Heeft er iemand ervaring met kweken in de winter ?
Wat is de minimumtemperatuur ?
Hoeveel uren licht ?
Groeten
Ludo
Mijn vogelkamer houdt ik op minimaal 20 graden en ik heb daglichtlampen die meestal 's avonds om een uur of 10 - half 11 uit gaan. Maar ik ben er niet heel strikt in hoor, ik vergeet ze ook wel eens aan te zetten ;D Doen mijn valkjes ook niet moeilijk over ;D Waar je wel erg op moet letten als je stookt is de luchtvochtigheid. Voor je het weet zit het maar op 30 % ::)
Die temperatuur is bij mij niet haalbaar, heeft iemand enig idee wat de minimum temperatuur is ?
Normaal gezien gaan de blokken er bij mij in het voorjaar in en dat is het ook nog vrij fris.
Ludo
Ik kweek binnen, dus dan is het goed te doen. Ik hoorde wel laatst van iemand ( weet niet meer waar, denk een ander forum ) dat de energiekosten zo de pan uitreisde dat het voor hem één keer maar nóóit meer was, dat kweken in de winter.
Citaat van: Ludo op 20 november 2006, 19:30:58
Die temperatuur is bij mij niet haalbaar, heeft iemand enig idee wat de minimum temperatuur is ?
Normaal gezien gaan de blokken er bij mij in het voorjaar in en dat is het ook nog vrij fris.
Ludo
Hoi,
Je moet niet uitgaan van de minimale temperatuur maar van de optimale temperatuur ;)
Ik kan je helaas niet helpen, want ik kweek altijd buiten, waar de temperatuur uiteraard heel variabel kan zijn. Toch zul je het terugzien aan je jongen als de temperatuur uiteindelijk wat te koud is.
gr Inger
Hoi Ludo,
Ik kweek normaal gesproken alleen in het voorjaar en in de zomer zoals bijna iedereen doet.
Maar ik heb wel een keer buiten het seizoen om een nestje gehad in november de valkjes zijn toen in een stil hoekje in de volière op de grond gaan broeden.
Ik heb dat toen pas ontdekt toen het eerste jong uit kwam ik kon het dus niet meer weg halen.
Er lagen 4 eitjes in het nestje daarvan zijn er twee jongen uitgekomen.
De temperaturen waren zeker niet optimaal er lag sneeuw om het nestje heen.
toen de jongen wat groter werden zijn ze naar binnen gekropen daar waar het iets warmer was maar ik stook niet in de schuur en dus daar ook temperaturen rond het vriespunt.
Beide jongen zijn gewoon uit gegroeid tot prachtige valken.
Het kan wel maar ik zou het zeker niet aanraden
Groeten Arno.
Hoi Inger, waar ik in mijn geval van moet uitgaan is de praktische haalbaarheid.
Ik ga proberen om de minimum temperatuur rond de 10 graden te houden.
Ik heb een vriend en die heeft een oude champignonkwekerij gekocht en kweekt daar valkparkieten in, het is daar zomer winter rond de 10 graden en dat gaat prima.
Iemand andere ervaringen daarmee ?
Ludo
niemand ?
Ludo
Ik denk dat maar weinig mensen kweken bij 10 graden ;D Geen ervaringen dus. Mij lijkt het toch veel te koud hoor :-\ De jongen zullen snel onderkoelt raken als de ouders net wat te lang van het nest zijn. Zeker als ze nog heel klein zijn.
Hoi, ik weet het niet hoor !
Mijn ervaring is vooral dat je een koppel moet hebben dat goed op de jongen blijft zitten. Anders is dat zelfs in de zomer een probleem.
Als ik mijn blokken in het voorjaar buitenhang dan kunnen de temperaturen enorm varieren en vriest het soms nog s'nachts !!! Ik heb soms al jongen in maart-april.
En ik heb er absoluut geen problemen mee gehad tot op heden. Maar misschien zijn er wel andere dingen waar ik op moet letten ? Ik vroeg me af of de vogels in broedconditie komen, maar daar heb ik het antwoord al op, alle koppels paren en ik had gisteren mijn eerste ei van een koppel getekendwitmasker x dominantpastelwitmasker
Ludo
Nou, we zijn benieuwd naar je ervaringen hoor ! Maar die krijgen we vast wel te horen ;D