hallo ik heb vanmorgen mijn valkje een ontwormingsmiddel gegeven in de bek maar ik denk kdat er een paar druppeltjes in de neus zijn gekomen en nu is ze de hel tijd aan het niezen met vocht uit de neus gaat dit vanzelf over of wat moet ik doen
help mij!
aja zijn neus is ook knalrood
gr ilse
Hoy Ilse
Ik denk niet dat je hier iets aan kunt doen.
Als je valkje zich verder normaal gedraagt zou ik me er niet teveel zorgen over maken.
Groetjes Riny :D
ok dankjewel
ik was al bang dat het heel erg was omdat ze zo snotterde.
ik zal kijken of het vanavond beter is.
dankjewel
gr ilse
nog even een vraagje
hij beweegt wel normaal denk ik maar het blijft maar een rood neusje hebben dat nat is.
weet iemand hoe lang dit duurt totdat het weg is
en heeft iemand dit ook al eens gehad?
gr ilse
Ik zou me zeker vandaag nog even geen zorgen maken, kijk even hoe het morgen ochtend gaat.
mag ik wat korte vraagjes stellen?
Is jou valkje altijd binnen?
en hoe oud issie?
Heb je ook andere dieren?
Ik kweek zelf ook valkjes en ontworm de jongen altijd voordat ze de deur uitgaan, maar als ze eenmaal bij iemand in huis wonen en die hebben verder geen andere dieren dan hoef je 'm eigenlijk niet meer te ontwormen want dan is er geen besmettingsbron, om de wormen van te krijgen.
Met buiten vogels is dat anders natuurlijk
Hoi
Ik kan je vertellen dat mijn valkje dat ook gehad heeft. Het vocht is omdat er wat vloeistof naar z'n neusje gelopen is en dat het knalrood is, is omdat je valkje aan z'n neusje krabt omdat dat vocht in z'n neusje hem irriteert en kriebelt.
Ik heb toen (hij is tam) met keukenpapier voorzichtjes een hoekje in z'n neusje gedaan toen ik zag dacht het vochtig kwam. Dan slorpt het papier het vocht op. Dit heb ik wel meer dan een uur gedaan vooraleer het een beetje beter was. Daarna is dat snel overgegaan.
Succes!
Romy
ok dankjewel
mijn valkparkiet is nu 8 maanden en ik kreeg hem toen hij 2 maanden was.Ik denk dat de kweker hem toen geen ontwormingskuur heeft gegeven mijn valkparkiet woont bij mij binnen samen met nog een andere valkparkiet
we hebben ook een hond.En vissen maar ik denk niet dat wormen kunnen overbrengen ;Dhihi
Romy: ik heb gedaan wat je zei en ik denk dat het nu ook wat beter is het is veel minder rood en geen vocht meer maar ademt wel nog een beetje stotterend
voor de rest bedankt voor de reacties
groetjes ilse
Hoi
Heel fijn om te horen dat het al wat beter gaat! Tegen morgenavond zal het terug de oude zijn :)
Als je deze ontwormingskuur gedaan hebt, dan heeft hij er geen meer nodig. Hij kan niet besmet worden door een hond.
Veel plezier nog met je valkje!
Groetjes
Romy
hallo,
ik ben het niet met bianca eens,dat je de vogels als ze binnen zitten niet meer hoeft teontwormen.ik ken namelijk mensen die zo hun valkje kwijt zijn geraakt(tamme)je hoeft het dat maar 1 keer per jaar tedoen.
gr.remco
Hoi Remco
Als je vogel niet in contact komt met andere vogels en je tijdens de ontwormingskuur de kooi zeer netjes houdt (elke dag kuisen) zodat de vogel zichzelf niet kan besmetten, dan is er geen enkele kans dat je valkje wormpjes krijgt. Dan is een eenmalige ontworming voldoende, aangezien er geen besmettingsgevaar meer is.
Als er een valk bijkomt, dan kan die nieuwe natuurlijk wel je 'oude' valk besmetten, dus dat is een andere situatie.
Groetjes
Romy
ok dankjewel
gisteren dacht ik dat het beter was maar toen ik vanmorgen wakker werd had hij weer een snotnuesje ik heb toen met een wc-papiertje het een beetje weggedopt en en het nuesje gedaan en toen kwam er een lang sliert vocht uit.gaat dit nog vanzelf over en duurt het gewoon wat langer bij mij?
ze beweegt en fluit en eet nog wel goed.
gr ilse
Hoi
Het kan natuurlijk dat je valkje een verkoudheid heeft, dat kan niet uitgesloten worden.
