Valkparkiet.com

Algemeen => Voeding => Topic gestart door: eer op 17 september 2005, 00:59:16

Titel: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 17 september 2005, 00:59:16
hoi allemaal daar ben ik weer ik heb het hier eerder op gescheven en gedaan wat jullie me voor tips gaven maar me valkje eet nog niet zelfstandig. hij is nu 13 weken en zit nog 1x per dag aan de pap want zaad wil die absoluut niet eivoer niet trosgiest niet kiemzaadjes geweekt niet ik krijg er dus niets in alleen maar pap. hij weegt voor de rest goed tussen de 80 en 90 want dat hou ik dus heel goed in de gaten wie oh wie kan me zeggen wat ik moet doen groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Riny op 17 september 2005, 08:56:03
Hoy Erica
Als je hem met een lepeltje voert moet je het lepeltje steeds lager houden bij het schaaltje, zodat hij zich echt voor over moet bukken.
Ook moet je zaadjes over de pap heen gaan strooien.
Als je hem een paar hapjes pap gegeen hebt leg je het lepeltje in het schaaaltje met pap.
En als die dan nog meer wil dan gaat hij zijn gang maar.
Maar ik kan me niet voorstellen dat je valkje de rest van de dag niets eet .
Dat moet wel haast want anders bestaat het bijna niet dat hij dit gewicht heeft.
Veel succes Riny :D :D :D
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Kirsten op 17 september 2005, 17:27:52
Hoi Riny,

Even ter aanvulling. Ik heb Erika meerdere malen aan de telefoon gehad vanwege een tweede valkje. Ik heb haar toen ook het advies gegeven van het lepeltje, maar zij geeft aan dat ie dan gewoon z'n hoofd opdraait na twee happen.
Hij kreeg eerst één maal daags 15ml, dus op gewicht blijven lukt dan wel. Ik heb haar geadviseerd max 10 te geven,.
Ze probeert echt alles,. heel de kooi staat vol met eten,. maar hij (waarschijnlijk een pop) verdomd het om zelf iets te gaan eten.
Ze wacht echt op de gouden tip, ben ook bang dat voor een valkje van 13 weken handopfok (A19 idg) niet voldoende meer is :-\

Erika, ik ga ervan uit dat je het goed vind dat ik de info even aangevuld heb? ik hoop dat iemand een goeie tip voor je hebt en ben benieuwd hoe het vandaag met je nieuwe poging is gegaan?

Groetjes
Kirsten
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Riny op 17 september 2005, 17:32:51
Hallo Erica en Kirsten
Weten jullie wat je dan eens moet doen?
Gewoon pellets door de electrische koffiemolen draaien en dat vermengen met de nutribird.
Langzaamaan steeds meer gemalen pellets eronder doen.
Ik vindt eigenlijk ook dat een valkje van die leeftijd niet meer genoeg heeft aan nutribird alleen ,en daarom doe ik dit zo bij alle valkjes die ik zelf tam en zelfstandig maak.
Groetjes Riny :D :D :D
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Gerda op 17 september 2005, 17:33:20
Hoi Erica,

Misschien kun je twee keer daags voeren met 50% handopfok en 50% gemalen pellets. Dan krijgt ze in ieder geval voldoende voedingstoffen binnen (voor een 13 weken oud valkje) en dan toch proberen langzaam af te bouwen.

Verder kun je eivoer neerzetten (geruld) met zaadjes erdoor.

Wat een eigenwijsje  ;) Dat wordt nog wat in de toekomst!!!

