Valkparkiet.com

Algemeen => Spoed => Topic gestart door: mastolk op 4 oktober 2003, 17:32:37

Titel: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 4 oktober 2003, 17:32:37
 Hallo,
Ik heb een vraagje, hopelijk kan iemand me snel helpen (hopelijk zijn er nog mensen thuis, en niet allemaal naar Zwolle).
Mijn valkje (5,5 week) heb ik dinsdag gekregen poepte vanochtend geel met iets groen en zwarte poep. Ik schrok een beetje van het zwarte poep.
Ze krijgt nog pap, en eet er zaadjes bij. Misschien is het niets en komt het gewoon van het andere voer naast de pap, maar ik hoop dat iemand me uit de 'zorgen' kan helpen.

Alvast bedankt.
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Skippy op 4 oktober 2003, 22:01:50
OH neej....

Ik heb hier niet echt verstand van  :(

Als het maar goed gaat!!!

Veel succes ermee!En houd moed

Skippy
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 5 oktober 2003, 03:34:55
Oh god, ik ben niet een super-kenner, maar ik geloof dat zwarte poep echt niet goed is. Wilde je echter niet zomaar ongerust maken dus ik ben even op zoek gegaan naar info om te zien of ik gelijk heb. Ik kwam oa dit tegen:

If the feces is fresh and black in color and there were no blueberries in the diet then this indicates melena. Melena is black droppings caused by bleeding high up in the digestive system. When the blood passes through the lower digestive system, it is digested turning the red blood into a black tarry color, staining the feces black.

Dus als de poep zwart is betekent het dat het erg slecht gaat met de spijsvertering! Ik denk dat je morgen op zoek moet gaan naar een dierenarts ...

Succes en hopelijk is je valkje nog ok ...

Violet
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 5 oktober 2003, 03:56:55
Hallo,
Het is vandaag niet meer gebeurt dat Ieniemienie zwarte poep had, was weer helemaal normaal. Ik denk dat het wel goed gaat. Zeeet ook goed gelukkig.
Ik blijf het goed in de gaten houden!
Bedankt voor de reacties!
Groeten Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 5 oktober 2003, 04:05:36
Phew, blij dat te horen! :)

Maar jah wat je zelf ook al zegt, gewoon de poepjes in de gaten blijven houden. Want zoals het engelse tekstje aangeeft. Het kan ergens in de spijsvertering fout zitten.

Maar hey, geen depri gedoe. Gelukkig eet ze goed enzo :D

Hou me op de hoogte!
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 5 oktober 2003, 04:16:52
Hoi

Ze heeft net gegeten, als een gek! Echt niet normaal hoeveel ze wil. Ik heb haar op een gegeven moment niet meer gegeven, de krop was vol (normaal gaf ik dan soms nog wel iets als het bakje nog niet leeg was, nu niet) en ik ben gewoon gestopt. Ze krijste nog even, maar toen ik zei dat we het bekkie gingen wassen was het klaar. Ze weet dat als ze gewassen wordt (ik maak haar altijd om haar bekkie en verder waar het vies is van het eten) schoon, dat het klaar is.
Ze slaapt nu volgens mij weer lekker.
Ik hoop dat het goed gaat, en dat het gewoon van de nieuwe voeding kwam.
Ik hou je op de hoogte. Zal morgen mailen hoe het is!

Groeten Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 5 oktober 2003, 04:17:51
Hoi Violet,
Is dat jou valkje? Heet ze Kiki of is dat weer iets anders.
Leuke hoor! Wat voor een is het? Heb je nog meer?

Groeten MArgrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 5 oktober 2003, 04:30:14
Heheh, nou ieniemienie is er zo te horen weer aardig bovenop. Goed eten is meestal wel een goed teken heheh.

En Kiki is inderdaad onze kleine lieve stoute valkparkiet. Kiki is een mannetje, maar toen we'm mee naar huis kregen dachten we echt van 'Nou dat is een ondeugende kleine Kiki'. Hij is nu 3 maanden en echt een karaktertje. Maar ja, welk valkje is dat niet?! :D Het is een geparelde, meer kan ik ook niet vertellen hahah.

