Valkparkiet.com

Algemeen => Handopfok => Topic gestart door: Theresia op 3 maart 2008, 17:56:52

Titel: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 3 maart 2008, 17:56:52
Hallo
Ik voer Dirkje (net 5 weken oud) met een spuitje en haar borstje zit dan behoorlijk onder de pap.
Dit maak ik schoon met lauw/warm water (op een thelepeltje) en dan droog ik haar met een keukenrol, maar heb haar daarmee natuurlijk niet kurkdroog.
Ik las op een andere topic dat je een vogeltje s'avonds  niet mag badderen/sproeien.
De verwarming blijft s'nachts aan voor haar omdat ze niet helemaal droog op de stok gaat.
Maar de pap weg vegen met een doekje, blijft er altijd wat achter en dat lijkt me ook zo zeer doen bij het beestje als dat allemaal aan elkaar blijft plakken.
Heeft iemand een tip voor mij? Of doe ik het goed zo?
Groetjes Theresia
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Mara op 3 maart 2008, 18:09:35
Hoi Theresia

Mag ik vragen waarom jij je valkje met de hand voert?

Je zou de aangekoekte pap tussen je vingers voorzichtig fijn kunnen wrijven. Dan moet het wat los laten. En inderdaad, valkjes mogen niet nat gaan slapen.

Succes ermee.

Mara
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 3 maart 2008, 18:32:09
Hallo Mara
Ze is nu net 5 weken en ik heb haar vorrige week woensdag gekocht.
Ze werd nog volledig door haar ouders gevoed en at niet zelfstandig.

Bij de snavel zijn de veertjes ook hard en dat heb ik geprobeerd zachtjes fijn te wrijven, maar dat lukt niet, ben ook bang dat ik de veertjes eruit trek.

Groetjes Theresia
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Mara op 3 maart 2008, 18:43:52
Hoi Theresia

Heb je hier wel het topic over handopfok gelezen?

http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,19918.0.html (http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,19918.0.html)

http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,13124.0.html (http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,13124.0.html)

Als je je vingers dan wat nat maakt, en dan gaat wrijven? Misschien dat dat helpt?

Mara
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 3 maart 2008, 23:00:16
Hallo Mara
Hartelijk dank voor je advies, heb gelijk deze topics opgezocht.
Ik had idd deze topics gelezen voordat ik haar ophaalde.
Maar voor het zelfde geld had ik deze niet gezien.

Het is een hele klus en ik denk er zeker niet licht over.
De aanwijzingen op de topics zijn luid en duidelijk en ik houd me er precies aan.
Het wegen, de temperatuur van de voeding (ik houd ook de termometer bij de hand), krop controleren.
Houd haar ontlasting, houding en gedrag strak in de gaten.
Ik ben ook lid geworden om zeker te zijn dat ik het ook goed doe, want het is een hele verantwoording.
En eerlijk is eerlijk, het is lang geleden dat ik een vogeltje met de hand heb gevoed...en dat was een grijze roodstaart (die was nog zo jong dat hij niet eens veren op de rug en buik had)
Ook komt mijn zwager geregeld even langs om te kijken hoe het met haar is.
Hij heeft zelf vogeltjes (o.a. vinkjes) in een buitenvolière en fokt alleen zomers met ze.

Ze heeft in de vooravond erg gebedeld voor meer eten, en ik heb haar bij het eten (zaad en eiervoer) gezet en ze begint er al aardig  echt van te eten (eerder speelde ze ermee)
Ik denk dat daarom de krop ook niet helemaal leeg was toen het tijd was om te voeden.
Vanavond zat er nl. nog een klein beetje in (minder dan een kwart), maar ik had gelezen dat dat niet erg was, als de krop s'morgens maar leeg is. (heb dit nogmaals doorgelezen voor het voeden om zeker te zijn. Heb een aantal pagina's in m'n favorieten gezet zodat ik niet hoef te zoeken.)

Ben super trots op haar, maar ik ga er van uit dat ik haar 10 weken moet bijvoeden en mijn (werk)rooster laat dit ook prima toe, anders was ik er ook niet aan begonnen.
Ik vind het heel intensief, maar wel heel leuk om te doen.

Tijdens het voeden wordt haar borst ook vochtig, maar dat krijg ik prima weg, maar niet kurkdroog, de vleugels krijg ik goed schoon zonder ze nat te maken, dankzij jouw advies.
Maar bij haar keeltje krijg ik het alleen weg met water en bij de snavel helemaal niet, dat vind ik zo zielig, want als ze de veertjes uitzet, dan trekt het toch?, dat moet toch pijnlijk zijn?

