Hallo allemaal,
Mijn valkparkiet silver is bijna een jaar oud. Sinds een tijdje vertoont hij/zij raar gedrag. Hij gaat dan met zijn kont omhoog staan, begin van zijn staart is dan gekromt en dan maakt hij onafgebroken keelgeluiden, soort piepgeluid en dat houdt een paar minuten aan . Weet iemand wat dit betekent en wat ik er mee moet doen???
Gr Karin
Hoi,
dit is typisch poppengedrag voor een valkje wat broeds is. Dit betekend dat het mannetje haar mag treden. Als ze dit gedrag vertoont, laat haar dan maar met rust en ga haar niet over de rug aaien. Dit stimuleert het gedrag alleen maar en dan duurt het langer voor het over is.
Oke, dank je wel. Het is dus zeker een vrouwtje?
Ja daar ben ik wel vrij zeker van. Een mannetje zal, als hij broeds is, met de vleugels wijd gaan lopen macho doen en fluiten. :)