Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: mikey op 4 juni 2007, 21:37:17

Titel: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 4 juni 2007, 21:37:17
Hallo allemaal,

Inmiddels heb ik zes jonge valkparkieten in een lekker ruime kooi, stikgezellig  ;D

nu is één stelletje druk bezig met paren en sinds kort ook eitjes leggen. Het broedblok wat in de kooi hangt begrijpen ze echter niet. Het ronde gat wordt vaak in gekeken maar niet in gegaan. De eitjes vind ik dan ook kapot terug op de bodem.

Sinds vorige week heb ik het voorste stuk van het broedblok eruit getild, waardoor ze nu gemakkelijker in het blok kunnen. Dit doen ze dan ook en zitten flink te decoreren door wat van het kokoshaar naar buiten te gooien, waardoor alleen langs de randen nog haar ligt (nest vorm?)

mijn vraag is alleen of ze een blok met zo'n groot gat wel veilig genoeg zullen vinden om een nestje in te bouwen. Tot nu toe ziet het er veelbelovend uit maar graag advies van de experts  :)

Groeten,

Michael
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: Ivy op 4 juni 2007, 21:55:53
Hoi.
Ik denk niet dat het zo veilig is, heb je zo'n zeskantige blok waarvan je de voorkant eruit kan tillen? Dan is het overgebleven stukje aan de voorkant niet hoog genoeg. Dat blok heb ik zelf ook en ik heb de gat vergroot (uitgezaagd) en dat vinden ze beter. Eigenlijk heb ik bij alle drie blokken die ik heb de gat moeten vergroten, anders wilden ze er niet in gaan :D dus misschien helpt het bij jou ook.
Succes!
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: mikey op 5 juni 2007, 09:56:47
Hoi Ivy,

Bedankt voor je reactie :)

Ik heb inderdaad zo'n zeshoekig blok. Er werd eerst wel veel in gekeken maar nooit in gegaan. Misschien dat ik inderdaad het gat moet vergroten want het is wel erg open zo. Ik kijk nog een weekje aan wat ze doen, daarna zal ik de zaag er eens in zetten  8)

Het mannetje was de laatste tijd wat stil, nadat ie eerst veel floot, maar sinds hij het huisje ontdekt heeft krijg ik weer hele concerten te horen. misschien wil ie duidelijk maken dat het huisje van hem is.?

Ik hou je op de hoogte!

groetjes

Michael
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: mikey op 6 juni 2007, 10:36:16
Hoi allemaal,

Heb het druk de laatste dagen maar ik probeer de valkjes zo veel mogelijk te observeren. Het voorste stuk van het broedblok heb ik er nog steeds uit, en het koppeltje zit heel vaak samen binnen.

Het mannetje fluit zich een ongeluk de hele dag door en het popje vindt het geweldig :)

Ook viel het me op dat ze veel blazen als ik met mijn hand in de buurt van het broedblok kom. Het popje doet dan haar vleugels wat wijd en begint zachtjes heen en weer te wiegen, heel grappig gezicht ! dit zijn toch tekenen dat ze het blok als hun nestje zien?

Ik heb verder geen ervaring met het kweken van valkjes en ik vind het erg leuk dat er wellicht eitjes op komst zijn. Van het weekend als ik tijd heb zal ik het voorste stuk van het broedblok terugplaatsen en het ronde gat wat groter zagen.

Ook zal ik voor de geintereseerden wat foto's plaatsen van mijn vogels.

Groeten,

Michael

Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: mikey op 6 juni 2007, 11:04:16
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Alle-zes.jpg)
Mijn hele crew, achteraf gezien zijn het waarschijnlijk 2 mannetjes en 4 popjes, maar ach.. toch gezellig ;)

(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Popje.jpg)
Hier een foto van het betreffende popje. was mijn eerste valkje en is lang tam geweest. ik was alleen veel weg dus ze werd eenzaam. Nu is ze niet handtam meer maar wel gelukkig iig :)

(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Koppeltje.jpg) En dit is het betreffende koppeltje. Het bonte mannetje is verreweg de sterkste in de kooi en kan mooie riedeltjes fluiten. Ben benieuwd wat er verder van komt.. :)

Groeten,

Michael

Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: Ivy op 6 juni 2007, 11:20:29
Hoi.