Groetjes Theresia



Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: trienke op 4 maart 2008, 21:46:27
Hoi

Je kan ook voorzichtig proberen met je nagels wat te peuteren.

Groetjes Trienke
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Rianne op 5 maart 2008, 10:52:09
Je kunt ook een soort slabbetje voordoen, een zakdoekje bijv zodat het niet zo erg knoeit.
Ik moet wegens omstandigheden ook een jong met pap voeren maar hier blijft de rommel beperkt tot rond de snavel. Houd je het jong wel vast tijdens het voeren? Ik hou mijn hand over de rug en houd het kopje vast op de oortjes. Dan kunnen ze niet zo heftig bewegen. :)
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: trienke op 5 maart 2008, 13:46:35
Een zakdoekje heb ik ook geprobeert in die tijd, maar dat werkte niet echt, omdat ze zo levendig zijn.

Groetjes Trienke
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: *Yvon op 5 maart 2008, 17:51:19
Hoi hoi

Is het geen goed idee om de veertjes lichtelijk in te vetten ?
Met een beetje vaseline ofzo.
Ze houden dan wel wat vettige veertjes eraan over maar de pap gaat er dan denk ik makkelijker ervan af ?

Groetjes Yvon
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 5 maart 2008, 20:26:07
Hallo Rianne
De 1e keer heb ik haar wat moeten dwingen, de 2e en 3e keer heb ik haar zo vastgehouden zoals jij het beschreef.
Nu voer ik haar los, ze blijft veel rustiger en het kliederd ook een stuk minder.
Als ik haar vast houd, dan moet ik eerlijk zeggen dat ik dan ook smeer, ze had het zelfs in haar mooie kuif gekregen door mijn schuld, maar dat heb ik met m'n nagels los kunnen peuteren.

Hallo Yvon
Helemaal geen gek idee van de vaseline, maar kan het geen kwaad als ze het binnen krijgt?

Dank jullie wel voor de reacties, ben ik heel blij mee.
Maar nu heb ik op dit moment een paar vragen:

Ik weeg Dirkje voor en na het voeden zodat ik weet hoeveel ze heeft gegeten (heb geen digitale, heb zo'n één met een wijzertje) en ze krijgt genoeg, want ze zit boven het minimale tegen het maximale.(ookal wil ze wel meer)
In de kooi heeft ze op de bodem water, zaad en eiervoer.
Omdat ze bijna niet meer op de bodem zit heb ik vandaag aan de tralies een bakje water en een bakje zaad met als lokkertje bij het zaad een stukje trosgierst hangen, want ze lijkt niet zo gek op zaad.
Ik zie dat ze heel af en toe wat van de bodem eet, maar vandaag heb ik gewerkt (tussendoor naar huis om te voeden), maar ze heeft niets gegeten.
Alles stond zoals ik het achtergelaten had. (2 x )
Toen ze me zag begon ze direct te bedelen (krassend geluid en ze gaat ja-knikken)
Ze had de krop nog niet leeg toen ik vanmiddag klaar was met werken en dat was 4 uur na de voeding (iets meer dan een kwart schat ik)
Uit de kooi kan ik haar wel stimuleren met eiervoer (en doe er ook wat zaadjes door) en dat gaat redelijk ( maar ze eet niet flink door), maar leer ik het haar dan niet verkeert aan?
Ze moet toch eigenlijk in de kooi eten?

Als ze zaad en eiervoer eet, dan gaat de krop niet leeg, mag ik haar dan wel gewoon pap geven als de krop minder dan een kwart gevuld is?
Blijf ik haar dan niet stimuleren om pap te blijven eten?
Is het niet beter dat ze overgaat op 2 x per dag voeren?
Ze is 5 weken en 85 gr.Volgens het schema mag het al wel, maar naar mijn idee is het wel krap aan.
Als ik dat doe moet ik haar gewicht natuurlijk goed in de gaten houden, ik zou hier graag advies over krijgen.
Ik neem ook aan dat ik lekkernijen zoals wortels e.d. pas kan geven als ze goed van de eiervoer en zaad eet (?)

