Hallo allemaal,
Na lang wikken en wegen heb ik besloten om ook een verhaal te beginnen.
Zal beginnen met een voorstelrondje:
Ik ben Joyce, woon in Noord Holland samen met mijn vriend Mike, volgend jaar gaan we als alles goed gaat trouwen.
Wij zijn gek op dieren maar alleen ik ben besmet met het valken virus.
Het begon toen mijn moeder een valkje nam, erg jong weet niet precies meer hoe oud die was toen zij bij ons kwam, ik was toen zelf pas 6 jaar. Maar het kleintje kwam bij ons met een kale kop en volgens mij heeft mijn moeder deze toen ook nog zelf gevoerd, maar weet het niet helemaal zeker meer. Onze Coco (lutino pop) was echt een schat, kwam lekker bij je zitten, dronk mee van de thee (wel afgekoeld), en hielp mijn moeder met borduren, echt gaaf. Zij is uiteindelijk 15 jaar geworden. Toen ik uiteindelijk op mijn zelf ging in Leeuwarden (op kamers i.v.m. mijn studie) was het vanzelfsprekend dat ik ook een valkje nam: Chico in de veronderstelling dat het een man was, bleek echter een pop, begon ineens eitjes te leggen, dit bleef er bij 2 stuks, helaas heb ik haar niet tam gekregen, kon haar wel van buiten de kooi gierst e.d. geven maar zodra ik in de kooi kwam hing ze in mijn hand. Ze was wel erg mooi om te zien, mutatie weet ik niet zeker maar ze was grijs gepareld en haar hoofdje werd steeds witter.
Helaas was haar gezondheid niet erg goed en is ze ongeveer drie maanden geleden overleden, ze is maar 5 jaar geworden.
Mike, zei toen: als je er weer eentje wilt gaan we morgen wel kijken, daar ik toch erg gek ben op die beestjes, zo gezegd zo gedaan.
Ik zag een lief lutino'tje die er wel een beetje zielig uitzag, was nogal geplukt door de ouders en kon het niet laten om hem mee te nemen. De verkoper zei dat lutino's voor 99.9% poppen zijn, dus ik dacht, dit is een popje, maar naar aanleiding van het gedrag ben ik tot de conclusie gekomen dat het een man is, ook na veel rond geneusd te hebben op het forum.
Inmiddels zijn we ongeveer 2.5 maand verder met onze Gipsy en een paar weken geleden kreeg ik weer de kriebels: ik wou er eentje bij omdat ik het leuk vond en natuurlijk zodat Gipsy niet meer alleen zit. Wel wou ik een mannetje erbij omdat ik te weinig van kweken met valken afweet en dus wil voorkomen dat ik in ene met een nestje zat.
En toen reageerde Nellie op mijn gevraagd advertentie via deze site. Na een aantal keer te hebben gemaild, mocht ik bij haar langs komen en ben door de selectie heen gekomen. Ik mocht een valkje bij haar uitzoeken. Dit was al snel gebeurd want een van de twee wildkleurtjes bleef erg lief en rustig bij me zitten. En voortaan ging hij als Pucky door het leven.
Vandaag heb ik hem opgehaald en hij zit nu lekker in de kooi te wennen.
Dus vond ik het een mooi moment om een verhaal te beginnen.
Hierbij ook nog een paar foto's van mijn schatjes.....
Hier had ik Gipsy net
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Gipsy.jm.101006.JPG)
En zo is hij nu;
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Gipsy17.12.2006.JPG)
1e keer uit de kooi
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Gipsy1ekeeruitkooi.JPG)
Nog steeds een beetje rommelig in de veren maar ja komt wel goed
Pucky toen ik hem voor het eerst zag
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/puck18.11.2006.JPG)
En Pucky nu
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/pucknethier.JPG)
Wat een lieverds he
Dit is dan mijn verhaal tot nu toe. Zal hem snel weer updaten.
Groetjes Joyce
Hoi Joyce,
Je hebt erg mooie valkjes en ik ga je zeker volgen.
Leuk dat je een verhalenboekje bent begonnen.
Groetjes Anja
Heeej Joyce,
Whaaaaah.....neeeeeeeh....... >:(
Ik heb je nog zo gezegd dat je het niet moest doen :-[
Zo kom ik nooooit van je af, niet op het forum en niet op msn...arme Nellie.
Ik zei toch al dat ik interesse heb in mijn jonkies tot de deur?
En dan is het overrrrr.....
Nouh ja, ik ben natuurlijk vrij om te lezen wat ik wil op het forum, en vanaf nu ga ik dus heeeeel selectief te werk. :P
Wat een leuk valkje is het toch, die Pucky, gnagnagna.....
Gipsy is maar een verfrommeld valkje hoor, pffff, komt niet bij Nellie vandaan.