We hebben verder geen valkjes. In juli is ons eerste valkje (ze was toen een jaar) ontsnapt  :'( ... kan er nu nog een potje om janken ... die was echt superlief, helemaal niet ondeugend ook, echt gewoon heeeel erg lief. We hadden haar nog twee keer gevonden. Ze zat alleen erg hoog in de bomen en durfde niet naar beneden te vliegen :(  We hopen dat ze of op 1 of andere manier goed kan leven buitenshuis of dat ze bij lieve mensen in de tuin is beland ofzo.

Maar goed, Kiki is net zo lief alleen ook nog eens erg stout hahahahahah. Je kan erg om'm lachen als ie weer eens wat aan het uitvreten is. Kijkt je dan echt aan met een blik van ik weet dat het niet mag maar ik doe het toch :)
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 5 oktober 2003, 04:42:02
Hoi,

wat erg zeg dat je eerste valkje weg is gevolgen. Tja Pino is gekortwiekt en Ieniemienie binnenkort ook. We wonen te gevaarlijk voor de valkjes om te kunnen vliegen en als ze steeds overal tegenaan vliegen vinden we het ook zielig.

Ja gelukkig eet Ieniemienie goed (vandaag trouwens ook aan de zaadjes)! Ik hoop echt dat het gewoon goed gaat.

Tja dat valkjes ondeugend kunnen zijn weten we van onze eigen. Echt heel erg lief hoor!
Ik weet nog niet wat we hebben mannetje of pop, maar goed merken we vanzelf. We denken zoals het nu lijkt dat Pino een mannetje is en Ieniemienie lijkt me redelijk dominant maar ze piept ook wel veel (msischien de jonge leeftijd 5,5 weken) een vrouwtje. Maar ach we zien wel. Ze willen bij elkaar in een kooi dus zijn het waarschijnlijk geen twee popjes.

Groeten en ik mail morgen wel hoe het is met Ieniemienie.

(foto's van mijn lieve schattige valkjes staan op www.famstolk.nl/valkjes of op de link hiernaast aanklikken)

Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Natanella op 5 oktober 2003, 15:55:05
Hoi Margrietha,

Ben een paar dagen niet op de site geweest, maar ben blij om te lezen dat het met Ieniemienie weer goed gaat.
Als ze zo jong zijn, zijn ze toch extra kwetsbaar.
Leuke foto`s trouwens! Gezellig stel hoor!

groetjes, Anita
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 5 oktober 2003, 18:52:56
Hallo allemaal,
Allereerst bedankt voor de vele reacties en het meeleven.
Vandaag lijkt alles weer normaal biJ Ieniemienie.

Ze eet weer normaal en poept ook weer gewoon. Het was gelukkig maar een keer zwart. I heb het extra goed in de gaten gehouden, en alles lijkt weer normaal.
Ik blijf het nog wel in de gaten houden natuurlijk!

Ze is erg gezellig, vrolijk en lijkt weer normaal.

Groeten Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 6 oktober 2003, 13:55:21
Hi Margrietha,

Het doet me deugd te lezen dat het nog steeds goed gaat met ieniemienie, de chrisis lijkt wel voorbij :) houden zo :)

En wat betreft kortwieken ... nee dat doen we niet. Kiki kan gewoon de godganse dag rondvliegen in huis en doet dat ook voortreffelijk. Gelukkig is daar ruimte genoeg voor :) ... maar ik kan me voorstellen dat je je vogeltjes wilt beschermen met kortwieken als dat nodig is hoor :) Dat Pero is weggevlogen is een nare samenkomst van omstandigheden geweest. Klinkt gek maar ik blijf na al die maanden nog hopen dat ie ineens naar huis komt vliegen  :'(

Maar goed, Kiki brengt erg veel vreugde :)
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 14:32:00
Hoi violet,

Ik kan met goed voorstellen dat je blijft hopen Pero weer terug komt. Wie weet zit hij ergens in de buurt en vind het toch weer terug naar huis.
Gelukkig dat Kiki je veel vreugde breng! Hopelijk vliegt zij/hij niet weg.