Naar mijn idee gaat het goed met Dirkje, ze is wierig en héééééél nieuwsgierig, maakt behoorlijk meer lawaai, poetst keurig haar veren en ze heeft vannacht voor het eerst (voor zover ik weet) op 1 pootje en met haar kopje achteruit in de veren geslapen.
Haar ontlasting ziet er goed uit (groen met in het midden wit) en haar huid ziet er net zo uit als toen ik haar vorrige week kocht.
Ik mag haar over haar vleugels aaien, achterop haar kopje kriebelen laat ze wel toe maar ze zet haar veertjes nog niet uit.
t'Is een heerlijk lief beestje die veel gezelligheid brengt.

Groetjes, Theresia
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: ankje op 6 maart 2008, 08:30:20
misschien krijg je de pap er af met baby doekjes daar zit een hele zachte lotion in  en deze zijn vochtig en niet nat, wel die met lotion en niet met olie.
ik gebruik hier pakken van bij al mijn dieren voor de honden om de oren schoon te maken en het paard word er mee gepoetst en ze zijn heel zacht
groetjes ankie
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Rianne op 7 maart 2008, 10:20:01
Hoi Theresia,

de krop hoeft maar 1 keer per dag helemaal leeg te zijn hoor, niet na elke voeding. Dus 's nachts als je niet voert is dit de ideale gelegenheid. :)
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 8 maart 2008, 07:00:07
Hoi Theresia,

Allereerst wil ik je van harte welkom heten op dit gezellige forum  :D

Het gebruik van babydoekjes zonder olie maar met lotion heb ik eigenlijk ook altijd gebruikt bij mijn papvalkje ! Dan gebruikte ik er eigenlijk 2, .... 1 als slabbetje en één om direct toch de gemorste pap te kunnen verwijderen  :D

Ik heb het pappen met Paco niet zo extreem intensief ervaren omdat Paco al 6 weken was toen ik hem kreeg en echt een voorbeeld baby was. Toen ik mijn 2de valkje kocht, bleek deze stukken jonger dan ze vertelde want ik wilde helemaal geen papvogeltje meer maar een jong zelfstandig vogeltje.

Op het forum kwam ik er achter dat Rico maar net 4 weken bleek, dus eigenlijk was dat net zo intensief als bij jou en zo voelde het ook ! Uiteindelijk is hij toch "groot" geworden met de pap, maar bleek het een klein kneusje en is ook veel te jong overleden !!

Ik wil je heel erg veel succes en heel veel plezier wensen met je valkje en ik hoop dat je valkje net zo sterk, lief en tam wordt als Paco !

Je valkje heeft wel een heel mooi gewicht en doet het volgens mij als ik alles zo lees ook heel erg goed, dat is heel fijn want vaak lees je ook minder leuke verhalen, ... verdrietige verhalen zelfs !!

Misschien heb je wel een foto voor ons, ik ben best nieuwsgierig naar je kleintje hoor  :D :D

Groetjes, Karin
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 8 maart 2008, 18:34:33
Hay Karin

Ik vind dit echt een heel leuk forum, en ook heel leerzaam en veel tips (ook bij vragen van anderen).
Voordat ik een foto kan maken van Dirkje, moet ik eerst de oplader van m'n camera vinden.  ???
Zodra ik die gevonden heb zet ik natuurlijk een foto van haar op dit forum.
Moet wel even met d'r pronken natuurlijk hè!! ;D
Ze is echt al mooi tam, vliegt ook al naar/op mijn schouder en ze klimt helemaal over en om me heen.
Soms sukkelt ze lekker op m'n schouder in slaap en ze kruipt dan ook lekker tegen m'n nek.
Aaien over de vleugels vind ze prima, maar met het kroelen in haar nek laat ze de veerjes nog liggen of ze gaat gelijk weer bedelen.
En we doen al een beetje neusje neusje (ben altijd katten gewend  >:()

Ik heb nog billendoekjes van huggies met vit.E en aloe vera, dat ik volgens mij met olie.
Ga ik toch maar even wat anders halen.