Het verdedigen van het blok is heel normaal, en als ze er veel samen in zitten, dan hebben ze zeker interesse :D. Heb je ze al zien paren?

Groetjes, Ivana
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: mikey op 6 juni 2007, 11:37:15
Hoi Ivana,

Ja zeker, als de spreekwoordelijke konijnen  ::)
Zeker sinds ze het broedblok hebben ontdekt toch wel 3 a 4 keer per dag.

Groeten,

Michael
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: Ivy op 6 juni 2007, 11:48:22
Hoi.
Dan klopt de naam van jouw topic echt niet meer ;D
Titel: Re: Valkparkieten begrijpen nut broedblok niet
Bericht door: mikey op 6 juni 2007, 11:52:26
Citaat van: Ivy op  6 juni 2007, 11:48:22
Hoi.
Dan klopt de naam van jouw topic echt niet meer ;D


Hmm daar heb je wel gelijk in  ;)

Zo beter?  :)
Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: mikey op 8 juni 2007, 12:57:40
Hoi allemaal,

Ben de hele week van huis geweest, maar hoor net van mijn moeder dat mn valkjes nog een ei hebben gelegd en zitten te broeden :)

Het broedblok is nog steeds zonder voorkant dus ik neem aan dat ze zich toch veilig genoeg voelen. Ik ga zo richting huis, eens kijken hoe de boel er bij staat.

groeten

Michael
Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: Ivy op 8 juni 2007, 17:12:07
Hoi.
Toch raad ik je aan om de voorkant terug te plaatsen. De ouders voelen zich wel veilig, maar als je straks jonkies krijgt, wil je vast niet dat ze zo uit het blok kunnen vallen  ;)
Je kan het beter nu doen, als de ouders eventueel een tijdje niet in willen is het niet zo erg dan als er jonkies zijn.

Groetjes!
Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: mikey op 8 juni 2007, 20:34:09
Hoi Ivy,

Bedankt voor de tip! Het blok is alleen zonder het voorkantje nog steeds vrij hoog. ongeveer een centimeter of 10 vanaf de onderkant. Ik ben bang dat als ik de situatie verander dat ze in de war raken of zo.. :P

Verder las ik op het forum dat het vrouwtje normaal gesproken overdag broed en het mannetje 's nachts. Mijn parkieten wisselen elkaar de hele tijd af, en soms zitten ze samen te broeden  8) Komt dit vaker voor?

Inmiddels liggen er 2 eitjes trouwens. misschien dat er nog meer op komst zijn.

Groeten,

Michael

Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: Ivy op 8 juni 2007, 20:53:37
Hoi.
Ik denk dat het goed komt hoor, als je het voorkantje terug zet. Wel eerst het gat groter maken. Hier gingen ze er ook in, ze keken wel eerst van een afstandje, maar 10 min later waren ze binnen. 10 cm is niet zo heel erg hoog als je ook nog nestmateriaal hebt.

Het wisselen van diensten moeten ze leren. Bij eerste nestjes wisten mijn twee koppeltjes ook niet gelijk hoe en wat. Maar hoe verder ze waren met broeden, hoe beter het ging. Dus als het goed is, zullen die van jou ook binnenkort zo afwisselen.
Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: mikey op 8 juni 2007, 22:32:46
Oké dan ga ik morgen het gat eens vergroten. Enig idee hoe groot het ongeveer moet zijn? (diameter)

Heb je toevallig ook nog tips om de valkjes tijdelijk uit het broedblok te krijgen? of moet ik het er gewoon in zetten terwijl er één zit te broeden? :)