Ieniemienie lijkt weer helemaal gezond. Ik heb gister ook haar poep nog in de gaten gehouden en alles is weer normaal. Soms zelfs al echte poepjes (geen pappoep meer) gaat goed dus! Waarschijnlijk de overgang van het eten geweest, maar ja je weet het maar nooit he! ;)
Ik post liever te vaak iets dan dat ik het een keer niet doe en niet door heb dat er iets aan de hand is en mijn liefje ligt op de grond dood. Nee hoor moet ik niet aan denken.

In ieder geval bedankt voor alle reacties!

Groetjes! Margrietha Ieniemienie en Pino!
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 6 oktober 2003, 15:12:50
Heheh, Kiki is om op te eten :D (bij wijze van spreke uiteraard :D  ) ... maarja, valkjes zijn allemaal zo schattig en lief heb ik het idee :)

Maar goed, toen ik de topic zwartepoep zag staan onder spoed, schrok ik me kapot! Meestal is het echt ernstig als er sprake is van zwarte poep lees ik overal, dus ik ben dubbelblij dat Ieniemienie gewoon in orde is :)
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 15:20:41
Gelukkig valt het zeker mee!
Ja valkjes zijn echt om op te eten  :D. Ik heb er twee krijg er waarschijnlijk het weekend een 3e bij. Nou had ik van mezelf nooit verwacht maar het is echt super en SUPER verslavend. Nou ja, jamer dan, ik vind het wel gezellig!

Groetjes MArgrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 6 oktober 2003, 15:47:35
En zo wordt dit wel erg offtopic  :D ... maar ja, Ieniemienie maakt het goed en dan mag het wel effe toch :)

Wij zijn niet zo 'huisdiererig' en op een paar agopornissen na heel wat jaartjes geleden zijn we pas sinds vorig jaar helemaal gek op die valkparkietjes. M'n zus en ik liepen zomaar de plaatselijke dierenwinkel binnen. Nogal een unicum want we hadden beide zoiets van hey laten we naar binnen gaan en dat terwijl we echt nooit een dierenwinkel inliepen. Wij meteen naar de vogels en daar zagen we Pero, helemaal onder het pap nog hahah ... maar ze was zo lief en ze reageerde echt goed op ons dat we haar de dag erna meteen zijn gaan halen. En toen waren we verknocht :)

Het is echt leuk als je thuis komt en je hoort voordat je binnen bent al het welkomstgefluit van je valkje die op 1 of andere manier weet dat je zo thuis komt :D

Of een valkje dat je eerst een paar minuutjes arrogant negeert omdat ie een paar uur alleen thuis was :D

Of een valkje dat je avondeten pikt of 's avonds bij je kruipt om effies een half uurtje te slapen?

Heheh enzenz ... dus ik begrijp je verslaving. Ik zou er liefst nog 100 hebben, maar 1 is al veeleisend (of misschien juist daarom maar dat vinden we niet erg) ...
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 15:57:44
Ja deze topic loopt een beetje uit de hand. OEPS!
Ik begrijp je verhaal helemaal. Vooral Ieniemienie piept al als we de buitendeur open doen vooral op mijn stem reageert ze (echt lache). We wonen in een herenhuis en hebben eerst een voordeur met halletje (gewoon toegankelijk) en dan een deur naar ons huis maar in de hal hoort Ieniemienie ons al en een gepiep! Echt stoer!  :D
Pino doet nu ook steeds meer mee, echt heel erg lief!

Ik vind het heerlijk meer valkjes. Lekker als ze op schoot zitten te slapen he!? Heerlijk vind ik dat, dan aai ik wat en slaap er zo bij. Echt grappig. (is ook al een paar keer gebeurd ;))
Groetjes Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 6 oktober 2003, 16:59:01
Heheh, ja je wordt er zelf ook zo rustig van dat je inderdaad bijna in slaap valt ... is me nog niet gebeurd, maar wel bijna heheh.