Ik heb nog 2 vragen:
- Dirkje bedeld enorm naar pap, als het nog geen tijd is bied ik haar eivoer of zaad aan.(bakje op schoot en tikken met de nagel)
   Daar eet ze wel een beetje van (paar hapjes), maar het gekke is, zodra ik haar pap gegeven heb en ze zit op haar stokje bij het zaadbakje, dan gaat ze wel zaad eten terwijl ze haar krop net vol zit!
   Is dit "gewoon"? Moet ik dan minder pap per voeding geven?
- Vandaag geef ik voor het eerst 2 voedingen per dag, ik vind het heel spannend.
   Ik ga er van uit dat ze wel iets afvalt, want ze moet nu leren om zelf meer te gaan eten.
   Wat is acceptabel wat ze aan gewicht kwijt raakt.
   Hoe lang mag dat duren voor dat gewicht erbij komt.
   Ze zit nu rond de 85 gram en ze is bijna 6 weken (a.s. maandag)

Ik hou jullie op de hoogte hoe het gaat met het eten en het gewicht.
Naar mijn idee gaat het goed met haar en dat wil ik wel graag zo houden!!!!
Dus tips, surgestisch, aanraders e.d. zijn van harte welkom.

Groetjes Theresia
   
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Rianne op 8 maart 2008, 19:20:37
Hoi Theresia,

bij Divers staan een onderwerp over foto's uploaden :)

Met je eerste vraag kan ik je niet helpen, die ervaring heb ik nog niet met mijn papjong ;)
De tweede vraag, houd het gewicht goed in de gaten. Valt je valkje alleen maar af, ga dan terug naar 3 voedingen.
Blijf oefenen met zelf eten, heb je al trosgierst geprobeerd? :)
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 8 maart 2008, 19:53:29
Hoi Rianne

Ja, trosgierst knabbelt ze heerlijk (soms heel fanantiek) op, maar is dat voldoende?
Ze moet toch ook zaad en eivoer eten?

Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 9 maart 2008, 01:25:14
Hoi Theresia,

Dat bedelen doen ze voor het grootste gedeelte ook om lekker aandacht te vragen, Paco was hier ook een ster in  :D  Ze denkt gewoon dat jij haar moeder bent en zodra ze je ziet gaan ze bedelen.

Het feit dat ze na de voeding gewoon zaadjes probeert te eten is al een heel goed teken en met dit gewicht kan je denk ik gerust naar 2 voedingen per dag ( Paco zat toen rond de 80 gram ) maar wat Rianne ook zegt, hou het gewicht in ieder geval goed in de gaten !!

Ik denk ook dat je het prima doet, je overbrugt de tijd door haar wat eivoer te geven en dat lijkt me prima,... doe je dit niet en blijf je eraan toe geven dan zit ze met 4 maanden nog aan de pap  ;D ;D

Waarom zelf koken als je iets op bestelling krijgt ... dit is toch makkelijker !?

Paco is nu 8 maanden maar nog als ik de magnetron gebruik en hij gaat piepen dan reageert hij daar op, ik denk dat dat er ingebakken zit en vooral bij papvogeltjes die niet meer in contact zijn met hun valkjes ouders zal dit gedrag erger zijn !!

Ach gossie, wat lief om te lezen allemaal en wat fijn dat je zo'n lief kroelerdje in huis hebt !! En ja, foto's daar zijn we dol op en ik ben heel erg benieuwd naar je knappe valkje, dus snel je oplader zoeken hoor  ;)

Geniet lekker van de dingen die jullie hebben, zolang ze goed op gewicht is kan je haar tussen de voedingen door gerust afleiden met eivoer, trosgierst, appel door het eivoer ect ect !!

Succes meid, ... leuk dat je dit een gezellig form vindt  :D

Groetjes, Karin

Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 9 maart 2008, 07:34:23
Hallo iedereen  :D
Heb goed nieuws...Dirkje is op gewicht gebleven!!!!!!!!
Ik heb vannacht slecht geslapen, gewoon van de spanning.
Ze heeft pap gehad en ze zit nu lekker trosgierst te knabbelen bij m'n dochtertje op schoot.
Ben helemaal opgelucht, mij dag kan niet meer stuk  ;D

Groetjes Theresia
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 9 maart 2008, 07:54:42
Hoi Theresia,

Wat een enorme opluchting zal dit voor je zijn en heel goed gedaan meid  :D :D

Je kan het nu met een gerust hart aankijken, ... hehehe wat een lekkere snoepdoos heb je in huis, eerst lekker de pap en nu de trosgierst, ... dit komt helemaal goed !!

Geniet er maar lekker van !

