Valkparkiet.com

Algemeen => Aanschaf => Topic gestart door: Thijs op 13 augustus 2006, 20:09:18

Titel: een of twee valkjes
Bericht door: Thijs op 13 augustus 2006, 20:09:18
Hallo,
Ik ben Thijs en ik ben nieuw hier.
Ik heb een grote buitenvoliere (hoogte=2m, lengte=2m, breedte=1m) leegstaan en zou daar graag een valkparkietje in willen hebben. Mijn bedoeling is om het gewoon als leuk tam vogeltje te hebben, niet om te kweken.
Ik wil hem daarom ook zo tam mogelijk hebben.
Zal ik 1 of 2 valkjes nemen? Maakt dat uit qua tam maken?
Ik hoop dat iemand mij kan helpen.

Alvast bedankt! :)

Thijs
Titel: Re: een of twee valkjes
Bericht door: Rianne op 13 augustus 2006, 20:15:24
Hoi Thijs,

als de voliere buiten blijft staan, zou ik er zeker 2 valkjes in nemen. Ook voor binnen is 2 beter, omdat het valkje dan nooit alleen zit als jij er niet bent.
Het is beter om het valkje in huis tam te maken, in een kooi. De ruimte is dan niet te groot, in de voliere zou hij alleen maar wegvliegen.
Een andere optie is om meteen een handtam valkje te reserveren bij een kweker. Dit scheelt je veel werk.
Bedenk wel dat je niet met een valkje naar buiten kunt lopen. Je zult dus zelf in de voliere moeten staan om met het valkje te kunnen spelen. :)
Titel: Re: een of twee valkjes
Bericht door: Thijs op 13 augustus 2006, 20:29:52
Dat is inderdaad wel beter denk ik ja, aangezien ik overdag op school zit.
Ik ga waarschijnlijk valkjes kopen die al handtam zijn (bij BOCs valkkwekerij, van Suzanne, ook op dit forum volgens mij) dus dat tam maken moet dan wel lukken.
Het enige nadeel is dus dat de buitenvoliere buiten staat, en ik dus niet binnen met ze kan spelen. Kan ik ze niet leren om als ik in de voliere ben ze even in een klein kooitje te zetten en dan met dat kooitje naar binnen gaan, en ze er daar weer uit halen? Of is dat teveel stress?
Ik ga ze sowieso eerst binnen houden tot de lente (op Suzanne's advies) en dan pas naar buiten, zodat ze winterhard kunnen worden.
Titel: Re: een of twee valkjes
Bericht door: Rianne op 13 augustus 2006, 21:15:41
Hoi Thijs,

volgens mij moet dat wel kunnen hoor. Als ze maar tam zijn, dan vertrouwen ze je wel. Misschien bevalt het binnen houden je wel ;)
Titel: Re: een of twee valkjes
Bericht door: Thijs op 13 augustus 2006, 21:30:34
hahah mooi, Bedankt voor je reacties!

Thijs