Ik zou het zeker even blijven aankijken tot vanavond. Hou je valkje goed in de gaten. Als hij een dutje doet, zit hij dan op 1 of 2 pootjes? Zit z'n koppie in z'n veertjes op z'n rug?
Ik lees dat hij goed eet en beweegt. Vooral dat hij goed eet is héél belangrijk. Dus dat is een goed teken.
Heb je niet te veel ontwormingsmiddel gegeven? Bij mij was dit het geval en hij is érg ziek geweest en is zelfs bijna gestorven. Gelukkig is hij erdoor geraakt. Mijn valkje was de dag erna al erg ziek, dus ik denk niet dat dit bij jou ook het geval is. Welk ontwormingsmiddel heb je gegeven? (bij mij was het een middel van de DA zelf)
Als ik jou was zou ik me niet al te ongerust maken, omdat je valkje blijkbaar geen zieke indruk geeft. Het gaat enkel over het vocht in haar neusje, toch?
Als je ziet dat het neusje terug wat nat is, kan je dat opnieuw wegdoppen, anders gaat hij er terug aan krabben en een bloedend neusje is niet wat je wil!
Je doet het erg goed en hou hem gewoon in de gaten. Hou je ons op de hoogte?
Groetjes en sterkte
Romy
hallo Romy
ik heb het ontwormingsmiddel van de dierenwinkel het heet bogena wormmiddel 10ml.
op de gebruiksaanwijzing staat dat je 1 druppel moet geven voor 12.5 gram in de bek.
dus ik heb 7 druppeltjes gegeven in de bek.
en hij slaapt op 1 poot maar niet met zijn koppie naar achter maar dat heeft hij nooit gedaan.
maar hoeveel druppeltjes teveel had jij dan gegeven aan je valkje?
gr ilse
(zou ik teveel kunnen hebben gegeven)
Hoi Chica
Je hoeft je geen zorgen te maken, je hebt zeker niet teveel gegeven. Je valkje weegt dan ongeveer 87,5 gram?
Ook heb ik gehoord dat het bogena ontwormingsmiddel een veilige marge heeft.
Het middel dat ik moest geven was een preparaat van de DA zelf. Ik weet dus niet wat het is (ik ben van België en ontwormingsmiddel kan je enkel bij de DA verkrijgen, niet in de dierenwinkel).
Ik mocht maar 2 druppeltjes geven en het zat in een spuit waarvan ik uiteraard de naald moest afdoen. Omdat ik die spuit 2 keer moest gebruiken, zat al het middel erin en ik heb per ongeluk bijna de hele spuit aan Flupke gegeven. Hij heeft dus een enorme overdosis gehad waardoor hij zenuwbeschadigingen kreeg en heel erg ziek was. Hij at niet meer uit zichzelf en had evenwichtstoornissen (kon niet meer op een stokje zitten of op z'n pootjes staan). Hij is 3 dagen erg ziek geweest en ik moest graantjes voor hem pellen, want zelf pellen kon hij ook niet meer. Gelukkig is hij erdoor gekomen!
Maar jij kan zeker geen overdosering gegeven hebben, dus daarover hoef je je zeker geen zorgen te maken. Hij slaapt op 1 pootje dus dat is ook héél goed. Als hij nooit met z'n koppie naar achter geslapen heeft, dan is het ook maar normaal dat hij dat nu ook niet doet :)
Let er gewoon op dat hij voldoende eet. Dan krijgt hij voldoende energie binnen en dat is belangrijk.
Heeft hij nog altijd een nat neusje? Krabt hij er nog veel aan?
Groetjes en sterkte
Romy
hallo romy gelukkig dat het goed gekomen is met jouw valkparkiet
ik woon ook in belgie maar mijn zus woont in nederland dus toen ik daar was heb ik het gekocht in een dierenwinkel
een paar uur geleden heb ik het vocht uit het nuesje gehaald en nu heeft ze geen nat nuesje meer ik hoop dat het zo blijft en roodheid is ook al minder.soms krabt ze eraan en dan niest ze maar komt gelukkig geen vocht uit.Ik heb zonet nog zien eten.
dankjewel voor je reacties en maar afwachten tot vanavond of het beter is
groetjes ilse
Hoi!
