Valkparkiet.com

Dagboek => Dagboeken => Topic gestart door: butterfly op 9 maart 2008, 22:09:16

Titel: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 9 maart 2008, 22:09:16
hallo!!
wij zijn pippi en pukkie en wonen  met nog drie andere valkjes in valktown, wij hebben het hier erg naar ons zin en houden onze baasjes flink bezig!!

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/pippipuk1.JPG)
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: Anja op 9 maart 2008, 22:17:32
Hoi hoi,

Leuk dat je een dagboekje bent begonnen. Je hebt erg mooie valkjes hoor.

Ik ga je iig volgen hoor.

Groetjes Anja
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: Mara op 10 maart 2008, 18:03:43
Hoi Butterfly

WAt leuk dat je een boekje begint over je valkjes. Veel plezier!

Ik ga proberen om je te volgen.

Groetjes

Mara
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: butterfly op 10 maart 2008, 19:56:52
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/maxi.JPG)


dit is maxi, het eerste valkje dat bij ons kwam wonen, we hebben haar ongeveer 8 jaar geleden bij een dierenwinkel gekocht.
al snel kwam ze op de schouder zitten en vond kroelen heerlijk....een jaar later hebben we pippi erbij genomen, na een poosje van geen aandacht aan elkaar schenken was de liefde van de twee toch te sterk en vormden een stelletje. 's avonds uren samen op de stok tegen elkaar aanzitten, echt schattig om te zien!
maxi is op z'n tijd erg ondernemend en doet soms dingen die je van haar niet verwacht omdat ze meestal rustig is.
omdat ik graag een lutino wilde en na enige overeendingskracht kon ik mijn wederhelft overhalen om er nog een valkje bij te nemen, waar er twee eten kunnen er ook drie eten toch?
toen kwam pukkie valktown uitbreiden, ze was 6 maanden toen we haar kregen en bleek al snel een vrouwtje te zijn.
pippi was op slag verliefd en verdween in de veren van pukkie!
maxi heeft hier weinig problemen mee en buurt nu dagelijks bij de valkjes in de andere kooi:chico en jazzy
's avonds wisseld ze nog wel eens van slaapplaats, in gaat dan bij de andere valkjes haar slapie doen.
ronduit maxi is een valkparkiet met een apart karaktertje, die ons het valkenvirus heeft gegeven!
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: Annelies op 10 maart 2008, 20:05:21
Hoi Butterfly

Welkom bij de dagboekjes.

Lief hé dat prille geluk op naar een nestje ???

Je zegt dat je er 5 hebt, heb je ook foto's van de rest.
Wij zijn hier altijd heel nieuwsgierig naar andere valkjes  :D ;)

Gr. Annelies
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: butterfly op 10 maart 2008, 20:22:14
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/chikkiechick.JPG)

dit is chico, een mannetje van 6 maanden wat echt een superleuk valkje is omdat hij ondeugend kan zijn maar ook oh zo lief! en dat weet hij, want je kan er toch niet boos op worden als ze je aankijken met die lieve oogjes!
chico kan uren op je schouder zitten en hele verhalen vertellen in zijn taaltje. alleen zijn naam kan hij duidelijk zeggen, maar de rest is onverstaanbaar.
als mijn man een kruiswoordpuzzeltje aan het maken is geeft hij op zijn manier de antwoorden..hihi
ronduit een echt speciaaltje voor ons!
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: butterfly op 10 maart 2008, 20:30:24
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/jazzy2.JPG)

en dit is onze nieuwste aanwinst jazzy! ze is nu ongeveer 9 weken en at gelukkig zelfstandig toen we haar kregen. jazzy moet nog haar plekje vinden binnen valkentown en wordt langzaam maar zeker steeds nieuwsgieriger naar alles om haar heen. jazzy zit samen met chico en maxi in de kooi en dat vind ze wel gezellig!
Titel: Re: pippi en puk in valktown!!
Bericht door: Anja op 10 maart 2008, 20:37:51

Je hebt mooie valkjes hoor. Chico vind ik erg mooi. Wel jammer dat bij mannetjes de parels verdwijnen hè?

