Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Wallie op 12 september 2008, 18:55:47

Titel: Vraag over Sisaltouw
Bericht door: Wallie op 12 september 2008, 18:55:47
Hallo Vogelfans

Ik heb een vraag over Sisaltouw.
Sinds kort heb ik sisaltouw via via gekregen en na goed wassen (90 graden) bleek het touw lijnolie te bevatten.

Is lijnolie slecht voor een valk?

Lijnolie zorgt er namelijk voor dat het touw soepel blijft nadat het nat is geworden en lijnolie is een natuurproduct, geen synthese.

Touw is verder hartstikke super, je kan het lekker vlechten en het is 10 mm dik en heb hier meer dan 150 meter van.

Groetjes Wilbert
Titel: Re: Vraag over Sisaltouw
Bericht door: bobbie op 13 september 2008, 16:21:06
Hoi Wilbert,

Volgens mij kan Sisaltouw geen kwaad voor vogels en wordt het ook aangeraden om te gebruiken om speeltjes etc mee te maken. Vogels eten ook lijnzaad dus ik zelf denk dat lijnolie geen kwaad kan.

Zelf zou ik maandag eens een vogelarts bellen en aan de assistente deze vraag stellen, dan weet je het zeker.

Wij zijn ook benieuwd naar het antwoord, horen we het van je? ;D

Groetjes, Nel :)
Titel: Re: Vraag over Sisaltouw
Bericht door: Wallie op 15 september 2008, 17:09:11
Hoi Nel,

Bedankt voor de tip! Ik heb meteen dierenarts gebeld (wat een keuze op deze site :o), maar de telefoniste wist er geen antwoord op te geven. Nu wordt ik vanavond teruggebeld! Goede service ;D

Typisch dat ik weer wat anders heb  ::)