Je ziet wel, het komt echt wel goed. Het is heel positief dat er nu zo goed als geen vocht meer uitkomt. Ik heb toen ook van mijn valkje gemerkt dat het een tijdje duurt vooraleer alles uit hun neusje is.
Het is ook normaal dat je valkje af en toe eens niest. Als Flupke zich aan het wassen is, dan hangen de stofjes over heel z'n kopje en niest hij dikwijls van de stofjes in z'n neusje :)
Hij krabt dan ook wel eens aan z'n neusje.
Als je merkt dat je valkje vanavond niet slechter wordt, dan mag je zeker zijn dat alles in orde komt. Maar blijkbaar is hij al in de goede richting want er komt geen vocht meer uit z'n neusje :)
Groetjes
Romy
ok gelukkig maar ik maakte me al zorgen
dankjewel voor alles
groetjes ilse
Hoi Ilse
Het is normaal dat je je zorgen maakt, want je ziet je valkjes graag en wil ze zeker niet verliezen!
Maar ondertussen is je valkje goed geëvolueerd dus de kans dat het nu nog misloopt is zo goed als onbestaande.
Ben je ervan op de hoogte dat je valkje nog een herhaalbeurt van het ontwormingsmiddel moet krijgen na enkele weken?
Ik weet niet hoe je het nu gedaan hebt, maar misschien dat je dan kan proberen om het middel wat geleidelijker te geven. Als je valkje graag in een handdoek ligt, dan kan je bv. 1 druppeltje geven, wat kroelen, een minuutje later nog een druppeltje geven, nog wat kroelen,... tot je de 7 druppeltjes gegeven hebt. Zo heeft hij tijd om telkens het druppeltje goed te verwerken en misschien dat hij dan niet gaat proesten waardoor het niet meer in z'n neusje gaat komen.
Groetjes
Romy
PS : veel plezier nog met je valkje en verwen hem maar eens lekker :D
ok dat zal ik doen
maar ik wist niet dat ik na enkele weken het nog eens moest doen. wanneer en waarom dan?
op de gebruiksaanwijzing stond EVENTUEEL 1 keer in de 4 weken.MOET ik het over enkele weken weer geven of mag dat?
groetjes ilse
Hoi
Normaal is het zo dat je na 2 tot 4 weken de ontwormingskuur moet herhalen omdat je dus enkel de wormen ermee doodt. De eitjes blijven dus gewoon zitten. Maar na 2 tot 4 weken komen de eitjes uit en als je dan de tweede ontwormingskuur geeft, zijn die ook ineens dood vooraleer ze oud genoeg zijn om opnieuw eitjes te gaan leggen. Dan ben je dus helemaal van de wormen vanaf!
Hoeveel weken er precies tussen moet zijn, dat weet ik niet. Aangezien ik een ander middel gebruikt heb (van mij was het 4 weken, maar ik hoorde dat dit redelijk lang was, de meeste deden het na 2 tot 3 weken)
Misschien dat iemand nog reageert om te zeggen hoeveel weken er bij bogena tussen moeten (wel vreemd dat het niet op de bijsluiter staat?)
Tussen de twee ontwormingsmiddelen moet je wel de kooi héél netjes houden, anders kan je valkje zichzelf besmetten door poep te eten (wat normaal is hoor). Maar als er dus wormpjes of eitjes in de poep zitten, dan krijgt hij dat opnieuw binnen en is hij opnieuw besmet.
Als je de kuur dus 2 keer gegeven hebt, dan mag je zo goed als zeker zijn dat je valkje geen wormpjes meer heeft. Als hij nooit in contact komt met andere vogels (of poep van andere vogels), dan blijft hij altijd worm-vrij.
Groetjes
Romy
maar mijn valkje had geen wormen dus kan ook geen eitjes hebben moet ik dan ook herhalen?
groetjes
Hoi
Als je zeker bent dat je valkje geen wormen heeft, dan was een ontwormingskuur eigenlijk niet nodig geweest. Het werkt niet preventief. Het zorgt er alleen voor dat als je valkje wormen heeft, dat ze doodgedaan worden.