Heeft Puck je al een keer te pakken genomen? Dat had ik namelijk wel in zijn lieve kleine oortje gefluisterd, en ik ga ervan uit dat ie dat dan ook doet. :D
Wel leuk dat Sandra het broertje van Sinty en Macho nu ook kan volgen hier, ze kunnen elkaar bijna horen. Met die afstand..... ;)
Heeej, ik ga je weer zien (ben ik bang)?
Doeiiii, en een kroellie voor de birdies..... :-*
Nellie
Pucky!! Wat een schattige naam! ;D Ben gek op namen die eindigen op een Y :D :P
Hoi Joyce
Wat een mooie valkjes heb je toch. Echt, al ziet die lutino er inderdaad een beetje verfrommeld uit.
Ik zal zo nu en dan eens hier voorbij wippen.
Liefs
Mara
@Anja,
Leuk dat je me gaat volgen, ik hoop dat ik jullie regelmatig met verhalen en foto's/filmpjes blij kan maken.
@Nellie,
Je weet toch dat ik eigenwijs ben......
@Itchy,
Leuke namen he, Gipsy is mijn bedenksel en Pucky heeft Mike gekozen.
@Mara,
Gipsy(de lutino) ziet er inderdaad uit alsof hij in de droogtrommel is geweest, maar in het begin was het echt veel erger dan nu, volgens de verkoper is ie nogal geplukt door de ouders die erg graag een nieuw nest wouden beginnen. Nog even en dan is ie weer prachtig.
Hallo allemaal,
Hier weer een kleine update. Ik ben vandaag begonnen met het tam maken van Pucky. Ik kan nu al in de kooi komen zonder dat ie wegfladdert en heb hem al zover gekregen dat hij trosgierst uit de hand eet. Soms hoor je dan zo'n lief zacht piepje echt schattig. Maar ja hij komt ook bij Nellie vandaan en daar zijn ze allemaal zo lief.
Wat ook wel grappig is: Gipsy is jaloers!!!!!! Als ik met Pucky bezig ben, dan moet meneer ook aandacht..... Zit ik daar dan met in elke kooi een hand met trosgierst en allebei de heren in de gaten te houden dat ze niet ontsnappen..... Nou ja als Gipsy ontsnapt is het niet zo'n ramp hoor, hij kan namelijk niet zo goed vliegen en is al gewend aan mijn handen dus die heb ik zo te pakken maar Pucky daarintegen is echt een raket met vliegen, die krijg ik dan nooit te pakken. Ach eerst maar een beetje aan mijn handen laten wennen en dan mag ie.
Zo dat was het weer even voor nu, zodra ik filmpjes heb zal ik ze hier neerzetten.
Groetjes Joyce
Hoi Joyce
Wat leuk dat je ook een verhaal bent begonnen.
kan ik jou ook een beetje volgen.
OOk ik krijg een valkje bij Nellie vandaan.
Nena wordt mijn mooie nieuwe aanwinst. :-*
Volgens mij ook een vol zusje van jouw pucky.
Nena wordt mijn 5e alweer! :o
Pas maar op hoor want voor je het weet ben je hopeloos besmet en past er gewoon geen slot op je kooi :P
Geniet maar van je ukkie hoor!
Hij ziet er super lief uit en dat zal ie qua karakter ook wel zijn denk ik.
Heb gehoord dat Nellie alleen maar lieve valkjes afleverd dus dat zal best loslopen.
Ik kom snel nog een keertje aanwaaien.
Greetz Angelique ;)
Hoi Angelique,
Nena is inderdaad een vol zusje van Pucky en ik moet zeggen dat zij er ook heel mooi uitziet, ook het andere zusje hoor.
Pucky is ook een erg lief valkje hoor, moest hem vandaag even uit de kooi pakken om te wegen en hard bijten deed ie niet, wel wat protest van: laat me los, laat me los ik wil vliegen!!!!!! Voelde het wel maar niet erg pijnlijk, hij beet tenminste niet door.
Maar meer dan deze twee mag ik echt niet, Mike heeft niet zoveel met vogeltjes en heeft voor mij de uitzondering gemaakt dat ik er een tweede bij mocht nemen. Als ik er meer wil moet ik eerst iets hebben om mee te chanteren anders mag ik denk ik in de schuur gaan wonen..... :P
Gipsy ik ook wel een schatje op zijn manier hoor, binnen de kooi als de dood voor handen, buiten de kooi komt ie gewoon bij je zitten...... Maf beest.
Gisteren was hij echt een overloper, normaal vliegt hij direct uit zijn kooi naar mij toe maar nu....
Een vriendin van ons was even langs en die zat op de plek waar ik altijd zit en ja hoor meneer vloog meteen naar haar!!!!! Kwam toen erachter dat ik het niet was, vliegt ie naar Mike en daar bleef hij zitten..... Ik was totaal uit beeld :-\
Maar ja zo gaat Mike misschien ook wel zwichten en slaat het valken virus ook bij hem aan....... Zou leuk zijn.
