Onze valkparkiet is nog maar 5 maanden oud en legt om de 2 dagen een nieuw eitje. Ondertussen heeft ze er al 7 gelegd.
We hadden naar de kweker gebeld om te vragen wat we moesten doen en hij zei dat we best de eitjes telkens wegnamen. Ze blijft echter maar leggen en we hebben een beetje schrik dat dit verkeerd gaat aflopen. Ze is handtam en 's avonds zit ze telkens bij ons in de zetel. Wanneer ze terug in haar kooi is zoekt ze steeds naar haar eitjes en blijft ze op de bodem van haar kooi zitten. Ze eet niet zoveel en drinkt ook bijna niets. Wat moeten we doen?
groetjes,
Marlies
Hallo Marlies,
Sorry dat ik het moet zeggen, maar ik snap die kweker niet hoor. Je mag de eitjes niet weghalen, dan blijft ze juist leggen. 7 Eieren is al erg veel voor zo'n jong valkjes, maar niet onoverkomelijk. Meestal legt een popje zo'n 4 tot 6 eitjes. Heb je de eieren nog bewaard? Want dan zou ik ze gewoon terugleggen en wachten totdat je valkje zelf haar nest verlaat (geen interesse meer in toont).
Ze moet ook genoeg voeding krijgen nu (kijk ook hier (http://www.valkparkiet.com/nl/files/voeding.htm). Geef haar maar wat extra eivoer en trosgierst een een bruin boterhammetje zo nu en dan kan ook geen kwaad.
Wanneer je valkje nou meteen weer gaat leggen als ze haar nest verlaten heeft, of nu gewoon stug blijft doorleggen, zou je eens contact moeten opnemen met een vogelarts om te vragen welke mogelijkheden er zijn om haar te laten stoppen met zoveel eieren te leggen. Ook kan het wel eens helpen een valkje erbij te nemen (als ze alleen is), maar niet in alle gevallen is dit een wondermiddel. Veel succes verder.
Groetjes, Sanna
bedankt voor de info.
Is ze eigenlijk niet erg jong om al eitjes te leggen?
groetjes,
Marlies
Hoi Marlies,
Ik las er in het begin een beetje overheen, maar het kan volgens mij niet hoor, met 5 maanden al eieren leggen. Valkparkieten zijn bij mijn weten pas met 9 maanden geslachtsrijp. En de opmerking over het eieren wegnemen in aanmerking nemende, denk ik eigenlijk dat je door de kweker besodemieterd bent. Misschien kun je een foto van haar plaatsen? Meestal kun je wel aan de foto zien of je valkje jonger of ouder dan 9 maanden is.
Groetjes, Sanna
(//)
het lukt me niet om een afbeelding toe te voegen.
Maar toen we onze Coco gingen halen kreeg hij nog 1 maal per dag vloeibaar voedsel en zat hij tussen zijn broertjes en zusjes.
groetjes,
Marlies
Mmm... ja, dan moet het haast wel. Jeetje, ik heb nog nooit gehoord van zo'n vroege legbatterij, ik wist niet dat popjes al zo snel kunnen gaan leggen.
Hier kun je in ieder geval vinden hoe je een foto moet uploaden:
http://www.valkparkiet.com/sqlforum/index.php/topic,16188.msg258777.html#msg258777
Probeer in ieder geval om haar op haar eieren te laten broeden totdat ze het 'nest' verlaat en als ze toch door blijft leggen kun je beter even contact opnemen met een vogelarts. Er bestaat nl. ook een prikpil voor valkjes ;).
Groetjes, Sanna
Onze Coco heeft nog een eitje gelegd. Het zijn er nu al 8.
Nu we de eitjes laten liggen zit ze er bijna heel de dag op.
Zij eet en drinkt niet veel. Als we haar uit haar kooi halen vliegt ze er direct terug naar toe. We zijn toch wel wat ongerust. Hoe lang kan ze doorgaan met eitjes leggen?
Heeft een valkparkiet dit dikwijls op een jaar?
groetjes,
Marlies
Hoi Marlies,
Heb je nog een ander valkje of moet ze alles alleen doen? Zorg in ieder geval dat ze zo veel mogelijk eten binnen handbereik heeft. Geef haar ook eikrachtvoer, dat heeft ze nu nodig. Heb je het idee dat ze magerder geworden is? Anders zou je eens contact moeten opnemen met een vogelarts om te vragen wat er aan te doen is om haar met leggen op te laten houden (prikpil ofzo). Misschien kun je haar ook uit je hand voeren wanneer ze op de eieren zit. Verwen haar maar lekker.