Groetejs Anja
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 10 maart 2008, 23:12:50

ook tijdens het gebruik van de computer is chico graag van de partij, al die knopjes vind hij erg intressant!!

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/chiccom.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: *~Jeanine~* op 11 maart 2008, 09:14:35
Hoi Butterfly,

Je hebt erg mooie valkjes.
Ik ga proberen om je boekje te volgen  :D
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Dierenfreackske op 11 maart 2008, 10:13:06
Hoi Butterfly ...mooie valkjes heb je hoor ! De pc is ook niet meer veilig he  ;D
Grtjs Ann
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 11 maart 2008, 19:03:25
hallo allemaal!!

erg bedankt voor de leuke reacties!!
binnenkort volgen er meer foto's en verhalen over mijn valkjes, ze halen genoeg kattekwaad of eigenlijk gezegd valkenkwaad uit  ;D dus genoeg om over te schrijven!
wat zijn ze toch leuk he!
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anke op 11 maart 2008, 19:15:13
Hoi,
Wat een leuke valkjes heb je :)
Ik ben benieuwd naar de verdere avonturen van je deugnieten!
Groetjes Anke
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Mara op 12 maart 2008, 14:40:05
Hoi Butterfly

Je hebt hele mooie valkjes!!! Echt prachtig.

Mara
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 14 maart 2008, 20:05:24
hallo allemaal!,

jazzy is nu een week bij ons en het lijkt er op dat het een mannetje is gezien het gedrag dat hij vertoond.
jazzy begint al aardig te wennen en eet graag met chico een gierstje! ook wil hij de gierst al voorzichtig uit de hand eten, dus dat is een goed begin!
echt een leuk gezicht die valkjes bij elkaar, kan je uren naar kijken.


(http://www.valkparkiet.org/upload2007/jazzychico.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 14 maart 2008, 20:43:48
chico vind het af en toe leuk om bij onze kater smokey te zitten, smokey is de goedheid zelf, een kater die nog geen vlieg kwaad zal doen. we hebben eens een muisje in huis gehad en daar heeft hij alleen maar naar zitten staren, waardoor het muisje weer de vrijheid had!
chico is ook de enige valk hier die toenadering tot de katten zoekt want de andere valkjes blijven toch maar op afstand.
mooi gezicht hoe dieren met elkaar omgaan!



(http://www.valkparkiet.org/upload2007/smokeychico.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Kaatje op 16 maart 2008, 01:28:18
Hoi Butterfly,

Leuke foto's en leuke valkjes !! Ook leuk dat je een boekje begonnen bent, enuhhhh nog van harte welkom op het forum !!

Groetjes, Karin
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 17 maart 2008, 21:50:54
het fotograferen van de valkjes blijft altijd leuk, ze zijn altijd wel ergens mee bezig, of zitten rustig op hun stok. jazzy heeft haar plekje inmiddels gevonden op de schommel die aan het plafond hangt! lekker hoog, kan je alles goed overzien!



(http://www.valkparkiet.org/upload2007/jazzzy.JPG)
Titel: Re: nieuw onderkomen voor de valkjes!! foto!!
Bericht door: butterfly op 22 maart 2008, 19:06:27
iedere valkenliefhebber zal het herkennen, je begint met één valkje en met de tijd komen er steeds meer bij omdat ze zo leuk zijn!! omdat wij er inmiddels ook vijf hebben en ze onderverdeeld zaten in twee kooien, vond ik het tijd voor één grote kooi waar ze allemaal gezellig samen konden zitten.
vanmiddag liep ik tegen deze kooi aan en was gelijk verkocht, het handige is dat er onder de kooi opbergruimte zit om al je zaad etc op te kunnen bergen, erg handig vond ik.
de valkjes vinden het in ieder geval geweldig!! zij zitten er op z'n paasbest bij!! ;D



