Valkparkiet.com

Algemeen => Voeding => Topic gestart door: jamy op 25 juli 2007, 17:35:33

Titel: zonnenpitten
Bericht door: jamy op 25 juli 2007, 17:35:33
Hoi,ik heb juist gelezen dat zonnenpitten ngezond is voor valkjes maar ik heb er juist een zak voer met zonnepitten gekocht,is het erg als hij deze zak eerst leegeet en dan pas overstapt naar ander voer ?

Groeten Jamy.
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: carolinetjeuh op 25 juli 2007, 17:44:02
In grote parkieten voeding zitten zonnenbloempitten, maar met kleine hoeveelheden. Dit kan volgens mij helemaal geen kwaad, maar ik dit niet dat het goed is om extra toe te voegen!

groetjes, Caroline
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: Ivy op 25 juli 2007, 17:52:16
Hoi Jamy.
Het is geen ramp, je kan gerust jouw voer eerst opmaken. Zonnepitjes zijn vet, vandaar minder gezond, maar in kleine hoeveelheiden niet schadelijk.
Ik geef het liever gewoon als een extratje, dus niet dat ze het elke dag tot hun beschikking hebben. Is ook een goede tammaak middel ;D
Als je de valkjes binnen houd, hebben ze die extra vet gewoon niet nodig. Vaak voeren de mensen met buitenvolieres extra zonnepitjes in winter, dan kunnen valkjes het wel gebruiken.
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: Mara op 25 juli 2007, 18:02:10
Hoi Jamy

Ik heb een buitenvoliere en voer 's winters wel eens zonnenpitten bij. Verder heb ik ook voer met zonnenpitten maar het is niet heel veel aan zonnenpitten wat er in zit.

Mara
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: carco op 25 juli 2007, 22:23:30
Ik heb ook voer zonder zonnepitten, maar als de valkjes gevlogen hebben en ze gaan de kooi in krijgen ze er iedere dag 3 uit het handje, zeg maar als beloning dat ze weer in de kooi zitten.

Groetjes: Caroline.
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: jamy op 26 juli 2007, 10:53:27
Hoi, ik maak me eigenlijk zorgen omdat er zoveel inzitten,2 soorten zelfs.Ik heb wel een paar zonnenpitten uit het voerbakje gehaald maar dan liggen er vanonder nog altijd heel veel zonnenpitten.

Groeten Jamy
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: Inge88 op 26 juli 2007, 13:53:07
Ik heb toevallig gisteren een groot gedeelte van de zonnebloempitten er tussenuit gehaalt. Bij mij zitten er ook 2 soorten in en volgens mij is dat overal wel zo. Witte en gestreept met zwart-wit.
Wat nu nog door het voer heen zit zijn hele kleine (witte) zonnebloempitjes. De volgende keer koop ik ook een zak zonder zonnebloempitten. De zonnebloempitten die ik er tussenuit heb gehaald heb ik in een apart bakje gedaan en krijgen ze voortaan alleen als lekkernijtje zo en nu.
Titel: Re: zonnenpitten
Bericht door: Mara op 26 juli 2007, 16:09:15
Hoi Jamy

Het is normaal dat er twee soorten zonnebloempitten inzitten. Witte en gestreepte. Hier zitten juist helemaal niet zoveel zonnenpitten in het voer...

Mara