Groetjes Joyce
hahaha Ja joh die raakt vanzelf besmet. :P
Laat hem maar lekker veel tijd doorbrengen met de valkjes en voor je het weet is je volgende verjaardags cadeautje misschien wel een 3e valkje. :o
Zou wat zijn is hij straks niet meer te stoppen hihihi :P
Groetjes Angelique ;)
Hallo allen,
Het is hier een tijdje rustig geweest.
Ik heb de afgelopen week me de tandjes gewerkt en daarnaast ook veel tijd in de birds gestoken.
Het gaat erg goed, Gipsy blijft erg eigenwijs maar Pucky stapt al op mijn vinger, nog wel onwennig en met wat aarzelingen maar hij doet het!!!!!
Mike en Gipsy beginnen ook vriendjes te worden kijk maar:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/MikeenGipsy.jpg)
Nog wel een beetje onwennig voor allebei, maar ik heb goede hoop......
De introductie van de birds aan elkaar ging op zich wel goed maar Gipsy probeerde Pucky wel te imponeren....
Gipsy vond Pucky zo interessant dat hij hem overal volgde, Pucky kon niet eens rustig eten. Daarom heb ik besloten dat de 2 overdag als ik er ben wel bij elkaar mogen maar 's nachts of als ik weg moet niet. Zo kunnen ze denk ik goed aan elkaar wennen en toch hun rust pakken als dat nodig is.
Hier een kleine foto impressie van het gedoe......
Hier waren ze nog lief aan het doen
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/introductie.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/introductie2.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/introductie3.jpg)
Samen lief eten:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/lekkersameneten.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/watzijnwelief.jpg)
Vervolgens wou Gipsy duidelijk maken dat hij de baas is:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/ikbendebaas.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/ikpakje.jpg)
Hierna besloot ik met gevaar voor eigen leven/handen Gipsy uit de kooi te pakken, in eerste instantie wou ik Pucky eruit halen omdat ik hem wel met de volle hand kan pakken, maar toen ik Pucky bijna had, vloog Gipsy hem aan en was ik zo boos dat ik Gipsy zonder aarzeling pakte en eruit haalde.
Gipsy begon me wel te bijten maar gelukkig niet hard....
Dus beiden mannen weer in hun eigen kooi en was er weer rust.
Zo dat was dan weer een heel verhaal geloof ik, hebben jullie tenminste weer iets te lezen.
Groetjes Joyce
Nog even een kleine update.....
Ik mag niks meer bij Gipsy, hij wil echt nix meer van me weten, die overloper zit alleen nog maar bij Mike en wil daar niet meer weg...... Lekker dan, ik hou van valkjes en Gipsy heeft besloten om Mike om te turnen......
Groetjes Joyce
Heeeej Joyce,
Ik weet lekker hoe het komt dan Gipsy alleen nog maar bij Mike zit......door Siepie :P
Toen jullie hier gister waren, dacht mijn Siepie: heey, die Mike ziet eruit alsof ie niet weet hoe ie een valkje moet kroelen... :-X ahum....daar ga ik even verandering inbrengen.....
En toen is Siep gewoon bij Mike gaan zitten. Net zolang tot Mike heeeeeel voorzichtig, en zachtjes bij hem ging kroelen.
Natuurlijk heeeel onwennig want dat had ie nog nooit gedaan.
Echt zo van: doe ik hem geen pijn? ::)
En Siep bleef maar komen, ging telkens met zijn kop naar beneden zitten, wachten op....de VINGER! ;D
En als het niet naar het zinnetje was deed ie effe een geluidje, zo van: kan je niet beter kroelen ofzo?? :D
ik geloof dat Joyce het wel erg leuk vond, dat moment, die dacht natuurlijk: jaaah ga jij maar lekker kroelen met valkjes.
Je weet nooit waar dat goed voor is...... :P
Dus Joyce....je mag MIJN Siep wel dankbaar zijn ;D
Jammer dat Gipsy zo doet tegen Puck, maar je mag hem dan best laten weten dat ie fout is, hoor, dus om hem dan uit de kooi te halen was wel goed. En....nog beter dat je hem in zijn kooi hebt gestopt!! >:( Hij moet weten dat ie fout is.
Och, dat koppie van Puck....hij begrijpt er niets van, als Gipsy zo doet, dat is wel zielig. Dat is Puck natuurlijk helemaal niet gewend :(
Ik heb een ideetje....breng Gipsy maar eens hier, dan zal ik hem eens effe in zijn oortje fluisteren.....en dat werkt meestal wel hoor, en anders heb ik hier nog hulptroepen die hem wel even zullen laten zien hoe het wel/niet moet.
Moet jij eens kijken wat een schatje je terug krijgt, wedden? :P
Nou, was ook weer een lang verhaal van mij, maar ja, wat wil je, ik werd steeds onderbroken! :P
Doeiiii, Nellie :-*
Hey Nellie,
Ik ben jouw Siepie ook erg dankbaar!!!!