Veel succes, groetjes Gerda
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Gerda op 17 september 2005, 17:34:29
Ik was tegelijk met Riny aan het typen  ;)

Maar gelukkig een beetje hetzelfde advies  :D :D

Groetjes Gerda
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Kirsten op 17 september 2005, 18:07:38
Hoi Riny en Gerda

Bedankt voor jullie advies. Ik heb het met haar inderdaad ook over de pellets gehad en waarschijnlijk zit er weinig anders op dan dit proberen. Vind het sneu voor d'r,. Ze heeft dit valkje gekocht met handopfok en veel te weinig informatie vind ik. Ik sprak haar aan de telefoon omdat ze er graag voor deze (Croky) een maatje bij zocht en zo kwamen we aan de praat. Het is inderdaad een eigenwijsje volgens mij, maar wel een hele lieve als ik haar zo hoor :D

Ik hoop dat het gaat lukken, nogmaals bedankt

Groetjes
Kirsten


Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 17 september 2005, 22:23:44
hoiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  kirsten heel erg bedankt voor je lieve reactie.ik heb vandaag andijvie in zijn kooi gelegt en hij begon er aan te plukken was er eerst nog een beetje bang van maar toen ik bij de kooi weg liep gong die naar de bodem en ging er van eten. ik heb ook gelijk aardbeien gekocht vanmorgen en die er naast gelegt maar dat vind die nog niks. verder je advies opgevolgt met een appeltje alleen eten ho maar maar van me tong af zalig ze bleef zeuren. ik ga morgen de pallets malen en die bij de nitibird geven want palets zo droog eet die dus ook niet . je hoort  me nog via de telefoon of mail. groetjes en bedankt he erika en krokie
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 17 september 2005, 22:25:23
hoi rini bedankt voor je reactie zoals je leest heb ik vandaag pallets gekocht en morgen proberen we het te malen en in de pap erbij te doen. duim maar dat het lukt want het is echt een eigewijsje groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 17 september 2005, 22:26:14
bedankt gerda ik ga morgen even proberen wat je zei en kijken of dit wil lukken groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Bianca op 18 september 2005, 09:31:44
Mischien kun je de zitstokken tijdelijk weghalen en de bodem vol leggen met zaadjes?!
Laatst was ik bij mandy, samen met kirtsen en daar zag ik dat toen ook. Ik vond het wel een goede actie om aan te moedigen.
Wel regelmatig even de poepjes eruit halen, en verversen.
Ook de voer/waterbakjes er gewoon bij zetten op de grond.

Succes!

Bianca

Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Riny op 18 september 2005, 10:15:16
Hallo allemaal
Dat is ook de reden dat ik voor mijn kleintjes toch liever schelpenzand gebruik als beukesnippers.
Op schelpenzand zien ze de zaadjes liggen en eten ze van de grond.
Groetjes Riny :D :D :D
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 18 september 2005, 10:38:02
hoi allemaal heb net pallets gemalen en ga het straks proberen bij de pap te doen van een lepeltje dus hopen dat ze het eet. groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Kirsten op 18 september 2005, 10:51:04
Hoi Erika,.

We duimen voor je!

Groetjes
Kirsten
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: erika op 18 september 2005, 22:07:20
hoi kirsten nou het is dus gelukt met nitribird en pallets. bij het eerste hapje dacht die van he wat flik je me nou maar ik heb hem beet gepakt en gezegt nu ga je eten je krijgt niks anders gemeen he hahhaaha. maar nu is mijn vraag kan ik die palets ook geven met enkel water en er een papje van maken of moet ik het nog mengen met nitribird. hoop dat ik je snel lees want ik zie de bodem al van het blik nitribird anders koop ik morgen nog een blik groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Kirsten op 18 september 2005, 22:11:33
Hoi Erika,.

Pellets is volledig voer voor volwassen valken, dus kan je hiermee gewoon volstaan. Ik heb alleen geen ervaring met natmaken,. dus ik hoop dat iemand anders je dit kan vertellen.
Wat goed joh dat het gelukt is,. Ook gewoon wat gemalen pellets in zijn kooi leggen, wie weet krijgt ie ineens de smaak te pakken!,.

