Valkparkiet.com

Algemeen => Mutaties => Topic gestart door: Peter op 25 september 2006, 19:42:10

Titel: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Peter op 25 september 2006, 19:42:10
Hoi,

Via de email kreeg ik een vraag wat dit voor mutatie kon zijn:
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/cremekleurtje1.jpg)
(http://www.valkparkiet.org/forumupload/cremekleurtje2.jpg)

Groeten,
Peter
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Mariska op 25 september 2006, 19:48:49
Als jij het niet weet zal ik het al helemaal niet weten ;D

Maar ik vind hem heel apart.

Is het niet zoiets als waar Ludo volgens mij ook mee bezig is.
Dat gaat een beetje de groene kant op.
Rianne heeft ook zo'n aparte kleur zitten, maar dan geelwang.

Ben benieuwd naar de mening van deskundigen ;)
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Ludo op 25 september 2006, 19:51:55
Hoi Peter,

Ragos woont bij me in de buurt en is bij mij al langs geweest en heeft die vraag op het forum van www.valkparkieten-benelux.tk  (http://www.valkparkieten-benelux.tk) ook al gezet.

Ik zou eens moeten langsgaan om naar de vogel te kijken, maar ik heb de tijd nog niet gevonden, want een foto kan een verkeerde indruk geven.

Maar ik denk dat het een typische vogel mosterdkleurige vogel is zoals ik er ook enkele(geelwangen) heb.

Toen Ragos bij me langskwam had ik de vogels nog uitgeleend aan Frans Kok, maar intussen zijn ze bij mij terug, misschien moeten we ze eens vergelijken.

Sommigen spreken van een versterkte geelfactor.

Ik weet het niet, de toekomst zal het uitwijzen

Ludo
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: trienke op 25 september 2006, 20:56:43
Is dit niet iets met olijf mutatie??

Groetjes Trienke
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Rianne op 25 september 2006, 21:33:45
Ik vind het dan weer zo jammer dat zo'n 'aparte' vogel zo slecht en rommelig in de veren zit. Zou hij er altijd al zo uitgezien hebben, of is hij al tig keer vervoerd in een te klein kooitje?
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Peter op 25 september 2006, 21:49:35
Deze "kleurslag" heb ik al eens in Zwolle op een beurs gezien. Een hobbykweker had er meerdere te koop en alle valkparkieten van deze "kleurslag" zaten minder mooi in de veren. De hobbykweker vroeg er toen 15 euro p.s. voor. Ik heb toendertijd (vorige jaar) geen adresgegevens gevraagd. De hobbykweker gaf aan dat als de valken ouder worden de veren mooier worden en het weer een "normale" valkparkiet wordt. Vervolgens wees hij naar een bont cinnamon.

Het was een hobbykweker op de beurs en hij wist de meeste mutanten de benamingen niets eens, hij wist dus ook niet wat hij verkocht.

Groeten,
Peter
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Rianne op 25 september 2006, 21:57:26
Mijn geelwang is net weer even anders, en zij zit stukken beter in de veren. Het lijkt aan de voorkant alleen niet helemaal aan te sluiten. Haar nadeel is dat ze niet van mannen houdt ::)

(http://www.valkparkiet.org/forumupload/2006_0822valkjes3.JPG)
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: •=Bonnie=• op 25 september 2006, 22:03:07
Ik heb deze kleur al meermaals gezien maar ze zien er altijd even rommeling uit. Ik kon er laatst eentje kopen voor 25 euro maar die zag er zo rommelig uit dat ik hem heb laten zitten  ::)

Als het al een andere mutatie is vind ik het geen mooie in dit stadium, ik vind dat de vogels er ziekelijk uit zien   :-\ :-X Maar da's mijn persoonlijke mening, een ander vind ze misschien net heel mooi.
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Ludo op 26 september 2006, 20:06:41
Het rommelig uitzien van deze vogels heeft volgens mij te maken met een extra mutatie die men "langvederig" noemt.
Deze mutatie is al langer erkend bij roseicollies.

Ik dacht oorspronkelijk dat de olijf of mosterdvorm van de valkparkiet altijd samenkwam met de langvederigheid, maar alhoewel dit dikwijls het geval is, is dit niet altijd zo.

Ik heb zelf immers zo'n geelwangpop die er net zo rommelig uitziet en de veren zijn inderdaad langer dan normaal.

Maar ik heb ook zo'n geelwangman, die er echt perfect uitziet.

Het is niet zo dat de vogels hun kleur verliezen met ouder worden, want de pop is van 2000

Het is wel zo dat ze heel moeilijk kweken (wat dikwijls zo is bij nieuwe mutaties)
De pop heeft bij Frans niks gedaan en is daarom terug bij mij gekeerd.
Toen Frans de vogels uitgevangen had en samengezet om ze aan mij terug te bezorgen zag hij dat de man interesse toonde voor een fallowgeparelde pop.

Ik heb deze dan ook tesamen gezet en ze hebben blijkbaar een koppel gevormd.

Aangezien fallow de geelfactor versterkt, kan dit nog leuk worden, ik ben benieuwd of er iets van komt !?
Groeten

Ludo

hier een foto, bovenaan de pop (als je goed kijkt kan je zien dat de veren langer zijn) onderaan de man perfect in de veren

(http://members.lycos.nl/nymphicus/hpbimg/001mosterd.JPG)
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Rianne op 27 september 2006, 08:54:08
Hey Ludo,

vreemd dat jouw pop ook niks wou. Hier is dat ook zo.
Titel: Re: Wat is dit voor mutatie?
Bericht door: Ludo op 28 september 2006, 06:40:55
Zo vreemd is dat niet, mutaties zijn nu eenmaal afwijkingen en er kunnen ook afwijkingen zijn die je niet ziet.

Ik hoop dat het beter lukt met de man

Ludo