En ik zou maar niet te hard zeggen dat Gipsy in heropvoedingskamp bij jou moet komen voor je het weet sta ik voor je deur :P hihi
De heren zitten nu heerlijk tegen elkaar te babbelen, erg lief gehoor.... En dat bij minimale belichting, alleen de kerstversiering brand en een paar kaarsjes, erg knus zo...
Groetjes Joyce
Hallo
Ik zag jouw boekje voor de eerste keer staan en ben eens komen neuzen.
Leuke valkjes heb je ;D.
Groetjes
Ann :)
Hoi Ann,
Leuk dat je eens komt neuzen, ik hoop dat je vaker langskomt, de valkjes zijn inderdaad erg leuk en ook erg lief.
Pucky ziet er al erg mooi uit en Gipsy...... tja dat moet nog komen.....
Groetjes Joyce
Niet te veel (http://www.valkparkiet.org/forumupload/bonbons1.gif) van al die verleidelijke dingen ;D
Fijne dagen
;) Wilma
(http://i16.photobucket.com/albums/b36/Gerda_Tw/Kerstbal-tekst.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/yunah3.jpg)
Groetjes Anja & de 8 Y-tjes
Hey Joyce
Ook voor jou fijne feestdagen en een gezond 2007 vanwege:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Ann_Handtekening6valkjes_24122006.JPG)
En natuurlijk ook nog van Alpha en mij ;D.
Groetjes
Ann
:-* :-* :-*
Hallo Joyce
Ik wens voor jou en alle mensen,
de vervulling van veel stille wensen.
Fijne kerstdagen Riny
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/kerst7.jpg)
Hallo allemaal,
Inmiddels is Pucky al helemaal bij ons gewend en daarom was vandaag het grote moment aangebroken dat hij lekker los mocht vliegen met Gipsy.
Nu is Gipsy nog niet zo'n goede vlieger, maar Pucky wel......
Gipsy probeerde heel dapper om Pucky bij te houden en te doen wat hij allemaal deed, met als resultaat een hijgende valk..... Gelukkig weet ik zeker dat het bij hem puur conditioneel is, daarom even de rust er in gebracht.
Wat mij op zich erg verbaasde is dat Pucky ook buiten de kooi heel makkelijk en lief opstapte zonder weg te vliegen..... Nellie kan bevestigen dat dit eerst heel anders was bij mij.....
Natuurlijk kon ook Pucky niet bij de kerstboom wegblijven......
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Pucky1ekeeruitdekooi.jpg)
En ook mijn staart was een makkelijke landingsbaan
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/puckyophoofd.jpg)
Natuurlijk was Gipsy weer niet bij Mike weg te slaan, dus voor een leuke foto moest Pucky er natuurlijk ook bij, hier het resultaat
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/1ekeersamenuitdekooi.jpg)
Mike begint het steeds leuker te vinden die valkjes, gna gna
En de mannen helpen hierbij goed.
Het was ook Mike's idee om die 2 lekker samen te laten vliegen........
Ben wel heel blij dat het zo goed gaat, wel moeten zowel Mike, Gipsy als Pucky nog erg aan elkaar wennen maar dat komt wel goed.
Nu heerst er hier komplete rust, de valkjes moeten nog een beetje bijkomen van hun grote avontuur
Nou tot zover de update voor vandaag.
Groetjes Joyce
Hoi Joyce,
Jeetje wat leuk zeg, allemaal goede berichten! :D
Ik weet niet wat ik leuker vind, dat het zo goed gaat met Puck of dat je Mike ziet met twee valkjes en er duidelijk plezier in heeft?
En dat, allemaal door.....jaaaaaah....mijn Siepie! :P
Gaat goed hoor, je ziet dat het investeren wordt beloond, geweldig! :)
'k Hou het kort, je zult wel weten waarom.
Doeiiii, Nellie
Hoi Joyce,
Dat gaat erg goed bij jou zeg.
Het zal een heel avontuur geweest zijn dat vliegen.
Vind de foto's ook heel mooi. Mike zit er op deze foto een stuk relaxer bij moet ik zeggen ;D ;D ;D
Groetjes Anja
Hey Nellie,
Mike heeft er inderdaad steeds meer plezier in en ja dat komt door jouw Siepie ;D
Hey Anja,
Mike zit er idd al een stuk relaxter bij, wel als de birdies rondvliegen vind ie dat nog wel een beetje eng, maar dat went vanzelf wel......
Mike heeft nu ook een speelplaats voor de mannen gemaakt, ben benieuwd of ze er ook gebruikt van gaan maken.
Nu zijn ze ook lekker aan het rond fladderen en het begint erop te lijken dat Pucky een beetje van zich af gaat bijten....
Gipsy kwam dichter bij hem en begon een beetje te pikken waarop Pucky in de aanval ging...... Nou ja aanval, hij liet wel merken dat hij ook zo kan doen als Gipsy, ben wel benieuwd of de mannen nog aan elkaar gaan wennen.....