Groetjes
Kirsten
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: erika op 18 september 2005, 22:16:10
dank je wel ben ook heel erg blij dat het nu eindelijk gaat komen ik heb een bakje gevuld met pallets dus misschien gaat die ze nu ook zo zelf pakken hij heeft in ieder geval de smaak er van gehad vandaag. groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Paul op 19 september 2005, 05:49:02
Hoi Erika,

Welke pellets heb je gekocht ?
Ik heb die pellets van Nutribird en die eten ze niet ze zijn te groot en te hard alleen mijn rosella eet ze soms.
Maar om te malen zijn die wel prima.
Ik heb een jaar geleden hetzelfde probleem gehad met een valkje en dat is toen met die pellets prima gegaan.
Alleen nutribird pap is eigenlijk voor babyvogels en jouw valkje is nu al een kleuter en die heeft dan ook ander voer nodig.
Van die pellets kan een volwassen valkje prima leven dus dat is heel erg goed om he dat te geven tot hij zelf eet.
Ik vond wel dat met die pellets de pap minder plakt als met de gewone babypap dus het maakt ook beter schoon bij de snavel na het voeren.
Alleen de pellets met water gaat ook prima dus ik zou als je valkje dat eet geen Nutribird pap meer kopen dan heb je aan de pellets inderdaad meer dan genoeg.

Groetjes, Paul
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 19 september 2005, 10:26:08
hoi paul ik hen hele kleine pallets gekocht van kaytee exact rainbow staat er op het zakje . nu is mijn vraag kan ik dat ook geven met water en er zo een papje van maken want zo hard eet ze ze nog niet. dank je wel groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Bianca op 19 september 2005, 10:32:55
volgens mij kan dat heel goed, alleen zou ik het overschot aan water even afgieten.
Dus dat ze gewoon geweld zijn als het ware.
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 19 september 2005, 12:18:11
dank je ik ga het proberen groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Paul op 19 september 2005, 14:47:30
Hoi Erika,

Als je valkje nog geen appart bakje water heeft krijgt hij het vocht via de pap dus als je dan net als de pap een beetje vladikte aanhoud dan krijgt hij genoeg water binnen.
Toen ik de gemalen pellets ben gaan voeren was mijn valkje binnen een week ineens over op zaadjes zelf eten en dat kan toeval geweest zijn maar het is ineens wel verbeterd nadat ik dat pelletpapje ging voeren.
Het merk maakt niet zoveel uit en Kaytee is een goed merk ook van de handvoeding.

Groetjes, Paul
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 19 september 2005, 20:52:57
hoi paul ik heb vanmiddag toch maar weer nitribird gekocht en geef daar de pallets in en dan minder ik wel steeds pap. misschien krijg ik er woensdag een valkje bij van drie maanden die al wel op zaad zit en misschien kijkt ze het daar van af. wat ik wel hoop groetjes erika
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Riny op 19 september 2005, 21:38:21
Hoy Erica'
Dat scheelt zeker als die een voorbeeld heeft die zaadjes eet.
Ik ben nu bezig om een koningsparkiet zelfstandig te maken en merk wel dat als ik hem op tafel zet met wat zaadjes over tafel gestrooid dat die daar eerder aan begint als in de kooi.
En je moet maar zo denken het ene valkje is het andere niet, en de aanhouder wint.
Groetjes Riny :D :D :D
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 19 september 2005, 21:55:47
dank je rini en ja hoor ik heb geduld het is een scheetje dus zal wel goed komen kan mij het schelen de een is sneller als de ander he . vandaag weer pap gekocht dus meng ik met die pallets als je aan een beest begint moet je er goed voor zijn ook he. hahahha groetjes erikaaaaaaaaaaa
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: Riny op 19 september 2005, 22:00:41
Hoy Erica
Ik heb vandaag geweekte zaadjes over de pap gestrooid zodat Bink die toch binnen krijgt maar er nog niet zo hard op hoeft te bijten.
Al doende leert men.
Groetjes Riny :D :D :D
Titel: Re: niet zelfstandig willen eten
Bericht door: eer op 19 september 2005, 22:12:16
bedankt riny ik ga gelijk ff zaadjes weken ,kijken of die dat ook wilt dank je wel je leest het van me .groetjes erika