Valkparkiet.com

Algemeen => Gedrag => Topic gestart door: dith op 22 oktober 2005, 22:36:54

Titel: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: dith op 22 oktober 2005, 22:36:54
Dag allemaal,

Wie weet er waarom mijn valkje de laatste tijd helemaal opgewonden raakt van een (geel, een andere kleur heb ik niet) vaatdoekje? Als ik de aanrecht of de tafel afneem zit Beau er als een idioot bij, borst en vleugels breed, gillend en krijsend, en houdt niet op voordat het doekje opgeruimd is. Houd ik het onder tafel dan valt ´ie er zowat vanaf om maar te ontdekken waar dat doekje is. Hij is er absoluut niet bang voor, integendeel, hij lijkt het erg aantrekkelijk te vinden.

Even iets over zij gedrag in het algemeen. Beau is een kuffelpiet 1e klasse, een half jaar oud en beslist niet bescheiden. Hij is dol op mensen en is net door zijn jeugdrui. Verder immiteert hij graag menselijk gedrag, zoals op de bank slapen, tv kijken (slaapverwekkend), glaasje sap drinken en meebabbelen. Lastig is dat hij peuken steelt uit de asbak en sigaretten uit mijn pakje trekt, het wieltje van de pc-muis en de knopjes van de afstandbediening aanvreet, maar goed, daar werken we aan. Hij is nu aan het leren om liedjes na te fluiten en kan ook al een paar woordjes heel duidelijk zeggen. Elke dag vliegt hij een paar uur vrij rond.

Welke valkpsycholoog kan mij iets naders vertellen over zijn doekjesfobie?

Groetjes, Edith
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: trienke op 23 oktober 2005, 06:58:44
wat een mooi verhaal, maar ik zou het niet weten
zou hij het doekje aanzien als zijn partner?

groetjes trienke
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: Roosje op 23 oktober 2005, 09:12:31
Ach, dat is iets wat veel valkjes hebben. Mijn punky is verliefd op sokken, schoenen, handdoeken, theedoeken. Gewoon een beetje apart valkjesgedrag dus :) Hij heeft zeker geen popje?
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: dith op 23 oktober 2005, 14:22:44
Nee, hij heeft geen popje, dus dan maar een vaatdoekje.......
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: dith op 23 oktober 2005, 17:06:47
Dol VAN een een geel vaatdoekje is dus dol OP een enz. want volgens mij hebben jullie gelijk en is Beau stapelverliefd! Om het uit te proberen hebben we het doekje op zijn kooi gelegd en Beau zit er als een Boedha naast, muisstil, het is nog nooit zo rustig geweest, behalve als er een poging wordt gedaan om het doekje aan te raken: daar wordt hij helemaal hysterisch van, kuif naar achteren, boze ogen, hoog schel gekrijs (dat doet ie anders nooit.....). Wat mij betreft mag hij vandaag nog wel met zijn nieuwe vriendin spelen, maar dan stop ik haar weer terug in het keukenkastje.
Als afleidingsmanouvre heb ik een lege toiletrol in zijn kooi opgehangen. Misschien wordt dit zijn 2e vriendin. Maar ja, daar heeft hij nu even geen tijd voor!

Groetjes, Edith
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: jennyK op 26 oktober 2005, 16:36:48
Mijn valkje (popje) Is dol op nagels. Als ze op je had zit gaat ze raar heen en weer lopen en met haar snavel langs m'n nagels. Net alsof ze er opgewonden van raakt.. Raar beest! ???
Maar ze is dus niet de enige met een rare eigenschap   ;)
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: Paul op 26 oktober 2005, 19:25:35
Hoi,

Valkjes zijn vreemde beestjes hoor  ;D
Ik heb er hier een die probeerd al bijna een jaar een ei uit te broeden en daar is ie helemaal mee in zijn nopjes dat is zijn plekje.
En kom niet aan zijn ei want hij pakt je  :D

Groetjes, Paul
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: Lautje op 28 oktober 2005, 12:06:21
Haha,
Ons valkje doet dat ook, vleugels helemaal uit elkaar en KEIHARD fluiten naar het doekje. Trouwens, het maak niet uit wat voor kleur doek, theedoek, handdoek...als het maar een doek is..TJA
En als je het over hem heen gooit fluit meneer gewoon door en kan je hem gewoon pakken STRANGE maar wel super grappig natuurlijk.

....nog meer verhalen over vreemde gewoontes??!!

gr Lautje :D
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: jippie op 1 november 2005, 09:06:34
Die van mij heeft ook iets met nagels. Dan loopt ze langs mijn hand en knabbelt zachtjes aan mijn nagelriemen, echt een niet onprettige nagelmassage krijg ik!

Nog iets vreemds, als ik iets moet printen gaat ze op m'n knie onder het bureau zitten en dan tegen de printer blazen en lelijk doen. Waarom? Geen idee!   ???  Misschien vindt ze de printer eng, dus is het wel dapper van haar  ;D ;D

Groetjes,
Anne
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: n00bst4r op 11 november 2005, 16:46:36
hello

de onze zit nu voortdurend met een haarrekkel te spelen.

dan hangt het soms rond zijn nek en blijft het zo'n uur hangen en haalt hij het dan weer af.

ook is hij bezeten door metalen hechtigingen, paperclips,...

soms wel grappig zicht met die rekkel rond zijn nekje.
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: luna op 14 april 2006, 18:26:06
mijn Luna is helemaal gek van gekleurde bekers, roze, blauw, geel maakt niet uit, dan gaat ie ook rechtop lopen fluiten vleugels iets opzij, kuif omhoog. En als ie niet bij je wil zitten dan hoef je alleen maar een beker op te houden en dan weet ie niet hoe snel ie bij je moet komen.... gekkie
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: madoja op 16 april 2006, 15:21:42
Hoi,

Kennissen van ons hebben ook een valk en die is ook helemaal verliefd op een handdoek. Wat het handige daarvan is, als hij zijn kooi niet in wil gooien ze de handdoek in zijn kooi en hij zit er in.

Onze eigen valk wordt helemaal gek van de kaasschaaf die vindt hij wel zooo mooi, als hij uit de la komt zit hij er al bovenop, soms erg lastig als je kaas wil gaan schaven  ;).

Groetjes Marije
Titel: Re: Dol van een geel vaatdoekje
Bericht door: eefje nieuwenburg op 20 april 2006, 14:10:13
onze Teun heeft dat ook,vaatdoekjes,theedoeken,handdoeken en zelfs zakdoekjes en schoenen.

vreemde beesten die valkjes ;D

groetjes eefje ;D