Ik heb het vermoeden dat Gipsy nogal een mensenvalkje is, hij wil dan wel niet gekroeld worden en op handen heeft hij het al helemaal niet zo, maar als hij los is vliegt ie wel even een rondje mee met Pucky maar al snel setteld hij zich bij Mike op zijn schouder.... Het lijkt wel of hij alleen uit de kooi wilt om gezellig bij Mike te gaan zitten.
Nou ja we zien het wel.
Zodra het speelding af is plaats ik wel een foto-tje.
Ook heb ik een klein vraagje aan jullie: Gipsy stapte keurig op de vinger maar sinds kort verdomd ie dat. Hij gaat echt zitten blazen en pikken naar je vinger en zodra je de vinger onder zijn buikje schuift vliegt ie weg......
We hebben hem al proberen te verleiden met iets lekkers maar als je bijvoorbeeld een zonnepitje tussen je vingers hebt trekt ie het weg, gooit hem vervolgens weg en begint de vinger te pikken. Ook kan ik hem niet met de volle hand pakken, dus dat is ook geen optie.
Wie weet raad want we worden er een beetje gek van, krijgen hem bijna niet meer de kooi in en kunnen hem ook niet verplaatsen.
Groetjes Joyce
;D ;D ;D Ik heb het gehoord van Mike en Siepie....tja dat wordt het gewoon liefde :-* op het eerste gezicht :-* met de valkjes thuis :-* dat KAN niet anders ;D
En al kreatief bezig....we zullen zien, volgend jaar deze tijd ;)Mike's tweede liefde zijn jullie valkjes door dik en dun!!!
;) Wilma
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Bailey2007.jpg)
Hallo Joyce
Ik wens je een jaar vol vreugde
en zonneschijn,
waarin verdriet en zorgen
2 onbekenden zijn.
Fijne jaarwisseling !
Groetjes Riny
Hoi Joyce,
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/puk.jpg)
Groetjes Anja
(http://i22.photobucket.com/albums/b346/Sathoja/Plaatjes/hny002.gif)
Liefs, Ed, Caroline, Sanne, Thomas en Jasper.
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/NEWYEAR1.gif)
HEEL VEEL LIEFS,PLEZIER EN VOORAL GEZONDHEID VAN PIET, WILMA EN AL ONS DIERBAARS IN 2007
Ik kwam ineens je mooie foto tegen bij mijn als handtekening.... ;D...echte samenwerking dus :P
:D Wilma
Hoi allemaal,
Het is hier al een tijdje rustig geweest, dus ik dacht laat ik maar weer eens wat schrijven.
Nou weer zullen we eens beginnen.....
Gipsy en Pucky zijn al aardig aan elkaar gewend, wel bekvechten ze vaak buiten de kooi, dus durfde ik ze steeds niet bij elkaar te zetten.
Vandaag was ik het zat en nu zitten ze dus wel in een kooi, ze laten elkaar aardig met rust, gaan alle twee hun eigen gang en kant op.
Helaas heeft Pucky geleerd van Gipsy hoe hij moet schreeuwen, zodra ik de kamer uitloop, word Mike doof van het gekrijs van Pucky....... Hopenlijk houd hij er snel mee op.... Het zou ook leuk zijn als de de mannen wat beter met elkaar omgaan binnenkort. Pucky doe wel heel lief maar Gipsy moet nix van hem weten, zodra Pucky in de buurt komt staat hij al in de verdediging/aanval, maar dit alleen buiten de kooi, de malloot....
Vandaag wel weer een stapje verder gekomen met Pucky, ik mocht hem kroelen!!!!!!!!!! Eerst al toen hij bij me zat en later ook in de kooi, toen bood hij echt zijn koppie aan, echt lief.
Helaas hebben we met Gipsy nog steeds geen vooruitgang.
Als je alleen al met een hand in de buurt komt, gaat zijn bekkie al open en begint te blazen. Alleen als hij in nood zit stapt hij op de vinger maar anders vliegt hij weg.
Hij wou vandaag weer lekker meevliegen met Pucky, eerst lande hij volledig buiten adem op mijn arm, hier schrok ik wel erg van want ik had hem nog nooit zo erg horen hijgen. En vervolgens vloog hij achter Pucky aan de keuken in en ineens BOEM en een heel zielig zacht piepje....... Ik meteen kijken, was hij tegen de koelkast aan gevlogen en zat ernaast heel beduusd om zich heen te kijken, ik mijn hand voor hem gehouden en toen stapte hij wel op. Nadat ik hem in de kooi had gedaan zag ik een bloedvlekje, helaas kan ik hem niet pakken dus ook niet goed bekijken hoe erg het is, maar zo van een afstandje lijkt het me mee te vallen, het is volgens mij wel hetzelfde plekje als de vorige keer toen ie erg geschrokken was in de kooi. Zal hem voorlopig goed in de gaten houden.