(http://www.valkparkiet.org/upload2007/nieuwekooi1.JPG)
Titel: Re: jazzy al aardig gewend en nieuw onderkomen voor de valkjes!!!foto!!
Bericht door: butterfly op 22 maart 2008, 19:13:25
jazzy heeft al aardig haar plekje gevonden. het is een ondernemend valkje en vind alles intressant om zich heen. het vliegen gaat ook al goed.
wat een heerlijke beestjes zijn valkjes toch hé ;D ;D
Titel: blokhut in valktown!!
Bericht door: butterfly op 24 maart 2008, 15:24:48
vanmiddag liep ik tegen deze blokhut aan, hij is eigenlijk voor knaagdieren maar ik weet zeker dat de valkjes het ook geweldig vinden. vooral het trappetje aan de zijkant vond ik leuk, ook kunnen ze er lekker aan knagen :)
zodra ze er gebruik van maken, zal ik een fototje plaatsen!
leuk toch?





(http://www.valkparkiet.org/upload2007/valkhut.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anja op 24 maart 2008, 16:13:09

Wat leuk. Ik ben benieuwd wat de valkjes er van vinden.

Je hebt ook een mooie handtekening hoor.

Groetejs Anja
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 24 maart 2008, 16:31:37
hoi anja,

zodra de valkjes er gebruik van maken laat ik het meteen weten!
ik heb het fototoestel in de aanslag! ;D

groetjes butterfly!!
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anja op 24 maart 2008, 16:47:52
 ;D ;D ;D ;D

Wat betreft je badje............... ik denk dat het op de bodem geplaatst moet worden. Zou anders ook niet weten hoe het aan de tralies vast gemaakt moet worden.

Groetejs Anja
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: danielle op 24 maart 2008, 17:07:54
HOi Butterfly,
Wat een mooie valkjes heb je! En die kooi echt geweldig.
Ik hoop nog veel avonturen van de valkjes te lezen.

Groetjes Danielle
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Sally op 24 maart 2008, 17:19:52
Hallo Butterfly,

Wat een mooie valkjes heb je daar zitten zeg. Geweldig al die foto's!
Je hebt ook een heel erg mooie grote kooi aangeschaft, daar zullen ze wel blij mee zijn. Ze zitten inderdaad op hun paasbest nu. :D

Dat blokhutje vind ik ook wel erg leuk, ben benieuwt of ze er snel gebruik van gaan maken. Kijk dan ook uit naar de foto's die nog volgen.

Groetjes Sally
Titel: nieuwste bewoner in valktown!!!!!
Bericht door: butterfly op 25 maart 2008, 15:34:26
hallo!!

het was de bedoeling om alleen een valkje voor mijn ouders te kopen....  ::). ik heb pas een nieuwe kooi aangeschaft dus de oude kooi staat nu bij mijn ouders, zij hadden ook al één valkparkiet een lutino, maar nu er een grotere kooi staat vonden ze het ook wel tijd voor een valkje erbij.
dus met de hele familie een valkje uitzoeken voor mijn ouders.
er zaten er genoeg, en allemaal nog vrij jong maar wel zelfstandig met eten.
mijn oog viel gelijk op een schattig valkje een pareltje. ook mijn partner was er gelijk weg van. één blik is dan genoeg van elkaar en we besloten haar mee te nemen!!
nu we een ruime kooi hebben kan dat makkelijk. we hebben haar tootsie genoemd! het is echt een schatje kwam vanmiddag al op mijn vinger zitten en is erg lief!!
dus ik ben weer helemaal in de wolken met zo'n poepie erbij ;D ;D ;D!!

is het geen schatje?
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/tootsie.JPG)





Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anja op 26 maart 2008, 19:45:04


Gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst. Ze is idd erg mooi hoor.