Groeten,

Michael
Titel: Re: Eitjes op komst?
Bericht door: Ivy op 9 juni 2007, 09:34:50
Hoi.
Hier broeden ze op dit moment in een blok met 9cm gat... dat bevalt prima.
Je kan het proberen erop te zetten als er eentje in zit, maar waarschijnlijk springen ze eruit als ze je zien aankomen.
Hier hebben ze eerst grappige geluidjes zitten maken alsof ze in gesprek waren :D en daarna gingen ze erin. Het kan dus even duren, maar eitjes kunnen het wel een halfuurtje tegen.
Succes!
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 9 juni 2007, 17:40:17
Het gat van het broedblok heb ik vergroot naar 9 cm en geprobeerd erin te zetten. Op het moment dat ik dat deed zat het mannetje te broeden... en hij kwam niet van zn plaats!

Het voorstuk heb ik er dus gewoon in kunnen zetten zonder dat het broeden onderbroken werd, wat wel fijn was. inmiddels zit het popje weer te broeden dus ook die kan de weg naar het blok nog vinden :)

Ook zit haar rug weer in een wat rare hoek dus het zou kunnen dat ze nog een eitje moet leggen.

Groeten,

Michael
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: Ivy op 9 juni 2007, 17:58:45
Geweldig!
Zo zullen ze ook meer rust hebben, want ze zien minder beweging buiten.
Ben benieuwd hoe het verder bij je zal gaan!
Succes met alles.
Ivana
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 10 juni 2007, 13:53:02
Ja het lijkt mij ook beter zo :)

Wat me wel opvalt is dat ze soms ook allebei weg zijn van het nestje. als ze dit doen houd ik mn hart vast want ik weet eigenlijk niet hoe lang die eitjes zonder warmte kunnen? :-\

is dit normaal dat er niet ten alle tijde iemand op zit, of moeten ze dit ook leren net als de wisseling van de wacht?

Groeten,

Michael
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: Ivy op 10 juni 2007, 15:09:52
Hoi.
In de eerste week werden de eitjes hier ook best slecht bebroed, regelmatig waren beide ouders eraf, soms zelfs voor een half uur.
Maar toch kwamen er drie mooie jonkies eruit.

Ze zullen alles nog moeten leren, maar het komt vast goed. Als er meer eitjes liggen, blijven ze hopelijk beter erop zitten. Er komen meestal zo'n 4 tot 6 eitjes...

Groetjes
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 10 juni 2007, 17:47:20
Oke dan begrijp ik het. Hopen dat het wat constanter wordt de komende weken. Nu zitten ze weer gewoon te broeden dus denk dat het wel goed komt :)

Als ik nog wat te vragen heb zal ik het niet laten, en verder hou ik je op de hoogte!

Bedankt tot zover,

Michael
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 12 juni 2007, 16:07:17
Ik ben onverwacht eerder naar huis gegaan vandaag. Even in het broedblok gegluurd, en ja hoor daar lag een derde eitje :)

het popje heeft haar rug nog steeds in een wat rare hoek dus misschien dat eitje vier ook nog op komst is.

Groeten,

Michael
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: Lin op 13 juni 2007, 12:56:09
vind je het misschien leuk om een verhaal te schrijven bij Verhalen?
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 14 juni 2007, 10:26:41
Hoi Lin,

Nee hoor, ik ben sowieso over het algemeen alleen in het weekend thuis dus krijg verder weinig mee van de nestperikelen.

Verder erg druk met afstuderen op het moment dus dat zit er ff niet in.

Maar bedankt voor de suggestie!

gr

Michael
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: Lin op 14 juni 2007, 13:04:29
oke, als je geen vragen meer hebt zet ik namelijk het topic op slot.  :)
Titel: Re: Eerste nestje... :)
Bericht door: mikey op 14 juni 2007, 14:11:17
Is goed!