Ook hebben we het voor elkaar gekregen om zowel Pucky als Gipsy te wegen. Pucky geeft geen problemen die kan je zo op de weegschaal zetten en hij blijft keurig zitten, resultaat 88 gram, ben ik erg tevreden over.
Met Gipsy is het een heel ander verhaal, hij wil niet opstappen en je kan hem ook niet met de volle hand pakken, tja hoe doe je dat dan...... Mike kwam met de oplossing, dat moest ook wel want Gipsy komt alleen bij hem zitten, hij deed wat zonepitjes in de kom van de weegschaal en vervolgens liep Gipsy op de rand van de kom en bleef daar zitten...... Nu weten we eindelijk ook het gewicht van hem namelijk 87 gram. Dus twee gezond wegende valkjes.
Zo dat was weer een hel verhaal zeg, mijn vingers zijn helemaal roodgloeiend!!!!!!
Groetjes Joyce
Hoi Joyce,
Wat een goed idee om zo je valkje te wegen. De gewichten zijn perfect hoor.
Wat een vooruitgang zeg dat je Pucky mocht kroelen. Hoop voor je dat Gipsy ook snel bijdraait. Misschien als die ziet dat Pucky zich laat kroelen en zo dat Gipsy dan misschien ook makkelijker wordt.
Groetjes Anja
HOE dan ook in "nood" stapt Gipsy wel op....dus helemaal bang is ie niet (meer) en heeft wel vertrouwen dat je niets "engs" doet...hij is wat trager in de benadering, maar ik denk dat je met veel geduld bereikt wat je doel is!!
:D Wilma
Hoi Anja,
Tja, Mike heeft soms wel handige ideeën. gelukkig maar..
Ben ook erg blij dat ik Pucky mocht kroelen, hij is echt een lieverd aan het worden, komt ook steeds bij je zitten, de schat, wel heeft hij erg scherpe nageltjes, volgens mij heeft Nellie ze een keer extra gevijld.......
Hoi Wilma,
Dat is nou juist het probleem, hij deed het wel totdat hij de eerste keer toen Pucky en hij in een kooi zaten, pucky totaal geen rust gunde en toen ik pucky eruit wou halen om ze apart te zetten, hem dus aanviel..... Ik was zo kwaad dat ik Gipsy gewoon met de volle hand eruit pakte, dit is hij dus niet gewend. En sindsdien zijn we dus terug bij af....
Ik sla mezelf voor mijn hoofd dat ik zo heb gereageerd, maar ja gebeurt is gebeurt ik kan het nu niet terugdraaien, ik hoop alleen dat Gipsy snel bijdraaid want ik vind het niet leuk als om steeds zoveel stress te krijgen als hij op moet stappen...
Nog even een stukje algemeen, de mannen hebben vannacht voor het eerst de kooi gedeeld, gelukkig is het goed gegaan, geen uitgetrokken veren e.d.
Wel moet ik zeggen dat ze een beetje gek zijn, ze komen niet bij elkaar zitten zonder ruzie te maken, als Pucky hoger zit dan Gipsy gaat Gipsy tenen bijten. Gelukkig bijt Pucky wel van zich af en nu kijk ik in de kooi, zitten ze met zijn tweeen over de bodem te scharrelen en samen te eten...... Ik snap ze niet!!!!!
Groetjes Joyce
Moet je ook niet willen snappen :P het blijven soms onvoorspelbare dieren en wat Gipsy betreft...ja idd ff bij "af", maar met het geduld gaat het langzaam wel wer lukken.
Best moeilijk niet ECHT boos te worden, als de "oude" de nieuwkomer pest en jij wilt ingrijpen....begrijpelijk, maar soms moet je tot 10 tellen ::)
Zo maakt iedereen wel foutjes hoor, maar ze zijn om gewoon weer te starten en je leert er zelf ook van ;)
;) Wilma
Zo eindelijk zijn we weer een stapje vooruit gekomen, Gipsy stapt af en toe weer op, wel alleen als hij er zin in heeft maar ja het is weer een begin. Wel maak ik me een beetje zorgen over zijn verenpak, hij is hevig in de rui nu en nu zijn de geplukte plekjes erg duidelijk zichtbaar, ik hoop maar dat het nog goed gaat komen. Ook zijn gewicht is wat achteruit gegaan, 84 gram vandaag.... Ook maar even goed in de gaten houden. Ook zijn conditie is volgens mij niet erg best... Hij vliegt wel steeds langer en vaker, maar daardoor zit ie wel vaker op onze schouder uit te hijgen, soms zelfs zo erg dat ie bijna naar lucht aan het happen is, ook hier dus een aandachtspuntje... Wel is hij lekker actief en merken we niets aan zijn gedrag, hij schreeuwt nog steeds. En we hoopten juist door er een tweede bij te nemen dat het minder zou worden, niet dus, hij leert het zelfs aan Pucky.... Gelukkig is Pucky iets beschaafder qua stemgeluid!!!