Groetjes, Sanna
onze Coco is ondertussen gestopt met eitjes leggen. Het zijn er uiteindelijk 9 geworden. We laten haar op 3 eitjes zitten.
Hoe lang gaat ze hier nu op zitten of mogen we ze nu weghalen? Hoe dikwijls op een jaar legt een vrouwtje eitjes?
Bedankt al voor al de goede raad hoor :)
Hoi Marlies,
De eitjes moet je gewoon laten liggen totdat ze er geen ineresse meer in toont. Want anders gaat ze weer leggen. Hoeveel keer ze dit per jaar gaat doen moet je maar helemaal afwachten. Dat is voor elk valkje verschillend. Ik hoop voor jou en haar niet te vaak.
Groetjes, Sanna
geloof het of niet: onze valkparkiet van ondertussen een half jaar oud legde de eerste keer 9 eieren en stopte met broeden na ongeveer een week na het laatste ei. Toen hebben we 14 dagen rust gehad en ... ze is ondertussen weer aan het broeden op 6 nieuwe eieren. Stopt dit eigenlijk ooit? Hoeveel kost zo een prikpil voor valkparkieten?
groetjes,
marlies :)
hallo,
Ik heb ook een valkparkieten popje die heel veel eieren legt. Ik heb er pas een nieuw valkje bij gezet en nu legt ze geen eieren meer.
Een vriendin van mij heeft 4 valken popjes en die zijn ook heel erg vaak broeds. Ze is er mee naar de dierenarts gegaan en die heeft ze niet speciaal voor de valkparkiet een pil gegeven, maar die hebben de poezepil gekregen.
Die kunnen ze gewoon thuis geven en door het voer doen.
Deze kost €5,-
Sinds ze deze poezepil gebruiken stoppen ze ook met leggen.
Misschien heb je hier wat aan ;)
Groetjes Sandra
Hoi Marlies, ;D
Ik had dit vorig jaar ook met een jong popje. Zij was ook nog maar 6 maanden toen ze begon te leggen. We hebben haar toen op een iets donkerdere plek gezet en toen is ze gestopt.
Misschien kun je dit ook proberen.
Succes,
Groetjes Marlies :D
je gelooft het of niet. Onze coco is ondertussen aan haar 25ste eitje. Ze stopt telkens met broeden na een week dat ze 6 eitjes heeft gelegd. Ze begint telkens opnieuw na ongeveer 1 week.
Nu hebben we vandaag gezien dat haar bekje donkerder (bijna zwart) begint te worden. Heeft dit te maken met het vele eitjes leggen of is dit iets anders?
marlies
Hoi hoi
Het is wat met die broedende kippen
Ik zou zeker met haar naar een goede vogelarts gaan want het klinkt wel raar.
Dorothé
Haar snavel wordt zwart? Schraapt ze ergens aan?
Kan je een foto plaatsen?
Ik weet niet of je het al doet maar ik zou het volgende doen. Zet haar op een donkere plaats en geef haar geen badwater en streel niet over haar rug. Verder zou ik haar plaatsen waar ze eieren legt proberen te verhinderen. Legt ze wel eieren dan 4 nepeieren geven en die laten liggen. Legt ze erbij die dan weghalen. Dan wachten totdat ze uitgebroed is. Wil ze weer verder leggen en er ligt al een ei dan er 4 nepperds bijleggen en de echte telkens verwijderen.
wij hebben hier in alle winkels in de buurt al gezocht naar nepeitjes maar wij vinden er geen buurt van Turnhout belgië).
Nu heb ik wel de indruk dat ze onze papa als haar mannetje aanziet. Ze gaat altijd op zijn schouder zitten wanneer we haar uit haar kooi halen en steekt dan altijd haar start onder zijn kin en begint dan gekke geluiden te maken. Dat doet ze inderdaad ook wanneer we ze met onze hand pakken zodat we haar rug aanraken. Normaal gezien laten we haar op onze vinger stappen, maar met al dat broeden komt ze niet graag van haar eitjes.
groetjes,
Marlies
Vooral niet haar rug aaien. Je kan volgens mij ook nepeitjes bestellen. Soms zien ze knikkers ook voor nepeitjes aan. Had je nog een foto van de snavel?
Hallo Marlies,
Ik ben toevallig ook van omstreken Turnhout.
Van Ravels om precies te zijn, en we hebben hier een dierenwinkel (die bijna toe gaat) en daar heb ik vorige week mijn nepeitjes gaan halen.
Die dierenwinkel noemt "het leeuwke" En zit vlakbij de frituur "t'verschil" En als ge da ni weet zijn. Tis gewoon vlakbij de Kerk van Ravels.
Groetjes Sally