Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: Roosje op 9 april 2006, 14:46:10

Titel: Zwarte krop?
Bericht door: Roosje op 9 april 2006, 14:46:10
Mijn donsje piept niet meer zoveel maar de krop zit wel vol. Het lijkt echter wel zwart! Je ziet duidelijk dat er wat in zit en dat is heel donker. Iemand enig idee wat dit is?

Hij trilt ook heel erg als hij niet onder zijn ouders zit, is dit normaal?
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: moonwitch (diana) op 9 april 2006, 14:50:28
Hoi Roos

Wat jij zo vertelt lijkt het of de ouders nog geen kroppap hebben aangemaakt maar gewoon zaadjes hebben gegeven.
Weet het niet 100% zeker maar misschien kun je een foto plaatsen.
Groetjes diana
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Rianne op 9 april 2006, 14:53:44
Het trillen klopt wel hoor, dat doen ze ook nog als ze 2 weken oud zijn. :) En idd, heb je een foto van het kropje?
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Roosje op 9 april 2006, 15:08:14
Nee een foto heb ik helaas niet. Ik wil ze niet teveel storen. Vanochtend zag het kropje er wel gewoon papperig uit. Maar nu leek het wat zwart, ik zag wel een paar zaadjes zitten.
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Tara op 9 april 2006, 15:09:51
Hoi Roosje,

had ik onlangs ook met een van de jongen bij Elmo, weet niet meer precies wie het was, maar het was in elk geval niet schadelijk.

Ik zou gewoon wat meer eivoer bijgeven en je niet zoveel zorgen maken.

Groetjes, Tara
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Roosje op 9 april 2006, 15:16:55
Doe ik ;D
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Lin op 9 april 2006, 16:38:03
Ik gaf altijd eerst het eivoer en dan als ze daar genoeg van hadden pas de zaadjes. Bij mij werkte dat wel goed. voor de zekerheid kan je beter niet de zonnepitten geven. bij paul zijn er wel eens jongen overleden.

Zwarte zaadjes zie je altijd goed zitten. je ziet ook goed de darmen lopen onder de buik dat is ook normaal. Vooral bij de roodogen is dat vrij duidelijk.
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Roosje op 9 april 2006, 17:11:26
Ja maar bij mij zijn ze met z'n 10en he. Die kan ik niet allemaal op eivoer zetten :-\

Zonnepitten zitten er maar heel weinig in het voer.

Maar ik denk wel dat alles goed is. Maakte me gewoon weer druk ::)
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Lin op 10 april 2006, 07:09:06
Heb je tien valkjes bij elkaar tijdens het broeden? Had je de ouders dan niet beter apart kunnen zetten?
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: henk op 10 april 2006, 11:07:47
Citaat van: Lin op 10 april 2006, 07:09:06
Heb je tien valkjes bij elkaar tijdens het broeden? Had je de ouders dan niet beter apart kunnen zetten?


sorry even off topic

hallo lin je vraagt het zo alsof het niet goed is tien valkjes bij elkaar
een valkparkiet is toch een kolonievogel
ik heb ook vijf koppels bij elkaar in een voliere ook tijdens de kweek

groeten
henk
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Riny op 10 april 2006, 11:18:41
Hoy Henk
Lin zal wel bedoelen dat er van de 10 valken maar twee, op dat moment, aan het broeden zijn.
In een gemeenschappelijke voliere beginnen ze meestal allemaal tegelijkertijd.
Ook ik kweek in 2 gemeenschappelijke voliere's.
Wel heb ik 2x zoveel broedblokken hangen ,als dat ik koppels valken heb.
Ook hangen alle blokken op precies dezelfde hoogte en 80 cm uit elkaar.
Zelden heb ik gehad dat er gevochten wordt.
Wel is er natuurlijk ,als de broedblokken net komen te hangen,een hoop gekrakeel.
Het zijn dan toch net kleine kinderen die allemaal hetzelfde blok willen hebben.
Ik zou niet anders willen kweken.
Groetjes Riny :D
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Rianne op 10 april 2006, 12:23:07
Lin bedoelt het zo, dat het ouderkoppel wel eivoer nodig heeft voor de jongen. Kun je het eivoer niet in de buurt van het blok hangen? Voor de jongen is eivoer eigenlijk onmisbaar.
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Lin op 10 april 2006, 13:10:11
ik bedoel dat ik dacht dat Roosje binnen kweekt. Dan had ik ze apart gezet dat is een stuk rustiger als je maar een koppel hebt die broed. Als het buiten dan is dan natuurlijk meer blokken ophangen.
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: Inger m op 10 april 2006, 16:55:17
Citaat van: Rianne op 10 april 2006, 12:23:07
Lin bedoelt het zo, dat het ouderkoppel wel eivoer nodig heeft voor de jongen. Kun je het eivoer niet in de buurt van het blok hangen? Voor de jongen is eivoer eigenlijk onmisbaar.


Hoi,
Ik denk dat Roosje niets verkeerd doet door het koppel in de groep te laten, zolang er geen problemen zijn. Eivoer dichterbij de nestkast zetten, vind ik een vreemde maatregel.

Oudervogels weten in principe (!) goed wat de jongen nodig hebben en zullen ook meer eivoer en vaak ook brood opnemen. De afstand in een kamervoliere is zo relatief klein voor een valkparkiet (denk aan wilde vogels) dat de eivoeropname niet verhoogd zal zijn, als het eivoer wat dichterbij de nestkast staat. Het wordt mogelijk eerder onrustiger, omdat andere vogels dicht in de buurt van de nestkast naar het eivoer gaan. Ik heb het voer liever verder van de blokken af ivm onrust.

gr Inger
Titel: Re: Zwarte krop?
Bericht door: henk op 12 april 2006, 09:41:19
ik zou het eivoer ook gewoon bij de normale voederplats neerzetten cq hangen
ik merk nu dat ik mijn valkparkieten er liggen ondertussen dertien jonkies zeker twee keer per dag eivoer moet geven
en op het moment dat het er staat is het een drukte van belang van ze willen het allemaal

groeten
henk