Pucky doet het fantastisch, hij is zich vaak aan het uitsloven en ziet overal mogelijkheden om lekker op zijn kop te gaan hangen, leuk gezicht.
Ook komt hij steeds vaker mijn vingers op zoeken om een kroel te halen zowel in de kooi als buiten de kooi!!!! Zijn gewicht stijgt alleen maar, nu 89 gram.
Ook begint ie steeds meer machogedrag te tonen, vleugels wijd en macho'en maar........
Eerst was Gipsy echt degene die uitmaakte wat er gebeurde maar nu heeft hij concurrentie van Pucky.
Van de week betrapte ik de mannen!!! Ik geloofde mijn ogen niet, want wat ik daar zag........ Gipsy was Pucky aan het kroelen!!!! Ze kunnen dus wel lief zijn voor elkaar.
Wat moet dat een mooi gezicht zijn geweest dat ze elkaar zaten te kroelen.
En ik lees dat je weer een stapje verder bent. Kei goed van je ga zo door hoor.
Ik heb zelf ook 2 valkjes die alleen maar opstappen als zij dat willen. Maar ze zijn verder wel tam en laten zich ook lekker kroelen.
Groetjes
Anja
Hoi Anja,
Helaas is het bij Gipsy zo dat hij ook niet erg tam is..... Hij komt wel bij je zitten maar voor de rest ho maar, als je ook maar beweegt met je handen begint ie al te blazen, dus kroelen e.d. kunnen we bij hem voorlopig wel vergeten.
Maar ja, we hebben Pucky nog, daar kunnen we wel vanalles mee, dat is echt een schat.
Ach en iedere valk is nou eenmaal anders maar daarom vinden we hem niet minder leuk hoor!!!
Groetjes Joyce
Hoi Joyce,
Misschien wordt hij op den duur wel nieuwsgierig naar Pucky en komt hij ook eens kijken wat dat allemaal is.
En idd ze zijn niet allemaal hetzelfde. ik heb er 8 en ze zijn allemaal verschillend.
Geef ze allebei maar een dikke knuffel.
Groetjes Anja
Hoi Anja,
Pucky genoot van de knuffel, maar Gipsy vloog hard weg ;)
Het is al weer een tijdje geleden, dus de boel maar weer even updaten....
Pucky gaat erg goeg, die lieverd komt alsmaar kroeltjes halen... Gipsy, gaat ook steeds een beetje beter, ik denk niet dat het zo'n kroelkip als Pucky word, maar ja, hij komt wel vrijwillig bij je zitten en dan voornamelijk bij Mike, wel grappig. Daarnet ook zo gelachen. De valkjes waren lekker los en natuurlijk gingen ze lekker bij Mike zitten, tja alleen zitten, als Mike bewoog kreeg hij van 2 kanten commetaar. Wou Mike Pucky kroelen, nou daar was hij het niet mee eens...... alleen ik mag dat dus bij hem, gna gna gna.
Hier het bewijs:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/puckykroelen.jpg)
En hier de reactie na het kroelen.
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/Pucktgekdoen.jpg)
Ook is ie steeds meer aan het babbelen, de twee mannen houden nu hele serenades tegen elkaar, funny
Nou dat was het dan weer voor even.
Groetjes Joyce
Zo, ik weet nu waarom de mannen af en toe lopen te ruziën.... Eigenlijk heel erg simpel Gipsy begrijpt Pucky niet....
Net waren ze lekker los, hebben heerlijk buiten de kooi lopen scharrelen en toen kwam Pucky met zijn koppie naar beneden naar Gipsy toe, hij kwam echt een kroel vragen bij hem. Staat Gipsy er echt zo bij van: Wat moet je nou???? En dus niet een kroel geven, dus Pucky denkt dan doe ik het wel bij jou..... FOUT!!!! Gipsy in de stress, resultaat 2 bijna vechtende valkjes op mijn schouder. Dus wie o wie kan Gipsy een spoedcursus valkjestaal geven...... Ik denk dat hij dat nog niet heeft gehad namelijk.
Ook wel funny, laat ik die twee lekker los om te vliegen, vliegen ze twee rondjes door de kamer en gaan vervolgens bij me zitten (Mike is niet thuis dus nemen ze genoegen met mij...) en gaan daar niet meer weg. Wel grappig, kunnen ze de vleugels lekker strekken, doen ze het niet, die lekkere eigenwijsjes.
Even een klein stukje off - topic.. Over een half jaartje gaan we trouwen en ben zo blij dat de voorbereidingen zo soepeltjes gaan, we hebben bijna alles al geregeld..... Alleen nog een pak voor Mike en dan nog de kleine dingetjes om de puntjes op de i te zetten, zo relaxed. Wat nou huwelijks stress??? Totaal geen last van... ::)
Groetjes Joyce
Hoi Joyce
Ten eerste gefeliciteerd met je aanstaande huwelijk.
