Valkparkiet.com

Algemeen => Spoed => Topic gestart door: pjbreevaart op 3 juni 2007, 17:02:06

Titel: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 3 juni 2007, 17:02:06
Hallo,

Mijn lieve valk Coco die bijna 9 jaar oud is, heeft gisteren iets ergs meegemaakt. Schijnbaar door het fladderen in de kooi dat hij de afgelopen 9 jaar regelmatig deed (met poten vast aan tralies) heeft hij een fikse wond opgelopen. Als hij zijn vleugels optilde zag ik dat het erg bloederig was onder de vleugel en ik zag ook de huid. Het bloeden is gestopt gelukkig. 2 veren staan heel raar. En hij heeft 2 veren verloren met rood bloed aan de pennen (aan de buitenkant). Met het uitschudden van zijn veren vlogen de bloedspetters alle kanten op. Gisteren was hij nog vrij actief met klimmen.

Vanmorgen toen ik op kwam was hij heel anders en nu nog. Op mijn moeder reageert hij nauwelijks meer wat hij tot nu toe altijd uitbundig deed. Hij klom de tralies in voor me moeder om haar zoentejs te geven als ze bij de kooi stond.

De parkiet heeft opgezette veren, drinkt en eet niet en slaapt het grootste gedeelte van de tijd.


Gisteren zag ik dat hij zich pikte aan de veren en zag ik zaadjes zitten op de vochtige veren vlakbij de wond.

Herkent iemand dit ? Morgen met spoed nog de dierenarts raadplegen voor mogelijk medicijnen (antibiotica bv)?
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Lin op 3 juni 2007, 18:00:24
Ik herken het niet. Maar let wel op dat ie wat binnenkrijgt. Zijn de wonden wel schoon? Zet alles binnen het bereik van de valk zodat ie niet hoeft te klimmen.Een valk die gewond is behoort wel normaal te eten en geen ziekte gedrag te vertonen. Ik hoop dat de DA je morgen meer kan vertellen.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Anja op 3 juni 2007, 18:05:28
Hoi,

Je valkje zal veel bloed zijn verloren maar mag (zoals Lin al zegt) geen ziek gedrag vertonen.
je zou eventueel druivensuiker door het water kunnen doen en een warmtelamp plaatsen.
Als je het nu echt niet vertrouwd dan zou ik niet wachten tot morgen maar nu nog een DA raadplegen.

Veel sterkte

Anja
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 3 juni 2007, 18:16:30
Bedankt voor jullie reacties.

Ik denk inderdaad morgen de dierenarts te raadplegen. Hoop dat Coco weer opknapt, maar vrees het ergste. Denk er het liefst niet aan.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Anja op 3 juni 2007, 18:22:46

Als je het ergste vreest zou ik nu een DA inschakelen.
Mss je Dr. Feld kan bellen.
Hij staat in de lijst hier links.

Groetjes Anja
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Kimm op 3 juni 2007, 18:36:57
ik zou ook niet langer wachten als je het niet vertrouwd
sterkte,
gr kim
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Mara op 3 juni 2007, 18:53:20
Hoi

Als je het niet vertrouwt zou ik vandaag nog contact opnemen met dr. Feld.

Mara
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: trienke op 3 juni 2007, 18:55:13
Hij kan je vaak ook over de telefoon veel vertellen
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Caroline op 3 juni 2007, 19:17:34
Oei, het klinkt niet al te best.  :-\

Allereerst denk ik dat je valk ergens flink van geschrokken is, regelmatig een keer flink fladderen in de kooi vinden valken die niet los kunnen vliegen in een volière of huiskamer heerlijk, zij zullen dit dan ook regelmatig doen, het lijkt me alleen niet logisch dat ze dit zo hard doen dat ze zich zo zwaar beschadigen, dit kan wel gebeuren in blinde paniek.  :-\

De conditie van je valkje is flink aan het achteruit gaan en ik zou dan ook zeker eventjes bellen naar Dr. Feld, Tel: 033-2864772, om te informeren wat je in deze situatie het beste kunt doen.