Je kan eigenlijk nooit met zekerheid weten of je valkje wormen heeft of niet. Omdat je nu dus al begonnen bent met de kuur, maar je hem best af. Dan ben je 99% zeker dat je valkje wormenvrij is (je kan het nooit 100% weten want zo'n middels kunnen altijd wel eens mislukken, maar daar moet je niet vanuit gaan).
Dus als ik jou was, dan zou ik die tweede beurt ook geven, maar informeer je goed wanneer je die juist moet geven. Eventueel open je een nieuwe topic met die vraag in, want ik vind het niet meteen terug na hoeveel weken je het moet geven.
Het klopt toch dat je een ontwormingsmiddel hebt dat je in het bekje moet doen met een pipetje? Want je hebt ook middelen die in het drinkwater moeten gedaan worden.
Groetjes
Romy
ja ik zal een nieuwe topic openen en de buert afmaken
mijn ontwormingsmiddel kan je in water of in de bek.
maar ik dacht dat in de bek beter was omdat ze dan meteen alles had binnen gekregen.
groetjes ilse
en bedankt.
Hoi
Het is verstandig om de kuur af te maken :)
Het is ook zoals je zegt het beste om het in z'n bekje te doen, dan ben je zeker dat hij alles goed binnen heeft.
Als je een nieuwe topic opent, zal er wel snel iemand antwoorden die weet wanneer je de tweede beurt moet geven.
Groetjes
Romy
ok
ik heb hem geplaatst bij verzorging wist neit presies waar hij moest staan.
groetjes ilse
hallo
;D ik denk dat het met mijn valkparkiet wel goed komt
hij heeft geen vocht meer uit zijn neus en het is veel minder rood ;D
dankjewel voor jullie hulp en geef alle valkparietjes die je hebt een dikke kus
groetjes ilse
Wat is dat goed nieuws zeg! Ik ben héél blij voor jou en je valkparkiet!
Groetjes
Romy
ja ik heb vandaag weer gekeken en alles is weer bij de oude
ik ben echt heel blij en ik had een topic geopend voor wanneer je de tweede kuur moet geven en karin zei dat als je geen wormen hebt dat het dan niet hoeft een tweede buert.
in ieder geval bedankt voor de hulp
groetjes ilse
hoi romy,
ik ben het helemaal niet met je eens wat je zegt over het ontwormen!!!.het werkt namelijk wel preventief.voor buiten vogels is het 2 keer perjaar ontwormen en voor binnen vogels 1 keer per jaar.heb zelf temaken gehad met een wormen uit braak.en werd mij toch echt gezegt 2 keer perjaar tedoen.en voor de binnen vogel 1 keer per jaar.dit is door feld tegen mij verteld.en neem aan dat jij geen arts bent.is toch niet teveel moeite om 1 keer per jaar een paar druppels in de bek van de vogel tedoen?zei het je ook al eerder of dat ontwormen,dat ik mensen gezien heb,waarbij de vogel binnen toch echt overleed aan wormen,terwijl er geen andere in de buurt was.jij weet ook niet wat in de voeding binnen komt!.ben je het niet met me eens zou ik feld eens een keer bellen voor advies,hoor je wel wat hij zegt.
gr.remco
sowiezo is het makkelijker om de kuur door het drinkwater te geven, met een klein beetje druivensuiker om het lekker te maken, dat 48 uur aanbieden (wel verschonen natuurlijk) maar dan kun je het nooit verkeerd doen en in de luchtpijp terecht laten komen.
Ook kun je eventjes kort in het gezichtje blazen als je direct druppeltjes toedient dan slruiten ze ook vaak de luchtpijp omdat dit geen fijn gevoel is voor hun (geleerd van een vriendin die die tip gaf omdat ze dat ook zo doen bij kleine kindjes)
ok dankjewel ;D
Hoi Remco
Je hoeft helemaal niet zo hard te reageren, ik zeg je (zoals jij ook zegt) enkel wat mijn vogelarts me verteld heeft. Dit is wat ze mij gezegd heeft :
Ontwormen bij een vogel die binnen zit en niet met andere vogels in contact komt én telkens voeding krijgt uit een pak (geen schepvoeding e.d.) kan geen wormen krijgen (mits uitzonderingen die je overal hebt, niks is 100% zeker).