En kiki gaat altijd een beetje links op m'n borst zitten net onder m'n kin en vindt het leuk om geaaid te worden en kusjes te krijgen :D Pero was hetzelfde trouwens. En nou ja, dan gaat ie gapen en hup kopje naar achter en slapen maar. Ahhhhhhh! :D

Heheh, k wou dat ik al in de auto zat op weg naar huis :D
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 18:36:34
Hoi
Je bent nu op je werk ofzo? Kun je daar zoveel internetten? Handig!
Ik ben gewoon thuis. De hele dag.
Ik ben net wakker gepiept door Ieniemienie. Ik sliep (zwangerschapsslaapje) maar kon niet slapen van het gekreis van Ieniemienie. Ik heb haar nu in een handdoek hier bij me zitten en nu is ze weer rustig! Tja een klein lief aandachtvretertje. Pino is gewend dat ik ga slapen maar IEniemienie vond het blijkbaar te lang duren. En aangezien de vlakjes een ruimte naast het bed staan (met een dunne deur ertussen) tja dan hoor je ze wel! En eerst dacht ik gaat wel over, nou mooi  niet!
Nou ja ik ga straks weer naar bed nog even liggen en dan neem ik Ieniemienie gewoon mee!
Nou succes nog even met wat je moet doen! en wel thuis!

Groeten Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 18:44:26
Hoi Violet,
Ik las net je stukje bij Leden! Leuk nu weet ik ook met wie ik aan het schrijven ben. Tja het gaat zoongeveer over vanalles bij deze topic. Nou ja, is niet anders. Ieniemienie is weer gezond! En ik heb al veel andere topics gelezen dat het op zo'n 'mailing' over en weer uitloopt.
Nou leuk stukje had je geschreven en een erg schattige foto van Kiki ook!

Groeten MArgrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 6 oktober 2003, 19:10:27
Ik las jouw stukje uiteraard ook :) Je hebt een nogal roerige tijd achter de rug als ik het goed heb begrepen. Verhuizen, trouwen, baby'tje op komst :) ... leuk hoor! En het is inderdaad leuk om te weten met wie je zo aan het 'kletsen' bent. En zeker dit forum is gewoon erg vriendelijk in het algemeen dus er wordt nogal wat afgebabbeld :)

En als ik wil kan ik geloof wel honderden foto's maken van Kiki die aan iets knabbelt hahahah ... je kijkt effe niet en hup er ligt weer een blaadje op de grond  ;D

En leuke foto's van Ieniemienie en Pino op je site! Pero leek een beetje op je lichtere (Ieniemienie?) valkje :)
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 6 oktober 2003, 19:44:02
Hoi Violet,
Op de site is het zeker allemaal vriendelijk in de omgang. De lichtere op de site is Pino (de oudste) Ieniemienie is (nog) donkerder!
Ieniemienie heeft meer geel op zijn koppie. eerst dacht ik dat het een vrouwtje was (heb hem ngo maar net hoor) maar ben nu bijna wel zeker dat het een mannetje is (schreeuwt wel erg veel). En ik denk nu (na veel te hebben gelezen) dat Pino een vrouwtje is. Reageert wel wat op Ieniemienie maar is veel rustiger en piept bijna niet uit zichzelf. Ach het geeft me niet wat het zijn. Ze zijn lief echte schatjes.
Tja over veel foto's maken gesproken! Dat ken ik. We `hebben een digitale camera nou handig hoor zit ook een camera bij in. Echt super overaf worden foto's en filmpjes van gemaakt. Binnenkort verbouw ik mijn site (met tekst enz erbij`) maar dan wil ik er ook een filmpje op zetten!

Groeten Margrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 7 oktober 2003, 19:07:44
Heheh, mannetjes lijken inderdaad wel erg veel te schreeuwen, moet je als een baby oppakken soms om even stil te krijgen  ;D :D

En een digicam is zeker een handig ding. En inderdaad, de functie van stukje film opnemen is ook leuk. Heb nou iets van anderhalf jaar die camera en heb ontelbare foto's gemaakt (en gewist ;) )
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 7 oktober 2003, 19:32:44
Hoi Violet,
Ik weet niet of je het al gelezen hebt, maar Ieniemienie is gisteravond overleden. :'(  :'(  :'(  :'( Om 10 uur vertrouwde ik het niet (heb ik dr Feld gebeld) hij dacht aan een hersenschudding, maar om kwart over 11 was ze dood. Ik helemaal in tranen!!!!!  :'(
Ook al hadden we haar nog maar zo kort, toch mis ik haar heel erg!!!! :(
Misschien dat het toch van de voeding (bijvoeding) kwam (dat denkt Lique) maar goed, ik heb alles gedaan wat ik kon om haar niet te laten lijden. en ik denk niet dat ze echt geleden heeft, het is zo snel gegaan. Op zich beter dan dat het zo heel erg lang duurt, maar ik ben er wel kapot van!