Het valkenvirus is hier ook toegeslagen.

Groetejs Anja
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: *~Jeanine~* op 26 maart 2008, 23:43:03
Hoi,

Ze is echt beeldschoon.
Hartelijk gefeliciteerd.
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 27 maart 2008, 18:43:10

hallo iedereen,
het  gaat erg goed met de valkjes hier. tootsie onze jongste telg trekt erg naar jazzy toe,jazzy wil eigenlijk wel kroelen met haar maar dat wil ze nog niet. het vliegen gaat al aardig goed alleen is haar gevoel voor hoogte nog niet optimaal!
het is een heel zachtaardig valkje wat al heel snel op de vinger stapte, aaien vind ze nog een beetje eng.
ook de andere valkjes vinden het allemaal best dat er weer een nieuwe bewoner bij is, en wijzelf vinden het helemaal super! valkjes zijn zulke aparte vogels, daar moet je wel van houden!! :D :D
de blokhut die ik in de kooi geplaatst heb wordt wel een beetje onderzocht maar tot nu toe willen ze er alleen bovenop zitten! dat is natuurlijk ook prima als ze maar lekker bezig zijn!
hier weer even een fototje met het hele span!
groetjes butterfly



(http://www.valkparkiet.org/upload2007/valkiesnn.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 31 maart 2008, 18:23:21
hallo iedereen,

hier een berichtje uit valktown!! de blokhut word goed gebruikt door de valkjes, ze vinden het erg leuk om er in te scharrelen! ook onze jongste tootsie zit er graag in. het gaat goed met tootsie, vliegen gaat elke dag een stukje beter. jazzy is helemaal weg van haar, hij zit graag naast haar om te kroelen :)
het leek wel of ze elkaar kende want ze trokken gelijk naar elkaar toe, ze komen uit de zelfde voliere dus wie weet :D
misschien wordt het wel een stelletje ;D.

groetjes butterfly





(http://www.valkparkiet.org/upload2007/TOOTSIEHUT.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anja op 5 april 2008, 13:57:46
Hoi,

Wat fijn om te lezen dat het goed gaat. Leuke foto van de valkjesblokhut ;D ;D ;D ;D

Groetjes Anja
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 20 april 2008, 17:07:44
 hallo allemaal!

na het even wat druk te hebben gehad, heb ik hier weer wat fototjes van de valkjes in valktown!
het gaat erg goed, tootsie en jazzy hebben elkaar gevonden en zoeken elkaars gezelschap regelmatig op.
het zijn echte deugnieten met een eigen willetje!! maar dat maakt valkparkieten tot de leukste parkieten die er zijn!!!
echt stuk voor stuk poepies. de blokhut hebben we uit de kooi moeten halen omdat pippi het zag als een leuk broedplekje! daardoor werd hij erg agressief naar de andere valkjes toe en hebben we het maar weg gehaald, sindien is alles weer koek en ei in valktown en heeft ieder valkje weer zijn eigen stekkie!!!

groetjes butterfly



(http://www.valkparkiet.org/upload2007/valkfamilie.JPG)

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/rietje.JPG)

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/jazzsla.JPG)

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/jazztoots.JPG)
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 14 juni 2008, 17:49:54
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/maxi1.JPG)

