Hoi allemaal,
Ik heb altijd een buitenvoliere willen hebben en ik ben daar nu ook info over aan het winnen. Heel leuk trouwens!
Nu is mijn vraag, tot wanneer mag je binnenvalkjes buiten in een voliere plaatsten...ze moeten natuurlijk kunnen wennen aan de koude. Is dat beter dat zo'n verhuizing in mei plaatsvindt of kan het ook nog in juli/augustus? of is dat echt te laat ?
Ik heb namelijk wel iemand gevonden die voor mij een voliere wil bouwen evt. De valkjes die ik nu heb zijn van begin april ( dus vrij jong ) en ik krijg over enkele weekjes weer een nieuw valkje erbij maar die zit nu dus ook binnen.
Ik wil dus graag weten tot welke maand ongeveer ik binnenvalkjes naar een buitenvoliere mag verhuizen.
Nu heb ik een voliere op het oog met een binnenhok. Ik plaats de voliere tegen een schutting aan en er komt een dak op en aan de re-kant komt dan een nacht/binnenhok.
alle tips zijn welkom natuurlijk. alvast superbedankt.
Gr Peggy
oh ja...de voliere komt gewoon op de tegels ( stenen bestrating ) te staan...is dat goed of moet ik zorgen voor een andere bodembedekking.
Gr Peggy
Hoi,
zolang de temperatuur 's nachts nog niet te laag is (denk aan onder de 15 graden) kunnen de valkjes naar buiten. Juli/augustus moet volgens mij wel kunnen :)
Mijn voliere staat ook op stoeptegels maar ik gebruik wel beukensnippers als bodembedekking. De valkjes kunnen er lekker tussen scharrelen en je hoeft niet te schrobben om de tegels schoon te maken :)
Hoi PEggy
Ik heb zelf ook een buitenvoliere en ik heb vorig jaar wat later in het jaar nog twee valkjes naar buiten gedaan. Zoals Rianne al aangeeft, zolang de temperatuur maar niet onder de 15 graden komt.
De basis van mijn voliere is ook tegels maar ik heb een gedeelte zwarte zand voor de kwarteltjes en een gedeelte met schelpenzand en met beukensnippers. Als je wilt, ik heb nog wel ergens foto's. Ik heb twee nachthokken maar daar gaan eigenlijk alleen maar de rosella's in.
Als je nog vragen hebt, dan hoor ik het wel.
GRoetjes
Mara
Hoi mara en rianne, alvast bedankt voor het beantwoorden van mijn vragen. Daar kan ik wel wat mee ;D
Ik wil gewoon een keer een buitenvoliere dus ben nu zo af en toe wat info aan het winnen. Ik denk niet dat ik het dit jaar nog ga doen want ik wil geen overhaaste beslissingen nemen. Nikkie van 11jr blijft sowieso binnen en ik wil nu eerst Bo en Dirk goed laten wennen. Belle is nog niet zelfstandig en ons vierde valkje moet wrsl nog geboren worden ;D...maar misschien als deze vier allemaal goed gewend zijn,dat we een buitenvoliere gaan kopen. waarschijnlijk dus voorjaar 2008. Het lijkt me wel geweldig hoor maar ik wil eerst goed voorbereid zijn. alvast bedankt voor jullie tips hè.
Gr Peggy
Hoi Peggy
Je van te voren informeren is altijd goed. Wat ook belangrijk is met een voliere is het hebben van een sluis tussen de voliere en buiten. Zo kan er nooit eentje ontsnappen want je moet eerste de ene deur dichtmaken en dan pas de andere openen.
Groetjes
Mara
p.s. let even op je im box.