Valkparkiet.com

Algemeen => Andere vragen => Topic gestart door: Rob op 28 februari 2006, 13:18:48

Titel: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 13:18:48
Hallo...
wie kan mij verder helpen

op de ring staat overdwars WPC of WPO en dan P078 05 ( 05 ook overdwars) E071


ik wil graag weten waar deze vogel vandaan komt??

WIE O WIE KAN MIJ VERDER HELPEN???????

met afwachtende groet

Rob

EDIT: Ik ben er inmiddels achter dat het waarschijnlijk een ring is van de Westvlaamse Parkieten Club

dus met een beetje mazzel heb ik binnenkort meer info over de vogel.
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 14:37:59
YESSSSS

ik ben erachter waar de vogel vandaan komt..

heb de betrefende kweker gebeld ( belgie) maar er was niemand aanwezig die me verder kon helpen.

vanavond na 21:00 terugbellen is mij gevraagd....dus dat gaan we doen.


het vogeltje heeft wel een wereldreis achter de rug vanuit Roeselare naar Den Haag...

Groetjes

Rob


P.S...wat is internet toch een fijn medium...je komt bijna overal achter!!
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Tara op 28 februari 2006, 15:25:00
Hoi Rob,

hoe heb je het achterhaald?

Trouwens, Roeselare is hier vlakbij mijn deur, het valkje komt dus idd wel van een eindje als ie nu in Den Haag zit ;)
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 15:38:53
ik heb heel brutaal de vice-voorzitter van een vogelvereniging hier in de buurt gebeld (telefoonnummer achterhaald via hun site) en gevraagt of hij me verder kon helpen. Na het noteren van de gegevens op de ring kreeg ik binnen no-time een email met daarin de gegevens van de kweker via een bestuurslid van de West Vlaamse Parkieten Club kortweg WPC als op de ring met het kweeknummer van de kweker P078. Dus nu is het afwachten tot vanavond en hoop ik meer over het valkje te weten te komen, iik hoop in ieder geval de leeftijd te achterhalen maar meer info is ook meegenomen.

Groetjes Rob
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Tara op 28 februari 2006, 15:41:18
Ik ben benieuwd,
je houdt ons hopelijk op de hoogte als je hebt gebeld vanavond na 21 u. ;)
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 15:42:30
Uiteraard ;) :D
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rianne op 28 februari 2006, 16:13:03
Hoi,

als 05 overdwars op je ring staat, dan is je valkje van 2005. Is het een groene ring?
Maar behalve dat, zijn de splitten ook altijd handig om te weten. :)
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 16:14:46
daar was ik inmiddels ook al achter ja ..maar weet nog niet hoe oud ze exact is, het is een gewone alu kleurige ring.
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 21:40:18
 >:( :( ik voel me lichtelijk genaait...ik heb er geen andere woorden voor..

Hou me ten goede hoor...we zijn hier allemaal gek op Baby en willen haar/hem niet meer kwijt..maar ik verwachte een jonge vogel te kopen die volgens de winkel 3 a 4 maanden oud was (dit was vorige week). Baby blijkt nu al bijna 1 jaar oud te zijn...zij/hij is half april 2005 geboren.

Baby is door de kweker (tentoonstellingskweker) verkocht aan een italiaan die er ineens iets van 20 bij hem afnam...en dat is vorig jaar juli geweest.

Een wijze les voor de volgende keer...GEEN vogels meer kopen in de winkel...ook al zijn ze nog zo leuk en lief en ........


Met belazerde groet

Rob
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Karin op 28 februari 2006, 21:46:10
Yep, in dierenwinkels zijn ze altijd 3 à 4 maanden  ;D ;D ;D Als ze zeggen dat ze ouder zijn kunnen ze ze niet meer kwijt. een aantal goede dierenwinkels uitgezonderd  ;) Zo waren de 2 valkjes die bij ranzijn zaten al een half jaar lang 3 maanden, knap hè ?  ;)

Groetjes, Karin.
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 21:50:10
Ik ga morgen wel ff op verhaal bij de desbetreffende dierenwinkel, het kan zijn dat ze zelf van niks weten maar ik ga er toch ff mijn woordje over doen daar.

het zal wel geen effect hebben maar niet geschoten is altijd mis.

Met gewaarschuwde groet

Rob
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Tara op 28 februari 2006, 21:57:20
Hoi Rob,

da's wel minder :-\
Maar het valkje kan het idd niet helpen natuurlijk.

Ben benieuwd hoe je het gaat doen in de dierenwinkel.

Groetjes, Tara
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 28 februari 2006, 22:00:26
 ;D ;D ;D wat dat betreft heb ik mijn bekkie wel bij me zoals ze dat hier zeggen....maar ook daar hou ik je van op de hoogte.

Met zelfverzekerde groet

Rob
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Tara op 28 februari 2006, 22:03:31
Citaat van: Rob op 28 februari 2006, 22:00:26
;D ;D ;D wat dat betreft heb ik mijn bekkie wel bij me zoals ze dat hier zeggen....maar ook daar hou ik je van op de hoogte.

Met zelfverzekerde groet

Rob


Haha met al je verschillende groetjes :D
Ik ben zeer benieuwd, je laat het ons wel weten hé :D
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rianne op 1 maart 2006, 14:45:11
Dat is wel het nadeel van ringen, er staat alleen een jaartal op. Maar om nu voor iedere maand nog aparte ringen te maken, is veel te veel werk.
Dierenwinkels krijgen vaak het overschot of de ongewilde valkjes van broodfokkers. Ze kunnen de winkelier van alles wijsmaken omdat die het toch niet kan controleren, of er gewoon weinig van af weet.
Titel: Re: Hulp gevraagt voor acherhalen herkomst valk
Bericht door: Rob op 1 maart 2006, 15:44:52
uiteraard geloof ik dat de gemiddelde dierenwinkel niet altijd de kennis in huis heeft om dit soort dingen te kunnen zien/weten...in dit geval ben ik van mening dat de betreffende dierenwinkel enorm geblunderd heeft aangezien ze als sinds 30 jaar bekend staan (en er prat op gaan) als de specialist op vogelgebied hier in de regio.

Maar tis geven en nemen, ik heb in ieder geval de zoon van de eigenaar gesproken en die heeft me aangeboden het verschil tussen een jonge valk en een overjarige valk (zo'n 15 euro) terug te betalen. Hij vond het zelf ook geen prettig bericht en wilde de vogel in eerste instantie terugnemen en mij een "echte" jonge valk meegeven...iets waar ik niets van wilde weten aangezien ik al de nodige kosten heb gemaakt en wat wij belangrijker vinden, hij heeft nu al onze harten veroverd met zijn lekkere eigenwijze koppie.

Of ze er in de toekomst op gaan letten???...ik bewijfel het...het zal me niet verbazen dat ze voortaan alle ringen van de vogels afknippen om dit soort dingen voortaan uit te sluiten.

Maar een vogel koop ik er niet meer..!! Dat staat als een paal boven water!!!


Met terugbetaalde groet

Rob