Valkparkiet.com

Algemeen => Kweken => Topic gestart door: vogelfriek op 16 juni 2003, 02:05:44

Titel: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan broeden
Bericht door: vogelfriek op 16 juni 2003, 02:05:44
hallo :)

ik had een vraag: ik heb een tamme valk vanaf ong. dierendag
en wij willen er een keer een mannetje(niet tam) bij doen.
alleen hoe oud moet het popje zijn voordat het kan broeden,
en hoe zit dat met een mannetje?


groetjes vogelfriek
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: Paul op 16 juni 2003, 02:21:42
Hoi Vogelfriek,
Valkjes zijn in princype broedrijp met een maand of 9 maar beter is te wachten tot ze iets ouder zijn dus ongeveer 1,5 jaar.
De kans in dan veel groter dat het met het nestje goed gaat.
Bij het popje lijkt het me nog belangrijker dat ze niet te jong is anders kunnen ze wel eens last krijgen van legnood :-(

Groetjes,  Paul
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: Karin op 16 juni 2003, 02:25:27
Hoi Vogelfriek,

Wat bedoel je met "een keer" een mannetje erbij doen. Eenmalig ? Of ooit eens en dan voor altijd ? Het is namelijk erg zielig om een paartje uit elkaar te halen. Valkjes blijven als ze een paar vormen levenslang bij elkaar. Dus als je een keer een nestje wilt zul je het paartje altijd bij elkaar moeten laten.  Nu een antwoord op je eigelijke vraag  ;D In principe wordt geadviseerd pas te gaan kweken als valkjes minimaal  ruim een jaar zijn, zowel bij de man als pop.

Groetjes, karin.
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: Paul op 16 juni 2003, 04:18:21
Hoi,
Ik heb een nest gehad met een popje van twee jaar en en man van 11 maanden.
Zeker in het begin wist ie totaal niet wat ie moest doen, tijdens paren zat ie eerst steeds verkeerd om.
Met broeden zat de man steeds naast de eitjes in plaats van erop maar later ging het steeds beter.
Met voeren was het een prima vader gelukkig.
Maar dat soort problemen heb je dus als je met jonge valkjes kweekt, zeker als beide jong zijn mislukt heel vaak het eerste nest :-(

Groetjes,  paul
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: Annemiek op 16 juni 2003, 13:10:22
Hoi

Mijn vogels van 1,5 jaar hebben vrijdag en zondag de eerste jongen gekregen. Het is hun eerste nestje en alles gaat heel erg goed, paren, broeden en nu het voeren! Ik heb ergens gelezen dat ze in ieder geval 1 jaar moeten zijn.

Groetjes Annemiek
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: Lique op 16 juni 2003, 14:29:29
Hoi annemiek,

Je, klopt helemaal, ze moeten toch wel een jaar zijn, maar liever wat ouder. zoals jouw valkjes, dat is een mooie leeftijd, om met kleintjes te beginnen.

Groetjes Lique
Titel: Re: hoe lang duurt het voordat het vrouwje kan bro
Bericht door: vogelfriek op 16 juni 2003, 21:39:49
hallo, allemaal :)

bedankt voor de reacties ;D

als we een mannetje erbij doen dan laten we het mannetje altijd bij haar, anders zou het wel zielig zijn dus :'(.

groetjes vogelfriek