In ieder geval druivensuiker geven, heb je dit niet, eventueel een Dextro druivensuikersnoepje oplossen in water.

Laat hem zo veel mogelijk met rust, desnoods de helft van de kooi afdekken met een handdoek, niet helemaal in het donker zetten, dan gaat hij namelijk niet eten. En als je hem in huis hebt is een warmtelamp ook wel lekker voor hem.

Kun je de valk pakken en/of vasthouden?? Dan zou je eventueel de wond wat kunnen ontsmetten met Betadine en drogen. Eventuele afgebroken veerstompjes kin je beter verwijderen, hier blijft hij ook last van houden en kunnen steeds weer opnieuw gaan bloeden en/of kunnen infecties opleveren. Dit zijn open "buisjes" naar het lichaam toe.

Ik hoop dat je valkje snel opknapt, sterkte!!

Caroline
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 4 juni 2007, 15:57:40
Hallo,

Vanmiddag zijn mijn moeder en ik met de patient (in kooi op de fiets) naar de dierenarts geweest. Hij heeft hem met handschoen aan uit de kooi gehaald en bekeken op de onderzoekstafel. De wond is niet zo groot, maar er is wel infectie opgetreden. Wij hebben antibiotica gehad om hem 1 x daags 3 druppels te geven.  Als we dit doen is het einde verhaal.. Dus we gaan hem zoals de dierenarts het deed uit de kooi halen (met handschoen aan), omdat hij niet handtam is.

Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Caroline op 4 juni 2007, 16:24:54
Succes!!!

Had de dierenarts geen andere vorm antibiotica??

Mensen met een volière krijgen namelijk een antibiotica-kuur die je door het water heen kan doen.

Dit lijkt mij persoonlijk voor jou valkje veel beter, elke keer uitvangen bezorgd hem namelijk elke keer ontzettend veel stress wat weer niet bevordelijk is voor zijn genezing.  :-\

Hopelijk knapt hij snel weer op.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 4 juni 2007, 16:50:40
Deze antibiotica (Baytril 2,5%) die ik heb gehad kan je ook door het eten doen of in het water, maar aangezien hij zelf ook niet meer eet en drinkt, moet je toch wat he en ja het beetpakken kost veel stress. Ik denk hem toch ook maar handmatig met een pipetje water te geven.


Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Caroline op 4 juni 2007, 16:59:47
Aha!!

Hopelijk is ie snel genoeg wat opgeknapt en kan hij zelf het water weer tot zich nemen.

Succes/sterkte!!!
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 4 juni 2007, 20:27:31
Sinds vanavond is onze Coco weer actiever. Zeg maar sinds een uur of zeven. Hij is nu ik dit schrijf zijn veren aan het verzorgen en heeft al een paar zaadjes gepeld en gegeten. Dingen die hij vanmorgen en gisteren glad niet heeft gedaan :) Het was gisteren de hele dag en vandaag tot vanavond een zielig hoopje vogel op een stok. Hopen dat hij zelf weer gaat drinken.

Ik heb het idee dat de parkiet weer meer hemoglobine heeft dan gisteren en vandaag overdag en dat hij daardoor actiever wordt  :)  Straks maar kijken of we de parkiet druppels in zijn snavel kunnen geven.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 5 juni 2007, 10:17:48
We hebben Coco nog geen Baytril in zijn snavel gegeven. Sinds gisterenavond is de parkiet stukken verbeterd. Dit heeft zich doorgezet. Vanmorgen vroeg zat hij in de tralies om moeder kusje te geven, hij eet weer, en hij zat zelfs met zijn snavel in het water. Ik denk dat onze parkiet een goed immuunsysteem heeft en dat hij vanzelf geneest van de infectie en bloedarmoede. Hij is niet meer een zielig hoopje vogel waarvan je zou denken dat hij stervende was (Hij reageerde nergens meer op). Nu komt zijn oude reactie patroon weer terug  :)\

