Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: Valerie op 1 oktober 2007, 12:09:39

Titel: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 1 oktober 2007, 12:09:39
Hoi,

Geen idee of dit daadwerkelijk spoed is of niet..
Er is vannacht een jong geboren bij Valko en Daffy.
De 2 jongen uit het vorige nest zaten nog bij in het blok (heb ik nu bij de andere valkjes gezet om zelfstandig te maken). Het jong voelt koud aan en lijkt of hij doodgaat. Wel piept het. Nog geen gevulde krop.
Ik heb de elektrische verwarming in het hok aangezet. Het was er maar 12° !.  :o
Moet/kan ik nog meer doen.
Ik heb warmtelampen, maar geen mogelijkheid om die op een veilige manier neer te zetten.
Iemand enige raad/ advies?

Dankje!

Valerie
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Lin op 1 oktober 2007, 12:37:15
Hoe oud zijn die andere valkjes? Waarschijnlijk nog niet zo oud dat ze nog in nhet blok zitten. Kunnen die niet gewoon teruggezet worden voorlopig?
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 1 oktober 2007, 12:41:22
Hoi Lin,

Die ander jonkies zijn 7 weken oud. Zijn wss het blok weer ingegaan om het wat warmer te hebben. Ze zijn al 2 weken uitgevlogen.
Ik heb daarom nu maar verwarming aangezet.
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Rianne op 1 oktober 2007, 12:42:46
Je kunt het jong even opwarmen door een keukendoekje even in de magnetron te doen om op te warmen, en daarna het jong daar op te zetten. Wel even voelen of het doekje niet te warm is.
Je zou dan wat pap met druivensuiker kunnen geven, en het dan terugleggen.
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 1 oktober 2007, 13:05:32
Dankje voor je tip, Rianne!  :-*

Ik zal zo even kijken. Als ze er weer op zitten, kan ik ze beter met rust laten?
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 1 oktober 2007, 14:28:35
 :) Het voergeluidje is het allermooiste geluidje wat er bestaat!  :)
Ik kwam net wat stukjes appel brengen naar de vogels. Was even gaan winkelen en meteen een appel meegebracht.
Ik voorzichtig stukjes door de tralies in het voerbakje laten vallen (om Valko en Daffy in het blok niet te storen). Ik ben klaar en wil weer gaan. Wordt ik vertederd door voergeluidjes. Daffy was het jong aan het voeren.
Dan kan ik er dus vanuit gaan dat alles goed komt?
Ik heb het verwarminkje op beide knoppen aanstaan op stand 4. De max stand is 6 (dacht ik). Ik heb een klok met thermometer op de kooi gelegd. Dan weet ik de exacte temperatuur bij het blok. De andere thermometer geeft 15° aan in het vogelhok.
Ik hoop dat het bij het blok een stuk warmer is/wordt. Kan ik anders een deken (fleece) over de kooi leggen voor meer warmte?
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Lin op 1 oktober 2007, 17:09:09
ik zou het snachts wel even controleren of er wel een valk op zit. ik zou niet teveel opleggen want volgens mij geeft het maar iets meer warmte, maar is misschien teveel afleidend voor de valkjes.
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 1 oktober 2007, 17:20:37
Is het echt noodzakelijk dat ik verwarm? Het is er nu 17°, zonder verwarming, 12°
Titel: Re: Jong 1 dag oud en koud.
Bericht door: Valerie op 2 oktober 2007, 09:56:28
De verwarming staat nu op stand 3, 1 van 2 knoppen aan. Het is nu 15° bij de kooi. Ik hoop dat dat voldoende is.
Ik zag vanochtend 2 lieve (ja een 2de is geboren) donsjes onder Daffy. :)
Naar mijn inzien is dit dus geen spoed meer. ;)