hallo iedereen,

na een erg drukke periode heb ik eindelijk weer tijd om weer wat van valktown te laten horen.
een week geleden heb ik onze oudste valk maxi apart gezet in een kooi, maxi is al erg oud ongeveer 15jaar en een echte oma. omdat de andere 5 valkjes nog erg jong zijn kon ik zien dat al dat jonge grut haar wel eens te veel werd, al die drukke bedoening om haar heen..
dus heb ik besloten om haar apart te zetten in een kooi, waar ze erg van genoot, ook de aandacht van ons genoot ze zichbaar van. eten en drinken deed ze prima en genoot van haar rustige oude dag.
vanmiddag konden we het niet laten om een valkje erbij te nemen een pareltje genoemd charly!
toen we charly thuis gingen brengen zat maxi op de bodem van haar kooi, heel rustig...ik had al gelijk het gevoel dat het einde voor haar zou gaan komen.....we hebben haar geknuffeld en ze is toen langzaam ingeslapen in de aanwezigheid van ons, het voelde net of ze op ons gewacht had tot we thuis waren om rustig in te slapen.
er heerst nu hier een gevoel van aan de ene kant blijdschap van uitbreiding in valktown, en aan de andere kant het teneergeslagen gevoel van het verlies van maxi.
ze heeft een gelukkig en lang leven mogen hebben en dat geeft dan wel weer wat troost!!
maxi.....RIP we zullen je nooit vergeten!!

butterfly
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: Anke op 14 juni 2008, 18:35:33
Hoi,
Het is alweer even geleden dat ik in Valktown op visite kwam.
Wat naar dat je Maxi hebt moeten verliezen :'(
Wel fijn dat ze gewacht heeft en in je handen is gestorven.
Veel sterkte!!!
Groetjes Anke
Titel: Re: onze valkjes in valktown!!
Bericht door: butterfly op 15 juni 2008, 15:29:45
dag iedereen,

graag wil ik iedereen bedanken voor het medeleven naar aanleiding van het overlijden van maxi. :'(

vandaag hebben we haar begraven in een bos hier in de nabije omgeving.
we hebben een mooi plekje uitgezocht bij een hele grote boom.
de andere valkjes zijn er ook een beetje stilletjes van. gelukkig hebben we veel afleiding van onze nieuwe aanwinst charly, wodt volgens mij ook wel een dondersteentje! ;D

nogmaals iedereen bedankt!!

groetjes butterfly
Titel: valktown is uitgebreid!!!!!!
Bericht door: butterfly op 20 september 2008, 18:13:25
lieve valkliefhebbers!


na het verlies van ons lieve valkje maxi, kon ik het even niet opbrengen om op de site te komen en iets te schrijven.....
gelukkig heb ik het een plekje kunnen geven en weer zin om in mijn dagboek te schrijven...
er is veel gebeurd in die maanden, en valktown is uitgebreid!!! want het is gewoon een verslaving die leuke beestjes!! ;D
valktown is onder andere uitgebreid met onze grappige groenwangparkiet gizmo!! ook echt een scheet en een heel pienter vogeltje die goed kan opschieten met de andere valkjes! het leuke is dat hij een stukje fruit met zijn pootje eet.
dit is gizmo de kleine papagaai!

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/gizmo.JPG)

bij onze dierenwinkel zat er al een tijdje een hele witte valkparkiet, we vonden hem erg mooi maar hij was al bestemd voor iemand anders helaas :(
toen we vandaag bij de dierenwinkel waren zat het witje er nog, toch even gevraagd wanneer hij opgehaald werd, toen bleek dat die persoon hem niet meer wilde hebben en dat hij dus weer te koop was, we hebben geen seconde geaarseld en hem meegenomen!!! ;D heeft zo moeten zijn denk ik dan!!
we hebben hem/haar pebble genoemd!
(http://www.valkparkiet.org/upload2007/pebble.JPG)
dus het is hier weer een dolle valkenbende! maar erg gezellig allemaal!

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/kooi.JPG)


groetjes van butterfly!!!
Titel: Re: foto's! in valktown!
Bericht door: butterfly op 21 september 2008, 19:32:58
hier even wat fototjes altijd leuk!


(http://www.valkparkiet.org/upload2007/gizchar.JPG) gizmo en charly

(http://www.valkparkiet.org/upload2007/gizrest.JPG)


(http://www.valkparkiet.org/upload2007/wippetie.JPG) jazzy en tootsie wippetiewoppetie!!