En een spoedcursus valkjestaal, ik denk niet dat dat help. Ik zag vanmorgen dat Chatima Truus weg aan het jagen was toen deze voor een kroel kwam vragen en dat terwijl ik zeker weet dat Chatima valkjestaal spreekt want zijn vader doet het hem voor hoe het moet.
Liefs
Mara
Hoi Mara,
Gelukkig ben ik niet de enige met een valkje die de ander "wegjaagd" als die een kroel komt halen...
Het wordt trouwens steeds moeilijker om die 2 qua geluid uit elkaar te houden, ze doen elkaar echt na, wel geinig hoor, Pucky is nog zo jong vergeleken bij Gipsy en hij kent alle deuntjes al de Gipsy kent...
Precies zoals Nellie al voorspelde, een echte fluiter.
Ook is het zo'n vrolijk vogeltje, als hij los is loopt hij echt helemaal over je heen om de boel te verkennen en de bank is zo interessant ;D Alleen moedervlekken vind ie niks, die moeten weggepikt worden..... ::)
Groetjes Joyce
Hoi joyce,
Gefeliciteerd mat je aanstaande huwelijk. De stress die komt misschien nog wel.
Wat betreft het wegjagen van de valkjes dat gebeurd hier ook wel hoor en daarna zitten ze weer gebroedelijk samen naast elkaar. Dat zijn dingen dat leren ze vanzelf hoor.
Groetjes Anja
Een a.s. huwelijk....spannend!!! :D
Rocky (grote broer) en Corky (2e broer) kunnen beiden ook heel mooi fluiten....tot diep in de avonds zelfs :D
Dus Pucky zal zeker OOK zo aan fluiten :D
;) Wilma
Dat fluiten is wel te hope..... Helaas heeft Gipsy hem ook het schreeuwen geleerd ::)
En als ik die leuke deuntjes op de site e.d. laat horen, begint Gipsy al meteen te krijsen..... Maar de aanhouder wint :P
Groetjes Joyce
Zo het is alweer een tijdje geleden dat ik mijn verhaal heb gedaan hier, maar ja geen bericht is hier goed bericht.
De mannen kunnen steeds beter met elkaar opschieten, als ze los zijn en elkaar kwijt zijn roepen ze elkaar. Wel lopen ze af en toe nog ruzie te maken, maar ja dat zal er wel bij horen.
Vandaag zaten ze een keer bij mij op mijn schouders en Gipsy liep me toch een partijtje macho te doen.... Ik lag compleet in een deuk, en hij ging maar door met me te versieren, echt geinig. Pucky ging zich er ook mee bemoeien maar hij wou alleen maar gekroeld worden door Gipsy en tja Gipsy had alleen maar oog voor mij.... ;D
Ik heb er een filmpje van gemaakt, maar die is erg donker, misschien plaats ik hem wel maar misschien ook niet, moet er even over nadenken.
De laatste tijd maakte ik me een beetje zorgen over Gipsy, omdat hij na een paar rondjes vliegen zo aan het hijgen was en omdat zijn verenpak er nog steeds verschrikkelijk uitziet. Gelukkig merkte ik daarnet dat het hijgen na het vliegen al een stuk minder is, het was dus echt een conditie kwestie. Wel was hij een beetje (erg) moe na het vliegen en bleef zowaar op mijn vinger zitten (weliswaar na een noodlanding) en kon ik hem eindelijk een keer uitgebreid bekijken en he he eindelijk zie ik op alle kale plekjes pennetjes doorkomen, de een langer dan de ander maar het begin is er.
Ook gelijk de mannen maar weer eens gewogen, Gipsy is na een terugvalletje gelukkig weer op een goed gewicht, 85 gram, mag nog wel iets meer bij want Pucky lijkt wel een reus naast hem. Maar dat is ook niet zo moeilijk met zijn 96 gram......
Pucky is wel een schatje hoor, mag hem lekker kroelen alhoewel hij het de laatste paar dagen iets minder vind... Ik denk dat er een veertje dwars zit of zo.
Gipsy gaat trouwens ook al steeds beter met opstappen, hij doet het nu ook als wij dat willen, nog wel met enige aarzeling, maar hij doet het!!!!!
Al met al is het weer een heel verhaal geworden en kort samengevat alles loopt hier op rolletjes.
Groetjes Joyce
Fijn dat het beter gaat met "de mannen", ze wennen dus steeds meer aan elkaar ....de broers van Pucky, zitten sinds gisteren bij elkaar.....wel leuk en geheel onverwacht...2 mooie fluiters bij elkaar.....Fluit Pucky ook al ???
;) Wilma
Hey Wilma,
Pucky gaat al steeds meer fluiten, hij fluit Gipsy's toontjes allemaal al na, zelfs op dezelfde toonhoogte...... Is af en toe erg moeilijk om ze uit elkaar te houden....
Groetjes Joyce
Alle manvalkjes bij Nellie vandaan fluiten heel mooi en Corky begint zelfs te praten :D erg leuk!!!!
:D Wilma