of een speciale behandeling?
???
Titel: Re: Rui
Bericht door: I_Xyzyx_I op 9 oktober 2008, 22:57:42
Gewoon extra verwennen, ze kunnen wel wat meer voer gebruiken en wat extra's ;) . Vaak vinden ze het in de rui ook fijn om gedouched te worden, maar dit verschilt per valk.

Hoe je dit zeker weet.. veel veren en een boel stof ;)

Groetjes Jasper
Titel: Re: Rui
Bericht door: Dwarreltje11223344 op 10 oktober 2008, 16:41:34
Hoe moet ik dat douchen dan doen en hoe warm moet het water hoe hardt moet de straal???
Titel: Re: Rui
Bericht door: Rianne op 10 oktober 2008, 16:44:29
Gewoon meenemen als je gaat douchen. Niet de volle straal op je valkje richten maar gewoon een klein straaltje, of het water wat van je hand afketst.
Titel: Re: Rui
Bericht door: Landiej op 14 oktober 2008, 22:02:26
De valkjes natspuiten met een plantenspuit met warm water werkt ook prima! Die van mij mochten onlangs voor het eerst, en vonden het geweldig.
Als het water lekker warm aanvoelt voor je handen zullen de valkjes het ook een prima temperatuur vinden :)

In het begin vonden ze het hier een beetje spannend, maar op een gegeven moment gingen ze gekke capriolen uithalen om overal op en onder de vleugels goed nat te kunnen worden. Dat is dus een goed teken ;)