Groetjes, Karin
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 9 maart 2008, 19:24:17
Hoi Karin
Ik heb m'n lader nog niet kunnen vinden  >:(
Als ik 'm niet kan vinden dan vraag ik de camera van m'n schoonzus even.
Ik moest om 9.00 werken en was om 18.30 thuis.
M'n man heeft haar geregeld lekker zien knabbelen aan het zaad en aan eivoer.
Heb haar gelijk weer gewogen toen ik thuis kwam en ze is nog steeds op hetzelfde gewicht, daarna heb ik haar weer lekker pap gegeven.
Gisteren had ik aan één kant van haar snavel bijna het klontje pap weggepeuterd, toen liet ze het niet meer toe  :-\
't Lijkt net of ze aan het gewichtheffen is, 't is geen gezicht.

Grappig hè dat Paco nog steeds reageert op de magnetron  ;D kun je zien dat ze het echt niet vergeten hè! hahaha
Ik moet ook eerst Dirkje's pap klaarmaken en geven voordat ik mijn dochterje d'r pap kan geven.
Dirkje wordt dan echt zo gek als een bos wortels als ik het andersom doe.
Mijn dochtertje vindt dat zo zielig voor haar, en dan heb ik 2 zeurende papeters  ;)
En mijn dochtertje vindt het helemaal niet erg om even te wachten, want Dirkje is nog maar een baby en die snapt het nog niet helemaal (lief hè)
Ze is dol op Dirkje en helemaal niet bang, ze vindt het niet fijn als ze op haar schouder komt, want de nageltjes prikken.

Groetjes Theresia
.
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 9 maart 2008, 20:19:26
Hoi Theresia,

Hihi, ik herken het gelijk van zo gek worden als een bos wortels  ;) Paco werd dus ook helemaal wild en zat dan echt te krijsen en helemaal met zijn koppie te schudden om te zoeken, vaak was ik dan nog met een klein gardertje bezig en dan zat ie daar echt al aan te klokken, ( geluidjes en bewegingen maken )

Wel heel lief van je dochter dat ze Dirkje eerst de pap gunt, hoe oud is je dochtertje !?Dat van de nageltjes prikken herken ik ook hoor, ... ons buurmeisje Isabella komt regelmatig kijken maar doet dan haar jas over haar handjes heen want anders prikt het zo zegt ze  ;D

Ze is ontzettend lief voor de valkjes, zo'n schattig gezicht, Isabella is net 6 geworden in december  :D

Goed hoor dat Dirkje fijn op gewicht was toen je thuis kwam, ....ik vind dat ze het heel erg goed doet en ben daar enorm blij om !! Ook dat papsmoeltje herken ik, ... owhhh je moet maar eens op de eerste bladzijde kijken van mijn boekje ... daar zie je paco zijn papsmoeltje en onze fout die we toen hebben begaan ... we dachten Paco schoon te kunnen maken maar het leek wel een verzopen katje en ademde dus heel zwaar, ... eigenlijk was ik er van overtuigd dat dit zijn dood zou betekenen omdat hij zo nat was en zo zwaar ademde van de kou en dat alleen omdat we dachten hem te helpen wat helemaal uit de hand liep  ::)

Het staat onder dagboekjes en dan als auteur mijn naam ! Paco is op dit moment helaas niet thuis, ... hij is afgelopen maandag opgenomen in een kliniek, maar dat is nogal een lang verhaal en ook te lezen in mijn dagboekje !!

Je kan straks ook een dagboekje aanmaken of aan één van de moderatoren vragen of ze dit boekje naar dagboeken verhuizen, ...je kan dan ook de titel zelf gewoon aanpassen, ... goh leuk zeg dat je het hier ook zo gezellig vindt  :D

Nou meid, ga zo door en geef Dorkje maar een mega dikke knuffel van onze meisjes, die Paco ook heel erg missen ( ik heb nog 3 valkjes en allemaal popjes, ... dit zijn zusjes )

Groetjes, Karin ( Kaatje  ;) )
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 22 maart 2008, 20:10:28
Hoi Theresia,

Ik las in mijn boekje dat Dirkje het niet gered heeft  :'(  Ik wil je hier dan ook nog even heel veel sterkte wensen met het verlies van je lieve kleine valkje  :(

Ik vind het echt ontzettend sneu voor je, ... je was zo ontzettend blij !!

Misschien wil je toch nog kijken voor een zelfstandig tam valkje, er zijn op dit moment ontzettend veel valkjes die eieren hebben ... laat het maar even bezinken, zo'n klein hummeltje verliezen is niet niks !!

Bahhh, die kwekers die dit bewust aanprijzen,... ze vergeten de emotionele kant, vreselijk !!