Ook is ontwormingsmiddel niet preventief, anders zou je het niet 2 maal in een jaar moeten doen. De reden dat je het twee maal per jaar moet doen is omdat bij volièrevogels er een besmetting kan plaatsvinden tussen 2 ontwormingsbeurten door.
Waarom er aangeraden wordt om het twee maal per jaar te doen bij volièrevogels is omdat de wormen dan geen tijd genoeg hebben om schade aan je vogels aan te richten.
In België is ontwormingsmiddel niet verkrijgbaar in de handel, dus kan het enkel via de DA. Dit middel is héél agressief en ga ik niet zomaar eventjes elk jaar opnieuw geven. Mijn vogelarts vertelde me dat 1 kuur voldoende is als hij gewoon bij me in huis blijft zitten.
Ik kan maar advies geven zoals mijn DA het mij verteld heeft. En als ik haar al niet meer mag geloven ::) Sorry dan
Romy
hoi romy,
even een vraagje,hoeveel valken heb je en hoelang doe je er al mee?.ik zeg het niet hard,maar ik vindt dat jij het verkeerde advies geeft.wormenkuur is ook niet preventief,maar wel als je het 2 keer per jaar geeft.jij zegt,als ze geen wormen hebben hoef je het niet tegeven.dat vindt ik het verkeerde advies.ik doe al een aantal jaar met valken en heb er momenteel 55 zitten.dus ga me niet vertellen wat wel en wat niet goed is.ik denk dat er meer mensen meer verstand hier hebben als ons.vraag bij deze wat hun mening hierover is.hier in nederland kan je veilige wormenmiddels kopen die je gewoon veilig kan geven.verder maak ik hier geen woorden aan vuil.ik zeg alleen wat het advies was van feld.en die is hier op het forum voor de meeste mensen een begrip!!
gr.remco
Hoi Remco en Romy,
Het ontwormen kan op verschillende manieren worden toegepast. Binnenvogels lopen inderdaad minder risico, tenzij ze bv. groen van buiten krijgen. Als je enkele vogels binnen hebt is het risico inderdaad heel klein. Ik ontwormde mijn vogels binnen nooit (en dit is geen advies , maar een bevinding), maar ze hebben ook geen last gehad van wormen. Als het om een vrij agressief middel gaat en je mijdt de risico's, zou ik er eerder voor kiezen om preventieve maatregelen te nemen, zoals zeer regelmatig kooi schoonmaken en zo nodig mestonderzoek uit te voeren. Daarnaast nieuwe vogels altijd in quarantaine en wel tweemaal ontwormen.
Wat Remco waarschijnlijk ook wil aangeven, is dat het zonde is om een vogel te verliezen aan wormen, terwijl er middelen voor handen zijn. In het geval van een grote groep buitenvogels is een aantal keer per jaar ontwormen zeker verstandig. Ik denk dat ieder voor zich aan de hand van de situatie een inschatting kan maken om wel of niet te ontwormen. Zolang je maar goed op de hoogte bent van de risico's en verschijnselen van een besmetting.
gr Inger
Hoi
Remco : ik heb geen algemeen advies gegeven, enkel een advies aan Ilse en aangepast aan haar situatie.
Ik heb dus aan Ilse gevraagd waar haar vogel zat (binnen dus). Ik heb haar het advies gegeven die mijn DA aan mij gegeven heeft (want ik heb ook 1 valk binnen) . Mijn DA gaf mij het advies om 1 maal te ontwormen zodat ze geen wormen hebben en voor de rest vond m'n DA het niet meer nodig.
Als ik al het advies van mijn DA niet mag doorgeven aan andere forumleden, dan moet ik hier nooit meer reageren, dat is mijn mening hierover ::)
Romy
hoi inger,
je hebt gelijk met wat betreft wat ik ermee bedoelde tevertellen.ook ieder geval bedankt wat jouw mening betreft.
romy.
je moet je niet zo aangevallen voelen,jij interperteerd het anders als hoe het bedoeld wordt.ik laat het hierbij,de mensen kunnen zelf beoordelen hoe ze het willen doen.dat je niet moet reageren dat vindt ik onzin,maar je moet wel tegen kritiek kunnen.en jij voeld je direct aangevallen terwijl dit niet zo bedoeld wordt.
gr.remco
Ilse haar vraag is inmiddels beantwoord en omdat we nu een beetje gaan afdwalen sluit ik nu dit topic ;)