Ik heb zeker ook al heel wat foto's gewist, maar goed het is wel erg handig!

Groetjes MArgrietha
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 7 oktober 2003, 19:40:21
Ja ik kwam een paar minuutjes geleden je berichtje over Ieniemienie tegen  :'(

Heb ook even gereageerd daar, maar het is echt gewoon heel erg vervelend. Ik kreeg ook spontaan tranen in m'n ogen. Ik word erg verdrietig bij het idee dat een valkje het niet redt. Zo'n lief beesje en zo klein ook nog :(

Nog eens sterkte  :'(
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 7 oktober 2003, 19:45:53
Dank je Violet
Ik las het na mijn berichtje ook dat je gereageerd had.
Ik vind het ook vreselijk. En ook om Pino te zien, hij mist Ieniemienie ook! Ik merk het gewoon aan alles, piept meer (deed hij bijna nooit) en kijkt steeds naar mij van He pak me nou op!
Echt sneu, misschien halen we er vanavond al een bij! Dit is te zielig vind ik!

Groetjes MArgrietha en bedankt voor je steun!!!
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Violet op 7 oktober 2003, 19:52:34
Ah gossie ... dan moet je inderdaad maar extra aandacht aan Pino besteden. Ik vind dat valkparkietjes erg gevoelige vogeltjes zijn en nou ja, dan maar lekker veel met Pino kroelen, dat vindt ze vast erg leuk dan :)

Hopelijk helpt het jullie als het nieuwe valkparkietje erbij komt. Ik was ook erg opgetogen toen Kiki bij ons kwam wonen ... ik zal Pero nooit vergeten (zit er nu met dit rotte weer juist veel aan haar te denken), maar het feit dat er een nieuw valkje bijkomt wat je met zorg kan omringen doet goed :)

En tuurlijk leven we allemaal met je mee!
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: Tara op 14 oktober 2003, 00:50:49
Hoi,

ik ben misschien een klein beetje laat, maar had dit nog niet gelezen, wist wel dat Ieniemienie (helaas) was gestorven, maar nog niet waaraan ...

Ik heb zowat hetzelfde meegemaakt, met een lutino valkje, een jonkie. Geloof me, ze is zowat het beste tot nu toe wat ik heb gehad in mijn leven. Maar toen ze 7,5 weken oud was, poepte ze ook zwart. Ze heeft het ook niet mogen halen. Volgens de dierenarts was het met de spijsvertering te maken, maar dat geloof ik zelf niet. Ik vind het heel jammer, en dan nog, ik snap je volkomen, hoe je Ieniemienie mist, ik heb ook vanaf 4 weken oud handopfok gedaan, en ze was gewoon super. En dat mis ik, dan zegt men, denk aan de goede tijden die je met hem had, maar dan zou ik weer in tranen uitbarsten :-[. In ieder geval, nogmaals veel sterkte emee, ook al valt het heel erg hard ...
Titel: Re: zwartepoep
Bericht door: mastolk op 14 oktober 2003, 01:40:56
HOi Tara,
Geeft niet hoor  je late reactie. HEt rare was dat IEniemienie maar 1x zwarte poep had. Dus dat vond ik zo vreemd. Ik had haar een week en toen is ze gestorven. Misschien is ze ergens tegenaan gevlogen en misschien was het de handopvok. Nou ik vind het nog steeds erg jammer, maar ik heb inmiddels 3 (?!!!) nieuwe valkjes (tja en dat in een week tijd). Dat scheelt wel een beetje met het verwerken!

Groetjes MArgrietha