We hebben 3 druppels baytril in het drinkwater gedaan.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Ivy op 7 juni 2007, 21:59:25
Hoi.
Als je van de DA een antibiotica kuurtje heb gekregen, dan is het belangrijk dat je dit ook afmaakt.
Als je het in het water gaat geven, zorg dat hij niet te veel water heeft, anders krijgt hij niet genoeg binnen.
Goed dat Coco zich al beter voelt!
Groetjes, Ivana
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 8 juni 2007, 10:09:11
Ik geef de parkiet sinds dinsdag 3 x 1 druppel baytril in zijn drinkwater. Hij krijgt een bodempje drinkwater. Het reservoir aan de buitenkant van de kooi is dus leeg. Alleen de uitloop in de binnenkant van de kooi (bakje) is dus gevuld met water.

Pierre
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Caroline op 8 juni 2007, 18:34:33
Ik heb hier zelf ook Baytrill in huis, alleen 10 %.

Dit moet ik geven 1 ml. Baytril op 200 ml. water.

Dit betekend dat als je 2 1/2 % Baytrill, je 4 ml. op 200 ml. water moet geven.

Volgens mij is dus 1 druppeltje erg weinig.

Ik zou toch eventjes aan je dierenarts vragen hoeveel je moet geven.

Ook weet ik dat het heel erg smerig is, bitter. Daarom adviseerde Dr. Feld mij om een flinke eetlepel druivensuiker er aan toe te voegen, zodat het zoeter wordt en je minder snel het risico loopt dat je valkje niet meer wilt drinken.

Omdat antibiotica dus ook Baytrill meer kapot maakt dan alleen bacteriën is het ook raadzaam om na een antibioticakuur, minimaal een maand dagleijks vitamine door het water te doen.

Succes met Coco.
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Karolientje op 26 juni 2007, 14:52:28
Hoi,

Ik heb niet echt tips ofzo, maar wilde wel even laten weten dat wij niet zo lang geleden net zoiets hebben meegemaakt!

We hadden een volière gekocht voor onze valkjes waardoor ze meer ruimte hadden. Heel enthousiast hebben we onze vogels erin gedaan en zijn we uiteindelijk 's avonds naar bed gegaan. Toen we wakker werden zagen we dat 1 van onze valkjes een flink verwonde vleugel had!
Onze tamme lutino Binky was waarschijnlijk in paniek geraakt en heeft overal tegenaan gevlogen!!
Nu ging het al niet zo heel best met haar aangezien ze net (voor het eerst) eitjes aan het leggen was en daardoor veel energie kwijt was...

Uiteindelijk at ze nauwelijks of niet en sliep ze alleen maar een beetje. Ze had zoveel pijn...
We hebben haar naar het dierenziekenhuis in Rotterdam (Lombardijen) gebracht en daar heeft ze twee nachten geslapen omdat ze haar dwangvoeding konden geven als ze nog steeds niet at. Uiteindelijk ging ze gelukkig weer eten en mocht ze eindelijk weer naar huis. (Wat duren de dagen dan lang zeg!!) Wel moesten we nog een week ofzo antibiotica en een paar dagen pijnstiller geven. Omdat ze tam is, was dit gelukkig vrij gemakkelijk in de bek te geven.

Ze zit nu nog steeds apart omdat ze na het vliegen nog met haar vleugel trekt (van pijn). Dat vliegen willen we dus nog even voorkomen tot al haar veren weer zijn aangegroeid.
Ook is ze in de rui, helpt ook niet heel erg mee.. Maar ze eet weer lekker veel en ze is verder ook weer helemaal de oude. Binnenkort mag ze weer terug naar de rest.

Zo'n ongelukje is dus behoorlijk gevaarlijk....  :-\
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: pjbreevaart op 26 juni 2007, 17:12:55
Hallo,

Met mijn coco gaat het steeds beter. Hij is nog niet helemaal de oude, maar hij is nu ook in de rui.

Ben erg blij.

Pierre
Titel: Re: Mijn valk na ongeluk mogelijk in levensgevaar?
Bericht door: Karolientje op 19 juli 2007, 15:38:06
Goed om te horen!