Groetjes, Karin

Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Lin op 23 maart 2008, 21:53:12
ach wat zielig dat ie het niet gered heeft..sterkte

even terugkomend op het eivoer..dat zou ik een beetje vermegnen met de pap. alleen eivoer geven is niet voldoende. Geef dan gewoon parkietenzaad of trosgierst. Hoe is het gekomen dat ie het niet gered heeft? hij woog toch een mooi gewicht en was 6 weken toch?
Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Theresia op 27 maart 2008, 12:58:37
Hoi Karin

Dank je wel...
Het is erg stil in huis, als we thuis kwamen werden we al luid begroet, kan hier nog niet aan wennen.
Ik heb geen enkele foto van haar, 2 dagen na haar dood hebben we de oplader terug gevonden, zul je altijd zien :censuur
Voorlopig wachten we met een nieuw vogeltje kopen, want dit gaat allemaal veel te snel.
De kooi staat nu schoon op zolder en als we eraan toe  zijn kijken we rustig rond.
Mijn hart zegt : "liever vandaag dan morgen", maar m'n verstand zegt :"wachten, eerst laten bezinken".
Mijn man wil ook weer graag een vogeltje, maar hij volgt ook zijn verstand.
Maar ik mis haar, ze kwam 2 van de 3x naar me toe vliegen als ik haar riep, ze vond het heerlijk om na het eten bij m'n dochtertje op schoot lekker te knabbelen en te spelen, ze ging ook heel makkelijk bij anderen op de vinger.
Ze was gewoon zo'n lieverd en ook zo slim. :'(

Hoi Lin

Jij ook bedankt...
Dirkje zat 's morgens op de bodem en de veertjes stonden iets uit.
Ik heb gelijk de VA in Meppel gebeld en kon 's avonds terecht.
Ze had een parasiet (in de krop en ontlasting), w.s. door de handopvokvoer of er zat iets in het andere voer
Maar ik was er op tijd bij, ze kreeg ander voer (Harrison's korrels en pap) en med.
Ze was wat afgevallen, maar zat bijna weer op haar oude gewicht.
Het leek allemaal goed te gaan, maar toch heeft ze het niet gered.
Heb het nog met de ass. van de VA erover gehad.
Ik zei dat ik haar niet zo jong had mee moeten nemen, maar ze ging me niets verwijten, en ze zei dat ik al het mogelijke gedaan heb, maar ze was goed ziek.

We willen heel graag weer een jong vogeltje, maar GEEN handopvok en hij/zij moet echt goed zelfstandig eten/drinken en desnoods laat ik er gelijk een VA naar kijken.
Even heel zakelijk bekeken...we zijn handen vol geld kwijt en we hebben alleen maar tranen ervoor terug gekregen.

Veel liefs, Theresia



Titel: Re: voeden en wassen
Bericht door: Kaatje op 27 maart 2008, 14:26:48
Hoi Theresia,

Echt ontzettend verdrietig om te lezen dat Dirkje een parasiet in haar kropje had  :( :(

Ik ben na Rico ook nooit meer aan een papvogeltje begonnen, het was zelfs zo dat Rico zelfstandig had moeten zijn, toen was ik nog echt een leek, nu weet ik wel beter !!

Rico heeft ons ook enorm veel geld gekost en heeft maar 2 maanden mogen worden, het was mijn man zijn vogeltje en die heeft er ook echt heel erg veel verdriet van gehad !

Vlak nadat Rico overleden was wilde hij in eerste instantie helemaal geen nieuwe vogeltjes meer, ik had op dat moment 2 eitjes op dit forum gereserveerd welke inmiddels al donsjes waren van ong 5 weken !

Vlak na Rico's overlijden zijn we de donsjes gaan bezoeken en was Rick gelukkig weer verkocht, ook zag hij gelijk het verschil en drong het tot hem door dat Rico al vanaf dat hij bij ons kwam ziek moet zijn geweest  :-\

Dat Rico het nog zolang heeft volgehouden komt waarschijnlijk door alle goede voeding ( ook Harrison's ) en aandacht .... Omdat we 2 popjes wilde hebben toen Rico er nog was, hebben we na zijn dood 3 zelfstandige popjes genomen ... 3 zusjes, en Rick en ik voelen ons de koning te rijk !!

Heel veel sterkte met het verwerken van het verlies van Dirkje en ik zou zeker zeggen, ... neem jullie tijd want zoiets gaat niet in je koude kleren zitten !

Groetjes, Karin