Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: pieterjan op 31 augustus 2007, 16:21:11

Titel: Eitjes..
Bericht door: pieterjan op 31 augustus 2007, 16:21:11
Ik heb weer een nieuw probleempje...

Ik heb in een grote buiten voliére een paar valkjes gehuisvestigd. Maar het probleem is nu er zitten meerdere popjes in maar 2 mannetjes willen het zelfde popje.. Telkens wanneer één van de mannetjes er mee paarde klom de andere er boven op of duwde hij het mannetje er van af... Sinds gisteren liggen er eitjes in het blok. Maar soms zitten de pop en de 2 mannetjes allemaal samen in het blok... Wat kan ik hier aan doen? Of  kan dit geen kwaad? Ook liggen de eitjes niet dicht tegen elkaar er liggen er nu 2.. Er liggen houdkrullen in maar toch... Moet ik ingrijpen?

Alvast bedankt.
Titel: Re: Eitjes..
Bericht door: Rianne op 31 augustus 2007, 16:24:29
Hoi,

als je de ruimte ervoor hebt kun je 1 man apart zetten. Of je laat ze hun gang gaan en wacht af tot je kunt zien of de eitjes bevrucht zijn of niet. Het gebeurd wel eens dat ze met z'n 3en een nest grootbrengen :)
Titel: Re: Eitjes..
Bericht door: pieterjan op 31 augustus 2007, 16:26:00
Dank je voor de snelle reactie!

En is het erg dat de eitjes niet mooi samen liggen?

MVG
Titel: Re: Eitjes..
Bericht door: Rianne op 31 augustus 2007, 16:27:24
Ik denk dat ieder een eigen ei wil om op te broeden ;D Het zal vast wel goed komen, en anders toch maar 1 man er uit.
Titel: Re: Eitjes..
Bericht door: pieterjan op 31 augustus 2007, 16:29:20
Oké bedankt!

Maar ik las dat het soms gevaarlijk is als ze niet mooi smaen liggen omdat het dan misschien te weinig of niet bebroed word..

Maarja, het is m'n eerste nestje dus daarmee al de vragen.

MVG
Titel: Re: Eitjes..
Bericht door: Rianne op 31 augustus 2007, 16:34:07
Het kan natuurlijk ook komen door de onervarenheid van je valkjes. :) Ik zou het even aankijken hoe het gaat, en voelen of de eitjes wel warm zijn.